Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts




 
Usla u zonu gledanja propustenog od muzickih filmova.
Biografski o Curtis-u iz 2007.
 
Dosta dobar film, kazu da su glumci uvezbali da sviraju samostalno.
 
 


Znam, Control, gledao - super je film! [emoji106]

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dve stvari - uvek sam imao uredno poslozene albume i ili bih slusao ceo album ili bih sam pravio plejlistu. Predao sam se i poceo i ja da slusam ove Spotifaj plejliste, narocito dok trcim i radim.

 

Drugo, kako mi iskacu dosta Dorsi dok slusam tako muziku, poceli su da se isticu kvalitetom u odnosu na muziku pre i posle njih i bas leze nekako u poslednje vreme.

 

Ono, znao sam hiteve, ali sam nesto izbegavao da dublje kopam, te se radujem novoj avanturi.

 

Ajde, Dorsofili, dajte neke smernice.

Link to comment
Share on other sites

Evo ti moj izbor The Doors u 3 foldera:

 

The Doors\disc1\01 Break On Through (To The Other Side).mp3
The Doors\disc1\02 Strange Days.mp3
The Doors\disc1\03 Alabama Song (Whisky Bar).mp3
The Doors\disc1\04 Love Me Two Times.mp3
The Doors\disc1\04 Twentieth Century Fox.mp3
The Doors\disc1\05 Light My Fire.mp3
The Doors\disc1\06 Spanish Caravan.mp3
The Doors\disc1\07 The Crystal Ship.mp3
The Doors\disc1\08 The Unknown Soldier.mp3
The Doors\disc1\09 The End.mp3
The Doors\disc1\10 People Are Strange.mp3
The Doors\disc1\11 Back Door Man.mp3
The Doors\disc1\12 Moonlight Drive.mp3
The Doors\disc1\13 End Of The Night.mp3
The Doors\disc1\14 Five To One.mp3
The Doors\disc1\15 When The Music's Over.mp3

 

The Doors\disc2\01 Bird Of Prey.mp3
The Doors\disc2\02 Tell All The People.mp3
The Doors\disc2\03 Love Her Madly.mp3
The Doors\disc2\04 Riders On The Storm.mp3
The Doors\disc2\05 Orange County Suite.mp3
The Doors\disc2\06 Runnin' Blue.mp3
The Doors\disc2\07 Hello, I Love You.mp3
The Doors\disc2\08 The WASP Texas Radio And The Big Beat.mp3
The Doors\disc2\09 Stoned Immaculate.mp3
The Doors\disc2\10 Soul Kitchen.mp3
The Doors\disc2\11 Peace Frog.mp3
The Doors\disc2\12 L.A. Woman.mp3
The Doors\disc2\13 Waiting For The Sun.mp3
The Doors\disc2\14 Touch Me.mp3
The Doors\disc2\15 The Changeling.mp3
The Doors\disc2\16 Wishful Sinful.mp3
The Doors\disc2\17 Love Street.mp3
The Doors\disc2\18 Ghost Song.mp3
The Doors\disc2\19 Whiskey, Mystics and Men.mp3
The Doors\disc2\20 Roadhouse Blues.mp3

 

The Doors\live\01 Roadhouse Blues.mp3
The Doors\live\02 Gloria.mp3
The Doors\live\02 Who Do You Love.mp3
The Doors\live\03 Alabama Song (Whiskey Bar).mp3
The Doors\live\03 Light My Fire (including Graveyard Poem).mp3
The Doors\live\04 Backdoor Man.mp3
The Doors\live\04 You Make Me Real.mp3
The Doors\live\05 Love Hides.mp3
The Doors\live\05 Texas Radio & The Big Beat.mp3
The Doors\live\06 Five To One.mp3
The Doors\live\06 Love Me Two Times.mp3
The Doors\live\07 Build Me A Woman.mp3
The Doors\live\07 Little Red Rooster (featuring John Sebastian on Harmonica).mp3
The Doors\live\09 Close To You.mp3
The Doors\live\09 Universal Mind.mp3
The Doors\live\10 Unknown Soldier.mp3
The Doors\live\14 Moonlight Drive.mp3
The Doors\live\20 Soul Kitchen.mp3

 

Napomena: Roadhouse blues Live, linkovana verzija :s_d:

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Imam malo da kažem ozbiljnije pitanje... Zanima me da li među vama ima ljudi čiji posao (profesija, zanimanje, whatever) zahteva ozbiljan multitasking? Ako da, kako se nosite sa tim i da li ste s vremenom primetili kako vam opada stresni prag (znači da osećate više stresa, čak i za male stvari) te da osećate više anksioznosti? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Imam malo da kažem ozbiljnije pitanje... Zanima me da li među vama ima ljudi čiji posao (profesija, zanimanje, whatever) zahteva ozbiljan multitasking? Ako da, kako se nosite sa tim i da li ste s vremenom primetili kako vam opada stresni prag (znači da osećate više stresa, čak i za male stvari) te da osećate više anksioznosti? 

Da (i to bas ozbiljan multitasking) i da (delimicno).

 

Ne osecam anksioznost ali mi stresni prag postao nizi odnosno sve manje tolerisem neki bullshit, kako u vezi s poslom tako i van njega. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moj posao je sav od multitaskinga, ne postoji momenat u kome mogu da se posvetim samo jednom zadatku barem nekoliko sati. Rekao bih da mi je nivo stresa sada manji nego ranije kada nisam znao pametno da odvojim hitno&bitno od onoga što može da se uradi i prekosutra a što ti neko predstavlja kao pitanje života i smrti. Sve to dolazi sa iskustvom.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne osecam anksioznost ali mi stresni prag postao nizi odnosno sve manje tolerisem neki bullshit, kako u vezi s poslom tako i van njega. 

 

Isti je slučaj kod mene... Anksioznost kontrolišem, ali da, stresni prag mi je dosta niži i to se preliva i na moj život van posla. Taj deo je doduše bio dobar po mene (delimično) jer mi je pomogao u postavljanju granica s ljudima.

 

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Moj posao je sav od multitaskinga, ne postoji momenat u kome mogu da se posvetim samo jednom zadatku barem nekoliko sati. Rekao bih da mi je nivo stresa sada manji nego ranije kada nisam znao pametno da odvojim hitno&bitno od onoga što može da se uradi i prekosutra a što ti neko predstavlja kao pitanje života i smrti. Sve to dolazi sa iskustvom.

 

Hvala, Chaose. Da, to je slučaj sa mnom; nekim danima znam da posložim prioritete kad su u pitanju taskovi, a drugim se osećam jako preplavljeno kad krene da mi stiže X mejlova i zahteva sa svih strana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Meni je multasking uvek bio hmm.

Sve sam blize ovoj definiciji:

kada neko kaže za sebe da koristi multitasking, ono što zapravo radi jeste veoma brzo prebacivanje sa jednog zadatka na drugi. 

 

Ne bas. Mogu da radim jednu stvar (kreiram neki workflow po dizajnu koji sam ranije spremio, dakle ostalo je samo "fizikalisanje") a da razmisljam o necem drugom sto tek treba da uradim i sto nema veze sa tim sto trenutno radim.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ne bas. Mogu da radim jednu stvar (kreiram neki workflow po dizajnu koji sam ranije spremio, dakle ostalo je samo "fizikalisanje") a da razmisljam o necem drugom sto tek treba da uradim i sto nema veze sa tim sto trenutno radim.

Pa moguce ako radis nešto rutinski da razmišljaš o nečem drugom ali koliko je to kvalitetno?

Naprimer ja kad vozim auto i pricam na telefon, ako je neka vazna prica, uhvatim sebe da se ne mogu setiti kako sam presao taj deo puta dok sam pricao na telefon.

Link to comment
Share on other sites

Ja isto imam dosta multitaskinga na poslu, ali sve što mi je u vezi sa poslom nekako ne posmatram kao multitasking. Za mene je multitasking kada vidim neke kolege da nešto tipa kodiraju, a na drugom monitoru gleda NBA ili neki podkast. 😄

Na kraju krajeva samo i da slušam nešto sa strane mi je zajebano. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Pa moguce ako radis nešto rutinski da razmišljaš o nečem drugom ali koliko je to kvalitetno?

Naprimer ja kad vozim auto i pricam na telefon, ako je neka vazna prica, uhvatim sebe da se ne mogu setiti kako sam presao taj deo puta dok sam pricao na telefon.

 

Tvoj mozak (CPU) je bio sposoban da procesira dva zadatka u isto vreme ali je odluceno da voznju pohranjuje samo u radnu memoriju, dok je razgovor odlucio da stavi i na harddisk 🙂 Da je bilo potrebno da se cuva voznja, drugacije bi to izgledalo 🙂 

 

Upravo je to moje pravljenje workflow-a kao tvoja voznja - mozak mi zna gde sta treba da klikcem da bih to napravio, oci gledaju dizajn i implementaciju. S druge strane, drugi deo mozga razmislja o drugom task-u koji imam. Postoji kapacitet. Nema manjka kvaliteta ni u jednom procesu. 

 

Naravno da ne mozes da razmisljas o dve stvari istovremeno, ali ovu kombinaciju rada na necem sto je vise rutina mozes da obavljas uz jos neki umni proces. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Tvoj mozak (CPU) je bio sposoban da procesira dva zadatka u isto vreme ali je odluceno da voznju pohranjuje samo u radnu memoriju, dok je razgovor odlucio da stavi i na harddisk 🙂 Da je bilo potrebno da se cuva voznja, drugacije bi to izgledalo 🙂 

 

Upravo je to moje pravljenje workflow-a kao tvoja voznja - mozak mi zna gde sta treba da klikcem da bih to napravio, oci gledaju dizajn i implementaciju. S druge strane, drugi deo mozga razmislja o drugom task-u koji imam. Postoji kapacitet. Nema manjka kvaliteta ni u jednom procesu. 

 

Naravno da ne mozes da razmisljas o dve stvari istovremeno, ali ovu kombinaciju rada na necem sto je vise rutina mozes da obavljas uz jos neki umni proces. 

Onda dodjosmo do duotaskinga, sve preko toga bi vec bilo preopterecenje sistema koji to ne podrzava.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Onda dodjosmo do duotaskinga, sve preko toga bi vec bilo preopterecenje sistema koji to ne podrzava.

E pa vidi sada, stvar je u tome da neke rutinske stvari mozes i vise njih istovremeno da radis 😄 Ali neki umni proces mozes samo jedan, uz onoliko rutinskih/fizickih koliko pre svega fizickih predispozicija imas a onda i mentalnih kapaciteta. 

 

Na primer, posto uglavnom samo klikcem misem kad pravim taj neki workflow, mogao sam drugom rukom da mazim/ceskam kucnog ljubimca, mogao sam i da vrtim pedale koje su mi ispod stola (mada mi to remeti preciznost misa). 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s obojicom, tj. smatram da ste u pravu. Ovo što Kojneperk priča o radnoj memoriji i te kako ima smisla, s tim da ne bih rekla da je vožnja u radnoj memoriji već bi to pre bio razgovor telefonom. Vožnja automobila je naučena, mehanička radnja koja se ponavlja i sve većim brojem ponavljanja postaje automatizovanija. Zbog toga @Clash i ne može da se seti kako je prešao deo puta iako je radio dve stvari istovremeno. Problem bi nastao ako bi se dogodila neka nepredviđena okolnost dok pričaš na telefon, npr. mačka pređe put ispred tvog auta i to onda unese promenu u sistem i samim tim "osvesti" radnju. Inače da, postoji kapacitet u kognitivnom sistemu.

I ova definicija multitaskinga - da se switchuješ sa taska na task - takođe ima smisla. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Na kraju svako bude duo sa mnom umesto u duelu, pa će doći i tvoj dan. @fancy :wicked: Bez razvoda, nisam pristalica konvencionalnih zajednica... 

 

Posto su vanbracne zajednice zakonom izjednacene sa bracnim (ergo postale konvencionalne) da li to znaci da si pristalica polycule-a i slicne egzotike? 🤔😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...