Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

6 minutes ago, Horium said:

 

Posto su vanbracne zajednice zakonom izjednacene sa bracnim (ergo postale konvencionalne) da li to znaci da si pristalica polycule-a i slicne egzotike? 🤔😛

 

Kakva su ovo pitanja, samo je jedan odgovor prikladan...

 

spacer.png

 

P.S. Znam da su venčani 😛 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, DameTime said:

Slažem se s obojicom, tj. smatram da ste u pravu. Ovo što Kojneperk priča o radnoj memoriji i te kako ima smisla, s tim da ne bih rekla da je vožnja u radnoj memoriji već bi to pre bio razgovor telefonom. Vožnja automobila je naučena, mehanička radnja koja se ponavlja i sve većim brojem ponavljanja postaje automatizovanija. Zbog toga @Clash i ne može da se seti kako je prešao deo puta iako je radio dve stvari istovremeno. Problem bi nastao ako bi se dogodila neka nepredviđena okolnost dok pričaš na telefon, npr. mačka pređe put ispred tvog auta i to onda unese promenu u sistem i samim tim "osvesti" radnju. Inače da, postoji kapacitet u kognitivnom sistemu.

I ova definicija multitaskinga - da se switchuješ sa taska na task - takođe ima smisla. 

 

To je sada hardware-ska filozofija 😄 razgovora se seca, moze da ga se priseti i dosta kasnije sto znaci da je "snimljeno na hard-disk".  Voznje se ne seca, osim ako se ne bi desilo nesto pa se to zabelezi na hard disk. A svakako da je u oba procesa bila ukljucena radna memorija (RAM), ali je ona kao sto znamo privremenog karaktera 😄 Razgovor je iz RAM-a otisao na HDD. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ti pričaš u kontekstu informacionih tehnologija, a ja u psihološkom kontekstu. Radna memorija služi za privremeno pohranjivanje informacija, ali je veza između radne i dugoročne memorije konstantno otvorena. To znači da nešto može preći iz radne u dugoročnu (npr. taj telefonski razgovor) i obrnuto, biti pozvano iz dugoročne memorije u radnu tokom obavljanja nekog zadatka. Baš zbog kapaciteta RM koji je vrlo ograničen (5-9 elemenata u isto vreme, ili kako smo mi to zvali 7 +/- 2) se on ne seća same vožnje, ali mu je ona omogućila da u isto vreme vozi i razgovara telefonom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ne verujem :classic_ninja:

 

Team #KoineDame opet zajedno napada topik :lol_2:

 

Znate za ono... dvoje su se tako... razveli posle 25 godina :classic_tongue:

 

To sto se nekada ne slazemo i ostro zastupamo svoje stavove, ne znaci da ne treba da diskutujemo, pogotovo ako je to argumentovano, bez podmetanja i lazi (pricam generalno, ne za DameTime).

 

Ne treba da se bojimo toga da cemo se nekada i sloziti oko necega 😄 

 

p.s. Kooine sa dva o 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Vidim da ti pričaš u kontekstu informacionih tehnologija, a ja u psihološkom kontekstu. Radna memorija služi za privremeno pohranjivanje informacija, ali je veza između radne i dugoročne memorije konstantno otvorena. To znači da nešto može preći iz radne u dugoročnu (npr. taj telefonski razgovor) i obrnuto, biti pozvano iz dugoročne memorije u radnu tokom obavljanja nekog zadatka. Baš zbog kapaciteta RM koji je vrlo ograničen (5-9 elemenata u isto vreme, ili kako smo mi to zvali 7 +/- 2) se on ne seća same vožnje, ali mu je ona omogućila da u isto vreme vozi i razgovara telefonom. 

 

13 minutes ago, Kooineeperk said:

@DameTime da bas tako, isto ti je i u IT smislu. 🙂 Zato ti je radna memorija na racunaru npr. 16GB (RAM) a dugorocna memorija (HDD, odnosno SSD po novijem) se meri cak i u TB (1TB = 1024GB). 

Tebra, ja samo vozio auto i pricao na telefon.:smiley5:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

To pričanje telefonom dok se vozi očigledno i nije baš za svakog. Mnogo ljudi u špicu saobraćaja lagano priča fonom kao da se vozikaju malo na livadi nekoj, i to detaljno prepričavaju i preslišavaju se kao da sede kod kuće. O kucanju poruka da ne govorim. Klinci za volanom/na motoru su posebna priča u okviru teme. Uslovi saobraćaja na stranu, jer samo zastoji su tu sigurica za telefon. Da ne bude kako, ovom prilikom, samo kukam na opšte poznate manifestacije loše saobraćajne kulture u Srbiji, nevezano za ovo, ja bih isto napomenuo kako bi ograničio koliko motor sme da radi u mestu: Lično mi je preko glave kada se neko parkira u ulici, ostavi motor i svetlo da radi, i tako 15min, pola sata, sat pa i duže, pogotovo noću kad je jedino kakva takva tišina, i ponajviše leti na vrućini kad nema vetra, pa još i smrdi svima okolo auspuhom. Šta god da radiš ili ne radiš u kolima, bio s' nekim ili si solo, blejao u prazno ili u telefon, brate beži odatle, šmr negde drugde sa tim...

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Neverovatan je efekat prerane smrti na ocenu stvaralastva u muzici. Gledam bas na rym, bukvalno svi Dumileovi projekti su znacajno skocili sa ocenama - Madvillainy je na 4.32 (pre smrti godinama bio oko 4.10), MM..FOOD je na 4.11 (bio oko 3.80), Vaudeville Villain na 3.99(bio oko 3.80), Operation Doomsday 3.87 (bio 3.70 i nesto), Take Me To Your Leader 3.84 (bio 3.70 nesto)... 

 

Daleko od toga da smatram da ne zasluzuje ovaj prejz, naprotiv. Mislim da su ove 'nove' ocene realnije i blize istini. Samo mi nikad nece biti jasno da je ljudima potrebno da neko ode sa ove planete da bi poceli da ga cene, slusaju, obracaju paznju...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

uini, ti sve kažeš direktno, to je mnogo gore bolje od dislajka. Btw ja sam stavila Damiana na avatar jer su ga na Kafani ishejtovali forumaši muškog pola koji se boje štikli i haltera. Da li ću biti kažnjena? :wicked:

 

Za nas koji smo rasli osamdesetih i upoznali opus oblačenja Boj Džordža, Damiano je puritanac 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ah, osamdesete... kako zaviti jako ozbiljan tekst u pop pesmičuljak:

 

 

War, war is stupid and people are stupid
And love means nothing in some strange quarters
War, war is stupid and people are stupid
And I heard them banging on hearts and fingers
War

People fill the world with narrow confidence
Like a child at birth, a man with no defence
What's mine's my own, I won't give it to you
No matter what you say, no matter what you do

Now we're fighting in our hearts
Fighting in the streets
Won't somebody help me?

War, war is stupid and people are stupid
And love means nothing in some strange quarters
War, war is stupid and people are stupid
And I heard them banging on hearts and fingers
War

Man is far behind in the search of something new
Like a philistine, we're burning witches too
This world of hate must be designed for you
It matters what you say, it matters what you do

Now we're fighting in our hearts
Fighting in the streets
Won't somebody help me?

War, war is stupid and people are stupid
And love means nothing in some strange quarters
War, war is stupid and people are stupid
And I heard them banging on hearts and fingers
War, war war

After the bird has flown
He walked ten thousand miles back home
You can't do that to me, no, you can't do that to me
You can't do that to me, no, you can't do that to me

War, war

In this heart of mine, I'll find a place for you
For black or white, for grown-up children too

Now we're fighting in our hearts
Fighting in the streets
Won't somebody help me?

War, war is stupid and people are stupid
And love means nothing in some strange quarters
War, war is stupid and people are stupid
And I heard them banging on hearts and fingers

No more war
Say no more war
Say war
I said woah, said no more war, said no more war, said woah
Said no more war, I said no more war
Senso hant-ai
Senso hant-ai
Say no more war
Say no more, no more war, said no more war
Said no more war, said no more war, oh

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, John Terry said:

 

Zanimljiva tema. Ne za ovaj podforum, ali evo kad smo vec kod toga. Kako saopstiti nekome da ti je takav stil oblacenja kod muskaraca...recimo, u najmanju ruku smesan, a da te gomila PC likova ne oslove sa "slabic", "nesiguran u svoju muskost" i slicno? Zasto moramo svi to da odobravamo i lajkujemo?

 

Pri tome, lik je umetnik, za njih je i normalno da imaju malo vise smelosti da eksperimentisu, ali je ujedno i prilicno moderno danas biti muskarac koji se sminka ili lakira nokte.

 

Tako da ono...sta znam, da li mi smeta? Ni najmanje. Da li mi se svidja? Ni najmanje.

 

 

Bogami, ne smem ni da pomislim sta bi mu sve ove zenice radile 🙂

 

Eo prebaciću ovde post jer ima više smisla. Sasvim je ok da ti se ne sviđa. Problem nastane kad se to naziva "pederastijom" kako je jedan kolega nazvao, ili se od toga pravi fama da je takav stage presence uništio muzičku scenu za vjek vjekova. DakleM, nemam nikakav problem s tim da se ljudima ne dopada njihova muzika, stil oblačenja i već pomenuta scenska prisutnost, već samo da se nešto preterano negativno predstavlja zato što se tom nekom ne dopada. Nešto može biti vrlo kvalitetno, a da se meni ne dopada i obrnuto, može da mi se dopadne neki totalni treš. Osim što su mi se dopali na prvo slušanje, odgledala sam zilion analiza vocal coacheva, muzičkih producenata i muzičara gde uglavnom postoji konsenzus oko njihovog kvaliteta, kako pesama, tako i Damianovog vokala, a da ne pričam o kvalitetu instrumenata. Barem bi stariji koji su slušali rok trebalo da znaju koliko je teško izvoditi uživo kad imaš samo "four on the floor" a da dobiješ pun zvuk. 

Link to comment
Share on other sites

Btw Mick Jagger im je prišao na nekom festivalu da se upoznaju, rekao je: I have no idea who the fuck you are, but everyone says you are damn good so I came, i rekao im je da su odlični 🙂 

3 minutes ago, John Terry said:

Muzika mi se itekako dopada. Odlični su. Stil mi je veštački, nije mi čak ni ružno, ali je ciljan da izazove reakciju, posebno kod žena.

 

Legit. Mada moram reći da bi Damiano bio privlačan kako god da se obuče, dečko je prosto lep + ima tu neku fredijevsku harizmu. I upravo tu baš dođe do izražaja licemerje muškaraca, kao popularni su samo zbog Damiana (SVAKI veliki rok bend je imao popularnog frontmena!), a njima se naravno dopada Vic...

Edited by DameTime
slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

Muzika mi se itekako dopada. Odlični su. Stil mi je veštački, nije mi čak ni ružno, ali je ciljan da izazove reakciju, posebno kod žena.

 

Još od Elvisovog mešanja kukovima pedesetih pa do danas rokerima je cilj da izazovu reakciju, posebno kod žena :64:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...