Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Da li neko zna, da li je sada, s obzirom na ovu novu fiskalizaciju, dovoljno čuvati linkove ka "online" računima, u slučaju da se aktivira garancija ili povraćaj robe ili tako nešto?

 

U suštini, nema šta da ne bude dovoljno jer tamo ima sve, ali da li je neko pročitao neku npr. vest gde potvrđuju ovo što sam pitao?

 

U svakom slučaju nije loše to, čuvaš linkove umesto da čuvaš račune ili slikaš da ne izblede.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

Bas sam skoro pricao sa ortakom da je Vangelis najbolja muzika za rad.
Dobijes osecaj simfonicne AVANTURE, imas osecaj prelazenja obstacles. Utice pozitivno na samopouzdanje, koje je u sustini jedna od najbitnijih stvari za produktivnost, i najbolje ubija "lenjojst".

Zaista extraordinary umetnik.

Link to comment
Share on other sites

baš sam prolazio pored osme (treća bgd gimnazija za one koji idu ovih decenija), kad vidim ovaj prizor na basket terenu

 

BRCKP7K.jpg

 

finale 3x3 basketa između treće (osme foreva') & trinaeste;

na zagrevanju pola ovih klinaca koje ne vidite mogu da kucaju & kucaju. vežbaju se isključivo trojke i lagani ulaz na jednu (jaču) stranu.

 

okej, pomislim, ovo su neki iskusni klinci-basketaši, zastrašuju jedni druge i ne otkrivaju karte (not).

 

cela tekma, koju je btw dobila trinaesta (iako osma ima najboljeg igrača) je protekla u najboljoj tradiciji hjuston rokec basketbola: 

50% šanse su da ćeš šutnuti tricu a 50% da ćeš ići do obruča, šta je već izglednije. naravno, ovo drugo nije izgledno kada je fifti-fifti a ovo prvo (trice) uvek budi nadu da će biti koš.

 

da me ne shvatite pogrešno, ovo su očigledno sve basket-školovana deca, svi imaju proper pokrete i jumper ali nisam gledao ovoliko predvidljiv i glup basket (a skillful) nikada.

 

izbrojao sam jedan jedini midrange pokušaj (promašaj naravno) za cca 20+ minuta tekme. oko linije slobodnjaka je bilo prostora baštu sa čeri-paradajzom od 20 sadnica da zasadiš u svakom trenutku.

 

ipak, lepo mi je bilo da sam video ovo. lepo ali i glupo  ( :

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sta uradi jebena analitika 😄

 

on a side note: mozda je bas problem sto su dobri suteri, ja sam bio krs pa sam morao da naucim i redovno koristim: ledjnu tehniku aka guzenje, bolje kretnje bez lopte, blokove trecem igracu, kako da ne primim kos posto numem da ga dam sa vise od 4 metra itede

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marvin said:

sta uradi jebena analitika 😄

 

on a side note: mozda je bas problem sto su dobri suteri, ja sam bio krs pa sam morao da naucim i redovno koristim: ledjnu tehniku aka guzenje, bolje kretnje bez lopte, blokove trecem igracu, kako da ne primim kos posto numem da ga dam itede

 

ne, bukvalno je analitika; jednostavno su otpisali 3-4 metra prostora (a kada pomisliš da umesto 10 igrača na košarci, ovde ima 6, to postaje duplo gluplje) i samo cepaju trice i ufur na koš, bilo iz finte trice ili jednostavnim give'n'go metodama.

 

procenat za 3 im je i odvojeno i kolektivno 25-30% max (jer, iako imaju skoro svi dobru formu šuta, svi znaju da će jebiga šutnuti) ali ih to ne stimuliše da promisle o još nekim mogućnostima za postizanje poena. 

 

bottom line, kreativnost je bez preterivanja nula a kreativnost bi trebalo da bude maika basketa (pod uslovom da imaš skila slično kao i protivnik, što je ovde bio slučaj). baš glupo.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, deez nuts. said:

Pa to ti je 3x3 basket. Sut spolja + jako and do samog kraja.

 

pa nije. to je kad gledaš bulAta i posadu, kao da kažeš gledajući duranta i giannisa, to ti je košarka.

 

ova deca su koristila 30ak% onoga što je dato na terenu, to je straightfwd glupo.

žao mi je što je pop-medijska promocija toliko jaka da nikom ne pada na pamet da  razmišlja kontekstualno.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

hahahah znao sam, k'o barni stinson (iz how i met ur mother) si;

ima neka epizoda kada ne-toliko-spektakularnu cicu jednostavno ne primećuje u prostoru paba.

 

 

Izuini, nisam ovde nista kriv, prosto je devojka identicna jbga pa mi bilo uberinteresantno

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sve se slažem sa Vinijem, poptuno ista iskustva.

 

Klinci dobro šutaju, kucaju, a bilo kakava kretnja bez lopte, blok bez lopte i slične stvari, su misaone imanice.

 

 

Ono što se ne slažemo je što sam uveren sam da je baš debelo uticao na to, pošto je u pitanju atletičarsko-šuterska disciplina koja preferira upravo te elemente.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanima me kako dotični jednodimenzionalci reaguju kad (ili bolje rečeno ako, pošto svi furaju isto) se pojavi protivnik sa drugačijom igrom. Neko sa više kretnji, blokova, šutem unutar linije, a ko pritom to zna da radi i pogađa u dobrom procentu. Da li se prilagode ili samo glupo gledaju?

 

Sećam se da je bilo likova koji su ubijali sa midrejndža ili onih sa vrh leđnom tehnikom, odličnom saradnjom na 3-4 metra od obruča itd. Njih puštati da rade šta hoće bi bilo ravno samoubistvu.

Edited by Barkley#34
Slovca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

nije problem midrangea, ja to zbog očiglednog brisanog prostora feat. svoje specijalnosti sa basketa onomad pominjem.

 

meni nije jasno, kako ta sva deca nemaju trunku poriva za kontekstualnom inteligencijom? kada je već sve pop-hits tviter i jutjub, kako se ne zapitaju npr =da li bi jokić mothafuckin jokara igrao ovakav basket ili ga prilagodio svom forteu i situaciji na terenu?

da li bi neki domaći ili čak lokalni heroj, drugačije razmišljao, makar probao?

 

bilo je jasno da od količine testosterona, cica i generalne gužve = svi žele da pobede;

ali poenta je da niko nije istražio ili makar dvaput probao način da pobedi drugačije od manuala sa jutjuba.

 

meni je to baš hevi-metal.

(opet napominjem, ovi momci znaju basket, mogu da urade puno toga, većina nisu one-trick poneys)

edit

@Barkley#34 & @realno *w.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...