Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Juče čudan dan, odem u 23:20 u teretanu sa detetom jer sam propao skroz. Tamo samo jedno 7-8 klinaca od 17-20 godina,nema gužve,milina, tišina. Kreće DJ / dečko koji dežura u teretani da pušta muziku, piči najglasnije Jedina Srpska od BS, klinci ostavljaju tegove i krste se (!), onda kreće set pesama nekog neverovatnog treš repa iz fazona što nisam rođen ranije da im jebem mamu 90tih u Bosni i na Kocoby,  na kraju Crni Cerak, dobro to je bar kao neki smešni Jala Koreli. Fritro šokčina.

  • Love 1
  • Ha-ha 9
  • Tuzno 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Juče čudan dan, odem u 23:20 u teretanu sa detetom jer sam propao skroz. Tamo samo jedno 7-8 klinaca od 17-20 godina,nema gužve,milina, tišina. Kreće DJ / dečko koji dežura u teretani da pušta muziku, piči najglasnije Jedina Srpska od BS, klinci ostavljaju tegove i krste se (!), onda kreće set pesama nekog neverovatnog treš repa iz fazona što nisam rođen ranije da im jebem mamu 90tih u Bosni i na Kocoby,  na kraju Crni Cerak, dobro to je bar kao neki smešni Jala Koreli. Fritro šokčina.

 

Jesi znao da Crni Cerak nije sa Ceraka? Imam jbnih 26 godina, nisam čula za njih do pre mesec dana i onda su mi rekli nisu sa Ceraka. Šokata. 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti se zezaj, ali jedna od mojih business ideja je nekada davno davno bila da napravim malu teretanu bez ogledala, u kojoj bi pičili samo Smithsi (Nebo zna da sam sada bijedan, Ima svetlo koje se nikad ne gasi taj fazon), može i sestre milosrđa, bauhaus, samorazarajuće novogradnje i jako slabo osvetljenje overall...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zezam se, pitala sam ozbiljno, pošto je meni bilo wtf. 😄 Inače, dobra ti je ideja za biznis, mene bi možda motivisao takav ambijent.

6 minutes ago, freethrow said:

 pičili samo Smithsi (Nebo zna da sam sada bijedan,

 

Ja kad radim sklekove, odličan soundtrack dakleM.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, freethrow said:

Juče čudan dan, odem u 23:20 u teretanu sa detetom jer sam propao skroz. Tamo samo jedno 7-8 klinaca od 17-20 godina,nema gužve,milina, tišina. Kreće DJ / dečko koji dežura u teretani da pušta muziku, piči najglasnije Jedina Srpska od BS, klinci ostavljaju tegove i krste se (!), onda kreće set pesama nekog neverovatnog treš repa iz fazona što nisam rođen ranije da im jebem mamu 90tih u Bosni i na Kocoby,  na kraju Crni Cerak, dobro to je bar kao neki smešni Jala Koreli. Fritro šokčina.

 

spacer.png

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, freethrow said:

Juče čudan dan, odem u 23:20 u teretanu sa detetom jer sam propao skroz. Tamo samo jedno 7-8 klinaca od 17-20 godina,nema gužve,milina, tišina. Kreće DJ / dečko koji dežura u teretani da pušta muziku, piči najglasnije Jedina Srpska od BS, klinci ostavljaju tegove i krste se (!), onda kreće set pesama nekog neverovatnog treš repa iz fazona što nisam rođen ranije da im jebem mamu 90tih u Bosni i na Kocoby,  na kraju Crni Cerak, dobro to je bar kao neki smešni Jala Koreli. Fritro šokčina.

 

malcolm-tucker-peter-capaldi.gif

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, freethrow said:

Ti se zezaj, ali jedna od mojih business ideja je nekada davno davno bila da napravim malu teretanu bez ogledala, u kojoj bi pičili samo Smithsi (Nebo zna da sam sada bijedan, Ima svetlo koje se nikad ne gasi taj fazon), može i sestre milosrđa, bauhaus, samorazarajuće novogradnje i jako slabo osvetljenje overall...

bukvalno pre 10 minuta mi izlazi na YT lajv snimak Bauhausa i ja shvatam da oni i dalje sviraju 😄

 

preskordiciju - predosecanje buducih dogadjaja ja nisam imala...

 

 

 

Inace, podrzavam ideju🙂

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na ovome svetu je malo gorih stvari od loženja na teretanu. Posebno u letnjim mesecima ti jbte biraš da ideš negde gde se prdi, smrdi i neguje taj knele narativ. Makar je Beograd pun sad ovih parkova za vežbanje na otvorenom sa raznim spravama, kome je do toga.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E nek si mu rekao.

 

Spoiler

Jebem mu miša, ja sam kriv, opustim se ovde očigledno malo previše pa podelim nešto što mi je smešno, šta klinci slušaju, kako se lože na ratove i sve i dobijem oštru kritiku svog i verovatno detetovog lajfstajla, valjda treba da se stidim i da se krijem.

 

Da, svestan sam da je najlepše vežbati napolju, voziti bicikl i brati cveće, a onda se umiti na izvoru dok pas juri leptirove, a deca oslobađaju vevericu koja se zaglavila u košnici koju je razvalio zeka. 

 

Kapiram da većina ljudi sa foruma zna da sam rođen tamo negde sredinom 70tih, poneko zna i da sam operisao koleno (celo, skroz, sve je otišlo) ali retko ko zna i da imam gadnu diskus herniju. Otkriću još nešto - teretana (zainteresovanim i radoznalima ću otkriti i koje vežbe, u inbox) je apsolutno jedina stvar koja mi pomaže da ustanem ujutru iz kreveta i da ne izgledam kao kifla, koja mi omogućava da mi nakon 8 sati ili 12 sati sedenja za kompjuterom desno koleno ne bude kao krofna, koja mi omogućava da sednem i da vozim bicikl 15tak minuta - jer mi je trčanje po betonu preveliki stres na kolena, a to čuvam za tih 90 minuta šutiranja na koš jednom nedeljno. Kao neko ko se prvi put susreo sa teretanama davne 1990te godine, da, mogu da potvrdim da su mahom bile ispunjene nesretnim likovima, pogotovo te decenije, no sve zavisi. U ovu u koju sticajem okolnosti idem, dolazi mahom pristojna, sredovečna ekipica, skidači salca i stomačića, poneki matoreks koji želi da ostane žilav, studentarija, poneka žena ili devojka, vrlo pristojan svet. Valjda sam zato i odlučio da uključim dete, koje je zbog Kovida ispalo iz svih sportskih aktivnosti, pa nam je to valjda i neki quality time.  Ako postoji jedna stvar koje se ježim, to su teretane na otvorenom, tu sam zaista nailazio na opasno poremećene likove ili su jednostavno zauzete lokalnim ekipama duvača - apsolutno ni prineti velikoj i čistoj teretani sa Technogym ili Precor spravama, podlogama, poređanim bučicama i 20tak bicikala, traka i alpinera. Možda posle i odemo da odradimo nekoga u Hajatu ili nešto slično, ali to ne verujem da ima veze sa teretanom per se.

 

Edited by freethrow
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mora ubacite neki mrs bre smajli da mu ga udarim na post...

Pusti Haosa dzgoljavog, drma ga kompleks sto ne moze dva zgiba da uradi 😁

 

Kao neko ko upraznjava i jedno i drugo mesto treniranja, objektivno govoreci Teretana > Sipke. Prvo cistije je jedno 56 puta, imas wc imas tuseve imas svlacionicu. 

Sto se kristijanolikih tipova tica pa barem istih tih 56 puta ih je vise na sipkama. Neretko nadrogirani likovi. Nemas komaraca leti, ne smeta kisa sneg zima sunce, imas uvek urednu klimu regulisanu. Ne znam u koje podrume je dzgoljavi isao ali ove moje koje posecujem vrhunski kvalitet i higijena, a nisu ultra skupe u sve moze da se udje sa fit pass karticom. 

Da ne pominjem da npr u teretani mozes da uzivas i vizuelno if you know what I mean. 😎

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ironicno, vratio sam se u teretanu prvi put nakon operacije koju sam imao krajem 2018 i samo zbog covida se nisam vratio ranije. Treba tu samo traziti visok kvalitet usluge(i visok plafon inace ces se osecati ko prase na raznju) i da ljudi koji idu deluju normalno na prvu loptu. U prethodnoj teretani sam video svakakve likove, ovde su manje-vise poslovni ljudi kojima lokacija nije daleko(dolazi i jedan lik iz Indije).

 

Moze da se probere sta kome odgovara, samo ne znam koliko ko raspolaze sa vremenom i da li hoce da istrazuje i da gleda slike objekta(moze da se plati jedan trening).

 

Ne bih se nesto puno cimao dalje za pesaka sto je oko 30 minuta jer se ne oslanjam na bus za vreme spica, a na otvorenom nema teorije da se puno motivisem i nema te radne atmosfere koja vise izvlaci iz tebe. A i lakse je u takvim situacijama na otvorenom odustati.

 

Uzeo sam preko firme fittpass, pa mogu da menjam lokacije. Inace preferiram da odem odmah nakon posla, jer sto odlazem za kasnije povecava se mogucnost da preskocim trening.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tamburinjo said:

Mora ubacite neki mrs bre smajli da mu ga udarim na post...

Pusti Haosa dzgoljavog, drma ga kompleks sto ne moze dva zgiba da uradi 😁

.....

Da ne pominjem da npr u teretani mozes da uzivas i vizuelno if you know what I mean. 😎

 

 

DeficientZestyGoa-size_restricted.gif

 

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

E nek si mu rekao.

 

  Hide contents

Jebem mu miša, ja sam kriv, opustim se ovde očigledno malo previše pa podelim nešto što mi je smešno, šta klinci slušaju, kako se lože na ratove i sve i dobijem oštru kritiku svog i verovatno detetovog lajfstajla, valjda treba da se stidim i da se krijem.

 

Da, svestan sam da je najlepše vežbati napolju, voziti bicikl i brati cveće, a onda se umiti na izvoru dok pas juri leptirove, a deca oslobađaju vevericu koja se zaglavila u košnici koju je razvalio zeka. 

 

Kapiram da većina ljudi sa foruma zna da sam rođen tamo negde sredinom 70tih, poneko zna i da sam operisao koleno (celo, skroz, sve je otišlo) ali retko ko zna i da imam gadnu diskus herniju. Otkriću još nešto - teretana (zainteresovanim i radoznalima ću otkriti i koje vežbe, u inbox) je apsolutno jedina stvar koja mi pomaže da ustanem ujutru iz kreveta i da ne izgledam kao kifla, koja mi omogućava da mi nakon 8 sati ili 12 sati sedenja za kompjuterom desno koleno ne bude kao krofna, koja mi omogućava da sednem i da vozim bicikl 15tak minuta - jer mi je trčanje po betonu preveliki stres na kolena, a to čuvam za tih 90 minuta šutiranja na koš jednom nedeljno. Kao neko ko se prvi put susreo sa teretanama davne 1990te godine, da, mogu da potvrdim da su mahom bile ispunjene nesretnim likovima, pogotovo te decenije, no sve zavisi. U ovu u koju sticajem okolnosti idem, dolazi mahom pristojna, sredovečna ekipica, skidači salca i stomačića, poneki matoreks koji želi da ostane žilav, studentarija, poneka žena ili devojka, vrlo pristojan svet. Valjda sam zato i odlučio da uključim dete, koje je zbog Kovida ispalo iz svih sportskih aktivnosti, pa nam je to valjda i neki quality time.  Ako postoji jedna stvar koje se ježim, to su teretane na otvorenom, tu sam zaista nailazio na opasno poremećene likove ili su jednostavno zauzete lokalnim ekipama duvača - apsolutno ni prineti velikoj i čistoj teretani sa Technogym ili Precor spravama, podlogama, poređanim bučicama i 20tak bicikala, traka i alpinera. Možda posle i odemo da odradimo nekoga u Hajatu ili nešto slično, ali to ne verujem da ima veze sa teretanom per se.

 

 

Mene samo čudi termin - šta si očekivao da sretneš u to doba dana u teretani?!

Link to comment
Share on other sites

@freethrow Radiš ono što ti prija i što te čini srećnim, a usput je korisno i za tvoje fizičko zdravlje. Šta bilo ko od nas ovde misli je nebitno, to sigurno znaš i sam. Podrška što se trudiš da i sa svojim detetom imaš quality time i bonduješ se na taj način + što želiš da upoznaš muzičku kulturu današnjih klinaca. Meni je drago što si podelio svoj deo priče sa nama i žao mi je ako se sada osećaš loše zbog toga. 

 

P.S. U duhu deljenja nečeg malo intimnijeg, u spojleru je pesma kojom sam bila opsednuta tokom 2017. godine.

 

Spoiler

 

 

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma gde se osećam loše, osećam se super. 

@Luchifer89 dugačka priča - to je iznuđeno rešenje, apsolutno jedino vreme u koje mogu da idem. Obično ne budu klinci, nisu oni ni loši neki likovi, daleko od toga, jednostavno i jedno je moj utisak bio ta lirika BS i što nismo bili mlađi da idemo da im jebemo mamu svima hrvatima šiptarima balijama natou. To je cela i jedina suština priče. Ovo ostalo je samo nebitni kontekst. 

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

Prvo cistije je jedno 56 puta, imas wc imas tuseve imas svlacionicu. 

Vidi ovoga, hoćeš da budeš zajeban kao neki razbijač a ovamo ti smeta svaka trunka prašine. Mora čisto, mora tuš, sve fino i na note, ccc. :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

moram da priznam da i mene čine nelagodnim te svebor ekipice na tašu i drugim vežbačkim punktovima na vračaru.

mislim, nije da vežbam, hvala svetosavlju i svetom žiru, nego prolazim i to. deca ponekad otrče do gore i uvek sam u fazonu da kao avaks pratim razvoj situacije. kripi šit.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, freethrow said:

Ma gde se osećam loše, osećam se super. 

@Luchifer89 dugačka priča - to je iznuđeno rešenje, apsolutno jedino vreme u koje mogu da idem. Obično ne budu klinci, nisu oni ni loši neki likovi, daleko od toga, jednostavno i jedno je moj utisak bio ta lirika BS i što nismo bili mlađi da idemo da im jebemo mamu svima hrvatima šiptarima balijama natou. To je cela i jedina suština priče. Ovo ostalo je samo nebitni kontekst. 

 

Ah moj neiskusni forumaški saborče -  ja bez da turim sluške u uši, ne ulazim u istu.

Jasna je meni od starta poruka posta , te frustracija zbog zatrovane omladine, ali druže tu pomoći nema.

BS se opasno pretvorio u BoroČorbo

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

moram da priznam da i mene čine nelagodnim te svebor ekipice na tašu i drugim vežbačkim punktovima na vračaru.

mislim, nije da vežbam, hvala svetosavlju i svetom žiru, nego prolazim i to. deca ponekad otrče do gore i uvek sam u fazonu da kao avaks pratim razvoj situacije. kripi šit.

Neko bi ovo nazvao generalizacijom ili još grđim imenima da su neke druge grupe/kategorije u pitanju. 😉

 

Šta znam, nikad mi nisu delovali napadno niti u fazonu "mrzim što mrzim", uglavnom gledaju svoja posla, imaju pozitivan stav jedni prema drugima, bodre se i pomažu međusobno a da ne pričam da su skroz kul prema klincima koji se vrte okolo i ponekad im smetaju ili ih izbacuju iz fokusa svojom cikom. Ima raznih likova na takvim mestima, sigurno, ali ja do sada nisam video nijedan incident a bilo je situacija koje bi me isterale iz takta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...