Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

@Chaos Is Me @40Wins @Marko @uini

 

Citam vasu diskusiju a u pozadini mi ide:

 

 

Quote

 

Ne bi bilo fer prema zeni
ne bi bilo fer prema deci
ne bi bilo fer prema njima
ne bi bilo fer

 

Ali ja bih voleo bas jako
jako bih voleo da mogu
da mogu u nedelju da
odem na terapiju


Ref. 4x


Ne bi bilo ok
(ne bi bilo fer, ne bi bilo fer)

 

Ali kad bih otisao tamo
ja bih tamo morao da pijem
to bi onda znacilo, de facto
da pijem peti dan

 

Ref. 4x

 

Jako bih voleo da
evo, ovog trenutka
odemo svi u tri lepe
da se odvalimo k'o cuskije
na nekom dobrom koncertu

 

Da se napijemo k'o barabe
da se polupamo kao govna
da se iskrivimo k'o federi
da ne znam ni ja sta
uradimo od sebe

 

Da bacim telefon u djubre
da se ne vratim kuci tri dana
i kada se vratim
da prespavam jos tri
al' jebi ga, ne bi bilo fer

 

Ref. 4x

 

 

😄 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče pijanstava i hrane nakon toga, imam jedno out of my body iskustvo za koje je zadužena šljiva. Naime pre jedno 4-5 godina bila sam kod ortaka na kućnoj žurci, došao mu drug iz FRA. Kako tradicija nalaže, pili smo rakiju, i posle jedno 5 čašica mene dobro uhvati.

 

Sedim ja tako, iz zvučnika trešti neki tehno (mrzim tehno), njegov najbolji drug mi priča kako vozi kamione po Nemačkoj. Klimam glavom a pola ne čujem, još manje ga razumem, mislim se (tubctubctubc) kako treba samo da ustanem i odem do terase (tubctubctubc) i otrezniću se. Ali me sramota da ustanem i pređem preko te ogromne sobe, jer me zanosi u levo i imam osećaj da ću tresnuti.

 

Dolazi taj moj ortak, kaže aj još po jednu, ja kažem sklanjaj to zar ne vidiš da sam pijana. I on tu kaže - ajde nemoj da se praviš naivna. Kako molim?! Challenge accepted! Navrnem ja tu rakiju na eks.

 

Sledeće čega se sećam je da se budim, mrkli mrak u stanu, osećam neku oblogu na glavi i u fazonu sam zašto je žurka gotova i gde je narod?! Pet je ujutru, ja prespavala cca 5h, svi spavaju u kući. Ulazim u kuhinju po čašu vode a njegov zet me pita: jesi okej, da li ti je muka, da li te boli glava, da li ti se manta? Ja kao jok, samo sam žedna (i gladna, ali mi je to glupo da kažem). 

 

Prođe još 2-3 sata i ovaj ortak pita da li smo gladni. Ja kažem daaa, molim te! I on tu meni kaže sad ćeš da probaš najukusniju stvar na svetu. Mislim se i masnu krpu bih pojela, samo daj. Vraća se on sa skoro pa punom tepsijom mantija iz obližnje pekare. 

 

Ni pre ni posle nisam imala osećaj da jedem nešto najbolje i najukusnije na celom svetu kao tada. Best day ever, minus onesvešćivanje od šljivovice jelte.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Marko said:

Ma daj... Samo nije papučar i to je to 

 

  Hide contents

spacer.png

 

 

Nije samo do papucovanja, nego ako covek ide na 4 dana, znaci mozda 5 sa putom, mora da uzme neke dane odmora, tkd dete u vrtic a zena na posao, a ako se nedajboze dete razboli onda ona mora da pise odmor ili bolovanje itd. Ja sam nesto bio out 3 dana da zavrsim po selu nesto, mali nije dao da legnem u krevet pored njega kad sam se vratio kolko je bio ljut. Mnogo nekih what ifs da mogu da zapalim i bez stresa uzivam u kulturno umetnickom programu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

 

Nije samo do papucovanja, nego ako covek ide na 4 dana, znaci mozda 5 sa putom, mora da uzme neke dane odmora, tkd dete u vrtic a zena na posao, a ako se nedajboze dete razboli onda ona mora da pise odmor ili bolovanje itd. Ja sam nesto bio out 3 dana da zavrsim po selu nesto, mali nije dao da legnem u krevet pored njega kad sam se vratio kolko je bio ljut. Mnogo nekih what ifs da mogu da zapalim i bez stresa uzivam u kulturno umetnickom programu. 

 

O tome ti pojma nemam (Bar ne iz prve ruke) jer nisam roditelj. Da li i kad ću postati zavisi od nekoliko glavnih i još zilion sporednih faktora. Ali ono što mnoge oko toga koleba je baš to oko vremena. Jedan primer: Moj prijatelj sa termina ima dva sina, i kaže mi da je srećan ako može čisto za sebe da izdvoji nekoliko sati nedeljno, (Što će reći da je njegovo pojavljivanje na rekreaciji tih dva puta nedeljno, u principu sve što ima od tog vremena posvećenom isključivo sebi. I vidi se često kad mi pričamo sa njim da baš i nije u formi, šta god da je tema osim basketa, jer jbg small talk se brzo izlista, kao i men locker room fore). E sad, što se tiče slobodnih ljudi, naravno da i tu ima raznoraznih slučajeva, ali rekao bi da je negde taj faktor slobode glavni/najčešći. Za mene konkretno neko bi mogao da me plaši i troluje time samo tako: "Kad si nedavno otišao do igraonice u ponoć i ostao do zore pikajući CS, WoW i još ponešto, mogao bi takve stvari prve da precrtaš u slučaju da dobiješ dete. Nema kampovanja ili blejanja na vikendici takođe. Teško da ćeš moći da slušaš svu tu muziku na miru kao sada, pogotovo klasičnu. Mogao bi da zaboraviš all night vikend zaebancije kad predveče izađete do grada za uvertiru na par pića, pa svratiš posle do bioskopa, pa završiš u pabu ili zakuntaš kod druga posle Sonyja. Putovanja za svoju dušu? Road trip do rodbine ove ili one? Forget about it! Lako je tebi ovako, ali videćeš ti kad, umesto novog kompa/bajsa/fona/ping-pong stola, moraš nešto tako krupnije da iskeširaš samo za porodicu itd... 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Indig0 said:

Večeras ću se otkinuti od njeguškog pršuta i sira, imam i domaćeg vina.

 

Samo sitna zadovoljstva i lagane opoidne supstance, neki recept za zdrav i dug život. 

 

E pa kako to? 

 

0dUI4q.gif

 

Na prethodnoj strani pricas o nekoj blagoj depresiji, a sada kao da bodris sebe u odluci da dopaminske nivoe odrzavas na nivou lakim opioidima, hranom, i.e. instant zadovoljstvima. Kao da nisi bio iskren u jednom od ta dva upisa (ovom citiranom i ranije navedenom) 😄

Znas, Viktor Frankl rece da ljudi  koji ne mogu da nadju dublji smisao razonode sebe "jeftinim" zadovoljstvima. 
Doduse, i ljudi koji ne mogu da pronadju nikakvo zadovoljstvo se upuste u razonodu potragom za dubljim smislom 😄 (pa nakon nekog vremena natrag na zadovoljstva kad "dubljeg smisla" ne bude bilo ni na vidiku. Spirala samounistenja HUEHEUHEUEHUE)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

E pa kako to? 

 

0dUI4q.gif

 

Na prethodnoj strani pricas o nekoj blagoj depresiji, a sada kao da bodris sebe u odluci da dopaminske nivoe odrzavas na nivou lakim opioidima, hranom, i.e. instant zadovoljstvima. Kao da nisi bio iskren u jednom od ta dva upisa (ovom citiranom i ranije navedenom) 😄

Znas, Viktor Frankl rece da ljudi  koji ne mogu da nadju dublji smisao razonode sebe "jeftinim" zadovoljstvima. 
Doduse, i ljudi koji ne mogu da pronadju nikakvo zadovoljstvo se upuste u razonodu potragom za dubljim smislom 😄 (pa nakon nekog vremena natrag na zadovoljstva kad "dubljeg smisla" ne bude bilo ni na vidiku. Spirala samounistenja HUEHEUHEUEHUE)

Ne mogu biti iskreniji, jedan veliki rolerkoster. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, rekao je da je lav pre mozda 7 dana. Sad sam se setio. Mea kulpa.

 

Nego, podsetio me prvi komentar na ovoj strani, mozda bi bila dobra prilika da se pohvalim da sam lupio prvu tetovazu pre nedelju dana.

 

https://i.ibb.co/vV0PLL0/IMG-20230815-194150.jpg

 

Male su sanse da ce mi tattoo pomoci da se promenim kao licnost, ali tako mi je trebalo bar da probam da privucem neku nadljudsku silu u pomoc, jer snaga moje volje, a ni podrska ljudi oko mene, za sada nije bila dovoljna.

Razmisljao sam samo da li da bude cirilicni natpis, na srpskom, ili ovako, American way. Prevagnula tezina razloga za drugu opciju. I ne navijam za Korintijans 😄 

 

5 minutes ago, Indig0 said:

U podznaku nemam pojma.

 

 

Riba 200% 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 40Wins said:

 

Kako organizujes sa malim detetom da odes na vise dana vani, jel ima ko da  uskoci u takvim situacijama? Kako dete reaguje kad se vratis u smislu prihvatanja?

 

Pre Brutala sam bio u Rumuniji na Artmaniji i generalno većinu odmora osim nekog mandatory mora sa porodicom trošim na momački život. Šta znam, imam super ženu valjda, a uskaču i roditelji. Svi oni znaju da bih prso kad ne bih imao te ventile i digli su ruke od nekog otpora odavno. Malom nedostajem, nedostaje i on meni ali kad se vratim sa metalskih puta uvek se super slažemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledanje filmova sa klincima je za mene neprocenjivo.

 

Gledam Infinity war sa klincem (8 god) i dolazimo do scene kada Tanos baca Gamoru sa litice. 

 

Komentar malog, ljutim glasom: E pa Tanose, to se ne zove ljubav. Nije lepo gurnuti sa litice, nekoga koga voliš!

  • Like 1
  • Love 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Ribe. Mnozina.

 

Ti mora da si zabavan na zurkama.

 

7 minutes ago, realno *w said:

Gledanje filmova sa klincima je za mene neprocenjivo.

 

Gledam Infinity war sa klincem (8 god) i dolazimo do scene kada Tanos baca Gamoru sa litice. 

 

Komentar malog, ljutim glasom: E pa Tanose, to se ne zove ljubav. Nije lepo gurnuti sa litice, nekoga koga voliš!

 

Otprilike kao moja keva kad gledamo fudbal zajedno...

 

"Drz' ga",
"Ne daj mu",
"Ajde, vozi tu loptu",
"Ovi nasi zabacuju noge, ne znaju ni da trce",
"Rolandinjo",
"Ne daju nam sudije",

...plus rasizam i sovinizam.

 

Evo ne znam, meni nije zabavno. Zato i gledam fudbal u obliznjem Maxu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

 

Išao sam i ja prvi put, samo treći dan doduše. Vidim da smo gledali samo 3-4 istih stvari jer sam ja hteo da vidim par stvari na glavnoj kao što su Zeal & Ardor, Nile i ceo Knocked Loose a ti si išao na manje 😄 Gotivan festival skroz, meni je inače smetala količina matorih ljudi koji su se odvalili od alkohola, a obično me baš briga za takve stvari

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 40Wins said:

 

Nije samo do papucovanja, nego ako covek ide na 4 dana, znaci mozda 5 sa putom, mora da uzme neke dane odmora, tkd dete u vrtic a zena na posao, a ako se nedajboze dete razboli onda ona mora da pise odmor ili bolovanje itd. Ja sam nesto bio out 3 dana da zavrsim po selu nesto, mali nije dao da legnem u krevet pored njega kad sam se vratio kolko je bio ljut. Mnogo nekih what ifs da mogu da zapalim i bez stresa uzivam u kulturno umetnickom programu. 

Slično je i kad neko od roditelja ide na službeni put, navikne se dete. Gomila ljudi radi neke sumanute smene ili su počesto na putu pa se sve organizuje i klinče se srodi s tim. Daleko je od lakog i počesto treba neko da uskoči ali uglavnom može da se par dana godišnje odvoji za neki svoj ćef. Naravno, ima i kad ne može (kao što ima ljudi koji nemaju nikog da ih zameni), uzdahneš, vratiš se u mašinu i ostaviš za neki drugi put. Kad malo porastu onda je sve lakše.

 

Meni je bilo smešno kada je KKP igrao EL nekad davno, pa sam zbog ženinog posla stizao tek na drugo poluvreme. Već su me bili upamtili i likovi na ulazu Arene. Jednom se oteglo prvo pa sam stigao i na neka bacanja par sekundi pre kraja 2/4 na opšte iznenađenje i smeh drugara. Takođe sam stalno kasnio na JNA, rekord je bio kad sam ušao u 57. minutu. :classic_biggrin:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 40Wins said:

 

Kako organizujes sa malim detetom da odes na vise dana vani, jel ima ko da  uskoci u takvim situacijama? Kako dete reaguje kad se vratis u smislu prihvatanja?

 

Od mog inner circle-a, maltene svi osim mene imaju decu. 

 

I gledajuci njih, bukvalno se sve svodi na to kakav ti je partner. 

 

Ok, baka/tetka/ujak servis pomaze, kao i ako znas (i imas para) za proverenu dadilju, ali partner je sine qua non. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Ti, tako reagujes, zbog piva, da se "ne greje"?"

Ja tako reagujem zato sto si dosadan. I, da nisi poveo ceru da je ucis pravim srpskim vrednostima (Samar!): Na kasi, posle 157 miliona minuta... svi srecni treba da budemo sto si se otvorio za cetkicu i pastu, ali... Pa, ti si zaboravio da kupis hleb...
Ma, nije problem, ima budala koje ce, kulturno, da sacekaju tvoju neOdluku: Beli, crni, razani... U komadu, ili u kriskama... Pandurcino, administrativna!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...