Jump to content

Recommended Posts

Antony ima platu 200k £ nedeljno. Rashford ce sa novim ugovorom imati 325k £ nedeljno sa bonusom na 350k £ nedeljno ce izaci. Sancho ima godinama unazad 325k £ platu. Case je na 300k. 

 

To nema nikakve veze sa britanskim novinarima vec su to cinjenice a ti se tjesi sa tom mantrom kako se sve kod Utd prenampupava umesto da skontas da se oko Utd novine prodaju i da se Utd cita i istrazuje vise nego ostali i da su ti podaci tacni.

 

Taj isti koji je objavio da je DDG na 375k £ nedeljno u sta naravno vjerujes je isti koji je objavio i ovo gore.

 

Zasto Utd ima problema sa prodajom igraca? Jel zato sto ne moze za Maguirea da dobije 30 miliona? Pa ti meni pises vec mjesecima kako Utd trebaju Engleski igraci. Ostalim Engleskim klubovima ne trebaju? Mislis da ne bi dao neki Newcastle, AV za Maguire 30 miliona i 100k platu? Naravno da bi ali problem je sto on iz Utd hoce da ide ako dobije preko 200k £ nedeljno ali ti ocigledno ne kontas neke stvari. Covjek degradiran, klasican meme igrac, uzeta mu kapitenska traka i on ostaje u Utd i dalje? Pametan lik iako djeluje glupo. Skuplja 200k nedeljno bez da se cima, bolje nego 100k negdje gdje mora da igra. A gdje su tek bonusi koje ima u ugovoru za LS, za neki trofej itd itd. Milina

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@kendrick Onana je osrednji golman i upravo je najbolje partine pruzio prosle sezone u Interu gdje se igralo defanzivno, sa 3 stopera i gdje je on uskakao kao 4 stoper. U Utd tog luksuza nema a lik je itekako sklon greskama pritom uopste nije neki shotstoper. 

 

Utd i dalje nije rijesio problem veznjaka jer koliko god taj Onana umio sa loptom i Licha kiji zna da da taj pas, Utd nema tog veznjaka ala Pirlo, Scholes, Buskets koji su sposobni da pozovu presing i da ga se rijese jednom fintom tijela ili brzim dodavanje. Eriksen tu nije resenje, Casemiro naravno da to njje njegova igra a Mount, Bruno su ofanzivniji igraci. 

 

Dzabe Sitiju Ederson ukokiko Rodri nije tu, covjek je toliko lagan pod pritiskom da je to nevjerovatmo pa onda Stones, Dias i ostali. 

 

Pirlo, Scholes, Busquets, Rodri... Rice, Fabinho... koliko još takvih igrača ima poslednjih 15-20 godina? Čak i sličnog profila, daleko manjeg kvaliteta nema puno. Slažem se da bi im jedan takav mnogo značio, ali nije kao da ih je lako naći danas na tržištu.

 

Mount je delovao ofanzivno ali ne bih se iznenadio previše da je ideja sa njim da bude neka 8-ica u tandemu sa Casemirom i Brunom i to ne verujem da će loše izgledati. Mančesteru je Casemiro taj osigurač iako nije isti profil igrača koji pominješ, ne moraju pratiti template drugih timova koji imaju sreću, lovu ili luksuz sa takvim profilom igrača.

 

Što se tiče Onane, igrao je u Ajaxu tog sweeper keeper-a dosta dobro, a Inter iako nominalno defanzivno orijentisana ekipa je stajao dosta visoko u većini utakmica i gradio napade iz štoperske linije + Dimarco + Onana. Mislim da nema greške po pitanju fit-a sa ETH-ovim Mančesterom, a oko kvaliteta se očigledno ne slažemo, iako nisam neki Onana fanboy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Entoni ima minimum 200k nedeljno, ima i masne bonuse, samo "sreca" za Junajted da ih verovatno nece ostvariti.

 

Sto se tice Onane, to je najgori tip golmana. Kiksara koja maskira to svojim glumljenjem Nojera.

 

Lepo je to na YouTube kompilaciji, ali u realnoj utakmici nema nekog efekta.

 

Hajpuje se to sto ima preciznu dugu loptu, stvarno ima i svaka cast, a koja ce biti upotrebna vrednost te vestine? Koliko cete sansi stvoriti na taj nacin? Plus sto vi zelite da spustite loptu (ispravno), igrate visoko i pomerite linije sto blize golu protivnika, sto je takodje ispravno, kako bi vise dosli do izrazaja najbolji asseti koje imate.

 

Nemate dominantne igrace na sredini terena fizicki i u skoku da bi mogli tako da dominirate pa da ta Onanina preciznost dodje do izrazaja.

 

Onana je kao golman linijas, istovremeno nema neke reflekse, a cesto se postavlja kao rukometni golman i kratko odbija loptu, sto ce premijerligaski timovi mnogo vise znati da eksploatisu nego ovi u Seriji A.

 

 

Evo svih (tako bar tvrdi ovaj video) suteva iz prosle sezone koji su isli u gol ili blizu, ima dobrih odbrana, ali ima i smesno primljenih golova, a kada se sve pogleda vidi se da mu je pozicioniranje daleko od onoga sto treba da krasi vrhunskog golmana, plus refleksi su vrlo upitni.

 

Samo da se donekle ispravim, lik voli da izlece dosta kad mu je tim u napadu, ali kad se brani bukvalno pusti stopere da mu sednu u krilo i ne moze da cisti ni u petercu, sto se vidi na ovom klipu. I koncentracija mu je uzasna, zbog cega izmedju ostalog i kiksira.

 

Najsmesnije mi je sto ljudi generalno hajpuju ovo kao dobro i "pametno" pozicioniranje, a samo dovodi do toga da eventualno uhvatis neke lopte koje bi odbio, ali istovremeno primas vise golova nego sto bi trebalo kad te uhvate na pogresnoj nozi, pa ulaze neki plasirani sutevi jacine dodavanja na dva metra od njega (ima par golova takvih ovde).

 

Plus da se nada da niko nece kupiti Vord Prouza od Sautemptona, dao bi mu gol iz svakog slobodnjaka blizeg od 27-8 metara bukvalno.

 

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@McLeod to oko digih lopti pokusavaju rijesiti dovodjenjem Hojlunda koji je tip igraca koji se gradi i odlaze loptu ali je mlad, ne moze se od njega ocekivati da iznese sezonu na vrhunakom nivou usled i samog transfera i svih okolnosti koji idu uz promjenu i dolazak u PL.

 

Sto se Onane tice, apsolutno tacno a to ce bas doci do izrazaja u PL koja je totalno drugi tip ali navijaci su u fazonu wow, lik zna odigrati nogom i nije mi problem to ner to stil fudbala ETH zahtjeva ali druze, ti si golman. Gledajte Neura, Allisona, Ter Stegena i tog mladog Costu pa cete skontati razliku jer su ti likovi sjajni golmani a pritom odlicno igraju nogom.

 

@kendrick ideja je da Bruno i Mount budu dvije 8ice a Case iza. 

Link to comment
Share on other sites

Ti mozes da dobijes na ceni tako sto odlicno igras nogom jer se to danas trazi, ali moras istovremeno da budes i vrhunski golman.

 

Da li ces zbog stila da uzmes Ter Stegena koji je meni prilicna koska, ali i dalje za klasu bolji golman od Onane, ili recimo Oblaka, koji je svakako bolji golman od Ter Stegena ali slabiji u igri nogom moze biti koncepcija, jer i Ter Stegen je na dovoljno visokom nivou da tih par golova vise koje ce primiti od Oblaka pokriva time sto se koncepcijski bolje uklapa, ali u slucaju Onane je vrlo verovatno da ce taj benefit biti potpuno ponisten kiksevima na golu.

Link to comment
Share on other sites

Meni se izvrtao želudac kad na terenu u kraju mi se zapadne golman koji ne zna da doda nikom. Kamoli u United da gledam.

 

Ja sr Onane nisam nagledao, ali je u finalu Inter dobro parirao City-u (bolje nego bilo ko) baš zbog Onane.

 

Ako težiš da budes top tim, tebi treba golman koji  igra dobro nogama, i koji dobro brani 1v1. Sta ce ti neki ultimativni shot stoper, ako u 90 posto utakmica kontrolišeš tempo.

 

I da, svaki metar, i svako moze da iskoristi ugao, i da stvori novi ugao za pass, je bitan u build up-u.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Henderson ide, Elanga otišao, Wedt H hoće i Maguire-a i McTominay-a.

Ali ako prodamo svu cetvoricu to su 7 domaća igrača. Potencijalno ulazimo u sezonu sa 23 ili 24 seniora registrivana, sto mi se ne svidja. Mogli smo da imamo 25+ Garnacho i Mainoo.

 

Sezona je duga, u timu imamo igrače kao što su Martial, Shaw, Dalot koji su skloni povredama a Sancho depresiji.

 

Iako igrački više gotivimq Freda od McTominay-a, prodao bih Freda a zadržao McTominaya.

Mada ako dodje Amrabat, imamo Casemira, Amrabata, Mainoo, Mount, Eriksen, Bruno.

Mozes da prodaš ladno i McTominaya i Freda, ali da ostaviš Maguire-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod drugog gola mogao bolje, lol.

Najjači si, šta sve može da se čuje od tebe.

 

 

Btw Pellistri, Amad, Garmacho, šta i kako?

 

Ja bih i Pellistri-u i Amadu solidmo davao šansu ove sezone, pa ako Antony i Sancho ne naprave dodatni istup, prodaja. Imamo tu 120 milke sigurno….

Za Antony-a sam poprilično siguran da će da odogra dobro.

Sancho se bojim da nije za PL. Mnogo je tender lik, u svakom smislu. Čim izgubi samopouzdanje ne sme ni kontru da trči. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBender said:

Kod drugog gola mogao bolje, lol.

Najjači si, šta sve može da se čuje od tebe.

 

Pa izgleda ti da nije, ali to je jer se postavio kao Aleksandar Kocic u najboljim danima.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

Ja stvarno ne znam sta ovi ljudi rade.

Jedan jedini transfer da odrade kako treba. Sve zivo preplacuju. 

 

Ej 75 miliona € + bonusi. Krv ti jbm koja nesposobnost

Atalanta ga kupila za 15 miliona proslo ljeto i sada 75 miliona. Ne znam, respect za decka i ostale koji dolaze ali meni je vise muka od ovakvog poslovanja kluba.

 

Onana proslo ljeto za dz, sada 51 milion + bonusi. Hojlund 15 miliona a sada 75 miliona + bonusi.

 

No comment

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Howie Roseman said:

Ja mislim da će biti dobro pojačanje, ali nema te ekipe koja bi za njega dala 50 miliona evra, a Junajted daje 85. Boli koliko nesposobni ljudi vode ovaj klub.

Pa to, meni je to nevjerovatno da ne mogu da plate neku "razumnu " cifru ili da odrade transfer ispod cijene.

Sve zivo po 20+ miliona vise daju.

 

Nemam nista protiv decka pa cak stavise, smatram ga bas talentom ali da ga jedna ekipa kupo za 15 milioma, da 9 golova prosle sezone i onda 75 miliona, suludo brate mili.

Link to comment
Share on other sites

Sledeci igrac koji se napada jeste Amrabat.

 

ETH je podrzan kao nijedan menadzer u eri pijavica iz Amerike. Cak i najveci je morao da se krpi ali zato je i bio najveci.

 

Nema izgovora, sve mu je dovedeno!

 

Sad taj skart da se rascisti.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, BattleBender said:

ETH je nasledio mnogo gori tim nego bilo koji njegov prethodnik, koji su u trosili milione da bi mu ostavili tim sa 3 i po pokrivene pozicije.

 

Al si ti zaslijepljen od ljubavi🤣🤣🤣 

Kerina Antony od 100 miliona🤣🤣🤣

27 minutes ago, Drug Crni said:

Ja sam se potajno nadao Kejnu ili Osimenhu..Hojlund je vrlo zelen za EPL..i naravno da je preplaćen.
Da je doveden jedan od pomenutog dvojca,usudio bih se da napišem kako bi Junajted bio prvi takmac Sitiju,a možda maznuo i titulu..

Naravno, Kane je toliko dobar a Utd ima itekako dobre igrace i nekoliko WC igraca cija bi i igra dosla maximalno do izrazaja u prisustvu top 3 napadaca svijeta.

 

Hojlund moze biti na tlm nivou ali decko ima tek 20 godina. Dao je 29 golova u karijeri, 9 prosle sezone. 

Utd deceniju vapi za 9tkom, covjekom koji ce iz sezone u sezonu davati 20+ golova u PL. Hojlund moze biti taj za 3-4 godine a do tada?🤦‍♂️

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Licha 57 miliona €

Malacia 15 miliona €

Eriksen 0 

Casemiro 70 miliona €

Antony 100 mil €

 

Mount 65 miliona €

Onana 51 milion €

Hojlund 75 miliona €

 

Ukupno 433 miliona €

 

Za Ambrabata ce biti vrvt 50+ miliona potrebno jer vide u Fiorentini koji nesposobnjakovici su u Utd pa ae da se i oni omaste sa 20+ miliona preko

 

Ludilo brate ludilo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja sam se potajno nadao Kejnu ili Osimenhu..Hojlund je vrlo zelen za EPL..i naravno da je preplaćen.
Da je doveden jedan od pomenutog dvojca,usudio bih se da napišem kako bi Junajted bio prvi takmac Sitiju,a možda maznuo i titulu..

 

I sa Kejnom Junajted je jako daleko od toga. Top 4 je puna kapa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...