Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ne znam gde bih ovo pisala, ali pošto smo na tu temu svakako kuckali ovde pre par dana... 

 

Juče sam bila na Bogdanovom kampu, pošto je otvorenog tipa u smislu da publika može da dođe, i slobodan je ulaz. Tako da znate ako imate klinca koji bi hteo da vidi, još danas imate priliku za to, od 17h počinje taj neki program gde i publika prisustvuje. Juče su sve prebacili u zatvoren prostor - KK Dynamic na Dorćolu - zbog kiše, ali vidim da za nedelju najavljuju da će biti na Kalemegdanu.

 

Uglavnom, nekako je malo ali slatko, klinci su podeljeni u grupe i rade sa jednim ili dva trenera. Što se tiče mlađih (pod ovim referiram na raspon od otprilike 11-14 godina, tako meni deluju) oni su mahom radili 1 na 1 i posle im je Bogdan pokazivao neke finte, npr. kako da pravilno izvedu polaganje, pa ih je vraćao i tako. 😄  Oni malo stariji su takođe radili 1 na 1, napad i odbranu, a uvežbavali su i konkretne akcije 5 na 5. Što se tiče devojčica starije su takođe vežbale akcije, one mlađe šut i neke poteze i sl. Imam fotke i snimke i žao mi je što ne mogu da ih podelim (ne umem).

 

Ja sam zapazila tri klinca, dvojica su mlađa, jedan je malo stariji od njih. Ovu dvojicu prvenstveno zbog brzine i ball handling-a gde su se jasno izdvojili u odnosu na uzrast, dok je treći (stariji) ludulo, ubeđena sam da će imati dobru karijeru. Čak i u poređenju sa svojom grupom gde su malo stariji dečaci je fizički dominantan: dosta je viši od njih, dugačke ruke, veliki raspon ruku, kad je zakucao preko jednog malog umalo je odvalio konstrukciju koša. 😄  A i u odbrani je zver, stiže sve bez problema. Ne znam im imena, ali verujem da ću ga prepoznati po liku kroz koju godinu.

 

Ja sam, naravno, fangirlovala najstrašnije da me je drugarica sprdala zbog toga. 😊

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, odupri se ludilu said:

Nemojte ljudi tako olako objavljivati slike maloletne djece bez saglasnosti roditelja, molim vas.

 

 

apsolutno. ja sam mislio na neki širok kadar, gde se ne vide deca likom, nego čisto vajb

ali svakako je najbezbednije ni to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTIme said:

Ja sam zapazila tri klinca, dvojica su mlađa, jedan je malo stariji od njih. Ovu dvojicu prvenstveno zbog brzine i ball handling-a gde su se jasno izdvojili u odnosu na uzrast, dok je treći (stariji) ludulo, ubeđena sam da će imati dobru karijeru. Čak i u poređenju sa svojom grupom gde su malo stariji dečaci je fizički dominantan: dosta je viši od njih, dugačke ruke, veliki raspon ruku, kad je zakucao preko jednog malog umalo je odvalio konstrukciju koša. 😄  A i u odbrani je zver, stiže sve bez problema. Ne znam im imena, ali verujem da ću ga prepoznati po liku kroz koju godinu.

 

Nije strašno što ne znaš imena, ovako kako si ih opisala znaćemo odmah o kome se radi.

Spoiler


 

:classic_tongue:

 

 

Hvala što si podelila frst imprešns sa nama. Nego me ova priča podsetila koliko ja nikad nisam imao pojma da procenim buduću karijeru nekog klinca. Otprilike svi za koje sam tvrdio da će da urade nešto ozbiljno nisu uradili ništa. Mislim, umem ja da vidim pluseve i minuseve u njihovoj igri, nije to problem, ali domet u karijeri nula poena. Sećam se kad sam odgledao nekoliko utakmica juniorske reprezentacije na pripremama, pre nekih 7-8 godina, to je bila generacija Ogija Jaramaza, Zagorca, Davidovca, Brane Đukanovića, Centri su bili Vasa Vučetić i Veljković čini mi se. I sećam se kako sam tvrdio da će Brano da bude ozbiljan trpač i napravi ozbiljnu karijeru. Za Zagorca sam pisao da me građom ali pomalo i nekim potezima podseća na Kukoča. Ono jeste, može da se kaže da je Zagor Kukoč za siromašne, previše siromašne za život u faveli level siromašne, ali dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam snimala klince u krupnom kadru, baš iz tog razloga, više kao vibe kampa što kaže @oubrevo.

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Nije strašno što ne znaš imena, ovako kako si ih opisala znaćemo odmah o kome se radi.

  Reveal hidden contents

 

 

:classic_tongue:

 

 

Hvala što si podelila frst imprešns sa nama. Nego me ova priča podsetila koliko ja nikad nisam imao pojma da procenim buduću karijeru nekog klinca. Otprilike svi za koje sam tvrdio da će da urade nešto ozbiljno nisu uradili ništa. Mislim, umem ja da vidim pluseve i minuseve u njihovoj igri, nije to problem, ali domet u karijeri nula poena. Sećam se kad sam odgledao nekoliko utakmica juniorske reprezentacije na pripremama, pre nekih 7-8 godina, to je bila generacija Ogija Jaramaza, Zagorca, Davidovca, Brane Đukanovića, Centri su bili Vasa Vučetić i Veljković čini mi se. I sećam se kako sam tvrdio da će Brano da bude ozbiljan trpač i napravi ozbiljnu karijeru. Za Zagorca sam pisao da me građom ali pomalo i nekim potezima podseća na Kukoča. Ono jeste, može da se kaže da je Zagor Kukoč za siromašne, previše siromašne za život u faveli level siromašne, ali dobro.

 

Hahahaha valjda sam bolja od njega. Više sam nešto ovako:

Spoiler

 

 

Pa znaš kako, ja nikad nisam bila dobra u tom ”predviđanju” karijere, tako da je vrlo moguće da sam i sad lupila. Ali kao što si i sam rekao to je više uviđanje prednosti i mana u igri, za šta smo sposobni manje-više svi koji malo redovnije pratimo košarku.

Edited by DameTIme
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gagić na pripremnom meču protiv Pieno Žvaigdesa apsolutno nepotrebno ušao u konflikt sa protivničkim igračem i srećom ga nije udario iako je u jednom trenutku zamanuo, pogledati video iz vesti ispod...

 

https://m.basketnews.lt/news-155776-savo-aukletinius-i-rubine-issivedes-sernius-treniruote-virto-derbiu.html

 

Kada je dolazio u Partizan iskomentarisao sam na bivšem forumu da je tempirana bomba misleći da će igrački eksplodirati kod DV ali nisam imao ideju da je toliko lood...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Gagić na pripremnom meču protiv Pieno Žvaigdesa apsolutno nepotrebno ušao u konflikt sa protivničkim igračem i srećom ga nije udario iako je u jednom trenutku zamanuo, pogledati video iz vesti ispod...
 
https://m.basketnews.lt/news-155776-savo-aukletinius-i-rubine-issivedes-sernius-treniruote-virto-derbiu.html
 
Kada je dolazio u Partizan iskomentarisao sam na bivšem forumu da je tempirana bomba misleći da će igrački eksplodirati kod DV ali nisam imao ideju da je toliko lood...
giphy.gif?cid=349c9dd7e02qg1c1sk5hpbxec8tsfb1pmyvq6mxloj9clr98&rid=giphy.gif&ct=g
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bekrinjo said:

Gagić na pripremnom meču protiv Pieno Žvaigdesa apsolutno nepotrebno ušao u konflikt sa protivničkim igračem i srećom ga nije udario iako je u jednom trenutku zamanuo, pogledati video iz vesti ispod...

 

https://m.basketnews.lt/news-155776-savo-aukletinius-i-rubine-issivedes-sernius-treniruote-virto-derbiu.html

 

Kada je dolazio u Partizan iskomentarisao sam na bivšem forumu da je tempirana bomba misleći da će igrački eksplodirati kod DV ali nisam imao ideju da je toliko lood...

 

Branio drugara iz reprezentacije (Rakicevica). 

 

Videcete vi kad ovaj dinamicni duo zaigra za repku u nekom od "prozora". 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...