Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Znam, delim tvoje mišljenje da nije taj tip i on ovako nešto neće sam organizovati nikad. Ja sam ga spomenula da ne bih ispala hejter. 😛  Što se gostovanja tiče, bio je na nekom od Bogdanovih kampova, verujem da bi se odazivao ali sam ne želi da se cima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bilo bi lepo kada bi postojao / ako postoji bar mali segment dece kojima bogijev / teov kamp plate troskove i opremu, posto nije bas 300 jura naivno za lokal 

 

ovako ispada da je to kamp za privilegovanu decu, cijim roditeljima nije frka da istovare te novce za 3-6 dana 

 

inace je super princip 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, oubrevo. said:

bilo bi lepo kada bi postojao / ako postoji bar mali segment dece kojima bogijev / teov kamp plate troskove i opremu, posto nije bas 300 jura naivno za lokal 

 

ovako ispada da je to kamp za privilegovanu decu, cijim roditeljima nije frka da istovare te novce za 3-6 dana 

 

inace je super princip 

 

 

To je inače tako već 30 godina. Kad sam ja trenirao bili su Yubac ili kako su se zvali već, kampovi na Kopu, to je 90ih bila neka nenormalna cena, tipa 400 maraka. Nijednog leta nije išao niko od top 5 igrača iz mlađih kategorija, nego samo ovi bogatiji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

u moje vreme, negde 1978-1984, ništa nigde nisam plaćao,

dobijao od kluba opremu, patike, trenerke.

a mogao je da trenira samo ko prođe probu u klubu.

išao na kamp na Borsko jezero dve godine, opet besplatno,

to je faljda finansirao KSS (možda čak i KSJ) u ono vreme.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, oubrevo. said:

ovako ispada da je to kamp za privilegovanu decu, cijim roditeljima nije frka da istovare te novce za 3-6 dana

Danas privilegovana deca i treniraju

Pre nekoliko godina neki klinac mi rece na basketu da je 50e mesecno u njegovom klubu zaboravio sam gde 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTIme said:

 

I ja sam se raspekmezila. 😄 💜

 

 

Slažem se. Ali i dok se navedeni pojedinci ne uključe svojim ličnim kampom, skoro uvek se odazovu kad ih Bogdan, Teo pozovu kao goste. I to je nešto. Mogli bi i da se udruže pa naprave zajednički kamp koji bi trajao više dana, takođe bi bilo kul da se napravi kamp koji bi bio besplatan za klince - boravak, poklon oprema i sl. Tu bi tako dobro čučnula neka kampanja kojom bi se privuklo više sponzora da se to isfinansira, uff. 😄  Bogdanovo ime sigurno može da iznese takvu kampanju, pa i Teovo, Jokićevo... Još bolje bi bilo kad bi uspeo da jedne godine kao gosta na kamp dovuče nekog NBA igrača koji nije naš ili Evropljanin - no diskriminejšn. Mislim baš ima prostora da se sve to unapredi i napravi da bude još bolje, ali važno je da neko nešto radi kako bi motivisao klince da treniraju i trude se.

Bold - bio je Badi Hild 2019, cima se Bogdan za to očigledno ali ove godine je izgleda kasnije krenuo kamp, tj kasnije će da krene pa je teško da nahvata sad nekog.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se kampova tice - verujem da uvek ima i onih koji su talenti, a roditelji nemaju, pa imaju besplatno ucesce.

 

Ne mnogo, ali verujem da bude po neki.

 

Kao ono kad u skoli neko ide za dz na ekskurziju, bilo da nemaju roditelji bilo da ide kao nagradu zato sto je najbolji djak.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Sto se kampova tice - verujem da uvek ima i onih koji su talenti, a roditelji nemaju, pa imaju besplatno ucesce.

 

Ne mnogo, ali verujem da bude po neki.

 

Kao ono kad u skoli neko ide za dz na ekskurziju, bilo da nemaju roditelji bilo da ide kao nagradu zato sto je najbolji djak.

Bilo da ostali djaci sakupe za njega/nju.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, oubrevo. said:

bilo bi lepo kada bi postojao / ako postoji bar mali segment dece kojima bogijev / teov kamp plate troskove i opremu, posto nije bas 300 jura naivno za lokal 

 

ovako ispada da je to kamp za privilegovanu decu, cijim roditeljima nije frka da istovare te novce za 3-6 dana 

 

inace je super princip 

 

To i ja kažem. Ono što im treba je kampanja da se na Bogdanovo ili Teovo ime navuku sponzori koji bi potpomogli organizaciju kampa - smeštaj za klince, opremu itd. Budimo iskreni - nije nerealno da se tako nešto napravi. 

 

10 hours ago, peradvind said:

Bold - bio je Badi Hild 2019, cima se Bogdan za to očigledno ali ove godine je izgleda kasnije krenuo kamp, tj kasnije će da krene pa je teško da nahvata sad nekog.

 

Da, da, bio je Badi, nego kažem da to postane tradicija... 😄  Kapiram sve oko organizacije, sada je kamp još kasnije nego inače jer nisu znali šta će biti s covid-om. Pitali su Bogdana za goste i rekao je da pokušava da dovede nekog, ali da to ostaje iznenađenje, verujem da nije svejedno nekog dovući s odmora lol. Prošle godine su se braća Andetokumbo uključila u online kamp.

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2021 at 8:32 AM, realno *w said:

 

 

To je inače tako već 30 godina. Kad sam ja trenirao bili su Yubac ili kako su se zvali već, kampovi na Kopu, to je 90ih bila neka nenormalna cena, tipa 400 maraka. Nijednog leta nije išao niko od top 5 igrača iz mlađih kategorija, nego samo ovi bogatiji.

 

YuBAC  je bio najpopularniji i najmasovniji kamp... dosta je dolazilo dece iz inostranstva , jedno vreme se odrzavao u Brzecu i bio je bas "popunjen"  😄

 

On 8/24/2021 at 1:54 PM, ranzo said:

Danas privilegovana deca i treniraju

Pre nekoliko godina neki klinac mi rece na basketu da je 50e mesecno u njegovom klubu zaboravio sam gde 

 

Svi,  u svim sportovima, bukvalno,  naplaćuju klincima ... u provinciji,  u zavisnosti od sporta kreće se od 1500 do 2500 din.

 

On 8/24/2021 at 1:39 PM, realno *w said:

Čak i dosta kasnije, recimo 95-99, mlađe kategorije kod nas, svake godine pripreme na nekoj planini. Sada prvi tim se nije udaljio više od 100 metara od hale, zadnjih 15 godina sigurno.

 

Mladje kategorije superligaskih klubova u fudbalu ,  kao i par KKa ,mladje kategorije... roditelji placaju pripreme. 

 

On 8/24/2021 at 1:31 PM, goofy said:

u moje vreme, negde 1978-1984, ništa nigde nisam plaćao,

dobijao od kluba opremu, patike, trenerke.

a mogao je da trenira samo ko prođe probu u klubu.

išao na kamp na Borsko jezero dve godine, opet besplatno,

to je faljda finansirao KSS (možda čak i KSJ) u ono vreme.

 

 

Letnje pripreme, zimske pripreme, oprema, turniri u SFRJ,  sve fraj , za razliku od danas 😴

 

Olimpijske igre mladih , savez sportova grada ( Krusevca) za najtalentovaniju decu odrzavao je treninge i kampove u tri sporta ( košarka,  odbojka,  rukomet )... itd

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...