Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Quote

Ne znam šta bih rekao za Duleta. On je odigrao ogromnu ulogu u našem odrastanju. Ne mislim samo na teren, nego i van terena. Njegova želja je nemerljiva da mi postanemo dobri ljudi, a onda i košarkaši

... 

Njegovi saveti se ne zaboravljaju, prema košarci, prema životu, ponašanju prema saigračima.

❤️

Milenko

Edited by Marvin
  • Like 4
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

u cemu je fora sa tim kosarkaskim kampovima selebritija? 

 

Iskreno, ne znam šta bih ti rekla. Ne mislim da baš svaki košarkaš treba da pravi svoj kamp, mada naravno ima pravo na to, ali smatram da to jeste način da se znanje i popularnost iskoriste u pozitivne svrhe. Za zajednicu mislim. Oni obično pozovu još neke košarkaše, klinci dobiju paketiće od sponzora, upoznaju omiljene igrače, nauče poneki novi potez, čuju priču kako postati bolji u onome što radiš i slično. Poznajem neke osobe koje su volontirale u organizaciji Bogdanovog kampa i kažu da je to generalno lepo iskustvo za decu i mlade.

 

Prošle godine je recimo uradio super stvar, zbog covida nije bilo kampa uživo pa su organizovali online, preko Instagam lajva. Bio je Žoc, Kokoškov, Bogdanov lični trener pa su pričali o mehanici šuta, o taktici itd. Dosta toga korisnog je moglo da se čuje.

 

Meni je Bogijev kamp generalno dobar jer se vidi prilično ozbiljna organizacija iza njega, recimo imaju i definisan vizuelni identitet na društvenim mrežama i tako to - prof. deformacija jbg 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da se plaća i to dosta. Ako se dobro sećam, neki klinac iz kraja koji je išao kod Tea, da je bilo tipa 350 evra.

 

I sad jbg, 350 evra x 200 klinaca, 70k evra - troškovi. Dok igraju, svakako da to nisu ne znam kakve pare, ali kontam da razmišljaju o penzionerskim danima.

 

Opet, meni to sve deluje kao sitno u odnosu na ono što zarađuju, ali pričamo o 10 dana godišnje i to u vreme kada su slobodni. Uostalom, takve kampove imaju i Lebron i kompanija.

 

Evo sad bacih pogled, kod Lebrona dan u kampu 350 dolara, a ako je sa smeštajem, 675 dolara.

 

Edited by realno *w
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

u cemu je fora sa tim kosarkaskim kampovima selebritija? 

Mislim da je to neko vracanje kosarci za ono sto im je pruzila. Trebalo bi da ih imamo barem 5, ovako "personalizovanih". Znam da ih ima Teodosic, ne znam da li jos neko.

 

To tim klincima moze ciniti razliku izmedju toga da se potpuno posvete kosarci (i naprave nesto) i da se ohlade. To je ta dodatna motivacija. 

 

 

8 minutes ago, ranzo said:

Jel se to nesto placa ?

Znam da je bio besplatan, ne znam ove godine, ali s obzirom da kaze da zeli da ga ove godine napravi kao "all star" cenim da je po pozivu, da mozda nema prijava... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Naravno da se plaća i to dosta. Ako se dobro sećam, neki klinac iz kraja koji je išao kod Tea, da je bilo tipa 350 evra.

 


E treba razlikovati Teov kamp i ovaj Bogdanov. Mislim da je Bogdanov jednodnevni, u Beogradu, nema tih troskova smestaja i neke organizacije. Vise je kao druzenje. 

 

Teo4 je ozbiljnije u smislu da deca provedu tamo neko vreme, rade sa trenerima...

 

I jedni i drugi su potrebni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ranzo said:

Jel se to nesto placa ?

 

Pokušavam da nađem info, eto im jedne mane - to nije baš transparentno. Pretpostavljam da da. Ulaz za publiku je slobodan.

 

Prošle godine su klinci snimali kod kuće kako proslavljaju koš i nagrađivali su najkreativnije, mislim da je Nike obezbedio neke pakete. Sad će ga verovatno podržati adidas jer učestvuje u njihovoj kampanji.

 

5 hours ago, Kooineeperk said:


E treba razlikovati Teov kamp i ovaj Bogdanov. Mislim da je Bogdanov jednodnevni, u Beogradu, nema tih troskova smestaja i neke organizacije. Vise je kao druzenje. 

 

Teo4 je ozbiljnije u smislu da deca provedu tamo neko vreme, rade sa trenerima...

 

I jedni i drugi su potrebni. 

 

Bogijev kamp je koncipiran kao vikend kamp, traje od petka do nedelje. Ali da, mislim da je Teo organizovao na duže.

 

Quote

Evo šta još kaže o kampu:

 

- Sada sam tu u nekoj drugoj ulozi, kao učitelj i trener, ali i dalje imam slobodu da se igram, tako da je jako zanimljivo i iz ove perspektive. U takmičarskim delovima kampa vidim i strast među njima, svi pokažu karakter i vidim želju u njima.

 

Zanimljivo pitanje je bilo da li bi neko od "klinaca" mogao da ugrozi Bogdana?

- Ima par njih koji mogu da imaju dobar dan, ali su daleko – našalio se Bogdanović.

 

Sjajni šuter je istakao i koja je svrha kampa.

- Kao i svake godine, poenta je da svi uživaju i da imaju lepo sećanje sa kampa, da uživaju taj vikend. Moja vizija kampa je da to ne treba da traje predugo, uklopili smo se u ovo moderno doba, verovao sam da to može da bude takmičarska varijanta, jer je to ono zbog čega treniraš i radiš. Ovo je sjajna prilika za njih da se pokažu na malo većoj sceni - objasnio je Bogdanović, te dodao:

- Nastaju tu i velika prijateljstva, sigurno je da svi nose lepa iskustva. Vratim se u svoje detinjstvo i setim se kako je meni bilo u kampovima, bio sam i na Kališu i bilo mi je jako zanimljivo. Želeo sam da budem u masi klinaca, da se borim, da se takmičim, susretao sam se sa njima i kasnije. I moj cilj je sada da nastavim tu priču, osećam odgovornost, osećam da mogu da motivišem sve ove klince. Naša želja je da pružimo najbolje košarkaško iskustvo svakom mladom igraču koji je deo kampa i da dobiju šansu da napreduju, da budu najbolja verzija sebe, da dobiju nove patike, opremu, budu okruženi profesionalnim košarkašima i iskusnim trenerima koji brinu o njima. Deca su u odličnim rukama i ostaje im samo da se igraju i rade ono što najviše vole, a to je košarka. Nadam se da će im kamp dati dodatni podstrek da nastave da treniraju i da jure svoje snove.

Bogdanović je ostao zagonetan na pitanje o tome koji košarkaši će biti gosti kampa. Ostavio je to kao iznenađenje.

- Prethodnih godina nam je bilo malo lakše, jer je dosta njih bilo u gradu, ali sada je većina igrača otišla. U komunikaciji smo, pokušavam da ih dovedem, ali videćemo - neka to zasada ostane iznenađenje.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, to je to kako sam i ja kapirao da Bogdan i Teo razmisljaju o kampovima.

 

I to nam treba. I ovaj Bogdanov format i onaj Teodosicev.

 

Bilo bi dobro da se ukljuci jos nasih poznatih imena, tipa verujem da bi Rakocevic tako nesto mogao uspesno da napravi, fenomenalno bi bilo kad bi i Stojakovic to radio, Gurovic, Macvan, Kecman, Scepanovic, Tepic, Velickovic, Krstic, Topic, Radivojevic, Dozet... od aktivnih Bjelica, Micic... to su neka imena koja mi padaju na pamet da bi mogli da naprave nesto sto bi mladim kosarkasima bas znacilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

:heart:

 

I ja sam se raspekmezila. 😄 💜

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Da, to je to kako sam i ja kapirao da Bogdan i Teo razmisljaju o kampovima.

 

I to nam treba. I ovaj Bogdanov format i onaj Teodosicev.

 

Bilo bi dobro da se ukljuci jos nasih poznatih imena, tipa verujem da bi Rakocevic tako nesto mogao uspesno da napravi, fenomenalno bi bilo kad bi i Stojakovic to radio, Gurovic, Macvan, Kecman, Scepanovic, Tepic, Velickovic, Krstic, Topic, Radivojevic, Dozet... od aktivnih Bjelica, Micic... to su neka imena koja mi padaju na pamet da bi mogli da naprave nesto sto bi mladim kosarkasima bas znacilo. 

 

Slažem se. Ali i dok se navedeni pojedinci ne uključe svojim ličnim kampom, skoro uvek se odazovu kad ih Bogdan, Teo pozovu kao goste. I to je nešto. Mogli bi i da se udruže pa naprave zajednički kamp koji bi trajao više dana, takođe bi bilo kul da se napravi kamp koji bi bio besplatan za klince - boravak, poklon oprema i sl. Tu bi tako dobro čučnula neka kampanja kojom bi se privuklo više sponzora da se to isfinansira, uff. 😄  Bogdanovo ime sigurno može da iznese takvu kampanju, pa i Teovo, Jokićevo... Još bolje bi bilo kad bi uspeo da jedne godine kao gosta na kamp dovuče nekog NBA igrača koji nije naš ili Evropljanin - no diskriminejšn. Mislim baš ima prostora da se sve to unapredi i napravi da bude još bolje, ali važno je da neko nešto radi kako bi motivisao klince da treniraju i trude se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...