Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

8 hours ago, Alek The Great said:

Razgovor = Tegijev post na instagramu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Ne citam previse stvari koje imaju veze sa KKP pa je moguce da sam rekao nesto sto je odavno vec poznato. Samo znam da su u klubu sinoc bili veoma zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, pepe sancez said:

Ko je ovde sasav? Partizanovci koji su srecni odlaskom Nikolica ili Sasa sto za njega pride placa i obestecenje 🤔

 

 

Pa rekao bih Saša, iako ja nisam bio nešto razočaran njime i mislio da bi ove godine odigrao još bolje. Ali u kontekstu bilo kakvog obeštećenja, to je laka odluka.

Još ako prođe ovo sa Vanjom, eto dva nenadana obeštećenja. 

 

 

Što se tiče spominjanja ovog Kodija Milera - meni je on simpatičan igrač, jasno je da šut nije najbolja strana, ali dobre fizikalije, solidan pregled igre. U Parmi je imao 16+8, doduše baš su bili slabi te godine. Onda u Zenitu neko polustatiranje, ali nije da mi jurimo neke tim-lidere.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je...

 

Quote

... odličan skakač, kao i sjajan defanzivac pošto je obarao rekorde u blokadama tokom svoje koledž karijere, a 2015. godine je bio igrač sa najviše skokova i najviše zabeleženih rampi u italijanskoj drugoj ligi.

 

:87:

Link to comment
Share on other sites

Jbt, koliko je ovo rizična kupovina. Igrač koji je 4 godine proveo u italijanskoj drugoj ligi, +40% bacanja, +30 godina.

 

Sad se baš nadam nekom ozbiljnom prvom centru, pa da ovaj popunjava sa klupe. Raduljica na primer :default_coffee:

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haggard said:

taj mozli je bas ozbiljno kopanje ispod radara. sumnjivo je to sto ima 30 godina, malo je predugo bio ispod radara i predugo po losim klubovima, tesko je verovati da tamo nije pokupio i neke lose navike

 

Sa jedne strane, nikad ne potcenjujem italijansku drugu ligu, vole tamo da dovedu neke zanimljive igrače sa malih koledža. Recimo Kajl Hajns je proveo 2 godine tamo, pre nego što je prešao u Bamberg. Svojevremeno je i Teril Mekintajer igrao tu drugu ligu.

 

Ali svi ti igrači su tamo bili relativno kratko, jer se ta liga prati i brzo prešli na viši nivo. 4 godine tamo, da ne dobije ugovor ni od jednog od 20 italijanskih klubova iz prve lige, koji se redovno muče sa visokim igračima, e to je baš zabrinjavajuće.

 

 

 

 

1 minute ago, Poodle Care said:

Gorda, Mijailović,

Pejdžić, 

Si, Zagor,

Raša,

Mozli, Peca.

 

Što bi rekli: 3,6

Edited by realno *w
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

Sa jedne strane, nikad ne potcenjujem italijansku drugu ligu, vole tamo da dovedu neke zanimljive igrače sa malih koledža. Recimo Kajl Hajns je proveo 2 godine tamo, pre nego što je prešao u Bamberg. Svojevremeno je i Teril Mekintajer igrao tu drugu ligu.

 

Ali svi ti igrači su tamo bili relativno kratko, jer se ta liga prati i brzo prešli na viši nivo. 4 godine tamo, da ne dobije ugovor ni od jednog od 20 italijanskih klubova iz prve lige, koji se redovno muče sa visokim igračima, e to je baš zabrinjavajuće.

 

pa da, cudan potpis, ovako gledajuci laicki, sa informacijama koje mi imamo. moguce da je on potcenjen zbog drvenih ruku, pa je zbog toga eliminisan iz bilo kakve ozbiljne price godinama, i onda mu zbog toga nisu davali kredit ni za ono u cemu je dobar, pa je tavorio. hoce to, izadjes na los glas zbog necega (eto recimo svi kada vide njegova bacanja zgroze se), pa ostaje pretpostavka da je trinkijeri gledao siru sliku i bio spreman da zanemari neke ocigledne mane da bi dobio i neke ocigledne kvalitete

Link to comment
Share on other sites

Opet kažem, sve je to ok, ako imaš dobrog prvog centra. Recimo da se vratimo na onu 2010. , ovakav igrač kao opcija Mariću bi bio sasvim solidno rešenje. Ili da nam je recimo ostao Džok. 

Ali ovako, nisam siguran. Osim ako imaju neku ozbiljnu ideju za prvog centra.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Meni su se očekivanja za centra svela na to da zna da zagradi koš i pokupi skok sve preko toga je čist profit.

 

pa eto, ovaj zna i da lupi bananu, tako da cete sa njim sigurno profitirati po tvojoj racunici  😀

ne znam zasto u partizanu toliko kasne sa formiranjem rostera, maltene svi bolji aba ligasi zatvorili rostere, eventualno jos po jedno - dva pojacanja, a kod vas niko zivi ne zna kako ce tim izgledati.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo totalno izgubili bilo kakav identitet kao klub, čak je hibrid Olimpije Cedevite bolji u tom kontekstu od nas, jer je počeo sa dobođenjem prvo domaćih rešenja.

Postali smo kao neki klub koji je od sponzora dobio određeni budžet i ajd kao da sklopimo nešto pa kako bude. Nema nikakve jasne strategije koje su se ranije sprovodile tipa:

Mladi igrači u pogon, 2 kvalitetna stranca, eventualno neko vadjenje karijere itd.

 

Ok, jasno je da niti smo više pozeljni kao destinacija za mladje, niti igramo EL, niti bas i ima mnogo mladih potencijala. Ipak, nije mi jasno zasto se odustalo od opcije da dovodimo neproverene koledž igrače koji imaju upside za EL potencijal, kao što smo doveli NWG, Lendejla i Pagea, od čega su 2 od 3 ispali ubod. Čak, i od Pagea bi se mogao napraviti igrač za EK klubove. Sa kontinuitetom od jedno 4-5 sezona gde nekog jos uvek nesnadjenog gurnemo u neki jači tim, polako bi nam se verovatno otvarali i jači prospekti. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa danas je 22.7. prošle sezone smo Lendejla doveli 31.7.

 

Ne znam čemu panika, to što su se ostali natovarili ne znači da neće biti igrača u avgustu.

 

Nekako mi je i logično da kao tim koji će imati negde 4-6. budžet sačekamo malo, da vidimo kako je konkurencija uradila, šta je ostalo, šta bi nam odgovoralao, a i biće jeftinije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...