Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Quote

Rašon Tomas će doći u Partizan jer će imati prostora da se razvija. Pitao me je za spisak igrača: Meli, Strelnijeks, Vonamejker, Miler, Lendejl, Marinković... Onda mi je rekao: 'Možda je najbolje da idem tamo gde mogu da budem najbolja verzija sebe'. Tri puta sam pričao s njim. Mnogo evroligaša nam je bilo konkurencija“, 

Quote

Prvo sam pokušavao da pronađem domaće igrače. Još me boli koliko su mi vrata zatvorili direktno u nos. Nije moglo ni da se priča o domaćim igračima. To je za nas bilo nedozvoljeno. Voleo bih da napravim ekipu s mnogo domaćih igrača, ali to nije bilo moguće. Onda smo tražili drugačije. A, šta je najsličnije domaćim igračima? Nemanja Gordić“.

Quote

Govorio je Trinkijeri i o „stativama“ koje je Partizan pogodio dosad. Sve je objasnio u fudbalskom maniru.
“Bilo ih je 10 do 12. Tri puta je lopta dolazila na samu liniju gola, ali je neko izbacivao s nje. Jednom je lopta i ušla pola metra, ali sudija nije video“.

To je bio Dragan Milosavljević.
“On je bio metar u golu. Prodao sam čak i 'kuću na moru' da bih ga doveo, ali je onda lopta izbačena iz gola. Ima dobrih domaćih igrača, ali trenutno su nedostupni“.

http://mozzartsport.com/kosarka/vesti/trinkijeri-hteo-sam-tim-sa-srbima-gagi-bio-metar-u-golu-boli-me-koliko-su-mi-vrata-zatvorili-ispred-nosa/332099

  • Like 1
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Beonegro said:

Sve više se doimamo kao francuske ekipe - dovedi 5-6 no name Amerikanaca i udri. Koga? Šta? Nema veze.

 

Nisu baš no-name. Ok, naravno da nemaju EL i EC iskustvo, jer to baš drastično diže cenu, ali opet, u pitanju su igrači koji su odigrali dobre sezone u solidnim ligama. 

Plus u ponajboljim godinama.

 

Holins:

Gledao sam ga par puta prošle godine, u pitanju je neviđeni indijanac i većina lopti poslatih njemu su "one way ticket", ali isto tako je jako dobar skorer. Naravno, teško je proceniti samo na osnovu nemačke lige, tamo se igra jako brzo, puno poena, tranzicije. Ne bi bio prvi put da igrač iz te lige ima velike poteškoće da se snađe u nekoj drugoj, pa se posle godinu dana vrati u BBL i nastavi da igra dobro.

 

Ono što me kod njega oduševilo su blokade. Čovek je na 40 tekmi imao 24 blokade, većina vrhunske, na obruču. Ima i baš dosta ukradenih, ali dobro, znamo da to često vuče i ispadanja u odbrani.

 

Moj zaključak je da bi ovakav igrač bio dobar za nas. Nekim starim, dobrim ekipama su bolje ležali manje atraktivni i ofanzivno potentni, ali disciplinovaniji igrači, ali sada uopšte nije loše imati ovakvog, pa ako poludi, možeš i mnogo jaču ekipu da uvedeš u problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Son_of_a_gun said:

Tegi potvrdio za Mozlija.

 

Ovaj mi je misterija.

 

Dosta je tu "minuseva". Samo 203 visok, napadački strašno limitiran, jer je 7ppg u italijanskoj ligi baš slaba statistika. Da i ne spominjemo 42% bacanja, što mu je uzgred i prosek tokom cele karijere. Na sve to 30-31 godina, a dobar deo evropske karijere proveo u drugoj italijanskoj ligi.

 

Sve u svemu, razumem da je solidan bloker i verovatno generalno odbrambeni igrač, ali opet, baš, baš skroman igrač.

 

Iskreno se nadam da od toga neće biti ništa.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Nisu baš no-name.

Bas jesu, niko od ovih opcija nije ni EC igrao. Sto ne znaci da su a priori neupotrebljivi kosarkasi, od njih 5-6 mora da se desi da jedan, dvojica ili trojica nesto i odigraju, zavisi koliko imamo srece. Poenta je ipak u tome da Partizan ne smije da bude klub koji se bazira na dovodjenju Amerikanaca na veliko. Mislim da je kompletna koncepcija, ukljucujuci u nju i slanje Trifunovica na pozajmicu, potpuno pogresna, jurimo neki instant rezultat koji gotovo izvjesno nece doci, a pritom gubimo identitet, gubimo renome kluba u kojem mladi igraci imaju sansu, ali zato vjerovatno tovarimo dodatne dugove.

Edited by Beonegro
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Beonegro said:

Bas jesu, niko od ovih opcija nije ni EC igrao. Sto ne znaci da su a priori neupotrebljivi kosarkasi, od njih 5-6 mora da se desi da jedan, dvojica ili trojica nesto i odigraju, zavisi koliko imamo srece. Poenta je ipak u tome da Partizan ne smije da bude klub koji se bazira na dovodjenju Amerikanaca na veliko. Mislim da je kompletna koncepcija, ukljucujuci u nju i slanje Trifunovica na pozajmicu, potpuno pogresna, jurimo neki instant rezultat koji gotovo izvjesno nece doci, a pritom gubimo identitet, gubimo renome kluba u kojem mladi igraci imaju sansu, ali zato vjerovatno tovarimo dodatne dugove.

 

Tako je Olimpija  od F4 Evrolige stigla do ovde gde je sada...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...