Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

14 hours ago, Marvin said:

@ovaj centar od 203

Sećam se da je Trinki komentarisao kada je prvi put video Hajnsa. 

Citiram "svi ih je tamo prebio" 😄

 

E sad nije svako Hajns, ali ako je ovaj u tom fazonu, pakuj 🙂

 

"Hajns" koji je provero par godina u italijanskoj drugoj ligi... Čak i u toj imao 10ppg i 1,5 blokada. Teško mi je nekako da ga shvatim kao neki "hidden gem"

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Beonegro said:

Bas jesu, niko od ovih opcija nije ni EC igrao. Sto ne znaci da su a priori neupotrebljivi kosarkasi, od njih 5-6 mora da se desi da jedan, dvojica ili trojica nesto i odigraju, zavisi koliko imamo srece. Poenta je ipak u tome da Partizan ne smije da bude klub koji se bazira na dovodjenju Amerikanaca na veliko. Mislim da je kompletna koncepcija, ukljucujuci u nju i slanje Trifunovica na pozajmicu, potpuno pogresna, jurimo neki instant rezultat koji gotovo izvjesno nece doci, a pritom gubimo identitet, gubimo renome kluba u kojem mladi igraci imaju sansu, ali zato vjerovatno tovarimo dodatne dugove.

 

Ja se sa pozajmicom Trifunovića ne slažem, ali to je samo delić cele priče. 

 

Ne vidim način kako bi mi mogli da popunimo sastav sa recimo 7 kvalitetnih domaćih igrača, pa da tu dodaš samo 3 stranca, 2 klinca i to je to. Koji su to domaći igrači, koliko koštaju, koliko su raspoloženi da se vrate tu? Pa jedan DM, koji je daleko od nekog spektakularnog igrača i koji iza sebe ima tek prosečnu sezonu, je za nas nedostižan. 

 

Po meni je uvek veći "no name" neko ko dolazi direktno sa koledža, nego neko sa iskustvom u Evropi. Čak bi prednost dao i igračima iz egzotičnih liga, a kamo li igračima iz nekih solidnih liga, kao što su nemačka, italijanska, etc. Igrače koji si mogao da vidiš kako funkcionišu protiv EL i EC ekipa, u direktnim duelima sa nekim dokazanim igračima.

 

Ako dovedeš nekog takvog, koji uzgred ne izlazi iz povrede, ili nije u nekim poznim godinama, pa još potpišeš na 2 godine, onda to ima smisla. Da je to najbolji mogući koncept - nije, ali ne vidim trenutno način da se drugačije radi. Osim ako bi strategija bila maksimalno forsiranje mladih na uštrb rezultata, što baš nikada nismo radili i što generalno mislim da ne može ništa posebno dobro da donese.

Kao što kažeš da od 5-6 stranaca može 2-3 da budu ubod, sa mladima su još manje šanse. Podvučeš crtu posle par godina i šta si uradio, izgurao si jednog klinca, dvojica trojica su stagnirala ili nazadovala, tog jednog si prodao za 200-300k, rezultata nigde i to je to. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marvin said:

Naravno, sve zavisi od uloge koja mu je namenjena i nasih ambicija. Za drugog (ili cak treceg) centra - tabadziju, ne deluje tako lose

 

Jbg, ja mislim da nama baš taj treći centar ne treba nikako, posebno ne stranac. Gagula će definitivno biti tu, Pecarski isto, njima treba jedan ozbiljan igrač, pa da ga oni dopunjavaju.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Naravno, postoje finansijski okviri u kojima možemo da se krećemo, ali ti okviri su ove godine daleko iznad onoga što smo imali u sezoni 2018/19. Čak možemo reći da je obezbeđeni iznos za tim i stručni štab verovatno najviši ikada kada je u pitanju KK Partizan.

 

Ako je ovo istina, jedina prava ambicija moze da bude osvajanje ABA ligem bez obzira na sastav koji CZV ima.

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

lendejl je mašina za pravljanje novca, samo ne uspevam da shvatim kako je već zaradio 280k a mogao bi još 250k?

 

Quote

Partizan će od Lendejla svakako ostvariti višestruku dobit. Njegov ugovor u klubu je bio 96.000 dolara, a prihod koji je Partizan od Lendejla već ostvario iznosi 280.000 dolara. Očekivani prihod ukoliko Džok u tekućem prelaznom roku ode u NBA će za klub biti dodatnih 250.000 dolara.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, pepe sancez said:

Odlican posao svakako, posebno ako je sve ovo istinansto Ostoja kaze. Mozda od njega bude i NBA igrac jednog dana. Generalno dobar izbor NCAA igraca u dvije sukcesivne godine, prvo Gos pa Lendejl, vidjecemo kakav je plan za ovu godinu.

 

Da, s tim što bih Pejdža nazvao popriličnim promašajem ,al ajde da vidimo još par meseci u ovoj godini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidis, Pejdza sam zaboravio. Sto ce reci nije ostavio neki utisak. 

Generalno, ako je strategija dovoditi neafirmisane igrace sa koledza ubod jednog od dva je solidan. Eh sad, tu se treba pozavaviti odnosom sa menadzerima. Ovo sto je Lendejl uradio je za ozbiljan i stabilan klub skandal.

 

Veci je promasaj lani bio sa nama poznatim igracima. Najvise su podbacili Novica/Stefan duo, zatim Zagorac. Neka rjesenja su na kraju bila iznudjena, tipa Nikola Jankovic, ali je pitanje da li je on kalibar za timove visokog dometa. 

 

Tek su nejasna dovodjenja Gegica na Nikolica, a onda kasnije i Jaramaza na njih obojicu. Vjerovatno je to posljedica promjene ambicija, pa se kao kusur pojavio i Aranitovic, a i podmladak je ostao na suvom.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pepe sancez said:

Veci je promasaj lani bio sa nama poznatim igracima. Najvise su podbacili Novica/Stefan duo, zatim Zagorac. Neka rjesenja su na kraju bila iznudjena, tipa Nikola Jankovic, ali je pitanje da li je on kalibar za timove visokog dometa. 

 

Tek su nejasna dovodjenja Gegica na Nikolica, a onda kasnije i Jaramaza na njih obojicu. Vjerovatno je to posljedica promjene ambicija, pa se kao kusur pojavio i Aranitovic, a i podmladak je ostao na suvom.

 

Osim sa Zagorcem, nikako se ne slažem sa ovim.

 

Stefan - prošle godine u CZ prosečan indeks 4, ove godine u KKPu 7, to "podbacivanje" je više na osnovu nekih nerealnih očekivanja zasnovanih na  nekoliko dobrih partija pred kraj sezone, mahom protiv nekih slabih protivnika. Novica - raspada se već par godina, ali je trebalo sada očekivati neki vaskrs, pošto je još stariji!?

 

Nikola Janković nije igrač za ozbiljne uloge u najjačim timovima, ali je svoj deo solidno odradio. 

 

Gegić je očigledno bio varijanta koja je na budžet uticala sa 0,3%, pa u fazonu što da se proba. To mi je isto ok. 

 

Jaramaz je bio prilika koja se ukazala i to mi je bilo sasvim dobar potez. Upotrebljiv domaći igrač, na kojeg možeš da se osloniš na duži vremenski period.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, simply minds said:

Čitam o porodičnoj tragediji ovog Mozlija što je došao... užas. S druge strane, ne vidim svrhu dovođenja stranca koji je i u italijanskom prvenstvu imao tako skromnu statistiku...

?

Neki tekst da pejstujes, moze?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...