Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Beemisleno je raspravljati o Nadalovom dopingu, ali je zato vrlo smisleno palamuditi o Novakovom laziranju testova, muljanju koje otkrivaju super strucnjaci sa tvitera.

Kako li se nisu setili da provere da nije viza koju je dobio falsifikovana.

Zivi bili pa videli, mogao bih da se kladim da ce Novak uskoro da bude u priči oko dopinga.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, wwww said:

A very interesting part of Jean-Pierre Verdy's interview with the newspaper L'Équipe is when the former head of the anti-doping fight in France explains the method that some athletes used to manipulate a sample. "They were washing their hands with dishwashing liquid and urinating on it. The enzymes in the product messed everything up."

I kako sad da izbacim ovu sliku iz glave? :frusty:

 

15 minutes ago, Jurgen said:

Ma ne čoveče, on ujutru popije šoljicu mleka i pojede bananu

Zar nije bila u pitanju neka specijalna krtola s Jamajke? :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Instinkt said:

Ne znam šta konkretno očekuješ da ti odgovorim, jel mi to tražiš objašnjenje na temu kako pobediti Nadala nakon 5.5h, a da i sam nisi dopingovan?

 

I pojasni mi zašto je bitan gubitak prvog seta?

 

Tenis zbog duzine trajanja meceva spada u endurance sportove (izdrzljivosti), samim tim, ako je Nadal na nekom programu, on se dopinguje da bi povecao svoju izdrzljivost. Ako ima povecanu izdrzljivost, zar nije logicno da sto duze mec traje to je njegova prednost veca, sto znaci da bi u petom setu u sestom satu igre trebalo da ima ogromnu prednost u odnosu na Djokovica? Ali na tom mecu se desilo upravo suportno, Nadal je pobedio u prvom setu gde izdrzljivost ne dolazi do izrazaja, a izgubio je u petom, gde dolazi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sistematski doping u španskom sportu je, vrlo verovatno, postojao. Da nije, ne bi sudija u slučaju Fuentes naredio da se uzorci krvi više sportista jednostavno prospu u WC šolju.

 

IMG_20201117_123649.jpg.26df84a87d0778a23bbc6247bb7afb5d.jpg

 

Da li je Nadal bio u toj priči, ne znamo, nema dokaza. Postoje sumnje, možda čak i indicije, ali sve i da se bode iglom od 25 cm svako veče pred spavanje, ne verujem da će se to saznati. Ozbiljne države to rešavaju prosipanjem u WC šolju, banana države kao što je naša dozvoljavaju raznim doktorima sa Tvitera da vrše analize. Tako da, što se mene tiče, Nadal je čist - a da je u pitanju verovatno najveći borac u istoriji svih sportova, to valjda svi znamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To nije ništa novo, jedno vreme se baš dosta pričalo o tim izuzećima, valjda odmah kad su objavljena, sećam se da je od tenisera pored Rafe i Serena bila pomenuta, ne mogu se setiti da li i Venus, ali mnogo ima i tenisera i drugih sportista koji ih koriste. Steva je objasnio čini mi se na Rafinoj temi kako to ide.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zato će sa 25 izgledati kao da ima 40 😄

 

Ima takvih klinaca danas. Nije neobično. To su oni koji spavaju u teretani i(li) se pucaju nečim. Ali obično ne prođu dobro, tj ne stare lepo, blago rečeno.

Carlos je bar pro sportista sa svetlom budućnošću kojem će to biti najmanje bitno. Valjda će biti zdrav (U svakom smislu reči, tj i kod onoga što nije do njega i kod onih stvari na koje može da utiče).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Postoji li uopšte neka organizacija sudija koja štiti njihova prava? Da nema niko da im izboksuje bolje plate, to je jasno.

Kad je bilo ono sa Serenom i Ramosom oglasili su se pojedinci, uglavnom sudije u penziji, ali ne sećam se uopšte da je neko nastupio zvanično u ime sudija. Isto tako, kad je ono Štajner dobio otkaz, ne sećam se ko mu je dao otkaz, ATP ili ITF, ali prilično sam sigurna da nije nikakva sudijska organizacija.

Link to comment
Share on other sites

me nema nista, sto rece Ana: totalni amaterizam generalno u teniskim organizacijama i oni bi da tako ostane. :classic_dry:

Sudije su zaposlene ili kod ATP/WTA ili/i kod ITF, tako da imamo neke sudije koje su zaposlene smao kod ATP/WTA a nisu kod ITF te ne mogu da sude GS-ove (ovo sam pre nekih 5-7-8 godina negde citala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quote

tennis is game on all 3 surfaces, its played 11 months over the calendar year, conditions vary and player conditioning vary. One need incredible consistency to be best player for longest period of time

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...