Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Za Nadala i njegovu nemogućnost da bude GOAT.

 

Pozivanje na listu gde je Endi jači Od Vilandera i tu oko Bekera sa upola slemova. Mislim pogledajte sami nelogičnosti.

Ipak u tom GOATstvu ne može da se koristi čista matematika. Jer je kao bikini - ne pokazuje ništa :lol_2:

Nadalovih 13 RGova - mogu i ovako da se gledaju:

Ima 7 GS van RGa. To je više nego Beker, Edberg. Isto kao Vilander, Agasi i Mekinro. Jedan manje od Lendla i Konorsa.

Pričati kako on ima slabosti kao teniski šampion nije prikladno.

 

Sa druge strane - 13 je jedan manje od Samprasa. dakle da oduzmemo ostale on bi bio četvrti na listi.

 

 

Meni Nadal prosto nije lošiji od Đokovića, ali nije ni bolji - tu je negde. Ako završi za slemom više od Đokovića - opet se ne može reći da je bolji.

Ali sa 2+ bi se već moglo diskutovati.

 

A od Federera u praksi će biti bolji ako se odlepi sa slemovima. Koliko god da nema nedelje toliko ima vidljiv plus u H2H.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CheshireCat said:

Za Nadala i njegovu nemogućnost da bude GOAT.

 

Pozivanje na listu gde je Endi jači Od Vilandera i tu oko Bekera sa upola slemova. Mislim pogledajte sami nelogičnosti.

Ipak u tom GOATstvu ne može da se koristi čista matematika. Jer je kao bikini - ne pokazuje ništa :lol_2:

Nadalovih 13 RGova - mogu i ovako da se gledaju:

Ima 7 GS van RGa. To je više nego Beker, Edberg. Isto kao Vilander, Agasi i Mekinro. Jedan manje od Lendla i Konorsa.

Pričati kako on ima slabosti kao teniski šampion nije prikladno.

 

Sa druge strane - 13 je jedan manje od Samprasa. dakle da oduzmemo ostale on bi bio četvrti na listi.

 

 

Meni Nadal prosto nije lošiji od Đokovića, ali nije ni bolji - tu je negde. Ako završi za slemom više od Đokovića - opet se ne može reći da je bolji.

Ali sa 2+ bi se već moglo diskutovati.

 

A od Federera u praksi će biti bolji ako se odlepi sa slemovima. Koliko god da nema nedelje toliko ima vidljiv plus u H2H.

Da ostavim po strani ostale tenisere i skoncentrišem se samo na Nadala i Đokovića.

 

Statistika uglavnom jeste bikini, ali za nešto moramo da se uhvatimo u poređenju njih dvojice.

Statistika pogotovo ima smisla kad se uzme u obzir činjenica da su njih dvojica iz iste ere tenisa i da su za većinu trofeja igrali upravo jedan protiv drugog.

 

Dakle ne postoji ni jedan bitan statistički parametar gde je Nadal u prednosti.

Jednaki su po broju GS, Đoković ima više Mastersa, bolji H2H, veći broj nedelja na prvom mestu ATP liste (što možda i ne bi bilo bitno da je razlika manja, ali ovde je itekako bitno zato što su, u istoj eri, Đoković i Federer sa jedne strane  neuporedivo više bili na prvom mestu od njega. I onda se postavlja pitanje kako može za GOAT-a da se razmatra neko ko je bio "večito drugi" čitavu karijeru), svaki GS osvojen minimum 2 puta od strane Đokovića, ni jedan WTF od strane Nadala... Raznovrsnost i dominaciju na svim podlogama neću ni da pominjem, da se neki ne uvrede.

 

Na Nadalovoj strani su jedino OI, koje se u svetu tenisa vrednuju manje od Mastarsa.

 

Edited by Stiletto87
grammar nazi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, ali GS su samo jedan od parametara, hajde mogu da prihvatim i da su najvažniji, ali sigurno ne toliko da pobede pet drugih parametara.

Po meni je Nadal iza i sa dva GS više ako sve ostalo ostane isto, a teško da će Nadal imati i jedan GS više na kraju, a kamoli dva.

 

Ali o ovome treba ozbiljno raspravljati tek kad sva trojica završe karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan prilog GOAT diskusiji u svetlu današnjeg događaja :classic_biggrin:

 

Moja subjektivna teza je:

 

Novak na broj slemova 20 treba da ima 3 upisane zvezdice/fusnote:

- Wimbldon 2020: jer je uzeo 2018, 2019 i 2021 i imao je praktično utefteren taj neodržani turnir

- USO 2020: USO dokazano nije njegov cup of tea kad treba osvojiti, ali je tada delovalo da nema protinika koji bi ga pobedio i po svemu do tada viđenom bi dominantno osvojio. Izbačen je po pravilima teniske igre, ali imamo i onaj snimak gde Federer nije izbačen kad je pogodio ball boya, dakle mogla su pravila i da se slobodno tumače u slučaju.

- AO 2022: jer je izbačen pre turnira koji bi branio četvrti put, dakle u naletu, na svojoj podlozi, u svojoj kući itd itd.

 

Ovim nisam rekao da Đoković treba da ima 23 titule, nego da ima 3 turnira gde je objektivno mogao da bude prvak.

Ovim nisam rekao da je GS titula Dominika Tima i titula osvajača AO 2022 nevažeća, ali ima zvezdicu.

 

 

E sad, pošto bih voleo da sagledam stvari objektivno, a nisam neki poznavalac tenisa nego više Đokovićev svedok, ali (koji želi da bude) objektivan...

 

Da li znate slučajeve da su Fed i Nadal imali tako neke administrativne prepreke na nekom Grend Slemu?

 

Administrativne, drugo su povrede ili incidenti u toku meča (npr pecanje Đokovića u petom setu RG2013 koje je realno prelomilo taj turnir, ali je prosto momentum u žaru borbe na terenu.)

Edited by CheshireCat
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bilo takvih slučajeva kada su ova dvojica u pitanju. 

Što se tiče priče oko "izgubljenih gs", ja to gledam kao na okolnosti iz kojih je on po pravilu izlazio jači. 

Takva mu je karijera, dešavaju mu se čudne stvari ali na kraju krajeva to ga je i napravilo šampionom kakav jeste. Moja neka prognoza je da će već na RG pokazati ko je najveći igrač svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

@CheshireCat

Ne znam da li ovo spada pod to ali mogu da se setim one prevare na W2018 pred SF… “Ajde Rafo budi dobar covek pa nam daj approval da krenemo mec sa zatvorenim krovom da ne bismo morali da prekidamo mec posle 20-ak minuta zbog krova”.

Good/stupid guy Rafa pristao a sutradan, upeklo sunce a krov navucen kad ono “Jbg Rafo, moramo igrati pod krovom jer smo poceli mec u zatvorenom, nije do nas… rules are rules”

😕

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/16/2022 at 1:55 PM, Darth Steva said:

@CheshireCat

Ne znam da li ovo spada pod to ali mogu da se setim one prevare na W2018 pred SF… “Ajde Rafo budi dobar covek pa nam daj approval da krenemo mec sa zatvorenim krovom da ne bismo morali da prekidamo mec posle 20-ak minuta zbog krova”.

Good/stupid guy Rafa pristao a sutradan, upeklo sunce a krov navucen kad ono “Jbg Rafo, moramo igrati pod krovom jer smo poceli mec u zatvorenom, nije do nas… rules are rules”

😕

 

Znam da kasnim ali moram priupitati - jel zaista to pravilo negdje zapisano? Znam da je bila i priča da je Đoković navijao za krov pa su kao zato tako odlučili. Znam da je bilo i onih koji su tvrdili da je zatvoren krov tu zapravo favorizirao Nadala, i to netko tko se razumije, ne znam je li Mek, Brogdon ili netko treći bio u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Zbog Rafinog slajs servisa bi teoretski trebalo da krov njemu vise odgovara, ali to je u trenutnim okolnostima Djokovicevog ocajnog servisa (u tom trenutku) ali je u tom mecu bilo potpuno obrnuto i dovoljno da dobije.

 

Iskreno taj mec i mec protiv Edmunda (ma koliko to smesno sada zvucalo) mogao da izgubi su verovatno prekretnica u tom drugom delu njegove karijere.

 

Da se taj Vimbldon odigrao drugacije, mislim da Djokovic ne bi imao vise od 14-15 slemova danas.

 

Sa druge strane, imao je svako od njih trojice takvih trenutaka.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

Zbog Rafinog slajs servisa bi teoretski trebalo da krov njemu vise odgovara, ali to je u trenutnim okolnostima Djokovicevog ocajnog servisa (u tom trenutku) ali je u tom mecu bilo potpuno obrnuto i dovoljno da dobije.

 

Iskreno taj mec i mec protiv Edmunda (ma koliko to smesno sada zvucalo) mogao da izgubi su verovatno prekretnica u tom drugom delu njegove karijere.

 

Da se taj Vimbldon odigrao drugacije, mislim da Djokovic ne bi imao vise od 14-15 slemova danas.

 

Sa druge strane, imao je svako od njih trojice takvih trenutaka.

Ja mislim da je mnogo više od krova tu uticalo što je imao sreće da se meč razvuče na dva dana. Tada Novak još nije bio fizički potpuno spreman za standardan intenzitet 5 setova protiv Rafe, mislim da bi u 5. setu ostao bez snage i izgubio da je morao da igra ceo meč bez prekida.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Quote

You have the same problem with the same umpire because it is the same umpire who sometimes follow the rules and call you out…. Your average service time is 27 seconds after over a set and a half… so which means he has let you go for more than a few occasions already… what an entitled prima Donna

 

https://www.youtube.com/watch?v=zLQjNo8cqEA

 

 

 

relativizacija:

 

 

ne znam da li Shapo ima ovu kolekciju, da uci kako se treba ponasati, po Nadalovom savetu. :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Drug Crni said:

* i ** = i dalje smatram da kroz veliki deo karijere koristi nedozvoljene supstance,ali kad mu nadlezne agencije gledaju kroz prste,onda njegovi nastupi i uspesi jesu "legalni"

 

Sad ozbiljno, zivo me zanima tvoje razmisljanje na ovu temu posto generalno vazis za ozbiljnog sagovornika u ostalim forumskim diskusijama ali ides u full losmi mod sa dopingovanim Nadalom pa mi to malo cudno. Imas li slicno misljenje za vecinu tenisera/sportista ali Nadalu posvecujes posebnu paznju jer se izdvaja od drugih zbog rivalstva sa Novakom ili mislis da se samo Nadal odlucio na taj korak i da gustina kose to savrseno dokazuje?

 

Takodje, mislis li da Djokovic uzima nesto pocev od 2010/2011 ili da je uzimao u jednom trenutku?

Pitam jer pokusavam da uhvatim logiku, divis se igracu koji je pocetnih 6-7 godina karijere kuburio nakon sat vremena igre ukoliko nije sobna temperatura, vecito gubio tesne meceve od istog tog dopingovanog Nadala (i ne samo od njega) na cistu fizicku spremu a onda jednog dana, poslusao savet dr Cetojevica "Nemoj sokole da ides kod Trpkovica vise. Ako mi ne verujes, stavi parce leba na stomak i shvatices da sam u pravu" i voila, isti taj igrac odjenom konstantno fizicki userava dopingovanog Nadala (i ne samo njega) na +30 stepeni i u mecevima od 4-6 sati.

Ako ostavis imena po strani i fokusiras se na pricu, imam bas poteskoce da zakljucim kako je Osoba1 dopingovana 15+ godina dok je sa Osobom2 sve legit i da mu je u sustini ban kod Trpkovica i trijumf Viktora Troickog u Davis Cupu bio taj missing piece na mentalnom nivou da krene da veruje u svoje fizicke sposobnosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Darth Steva

 

Mogao bi i ti meni da objasniš kako je čovek koji 6ipo meseci ne samo da ne igra tenis, već ne hoda, ne trči, ne trenira i ne takmiči se, uspeo da bude fizički na nivou 5.5h u svojih 36 godina na plus 30? Dok objašnjavaš, uzmi molim te u obzir da je reč o stopalu, a ne o dupetu recimo. I kolena su mu izdržala nekako. Ovaj put se nećemo baviti time da je na kraju i osvojio, a da je najviši kvalitet tenisa prikazao upravo u 5. setu, to ćemo ostaviti po strani, nek ide nejakom Medvedevu na dušu. Meni deluje kao da je Rafa čudo prirode, sposobnost regeneracije skoro kao zmija ili gušter (svaka sličnost je slučajna), otpadne mu stopalo, izraste mu novo 😂

Edited by Instinkt
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...