Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

:twak:

neki bi i cistku kazahtanskih Rusa, kao i svih ostalih s tragovima ruske etnicke pripadnosti (nek se pripreme Shapo i Stefanos, a mogla bi i ex-Gavrilova, Popirin itd. )... potom dolaze oni iz zemalja koje nisu podrzale sankcije protiv Rusije (vec naveliko ide prica da Novaka treba banovati jer Srbija nije osudila Rusiju/udarila sankcije, a i Srbi i onako vole Ruse pa mu to dodje isto). I eto njima finala iz snova: Nadal-Alcaraz! I svi srecni i veseli!

 

ovaj proglasio Zverva Hitlerom:

 

(misljenje ovog tipa je vrlo uvazavano u odredjenim twiter krugovima)

Link to comment
Share on other sites

Rune se povukao iz Madrida , neće igrati kvalifikacije koje počinju u subotu , igra QF Minhena u petak.Previše i za njega.

Sa druge strane Murray , prvo objavi  preskočiće šljaku , onda hladno uzima WC za Madrid, po starom dobrom običaju. Šta će mu ranking a igranje kvalifikacija ne dolazi u obzir. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Keira said:

.

Sa druge strane Murray , prvo objavi  preskočiće šljaku , onda hladno uzima WC za Madrid, po starom dobrom običaju. Šta će mu ranking a igranje kvalifikacija ne dolazi u obzir. 

Pretpostavljam da mu je sponzor rekao da mora malo bar da se pojavi ...

Link to comment
Share on other sites

neko prebroja koliko je Endi uzeo WCs u poslednjih 2-3 godine, nesto kao 40 od 42 pojavljivanja na turnirima! To prevazilazi maksimalni broj dozvoljenih WC prema ATP pravilniku (od 5 godisnje). Endi jos uvek ne ispunjava uslov koji je ATP naveo za neogranicen broj WCs za bivse GS sampione: da budu preko 35 godina stari.

Endi se pravda da on eto nece odbiti WC ako mu organizatori ponude (kao da neko ide okolo i moli igrace da uzmu WCs, a ne da ih oni traze) i da ce se rado "zrtvovati" i igrati kvalifikacije... 

:ajme:

 

u medjuvremenu ni rec da izusti o banovanju kolega koji nisu nista skrivili, a ovamo ima "misljenje" o svemu zivom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno kako ATP moze da ogranici broj WC na godisnjem nivou, na turniru je odluka da li ce nekom igracu da da WC ili ne.

I sta sad, on do aprila ispuni 5 WC i niko vise do kraja godine ne sme da mu da WC :classic_huh: to mi nikako nema logike...

Na igracu, u ovom konkretnom slucaju Mareju je da trazi WC, a na turniru je da odluci, ne znam zasto bi Marej bio kriv ako direktori turnira odluce da im je u interesu da njemu daju WC. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Boxy said:

Nije mi jasno kako ATP moze da ogranici broj WC na godisnjem nivou, na turniru je odluka da li ce nekom igracu da da WC ili ne.

I sta sad, on do aprila ispuni 5 WC i niko vise do kraja godine ne sme da mu da WC :classic_huh: to mi nikako nema logike...

Na igracu, u ovom konkretnom slucaju Mareju je da trazi WC, a na turniru je da odluci, ne znam zasto bi Marej bio kriv ako direktori turnira odluce da im je u interesu da njemu daju WC. 

stoji im tako u pravilniku, pogledaj na 131. strani na dnu (i nastavak na 132. strani o izuzecima):

https://www.atptour.com/-/media/files/rulebook/2022/2022-atp-rulebook_chapter-7_the-competition-08apr.pdf

 

imaju oni i ogranicenja za koriscenje PR (broj turnira i koliko dugo) i svasta jos.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali tu pise da se taj limit racuna samo ako igrac po rankingu moze da igra, ali uzme WC, dakle ako je zakasnio sa prijavom, ako je ranije ispao sa nekog turnira pa neplanirano ubacuje nov itd.

Ali na pocetku lepo pise: Wild cards are players included in the main draw at the sole discretion of the tournament.

 

Marej, koji nema ranking da igra ove turnire nikako ne moze da upadne u taj limit, jer kao sto sam rekla, nema logike da ATP uskracuje turnirima koji su kasnije u kalendaru pravo da daju WC kome oni pozele.

Link to comment
Share on other sites

kad smo vec kod WCs: apsolutno ne razumem nikakvu logiku zasto je Lukasu Puiju data WC za Madrid: niti je bivsi sampion (bilo cega), niti je neko ko ce privuci siroke narodne mase (kao sto bi npr. Verdasco uradio kao lokalni igrac koji je zaduzio spanski tenis i kome je ovo verovatno oprostajna godina), niti je "mlada nada", niti je ikakvim svojim rezultatima u poslednje vreme zasluzio da bude "nagradjen".

 

3 minutes ago, Boxy said:

Ali tu pise da se taj limit racuna samo ako igrac po rankingu moze da igra, ali uzme WC, dakle ako je zakasnio sa prijavom, ako je ranije ispao sa nekog turnira pa neplanirano ubacuje nov itd.

Ali na pocetku lepo pise: Wild cards are players included in the main draw at the sole discretion of the tournament.

 

Marej, koji nema ranking da igra ove turnire nikako ne moze da upadne u taj limit, jer kao sto sam rekla, nema logike da ATP uskracuje turnirima koji su kasnije u kalendaru pravo da daju WC kome oni pozele.

hm, na pocetku stoji ovo:

Limitation
1) Singles. Players may accept up to five (5) main draw singles wild cards into ATPTour tournaments during any ATP Circuit Year.

 

mislim, cemu onda ogranicenje na max. 5 u ovom paragrafu ako je to ogranicenje samo na broj slucajeva kada igrac zakasni da se prijavi na vreme (a na masterse se ulazi automatski po renkingu, pa se onda odjavljuje (napismeno) ako se ne zeli/moze da ucestvuje)? Po tome igrac sme maksimalno 5 puta da zatrazi WC za 500 i 250 turnire tokom godine ako je zaboravio da se prijavi ili se kasno setio da bi mogao da igra te turnire. Mislim, svasta. Onda nisu morali ni da pisu ovo pravilo, jos da pominju neki izuzetak za starije od 35, GS sampione i ex-#1.

 

a situacija s Endijem i WCs je katastrofalna (kao uostalom i s Venus na WTA, mada ona ne dobija toliko WCs kao Endi). Privilegovan je na milion nacina, a sad jos i ovim WCs.

 

Razocaravajuce je kako je tenis nefer i "not inclusive" uopste (a ovamo se ubise dokazujuci kako su mnogo "progresivni" i "naredni", "inclusive"). Samo cekam kad ce da dozvole trans zenama da se takmice u zenskoj konkurenciji (BJ King, kao americki Demokrata, i to veoma aktivan,  je promoter ove ideje za ostale sportove).

Link to comment
Share on other sites

Endi izgubio rekete:

i dlaje ni da zucne o nevoljama svojih kolega, samo o sebi prica, clan Saveta igraca koji bi trebalo da brine o drugim igracima. :thumbdown:

Mozda mu je ovo znak da nije trebalo da prihvati WC?

Mozda je neki Verdaskov navijac sakrio rekete? :wicked:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

neko prebroja koliko je Endi uzeo WCs u poslednjih 2-3 godine, nesto kao 40 od 42 pojavljivanja na turnirima! To prevazilazi maksimalni broj dozvoljenih WC prema ATP pravilniku (od 5 godisnje). Endi jos uvek ne ispunjava uslov koji je ATP naveo za neogranicen broj WCs za bivse GS sampione: da budu preko 35 godina stari.

Endi se pravda da on eto nece odbiti WC ako mu organizatori ponude (kao da neko ide okolo i moli igrace da uzmu WCs, a ne da ih oni traze) i da ce se rado "zrtvovati" i igrati kvalifikacije... 

:ajme:

 

u medjuvremenu ni rec da izusti o banovanju kolega koji nisu nista skrivili, a ovamo ima "misljenje" o svemu zivom.

Msm da je to stat. sa Tennis Abstract (koji ipak ima neke rupe u bazi) 

-2021 jedini turnir na ATP nivou koji je odigrao a da nije koristio WildCard već direktno upao u  g. žreb  nakon povlačenja Wawrinke je bio USO ( i tu je imao obezbedjenu u slučaju da je bila potrebna)

 

 

Bold , ovo nisam znala. Od kada? 

Možemo li da očekujemo Lavera da počne dobijati WC za učešća , on čovek jako voli tenis:default_coffee:

 

 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Keira said:

Msm da je to stat. sa Tennis Abstract (koji ipak ima neke rupe u bazi) 

-2021 jedini turnir na ATP nivou koji je odigrao a da nije koristio WildCard već direktno upao u  g. žreb  nakon povlačenja Wawrinke je bio USO ( i tu je imao obezbedjenu u slučaju da je bila potrrebna)

 

 

Bold , ovo nisam znala. Od kada? 

Možemo li da očekujemo Lavera da počne dobijati WC za učešća , on čovek jako voli tenis:default_coffee:

 

 

ja znam sigurno da je prosle godine za svaki turnir osim za USO dobio WC da bi mogao da igra, bas sam obratila paznju (jer je toliko bio zaredjao s WCs da je prosto bolo oci). ne secam se kako je bilo u 2020 ili ranije (koristio PR). znam da TA ima neke propuste (npr. Novaku nije upisana mislim WC za Eastbourne od pre koju godinu).

 

imas na onom linku gore uslove za kao neka izuzeca od limita za WCs godisnje (kojih izgleda da uopste pa i nema - ja prvo mislila da je ogranicenje na 5, promakla mi recenica na prelomu strana). pogledala sam i neke ranije rulebooks i videla da to pravilo postoji vec neko vreme.

 

za Lavera: pa kad banuju sve Ruse i Beloruse (i sve koji su etnicki makar delimicno Rusi i Belorusi, plus one koji nisu eksplicitno osudili Putina i Rusiju, kao sto Kasparov sad zahteva) - ostace samo Laver da igra i takmici se s Fedalom za trofeje. :classic_dry:

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wwww said:

kad smo vec kod WCs: apsolutno ne razumem nikakvu logiku zasto je Lukasu Puiju data WC za Madrid: niti je bivsi sampion (bilo cega), niti je neko ko ce privuci siroke narodne mase (kao sto bi npr. Verdasco uradio kao lokalni igrac koji je zaduzio spanski tenis i kome je ovo verovatno oprostajna godina), niti je "mlada nada", niti je ikakvim svojim rezultatima u poslednje vreme zasluzio da bude "nagradjen".

 

hm, na pocetku stoji ovo:

Limitation
1) Singles. Players may accept up to five (5) main draw singles wild cards into ATPTour tournaments during any ATP Circuit Year.

 

mislim, cemu onda ogranicenje na max. 5 u ovom paragrafu ako je to ogranicenje samo na broj slucajeva kada igrac zakasni da se prijavi na vreme (a na masterse se ulazi automatski po renkingu, pa se onda odjavljuje (napismeno) ako se ne zeli/moze da ucestvuje)? Po tome igrac sme maksimalno 5 puta da zatrazi WC za 500 i 250 turnire tokom godine ako je zaboravio da se prijavi ili se kasno setio da bi mogao da igra te turnire. Mislim, svasta. Onda nisu morali ni da pisu ovo pravilo, jos da pominju neki izuzetak za starije od 35, GS sampione i ex-#1.

 

a situacija s Endijem i WCs je katastrofalna (kao uostalom i s Venus na WTA, mada ona ne dobija toliko WCs kao Endi). Privilegovan je na milion nacina, a sad jos i ovim WCs.

 

Razocaravajuce je kako je tenis nefer i "not inclusive" uopste (a ovamo se ubise dokazujuci kako su mnogo "progresivni" i "naredni", "inclusive"). Samo cekam kad ce da dozvole trans zenama da se takmice u zenskoj konkurenciji (BJ King, kao americki Demokrata, i to veoma aktivan,  je promoter ove ideje za ostale sportove).

 

Ali stoji i ovo:

Wild cards shall only count toward the annual limit if the player would have been a direct acceptance on the original acceptance list.

 

A problem u Madridu se desio jer ga je uzeo IMG, zato su podeljene tako WC, zato su Španci poludeli.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2022 at 5:56 PM, wwww said:

 

 

Vika se nadala da su je zapadnjaci prihvatili kao svoju i jednaku, sad kad zivi u USA. Cak je onomad sluzila establismentu za obracun s neposlusnim koleginicama (i jos nekim) koje su krenule da se bune protiv uslova u Australiji.

Ovako joj vracaju...

 

Pričali smo januara o tome kako če neki igrači koji podržavaju deportaciju Novaka, možda u budučnosti sami da se nadju u situaciji gde če biti diskriminisani. Ali ko bi rekao da neče proči ni pola godina, pa da če Kasatkina recimo (za Viku neznam šta tačno je pričala, ali mislim da je isto bila u fazonu, just take the jab) doči iz situacije gde traži da se ljudi izbace sa turnira, u situaciju gde je sama izbačena... 

 

Batina ima dva kraja. A ljudi nikako da skapiraju da se protiv nepravde treba boriti i u situacijama gde ti nisi oštečen, jer če i tvoje vreme da dodje kad tad.

 

On 4/25/2022 at 6:45 PM, Dracarys said:

Ne znam šta može tu ATP mnogo, jer kao što rekoše Italijani, sada traže da to bude utvrđeno i nekim ''zakonom'' da ne igraju Rusi, po rečima premijera.

 

Ista stvar kao što Novak nije mogao u Australiju i Ameriku zbog vakcine i zakona koji vladaju u tim državama.

 

Znači da je sigurica da neće igrati, ATP može eventualno da se izbori za to da se Rusima ne brišu bodovi.

 

Može mnogo. Več da ne dodeliš poene igračima sa tog turnira, jedan Masters se po važnosti izjednači sa egzibicijom u Kooyongu.

 

Koliko je meni poznato, lokalni zakoni ne ulaze u kriterije za eligibility na turniru, osim vakcinacije. To je ubačene pred kraj prošle godine, zato ATP i nije branio Novaka. Što se tiče ostalih lokalnih zakona, tu organizator mora da pronađe put da igrače pusti u turnir, jer je ranking jedini kriterijum.

Ajde možda i lupam, ali cenim da u Dohi ili Dubaiu žene u javnosti ne treba da nose suknjice iznad kolena, pa devojkama na turniru to nije zabranjeno. A imali smo i mnogo drugih komplikovaniih diplomatskih slučajeva, pa su WTA i ATP nastupili jako oštro i turniri su morali da se prilagode. Znači da oni sigurno imaju poluge moči, samo je pitanje hoče li da ih koriste ili ne.

 

On 4/26/2022 at 9:03 PM, Marko said:

Ovakva neka formulacija se i očekivala.

Teško sranje i prodavanje magle. Uz napomenu da su donekle u pravu za ovaj deo o i riziku za igrače - Mogu da zamislim nekog imbecila da viče, vređa nekog Ruskog tenisera ili ne daj bože nešto gore.

 

Mogu i ja. Ali tretman za takvog debila bi trebao da bude ssvim isti kao i za bilokojeg drugog debila na što se dere u toku tenis meča. Za uši i napolje. I tako jednog po jednog, dok ne ostanu samo normalni.

 

On 4/26/2022 at 11:06 PM, ciao said:

Obzirom da je takav stav Rusije mislim da je bolje sto je W doneo ovu odluku nego da postavlja uslov da ruski i beloruski igraci treba javno da osudjuju , to bi ih dovelo u jos goru situaciju gde treba da biraju izmedju varijante da osudjuju Rusiju i prave veliki problem i sebi i familijama ili da ne osudjuju, u tom slucaju nemaju problem sa Rusijom ali onda ne igraju W i jos ih optuze da podrzavaju agresiju, sigurna sam da niko od njih ne podrzava agresiju.

Naravno najbolje bi bilo da odvoje tenis od politike sto se nadam da ce RG uraditi ali videcemo

 

Tometo, tomato varianta, ako mene pitaš. I u jdnoj i u drugoj situaciji ide za ozbiljno mešanje politike u sport i u obe situacije bi krovne organizacije morale da zaštite igrače i drakonski da kazne turnir.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

Ali stoji i ovo:

Wild cards shall only count toward the annual limit if the player would have been a direct acceptance on the original acceptance list.

 

A problem u Madridu se desio jer ga je uzeo IMG, zato su podeljene tako WC, zato su Španci poludeli.

 

 

promakla mi je recenica koja je bila na prelomu strana.

 

stvar s WCs mora definitivno da bude regulisana, ovo ni na sta ne lici. Tenis je i onako prilicno nefer sport (u poredjenju s mnogim drugim sportovima) ovo jos dodatno istice takvu prirodu.

Secam se svojevremeno da smo komentarisali koliko WCs za Wimbldon je dobila npr Lora RObson, samo od ispadanja u prvim kolima Wimbldona posle dobijanja WC mogla da da zivi cele godine. A tamo neki Albot iz Moldavije nema sanse da ikada igde udje u zreb ako to ne zasluzi svojim radom i trudom.

Hoce vecu podrsku sirokih narodnih masa tenisu i da privuku i netradicionalne anove? Onda moraju da se potrude da sport postane dostupan sirokim narodnim masama, a ne samo privilegovanima. Fudbal, kosarka i mnogi drugi popularni sportovi su to upravo zbog dostupnosti sirokim narodnim masama i (relativnog) fer pristupa i tretmana. Tenis nista ne radi da se pokrene u tom smeru, naprotiv, sve radi da elita ima sto vise privilegija (Gaudencijev plan s tretmanom mastersa u odnosu na ostale, manje turnire :twak:).

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:


 

Mogu i ja. Ali tretman za takvog debila bi trebao da bude ssvim isti kao i za bilokojeg drugog debila na što se dere u toku tenis meča. Za uši i napolje. I tako jednog po jednog, dok ne ostanu samo normalni.

 

 

 

Izbacili su prošle godine gospođu koja je u pravcu Nadala pokazivala srednji prst i dobacivala mu da namerno odugovlači izmedju poena.

Ove godine ne znam (nisam gledala F AO) da li je izbačen navijač koji je dovikivao Medvedevu da se vrati u Rusiju? Klip gde se jasno čuje šta je izgovorio nije baš lako naći na netu, uglavnom većina članaka je o novom pantomime villain-u Medvedevu i njegovim obračunima sa kulturnom publikom , Šapovalovom šokantnim rečima upućenim sudiji  :classic_dry:"you guys are all corrupted" za šta je kažnjen priličnom sumom.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Keira said:

Izbacili su prošle godine gospođu koja je u pravcu Nadala pokazivala srednji prst i dobacivala mu da namerno odugovlači izmedju poena.

Ove godine ne znam (nisam gledala F AO) da li je izbačen navijač koji je dovikivao Medvedevu da se vrati u Rusiju? Klip gde se jasno čuje šta je izgovorio nije baš lako naći na netu, uglavnom većina članaka je o novom pantomime villain-u Medvedevu i njegovim obračunima sa kulturnom publikom , Šapovalovom šokantnim rečima upućenim sudiji  :classic_dry:"you guys are all corrupted" za šta je kažnjen priličnom sumom.

 

e pa zavisi od toga koga vredja publika da li ce doticnog "clana" publike izbaciti :classic_dry:

kao sto smo videli da se nekima i dalje gleda kroz prste ako prekorace vreme pred servis (jer zaboga njemu treba dodatno vremena, a ostalim igracima ne) ili ako je nekome malo vremena da se izmedju gemova pesvuce. :furious:

a znamo i da se nekima uslisuju molbe da im neke sudije ne sude jer su se smejali njihovoj nesposobnosti da obuku sorts kako treba. pa posle ovakvog disciplinovanja doticni sudija vrlo vodi racuna da dotisnom igracu vise nikada na stane na zulj. :classic_dry:

 

(o volsebnim TUE svako malo da se lece "povrede" da i ne pricamo - onda nije cudo sto samo jedan igrac posle duzeg odsustvovanja zbog povrede momenntalno ulazi u top formu, dok svi ostali, ukljucujuci Feda, Tima, Wawrinku itd., moraju dobro da zasucu rukave i potrude se za povratak posle povrede. pa ga jos gotovo ni ne testiraju na doping kad se ne takmici).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...