Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

@Boxy

 

Taj meč je trajao 3.5h. I totalno različit stil igre koji forsira Federer. Tako da bih ipak voleo da čujem kako se iz invalidskih kolica, preko štaka dolazi do 5.5h trčanja do besvesti bez ikakvih posledica i tragova umora 😁

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

Federer igra drugaciji tip tenisa.

 

Ili hoces da insinuiras i za Federera ovo sto Instinkt pokusava za Raficu? :wicked:

 

Hocu samo da kazem da je moguce sa 36 godina igrati duge meceve i osvajati slemove :classic_biggrin: dakle, to nije neki argument :classic_biggrin: 

Fed je jos tada imao i tezi zreb i igrao je 3 meca koja su otisla u 5.set :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Instinkt said:

@Darth Steva

 

Mogao bi i ti meni da objasniš kako je čovek koji 6ipo meseci ne samo da ne igra tenis, već ne hoda, ne trči, ne trenira i ne takmiči se, uspeo da bude fizički na nivou 5.5h u svojih 36 godina na plus 30? Dok objašnjavaš, uzmi molim te u obzir da je reč o stopalu, a ne o dupetu recimo. I kolena su mu izdržala nekako. Ovaj put se nećemo baviti time da je na kraju i osvojio, a da je najviši kvalitet tenisa prikazao upravo u 5. setu, to ćemo ostaviti po strani, nek ide nejakom Medvedevu na dušu. Meni deluje kao da je Rafa čudo prirode, sposobnost regeneracije skoro kao zmija ili gušter (svaka sličnost je slučajna), otpadne mu stopalo, izraste mu novo 😂

 

 

 

Racunam kada bih ti rekao da je bio gluten-free poslednjih mesec dana da bi ti to bilo dovoljno dobro objasnjenje koje mozes da prihvatis, no?

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Boxy said:

 

Hocu samo da kazem da je moguce sa 36 godina igrati duge meceve i osvajati slemove :classic_biggrin: dakle, to nije neki argument :classic_biggrin: 

Fed je jos tada imao i tezi zreb i igrao je 3 meca koja su otisla u 5.set :classic_biggrin:

:s_w:

Fed koristio neku specijalnu svajcarsku vodicu!

:s_w:

 

:wicked:

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Darth Steva said:

 

 

 

Racunam kada bih ti rekao da je bio gluten-free poslednjih mesec dana da bi ti to bilo dovoljno dobro objasnjenje koje mozes da prihvatis, no?

 

 

 

Nee, i dalje mi ima više rezona priča da ga bodu svačim u dupe, no cenim tvoj trud dobri moj! 😁

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Hmm... ima Majorka mnoogo dobro pecinu, mozda se zavukao da upije pozitivne energije? Ima li to rezona?

 

Inace, ta prica "6 meseci nije se pomerio i slicno" je teska glupost.

Mogao je da hoda/trci/igra tenis/golf/itd... stavise, kao sto je ucestvovao na RG tako je mogao da ucestvuje i na W/OI/USO ali zbog produzavanja karijere verovatno je odluceno da se zavrsi sezona ranije i da se pokusa sa operacijom ublaziti bol za sledecu. Tako da, operacija je bila pocetkom septembra i vec je pocetkom oktobra krenuo sa pripremama za sledecu sezonu i laksim treninzima na Akademiji tako da, sedeo 6 meseci na kaucu, dosao u Australiju, igrao 5.5 sati i osvojio AO, nema bas mnogo veze s mozgom... taj argument kao dokaz za dopingovanog Nadala moze da bude legit na nekim informer/kurir komentarima.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da si i ti sa kurir portala s obzirom na prethodnu repliku, ne zameri.

 

Pa dobro, fino se spremio, oko 10.09. operisan, iznosao gips dan dva, iz gipsa direktno u patike i pravac teren, gulio mesec dana, pre toga nije igrao ne pamti ni on i najlaganije najsvežiji i najspremniji teniser u Australiji. Da mi je njegov kondicioni, i taj dr Fuentes, da se bos popnem na Mont Everest 😂

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Da,mislim da svi nesto uzimaju @Darth Steva..profesionalni sport je daleko od zdravog.

Medjutim,kod tvog pulena je vidljivo...na oko..taj ce se za 15 godina kretati iskljucivo uz pomoc stapa..da ne mracim jos vise od ovoga..tako da..niko kao Rafa Bane

Kao Bane, dobri sin,
tih i miran, cist i fin,
kao Bane, vaspitan
i solidan i koristan
Kao Bane, vredni mrav,
poslusan i uctiv sav,
kao Bane, odmeren i usmeren
i proveren za sve

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2022 at 2:02 PM, Instinkt said:

Mislio sam da si i ti sa kurir portala s obzirom na prethodnu repliku, ne zameri.

 

Pa dobro, fino se spremio, oko 10.09. operisan, iznosao gips dan dva, iz gipsa direktno u patike i pravac teren, gulio mesec dana, pre toga nije igrao ne pamti ni on i najlaganije najsvežiji i najspremniji teniser u Australiji. Da mi je njegov kondicioni, i taj dr Fuentes, da se bos popnem na Mont Everest 😂

Everest ti je sada kao u tenisu Estoril da si osvojio. Hajde na K2.

Link to comment
Share on other sites

@berti

 

Dajte mi kompletan Nadalov lekarski tim i čika doktora koji mu daje vitamine za jačanje imuniteta, i K2 će dobiti još jednog osvajača. Tvrdim. Pomoći će i to što sam do nedavno nosio longetu na nozi. A i godinama se penjem uspešno na Pančićev vrh.

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Čak i da jeste nesto muljao, to se nikada nece obelodaniti. Ogroman bi to bio udarac za tenis, sport... Citva jedan projekat bi se urušio, trebalo bi vreme da prodje da bi se taj udarac prevazišao.

Sportske ikone se uglavnom čuvaju. Mozda kada prodje mnogo vremena, nešti ispliva.

Bojim se da Novaku nesto ne smeste. Zasto ne bi, nemaju nijedan razlog da ga ne sjebu skroz. To bi se tako lepo uklopilo u sve ovo, logican redosled obračuna.

Link to comment
Share on other sites

U doglednom periodu će biti miran i ušuškan. Dokle god mu traje karijera, dokle god sponzori i najk stoje iza njega, ništa što može narušiti njihov brend neće okrnjiti taj kreirani lažni oreol oko njegove glave. Čak i da se dogodi neka nepredviđena okolnost, pa neki odbegli član zalaje masa će okrenuti glavu na drugu stranu. 

Zato je za sam sport važno da Đoković bude uspešniji na teniskom terenu. Ili Federer. Što bi rekao pokojni Korać, pobeda prirode nad farmacijom. 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Instinkt said:

U doglednom periodu će biti miran i ušuškan. Dokle god mu traje karijera, dokle god sponzori i najk stoje iza njega, ništa što može narušiti njihov brend neće okrnjiti taj kreirani lažni oreol oko njegove glave. Čak i da se dogodi neka nepredviđena okolnost, pa neki odbegli član zalaje masa će okrenuti glavu na drugu stranu. 

Zato je za sam sport važno da Đoković bude uspešniji na teniskom terenu. Ili Federer. Što bi rekao pokojni Korać, pobeda prirode nad farmacijom. 

 

Ok je što misliš da je Nadal dopingovan, ali kojom logikom onda zaključuješ da ga je Novak bez dopinga pobedio u finalu AO 2012?

 

Ako uzmemo kao aksiom da se Nadal dopinguje zbog izdržljivosti (a zbog čega drugog?), onda ne postoji nijedan argument kojim bi se objasnilo to da ga Đoković pobeđuje u petom setu posle 5 sati i 40 minuta, ako znamo da je izgubio prvi set u kojem doping ne bi trebalo da ima bitniju ulogu.  

Link to comment
Share on other sites

Vidim još uvijek je dopingirani Nadal glavna tema. Ako je fizički izgled glavni argument za to da se bode (ili da se bode više od drugih), pada mi na pamet da vjerojatno uzima neke lijekove za OCD (ako ga zaista ima), možda i za taj M-W sindrom koji ima postoji neka terapija pa kad se sve to pomiješa sa dopingom ispadne da izgleda starije od drugih (koji se bodu) :classic_biggrin:. Pije li ovo vodu?

 

Btw, meni je stvarno iluzorna priča da jedan od najboljih (u bilo kojem sportu) uzima nedopuštena sredstva a drugi su pošteni...previše je toga u igri da bih i ja, iako naivan, u to povjerovao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kriv i dužan said:

Vidim još uvijek je dopingirani Nadal glavna tema. Ako je fizički izgled glavni argument za to da se bode (ili da se bode više od drugih), pada mi na pamet da vjerojatno uzima neke lijekove za OCD (ako ga zaista ima), možda i za taj M-W sindrom koji ima postoji neka terapija pa kad se sve to pomiješa sa dopingom ispadne da izgleda starije od drugih (koji se bodu) :classic_biggrin:. Pije li ovo vodu?

 

Btw, meni je stvarno iluzorna priča da jedan od najboljih (u bilo kojem sportu) uzima nedopuštena sredstva a drugi su pošteni...previše je toga u igri da bih i ja, iako naivan, u to povjerovao.

pogledaj ovaj clanak:

https://www.elnacional.cat/es/deportes/exjefe-antidopaje-francia-controlar-rafa-nadal-crimen_599804_102_amp.html

 

Quote

Jean-Pierre Verdy, responsible for the fight against doping in France between 2006 and 2015, is shaking the foundations of international sport. And it is that after his harsh accusations against Lance Armstrong, he has now revealed an interview with the French newspaper L'Équipe in which Verdy does not leave a puppet with a head, with Rafa Nadal as one of the affected athletes.

 

"Controlling Rafa Nadal was a lese majesty crime," Verdy recalls when questioned about anti-doping control attempts in the world of tennis, a very harsh phrase that the interviewee continues with some surprising reflections.

 

Toni Nadal's anger at a surprise control

 

"In 2009 it was the only time that we allowed ourselves to carry out surprise controls and focused on the great tennis tournaments in France. In Bercy we were able to carry them out on 7 tennis players: 3 French, 3 Germans and 1 Spanish. With the French and Germans, between those who were Tsonga and Monfils, we did not have any problem. With the Spaniard the same did not happen".

 

And Verdy concludes with a very harsh accusation: "From the first moment the doctor Samir Mesbahi, Nadal and his entourage were very hostile. Toni Nadal insulted me with a good Frenchman for having ordered the control. 'This is a scandal', he shouted "In any case, I hope it wasn't because of our intervention that the next day Nadal fell clearly against Djokovic. In fact, Nadal also lost the day after a control at Roland Garros, in the round of 16 against Soderling."

 

 

Quote

The method used by some athletes to manipulate evidence

A very interesting part of Jean-Pierre Verdy's interview with the newspaper L'Équipe is when the former head of the anti-doping fight in France explains the method that some athletes used to manipulate a sample. "They were washing their hands with dishwashing liquid and urinating on it. The enzymes in the product messed everything up."

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Instinkt said:

@kriv i dužan

 

Lens Armstrong, Ben Džonson, Merion Džouns, El Pibe, Šarapova su samo neki od primera najvećih šampiona koji su koristili doping. 

 

@Jurgen

 

Nekad su najbanalniji odgovori- najefektniji.

 

 

To nije bio odgovor. Pitanje je vrlo jasno: kako "čisti" Đoković pobeđuje dopingovanog Nadala u petom setu posle 5 sati i 40 minuta, ako znamo da je izgubio prvi set u kojem doping ne bi trebalo da ima bitniju ulogu? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Instinkt said:

@kriv i dužan

 

Lens Armstrong, Ben Džonson, Merion Džouns, El Pibe, Šarapova su samo neki od primera najvećih šampiona koji su koristili doping. 

 

 

 

To što su oni razotkriveni znači da drugi to nisu koristili/ne koriste? Siguran sam da se i Bolt dopingirao a kamoli svi oni Ameri i ostali koji su ga pokušavali prestići. Ali naravno da se to neće iznijeti jer ima aureolu kakvu je zaslužio svojim nastupima. U tenisu je još specifičnija situacija jer samo nek se za jednog od GOAT-eva objavi da je dopingiran (pa makar se on zvao i Đoković), pa to bi bukvalno uništilo čitav sport.

 

@wwww hvala, pročitat ću kad nađem vremena, sad sam u gužvi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kriv i dužan said:

 

To što su oni razotkriveni znači da drugi to nisu koristili/ne koriste? Siguran sam da se i Bolt dopingirao a kamoli svi oni Ameri i ostali koji su ga pokušavali prestići. Ali naravno da se to neće iznijeti jer ima aureolu kakvu je zaslužio svojim nastupima. U tenisu je još specifičnija situacija jer samo nek se za jednog od GOAT-eva objavi da je dopingiran (pa makar se on zvao i Đoković), pa to bi bukvalno uništilo čitav sport.

 

@wwww hvala, pročitat ću kad nađem vremena, sad sam u gužvi.

 

Ma ne čoveče, on ujutru popije šoljicu mleka i pojede bananu, pa pretrči 100m 0.1 sekundu brže od osvedočenih dopera. Precrtani na slici su ljudi koji su nekad u karijeri pali na doping testu.

 

spacer.png

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...