Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

44 minutes ago, Milica said:

Za posledice moze da bude najveci problem. 

Kakva je situacija u ostalim sportovima? Ima li ovakvih uslovljavanja? 

Mislim da u NBA mora, a čini mi se i u dosta ekipnih sportova generalno, verovatno klubovi određuju, ali nisam se baš udubljivala.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam cula da ovde u Nemackoj su ikome uslovili igranje vakcinisanjem (ali nisam bas obracala paznju, mada verujem da bih negde cula ovakvu vest).

Za USA znam da su neke lige uvele obaveznu vakcinaciju.

Problem je u tome sto se npr. NBA igra u jednoj drzavi, sto su igraci zaprvo zaposleni u klubovima i imaju "fiksnu" platu, dok teniseri "rade" po celom svetu i nemaju fiksnu "platu". Mada mozda imaju neka pravila oko "monopolistickog" polozaja koji ima ATP jer teniseri ne mogu nigde drugde da "rade" osim u okviru ATP. Nemam pojma, ali ona stavka o gubitku para ako su pozitivni itd. mozda ima nekog osnova da bude stavljena pod znak pitanja.

Link to comment
Share on other sites

bitnije joj je da ode kuci posle (koliko?) 8-9 meseci skitanja po svetu od mehura do mehura, pod stalnim stresom. plus da se pripremi za AO.

na #1 je sakupila sasvim dovoljno sedmica, a i kakve su joj protivnice (koje ne igraju regularno ni konstantno) uopste nema opasnosti za visok renking i dobru poziciju nositeljke (kako me nervira zenski oblik ove reci :classic_rolleyes: ) na slemovima.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Naleteo sam na ovo pre neki dan. Relevantno za priču o USA men tennis, tj mali prilog na temu. College sport im je jako bitan, esencijalan za proizvodnju vrhunskih sportista, ali to više ne važi za tenis. Ma koliko važilo za njihova tri najveća sporta (NFL, MLB i NBA), u tenisu odavno ne funkcioniše. Jer roditelji i deca nemaju podsticaj da toliko ulažu i rizikuju u sam po sebi jedan od rizičnijih/skupljih sportova, a koledži masovno primaju strance na te scholarships. Primera radi, moj drug je otišao da studira i igra u nekoj njihovoj koledž diviziji, a već je imao 21 ili 22 godine: Imao je smeštaj, hranu i školarinu, nije to bilo bog zna šta, ali on je nekoliko god tamo živeo, studirao i igrao. E sad, možemo da zamislimo da je to mogao biti neki amer sa 18 ili 19, (i kao oni trebaju da budu konkurišu za isto mesto), pa ako samo ja znam za nekoliko ovakvih slučajeva, može se izvući zaključak koliko toga ima, i kako ne znaju gde udaraju sa tim kriterijumima odnosno politikom. Work ethic je istina na strani stranaca, ali kao što kažem, daleko da je samo do toga. Drug je inače bio samo jedan od igrača iz istočne Evrope tamo...

 

spacer.png

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MIP nagrada se obicno dobija za najveci napredak na ATP listi. Jedne sezone malo falilo da je dobije mocni Zebaljos. Tako da ono... lepa stvar, ali o stvarnom igrackom napretku ne govori mnogo.

 

Ako pricamo iz ugla ko ce je dobiti, ja bih se kladio na Ruda.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...