Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

14 minutes ago, Rajon Rondo said:

Mancarisa obozavam kao igraca...
Ne treba nam ubica u napadu...

 

Znam da nisi nameravao i shvatio sam kad sam procitao ceo post da su dve odvojene celine ali mi je ovo prvo upalo u oko kad sam pogledao tekst.:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Константин said:

 

Моја прва реченица је да није баш за поређење па не знам што толико расписа са поређењем. Поента је да је Нине одиграо сезону у Звезди за пуно мање пара него што је имао и прије и послије. Неће паре побјећи.


kad imaš  30+ godina, sklon si povredama i nisi godinu dana igrapo košarke... možda i hoće.

I kad za 10 godina odigraš 100 utakmica za VELIKI Dinamo iz Kijeva, pa onda jedva skrpiš 10 utakmica za Evijan  onda možeš da biraš gde ćeš, Milan, Arsenal, Barsa ili Crvena Zvezda...  Nebo je granica, a verujem da razlika u primanjima Ninković Miloša i Teodosić Miloša nisu bila u milionima eura (što je prosto neverovatno da jedan košarkaš evropski zaradjuje više od evropskog fudbalera) tj da je Ninković primao slične pare u davljeniku Evijanu, i u CZV, za razliku od Teodosića koji po tvojim ciframa treba da primi 1,66 miliona u Italiji (tri godine), a 0,5 miliona u Srbiji ( i još pola miliona na dodjem ti i da me reklamiraš)...  s tim da bi mu verovao ti ili ne u italiji na ovih 1,66 miliona PLAĆALI da radi reklame i to još da radi reklame koje on želi i hoće, a ne da što kaže @uini da reklamira mesaru papak, motel 1001 ruža i kladionicu luckybet...
 

15 minutes ago, Nate said:

 

Savicevic


to je taj rang fudbalera koji može sa Teom da se poredi superstar, nosilac igre u svom klubu i jedna o glavnih zvezda gde god je igrao.  S tim da je Dejo u CZV došao kao i Obradović, povredjen i pocepan, CZV ga okrpila i on zapalio u Budućnost/Rapid, pitanje je da li bi njih dvojica dolazila ikad u CZV....


edit:

JBTE, pa Miloš Ninković u stvari nikad nije bio igrač Crvene Zvezde, nego je bio igrač Eviana na Pozajmici, pa je posle toga se vratio u Evian odigrao sezonu u drugoj ligi francuske i zapalio u Sidnej... 

 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je Sale pozvao Jovanovica da odradi pripreme i dao mu prednost u odnosu na recimo Kravica koji mi je sasvim ok ove sezone. Veoma dobra indikacija da je napredovao posto ga je Sale i najvise gledao u italijanskom sampionatu. To sto kod Alimpijevica nije pokazao nista meni ne predstavlja nikakav pokazatelj njegovog kvaliteta.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stondisha said:


Treba neki frajer da poveže redove, izvrti pik, prevede loptu i odigra poštenu odbranu, jer ima potrošača dovoljno, ne treba neki skorer, slešer kombo ili šta već.  Ovde ti na ovaj sastav leže neki Jović/Marković type of PG,  a verujem da postoji tipa 4 gomile ljudi koji barataju imenima košarkaša mnogo mnogo bolje od mene tako da licitiranje može da počne. 😀

 Ma Mancaris uzima milionce+. Nego mi malo smesno kad neko osporava Mancarisa koji je vrhunski igrac. Slican Jovicu npr pa sto ne i Markovicu. Odlican defanzivac, klasicna Grcka skola kosarke.  On je moguc manje od Tea.

 

Mislim da i nemamo mnogo da biramo. Nama treba dva pleja, mesto toga imamo jedno 5-6-7 bekova, krila isto ..ma sve na rasprodaju. Samo pored mladjanog Covica nema nikog. Trziste je takvo da nema pleja, mi se borili za PG kojima se nudi 750k-1.5m, sad, sta nam je ostalo, nema dobrog pleja :)))) 😞

 

Gomilanje igraca, neki cak i nepotrebni, nadam se da ce Gavrilo to lepo da poslozi. Skinuo bih 1-2 beka za dodatnog pleja, ali ta prica je gotova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manu said:

Vidim da je Sale pozvao Jovanovica da odradi pripreme i dao mu prednost u odnosu na recimo Kravica koji mi je sasvim ok ove sezone. Veoma dobra indikacija da je napredovao posto ga je Sale i najvise gledao u italijanskom sampionatu. To sto kod Alimpijevica nije pokazao nista meni ne predstavlja nikakav pokazatelj njegovog kvaliteta.

Nije se Jovanović pomerio, nema tu prostora za napredak. Pozvan je samo da popuni broj, ništa više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Nije se Jovanović pomerio, nema tu prostora za napredak. Pozvan je samo da popuni broj, ništa više.

 

Opet, u tom slucaju bi mi za Saleta bilo logicnije da je pozvao Kravica iz vise aspekata

Link to comment
Share on other sites

Ko zna sta je Saletu u glavi kad poziva Jovanovica. Zvao ga je o dok se hladio u Zvezdi. Ali tu prosto nema nekog upside. Moguce je da je nakupio nekog iskustva u Trentu, shvatio da misici bez laktova i bubrega ne znace puno, pa da dobije obrise nekog Rasko Katic igraca.

Link to comment
Share on other sites

Ne shvataju ljudi koji je kisobran Bili, a tek Bili i Slukas kombinacija. U situaciji kada si po mindsetu rezerva i imas tako dva dobra organizatora napada ne mozes da padnes i udaris se jer te uvijek doceka sigurna mreza. 

 

U sustini sve suprotno od Jovica, iako su po karakteristikama veoma slicni, jer je Jovic sve bolji kada je neprikosnovena prva opcija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ulicni basketas said:

Mene Mancaris dosta podseća na Papasa. Nisu neki kreativci, ali zato igraju dobru odbranu i znaju da stanu na loptu kad je tesno. 

 

Pa teško je naći dva različitija igrača. Mantzaris je klasičan zadnji vezni, pouzdan, odgovoran, ali ne naročito kreativan. Pappas je opasan napadač sklon divljanju i vrlo skroman defanzivac.

 

43 minutes ago, pepe sancez said:

Ne shvataju ljudi koji je kisobran Bili, a tek Bili i Slukas kombinacija. U situaciji kada si po mindsetu rezerva i imas tako dva dobra organizatora napada ne mozes da padnes i udaris se jer te uvijek doceka sigurna mreza. 

 

U sustini sve suprotno od Jovica, iako su po karakteristikama veoma slicni, jer je Jovic sve bolji kada je neprikosnovena prva opcija.

 

Ovo je tačno. Doduše, nije ni Sloukas bio ovo što je danas dok je bio u Olimpijakosu, ali je svakako i tad bio kreativniji i po koš opasniji od Mantzarisa. Baš me zanima kako će igrati u Uniksu, ako je istina da je tamo potpisao i kako će mu leći znatno odgovornija uloga. Ja mislim da je Mantzaris veoma korektan igrač, ali sa mentalitetom rezerve i sa takvim setom veština. Nama definitivno treba drugačiji igrač.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovo je tačno. Doduše, nije ni Sloukas bio ovo što je danas dok je bio u Olimpijakosu, ali je svakako i tad bio kreativniji i po koš opasniji od Mantzarisa. Baš me zanima kako će igrati u Uniksu, ako je istina da je tamo potpisao i kako će mu leći znatno odgovornija uloga. Ja mislim da je Mantzaris veoma korektan igrač, ali sa mentalitetom rezerve i sa takvim setom veština. Nama definitivno treba drugačiji igrač.

 

 

Čak i nije. Sloukas je u 4 Oly sezone imao prosek od 6 poena i 2,5 asistencije. I u poslednjoj sezoni tamo, isti učinak. Takođe, taj isti učinak je imao i prve sezone u Feneru.

 

Ja u to vreme, iako mi se uvek više sviđao Sloukas, nisam pravio preveliku razliku između njih dvojice. Dobri defanzivci koji znaju bace solidan pas i koji će pogoditi kad ostanu sami. I statistika mi je bila skoro identična.

 

Tek od druge Fener sezone kreće Sloukasov uspon, u toj sezoni je više nego udvostručio broj asistencija i otišao sa 6 na 9ppg. U trećoj sezoni već imao 10+6,5a. 

 

Ogroman je to uspon, baš ogroman.

 

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slukas je oduvijek imao neuporedivo bolju kontrolu lopte i pouzdaniji sut, narocito sa poludistance, koji je kod Slukasa najjace oruzje, a kod Manzarisa nepostojeci. Statistika to ne moze da pokaze jer je to period potpune Bilijeve dominacije igrom Olija.  Inace, Manzaris jeste jedan odlican odbrambeni igrac, pouzadan, ne iskace jz cipela, a pamtim da je znao da veze i po nekoliko trica bez promasaja, sto zna kad je u komfornoj zoni.

Link to comment
Share on other sites

Jel Chris Chiozza potpisao za Houston ili ne? Vidim da je i ove godine bio dobar u letnjoj ligi.
Voleo bih da ga vidim kod nas uprkos visini, mislim da bi se snasao u Evropi, nece se on naigrati u NBA zbog svojih dimenzija.
Duda je uzeo EL sa dva centra od 2 metra, mi cemo uci u F4 sa 2 pleja od 180 😄

Link to comment
Share on other sites

Ko zna sta je Saletu u glavi kad poziva Jovanovica. Zvao ga je o dok se hladio u Zvezdi. Ali tu prosto nema nekog upside. Moguce je da je nakupio nekog iskustva u Trentu, shvatio da misici bez laktova i bubrega ne znace puno, pa da dobije obrise nekog Rasko Katic igraca.
Taj isti Jovanović je porobio u prošlosezonskoj utakmici protiv Partizana, gde je bukvalno razneo svakog centra koji ga je čuvao i S.Jankovića. Da ga tendenciozne sudije nisu izbacili sa pet ličnih Trento bi dobio tu utakmicu na gostovanju.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Боги said:

Све учесталије се помиње Наз Митру (мени нелогично јер је дечко кроз колеџ каријеру био бек), и Штимац од данас.. 

Stimac je logicno resenje ako se uzmu u obzir novonastale okolnosti. 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Mantzaris je prasinar, 3&D igrac, ne moze on na ovu ekipu.

 

A koji plej moze? Ima li takav?

 

Zakopali smo se trazeci ubicu na pleju, umesto da, logicno, potrazimo dva prosecna evroligaska plejmejkera koji su nam platezno dostupni. Sad mozemo dovesti samo igrace kao sto su Kalnietis, Mantzaris, Colom i da se nadamo da Jenkins moze da se snadje na pleju kada prvi plej nije u igri.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:
2 hours ago, pepe sancez said:
Ko zna sta je Saletu u glavi kad poziva Jovanovica. Zvao ga je o dok se hladio u Zvezdi. Ali tu prosto nema nekog upside. Moguce je da je nakupio nekog iskustva u Trentu, shvatio da misici bez laktova i bubrega ne znace puno, pa da dobije obrise nekog Rasko Katic igraca.

Taj isti Jovanović je porobio u prošlosezonskoj utakmici protiv Partizana, gde je bukvalno razneo svakog centra koji ga je čuvao i S.Jankovića. Da ga tendenciozne sudije nisu izbacili sa pet ličnih Trento bi dobio tu utakmicu na gostovanju.

 

jovanovic ima telo od milion dolara i solidno brze noge, mada jeste panj u napadu. ali on svakako moze biti elitni evropski defanzivac. za razliku od odza i ristica koji nemaju nijedan kvalitet za ozbiljnu kosarku. ako bi se biralo izmedju njih trojice da jedan ostane, bez dileme bih birao jovanovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...