Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

1 minute ago, Šarac said:

Stranci

Beron, Stratos, Brown, Faye, Gist,Ojo ukupno 6 . Djenku ne racunam

 

Na playu mora stranac jer domacih vise nema, sem ako se ne racunaju Peno,Radicevic, Djokovic kao opcije. sto dovodi do 7 stranaca, gde sem Oja, niko ne moze da konkurise za domaci pasos. Kup ili KLS eto opet 3 moraju napolje. Ako bi jos i stranca umesto Kuzmica dolazimo do 8 igraca sa stranim pasosem??!!!

 

Kuzmic niko normalan ne moze ocekivati niti predvideti kada je i da li je moguc povratak na teren.

 

Cim se spominje Stimac, razmislja se o domacem centru koji bi mogao da zameni Kuzmica, a vi ako imate bilo kog drugog centra a da je domaci koji ima EL iskustva, slobodno napisite,

Strani centar se sigurno nece dovoditi a na Ristica i Jovanovica se osloniti u El, Stimac sa jednom nogom je za obojicu Hakim.

 

Upravo to ja sam rekao razumno za sve sta se desilo mi drugo resenje tesko da imamo sem da pojurimo Stimca

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Šarac said:

A gde je zvanicna objava da je potpisao za HImki.

 

Juce je Magelan kacio na twiteru Stefanovu sliku u dresu Bayerna sa bojama Bayerna.?

To je napisano iz crvenog ide u belo plavi dres  ako mislis na TW Raskovica.Bice objava vrv sutra posto su i Bukera sada objavili a potpisan je jos jutros.Objavio je Eurohops oni bar ne grese skoro nikad 

Edited by Maverick88
Link to comment
Share on other sites

Mozda Apic, ali on je prodat Kubanu. Znaci bice 8-9 stranaca, mozda i doguramo do te famozne cifre 10, kao zemlja kosarke i sa tim da imas dva kluba koja igraju Evropu, ovo je poprilicno dobar uspeh. Negde mu sad dodje da su jefitniji stranci nego domaci igraci iz prve ere EL. 

 

Steta za Jovica, ipak je Himki imao najvise para za njega, ali opet imas dobar tim i bez njega. Samo je problem sto nemamo nijednog pleja za EL. Ne znam jedan tim u EL da nema bas nijednog pleja sem nas trenutno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Mozda Apic, ali on je prodat Kubanu. Znaci bice 8-9 stranaca, mozda i doguramo do te famozne cifre 10, kao zemlja kosarke i sa tim da imas dva kluba koja igraju Evropu, ovo je poprilicno dobar uspeh. Negde mu sad dodje da su jefitniji stranci nego domaci igraci iz prve ere EL. 

 

Steta za Jovica, ipak je Himki imao najvise para za njega, ali opet imas dobar tim i bez njega. Samo je problem sto nemamo nijednog pleja za EL. Ne znam jedan tim u EL da nema bas nijednog pleja sem nas trenutno.

 

 

Apic ima jako dobar ugovor tamo i sigurno se nece vracati ovde.

Jovic nije planirao da dodje kod nas bez obzira na ovu ponudu Himkija 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zadržan je Faje, zadržan je Perperoglu - da se od početka vodilo računa o broju stranaca, Superligi i KRK-u, bez njih dvojice bi se i moglo preživeti, jer u rosteru već ima upotrebljivih domaćih igrača na tim pozicijama. Ako je od starta opredeljenje bilo da se pravi iskusni takmičarski tim za EL i ABA sa velikim brojem stranaca, onda je logičnije istrajati do kraja u toj ideji i birati igrače po kvalitetu i skillset-u, a ne po državljanstvu. Čuj sada Štimac da menja Kuzmića, a oni dijametralno suprotni igrači i sve ono što su Kuzmićevi najveći kvaliteti su Štimčeve najveće mane... Još na toj poziciji već imaš stranca u koga trener očigledno uopšte nema poverenja, čim ga u svakoj kombinaciji projektuje kao trećeg centra - menjaj onda njega za boljeg/iskusnijeg/dokazanijeg, kad je bal nek je maskenbal.

Link to comment
Share on other sites

Stimac?

 

Pa dobro, nije los ovaj Jovanovic. :classic_biggrin:

 

I kakve veze ima broj stranaca? Koga boli uvo za kup, a za KLS cemo se vec nekako snaci. Mi treba da pravimo tim za ABA i EL. 

Edited by Markoss
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da sam na Čovketovom mestu ja bi sačekao do početka sveckog da se svi  izgrilujemo do nivoa ''well done'' i onda objavio davno završen potpis Kalnietisa.

Sa one profesionalne strane igrač koji neće pokvariti ovaj roster, dovoljno pismen, visok i ne-skup.

A sa one očinske strane idealan za poslati ga na klupu zbog loše organizacije igre jer tu jeste najtanji i ubaciti Filipa da u prva tri napada napakuje tri alej-upa za brata Ojo-a

zabibereno sa šesnajs zadnjih promena kao demonstracija rafinirane ball-handling tehnike i poruke nevernicima: ''što ste tražili leba preko pogače''.

E sad, ovo i može biti realan scenario za Filipov debi u EL...ali samo za prva tri minuta - bukvalno.

 

Ko sumnja nek pita Tomića koliko zbirno ima Filip minuta u EC tekmama...i zašto samo trinajs.

Pismenom dovoljno.

 

Iskreno se nadam da će Nebojša na ovako dubok, perspektivan, trgovački izcenkan i ipak uz čekove građana nikad skuplji roster 

dovesti najbolju opciju koju možemo da platimo...šta god da to znači.

Ne sipa se Optima u Blue motion motore.

 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Šarac said:

Stranci

Beron, Stratos, Brown, Faye, Gist,Ojo ukupno 6 . Djenku ne racunam

 

Na playu mora stranac jer domacih vise nema, sem ako se ne racunaju Peno,Radicevic, Djokovic kao opcije. sto dovodi do 7 stranaca, gde sem Oja, niko ne moze da konkurise za domaci pasos. Kup ili KLS eto opet 3 moraju napolje. Ako bi jos i stranca umesto Kuzmica dolazimo do 8 igraca sa stranim pasosem??!!!

 

Kuzmic niko normalan ne moze ocekivati niti predvideti kada je i da li je moguc povratak na teren.

 

Cim se spominje Stimac, razmislja se o domacem centru koji bi mogao da zameni Kuzmica, a vi ako imate bilo kog drugog centra a da je domaci koji ima EL iskustva, slobodno napisite,

Strani centar se sigurno nece dovoditi a na Ristica i Jovanovica se osloniti u El, Stimac sa jednom nogom je za obojicu Hakim.

 

Oprostite mu ljudi, ne zna sta radi.

Link to comment
Share on other sites

Gist je planiran za poziciju 5, a tu su jos Odzo i Jovanovic nisam bas siguran da ce se sad

odma ulaziti u akviziciju jos jednog igraca. Vreme ce pokazati da li 

je potrebna doselekcija kod centara. U slucaju da se ne produzi ugovor sa Odzom i on bude 

prodat doveo bi se novi igrac.  

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, HAMMER said:

Veliki italijanski narod jos jednom pokazao ljubav na delu tako sto su potpisali velikog milenka teparu. svi nadjose uhlebljenje kod brace italijana sem veprica...

PorcO  miseria.....:classic_sad:

Edited by Kronostime
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kum žoržo said:

Gist je planiran za poziciju 5, a tu su jos Odzo i Jovanovic nisam bas siguran da ce se sad

odma ulaziti u akviziciju jos jednog igraca. Vreme ce pokazati da li 

je potrebna doselekcija kod centara. U slucaju da se ne produzi ugovor sa Odzom i on bude 

prodat doveo bi se novi igrac.  

 

hvala kume, već sam krenuo kao simsu...Gistara I Ojo, trećeg centra može i Faje da glumi par minuta ako baš zatreba. Kakav bre Štimac, bukvalno noćne more ću dobiti ako se približi klubu.

Inače Jovanović je koliko sam shvatio ispao extra korektan lik i stvarno ne zaslužuje da ga baš teramo motkom. Za Ristića je igrač više.

 

gradacija loših vesti ovih dana Siniša > Kuzma > Štimac

 

Šta je sledeće? Sud preinačuje odluku o Stefanu Jankoviću i vraća ga kod nas još 2godine.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sector said:

NEMOJTE DA ME JEBETE SA STIMAROM

 

Igramo sa Efesom i krene napad, Vepar zove Štimaru u blok a brane ih Danston i Larkin...i kreneš da plačeš...

 

A onda skapiraš da u sledećem napadu Larkin zove Danstona u blok a da ih brane Štime i Vepar :lol_2:

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se toliko sumnja u Odza. Obzirom koliki je radnik, ima celo leto da jos napreduje. Po meni je odigrao zadovoljavajucu proslu sezonu i u EC

Sad pogledah i statistiku i cetvrti je nas igrac po indeksu. Za drugog centra sa 15min u proseku ima odlicne brojke. 71% za 2 i 65% slobodna(mada mi je ovde utisak da ima veci procenat)

Manje od 1 izgubljene lopte na 15 minuta igre je dobar podatak kao i samo 2 napravljena faula uz 1 blokadu za 15min. 6,5 poena i 4,5 skoka je isto pristojno.

Znam ja da EC <> EL ali da damo coveku priliku da prodje pripreme, da mu nadjemo nekog pleja koji bi mogao da ga spoji sa kosem i neka ga nek djuska. Ja nekako verujem u Odza i znam da se naporan rad uvek na kraju isplati. Uostalom Gist ce igrati EL verovatno 25-30min. Tih 10-tak minuta u EL Odzo ne moze bas toliko da upropasti.

Ako ne bude mogao onda reagovati naknadno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ivan9 said:

Ne znam zasto se toliko sumnja u Odza. Obzirom koliki je radnik, ima celo leto da jos napreduje. Po meni je odigrao zadovoljavajucu proslu sezonu i u EC

Sad pogledah i statistiku i cetvrti je nas igrac po indeksu. Za drugog centra sa 15min u proseku ima odlicne brojke. 71% za 2 i 65% slobodna(mada mi je ovde utisak da ima veci procenat) 

Manje od 1 izgubljene lopte na 15 minuta igre je dobar podatak kao i samo 2 napravljena faula uz 1 blokadu za 15min. 6,5 poena i 4,5 skoka je isto pristojno.

Znam ja da EC <> EL ali da damo coveku priliku da prodje pripreme, da mu nadjemo nekog pleja koji bi mogao da ga spoji sa kosem i neka ga nek djuska. Ja nekako verujem u Odza i znam da se naporan rad uvek na kraju isplati. Uostalom Gist ce igrati EL verovatno 25-30min. Tih 10-tak minuta u EL Odzo ne moze bas toliko da upropasti.

Ako ne bude mogao onda reagovati naknadno.



A sveukupni utisak koji je ostavila ekipa KK CZV u svom nastupu u EC kako ti se on čini?

E iz te vizure, iz vizure nastupa KK CZV u EC, gledaj nastupe ne tako lošeg 4 igrača po indeksu za 15 minuta...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stondisha said:



A sveukupni utisak koji je ostavila ekipa KK CZV u svom nastupu u EC kako ti se on čini?

E iz te vizure, iz vizure nastupa KK CZV u EC, gledaj nastupe ne tako lošeg 4 igrača po indeksu za 15 minuta...

 

To se onda moze reci i za berona. Zamena stime-kuz ne da nema logike, jer sem sto igraju na istoj poziciji nemaju nikakvih dodirnih tacaka. Cisto sumnjam da se razmislja u tom pravcu.

Jbg ako se racunalo na odza da bude treci centar, pomeri ga za jedno mesto u rotaciji. Niko nije mogao ovo da predvidi. Gist/odzo na 5 po nekad moze to da zakrpi i faye i to je to. Dovoditi posto poto igraca koji nece biti nikakav faktor stvarno nema mnogo smisla.

Sto se jovanovica tice lepo kaze @Markoss sem estetike njegovo telo niti je toliko jako, niti ima eksplozivnost, nit je rim protector. Recju decko je bulja od igraca

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nate said:

 

To se onda moze reci i za berona. Zamena stime-kuz ne da nema logike, jer sem sto igraju na istoj poziciji nemaju nikakvih dodirnih tacaka.  


Naravno, njega ćemo tek da vidimo kako će da se nosi u EL pošto je u ABA imao problema kad je trebalo da glumi pleja i da prevodi lopte. 
KLS, ABA i EC...  ispadam sad neki vajni stručnjak i otkrivam toplu vodu, drugi nivo u odnosu na EL,  naravno ne mislim na grupnu fazu i učešće u istoj, nego ako želiš da budeš konkurentan, da se takmičiš za 8 ili za F4....

O zameni Štime Kuz, je @kum žoržo sve lepo napiso: NE POMINJE SE NIGDE.

Mi pričamo ovde o Odžu koji pored gabarita, koje nije baš toliko uspešno koristio u ABA, a koristio ih je nije da nije, nema baš neke druge košarkaške veštine, možda on jeste dobar momak, ima one šaketine kao kašike od bagera i oko 6 metara dužine preko ramena, zanimljivo je da ga ni u odbrani nema toliko koliko bi njegovi gabariti trebali da nalažu...  al sve je to sporo, tromo, al u svakom slučaju bolje da Odžo ostane da bude 2-3 centar nego li Ristić momak mladi.

Link to comment
Share on other sites

Beron sigurno nece igrati pleja. Sumnjam da ce on imati probleme u EL, ispada sad da tamo igraju sve defanzivci ranga Kawhi Lenarda ali ima i te kako bekova koji nisu elitni defanzivci cak i u kontenderima za trofej. Ne ocekujem naravno dominaciju iz aba plej ofa ali opasnog sutera cemo sigurno imati u njemu. 

 

Sto se Oja tice, opcija za 10 i kusur minuta, nista vise i nista manje od toga. Nemam dilemu da je korisniji igrac od Stimare a o Jovanovicu i Risticu da ne pricam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sector said:

Beron sigurno nece igrati pleja. Sumnjam da ce on imati probleme u EL, ispada sad da tamo igraju sve defanzivci ranga Kawhi Lenarda ali ima i te kako bekova koji nisu elitni defanzivci cak i u kontenderima za trofej. Ne ocekujem naravno dominaciju iz aba plej ofa ali opasnog sutera cemo sigurno imati u njemu. 

 

Sto se Oja tice, opcija za 10 i kusur minuta, nista vise i nista manje od toga. Nemam dilemu da je korisniji igrac od Stimare a o Jovanovicu i Risticu da ne pricam. 

 

dobro, nemojmo sada bas ni da preterujemo sa kenjanjem po stimari, i da tvrdimo da je cak i odzo bolji od njega.

svakako je ovo sa kuzom veliki problem, imamo puno centara pod ugovorom, a nijedan ne zadoljava ni blizu potrebe tima. ako vec kuz ne bude mogao na duze staze, onda treba dovesti novog igraca, a da to ne bude stimara. odza i ristica prodati.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...