Jump to content

ABA VS KLS


VISOKOLETAC

Za koju opciju ste?  

26 members have voted

  1. 1. Za koju opciju ste?



Recommended Posts

  

2 hours ago, Barkley#34 said:

Samo da dodam, a pominjano je već pre, Aba sa 16 klubova je teška budalaština. Neka smanjuju na 12 kako znaju i umeju.

Nije samo to. 

 

I bez nacionalnog kljuca. Pa ko je koje sezone bolji i ima finansija igrace ABA1 ko nije neka ceka u ABA2 dok ne bude spreman.

I bez nakaza poput Dubai-a. Ili, barem da se zna red - prvo ABA2 pa onda ABA1 a ne preko reda. U mojim ocima, ovo je debelo srozalo imidz lige. 

I da se zna za sta se igra. Ako nema licenci (a iskreno ne bih ni KKP ni KKCZ dao dugorocne vec na 3 godine), onda finalisti idu u EL, polufinalisti u EC. Ako neko odustaje od necega onda se kaskadno pomera a ne preko reda. I o tome moraju da obaveste ligu tipa max mesec dana nakon zavrsetka lige (pre 1. jula svakako).  

I nikako ne uvoditi F4 vec iskljucivo kroz PlayOff, sa 12 klubova u ligi gde imas 8 koji idu u playoff igrace se takmicarska kosarka do samog kraja. 

I da ispadaju 2 ekipe, odnosno poslednjeplasirani direktno a onaj iznad neka ide u baraz sa drugoplasiranim iz ABA2. Sampion ABA2 ima zagarantovano mesto u ABA1 osim ako ne zeli za sta mora da se izjasni u nekom razumnom roku nakon osvajanja titule. 

 

  

46 minutes ago, bergkamp bcd said:

Hajde bez ovakvog tona. Ja nisam pisao "cuj ovo @Kooineeperk, daj ne budi smesan" i slicne forice za malu decu.

 

Nigde nisam rekao da si smesan. Nemoj da mi imputiras. Kad tako nesto radis onda i ne zelim nikakvu diskusiju... 😕 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Cibona jedva da postoji u ovom trenutku. Tako da naravno tesko mogu biti momentalno neka mera stvari. Neizvesno je generalno sta ce biti sa hrvatskim klubovima. Da se dovedu na nivo iznad ABA proseka i imaju realne sanse da se bore za f4, ne postoji igrac na planeti da nastupa za KKP ili KKCZ koji bi eliminacije radije igrao u Zagrebu nego u Subotici. 

 

Niko ne tvrdi da ljude u manjim gradovima u Srbiji ne interesuje kosarka i da nisu u stanju da napune lokalne hale. Od svih navedenih jedino sam za Novi Pazar siguran da bi domaci navijaci nadjacali partizanove ili zvezdine, ostalo je bas bas nategnuto. Bas bih voleo da vidim scenu kako Somborci brojnoscu, bukom i energijom u hali potpuno anuliraju navijace KKCZ.

 

Ono što ja pokušavam jeste da skrenem pažnju da priča o teškim gostovanjima nije validan argument za ABA ligu, jer postoje samo tri utakmice za večite koje mogu da se svrstaju u tu kategoriju. Uz to, da ne ulazim uopšte u kvalitet dve od te tri ekipe.

Da li bi atmosfera u Somboru bila delić neprijatnija večitima ili ne od one u Aleksandrovcu, Ljubljani ili Baru zaista nije ni naročito bitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onog trenutka kada Zvezda i Partizan dobiju b licence na 3-5 godina, otvara se realan senario buducnosti Aba lige. Ako  srpski sponzori Aba lige preusmere sponzorstva u istoj visini sa Abe na KLS uz odredjene budzete ostalih KLS ekipa mislim da su dani AbA lige odbojani. Neka napise ko zna koliki su budzeti Abaligasa. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Manu said:

 

Ono što ja pokušavam jeste da skrenem pažnju da priča o teškim gostovanjima nije validan argument za ABA ligu, jer postoje samo tri utakmice za večite koje mogu da se svrstaju u tu kategoriju. Uz to, da ne ulazim uopšte u kvalitet dve od te tri ekipe.

Da li bi atmosfera u Somboru bila delić neprijatnija večitima ili ne od one u Aleksandrovcu, Ljubljani ili Baru zaista nije ni naročito bitno.

 

Ne slazem se uopste. Koliko god ne bile objektivno nista posebno i spoj kvaliteta ekipe i atmosfere na tim utakmicama nije bas grotlo u kome se izgubis, svejedno je miljama ispred onog sto u kontekstu tezine ispita za BG klubove mogu da ponude Kragujevac, Novi Sad etc. Gledali smo tolike kupove po Nisu, Kragujevcu, Cacku gde su igrale i domace ekipe i uvek iste scene, Pionir u malom. Primeri koje si naveo se odnose na medjusobne duele manjih lokalnih ekipa. E sad, da li je neki Spartak u stanju da napravi bolji proizvod na parketu od tog Splita i mnogo vise oznoji favorite, drugo je pitanje. Na kraju krajeva, sampioni su ABA 2 i imaju sada prilike i u visem rangu da to pokazu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

#4 Ponavljam, bice tribine pune i u Subotici, vrv i u Kraljevu, Kragujevcu, Nisu, gdegod kad dodje KKCZ, ali ce uvek vise od pola te hale navijati za nju. I sam to dobro znas, tako da je to jedan posve fiktivni gostujuci teren. Ne moze se ni porediti sa tipa 2,3k navijaca Zadra koji bi svaki da moze licno usao na parket da spasi stvar i ne dozvoli da se izgubi od cigana ili grobara.

 

Ne postoji nijedna ekipa u okruženju koja ima navijače sa nivoom fanatizma, ako mogu tako da se izrazim, koje imaju KKCZ i KKP. I grobari i cigani su u fazonu da gde god idu, moraju oni biti najglasniji.

 

Ali isto tako verujem da je i lokalno navijanje mnogo glasnije nego što se ovde smatra, jer KLS trenutno retko koga interesuje.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bergkamp bcd said:

 

Objasnjeno.

 

Mada, mozda bi u Cacku bilo pola hale, niko zivi ne navija za KK Spartak osim navijacke grupe.

 

Potcenjujete Subotičane. Nisam Subotičanin da pričam iz prve ruke, ali ono što sam pratio ABA 2 i KLS, imaju sasvim solidnu bazu ljubitelja košarke koji podržavaju lokalni klub. Kao što je Manu gore napisao za pune hale u finalu i u NS i u Subotici, dodao bih i da je na polufinalu Dudova šuma bila puna (kao i mala sala Spensa), solidno ispunjena i pre toga, plus na nekim iole jačim KLS utakmicama ranije. Dobar deo su sigurno lokalci koji navijaju i za Zvezdu/Partizan i podržavaju Spartak kao lokalni klub, što u isto vreme znači da ih ništa ne bi sprečavalo da navijaju za svoje protiv komšije rivala...

 

Slična priča je i u NS. Gledao sam i Partizan i Zvezdu nebrojeno puta što na Spensu, što na Klisi, i mogu reći da gotovo nikad nisam osetio atmosferu drastično u korist gosta, pogotovo što "melodiju iz pozadine" kreiranu od strane navijačke grupe ne tangiram previše niti mislim da je neki značajniji oblik pritiska.

 

Čačak takođe dosta dobro drži domaći teren protiv večitih (naročito protiv Zvezde), kao što je i Kragujevac ranije, itd...

 

Sve je to moj lični utisak o atmosferama na tim gostovanjima, nisam brojao niti merio decibele, tako da moguće da grešim, ali replicirao sam dobrim delom na konto onoga da "niko živi ne navija za KK Spartak", pa sam se dotakao i ostalih.

 

A čak i na stranu ta gostovanja Zvezde i Partizana po mestima u Srbiji, jedan običan meč između recimo Spartaka/Vojvodine i Mege u KLS-u verovatno ne bi manje ljudi gledalo nego što je došlo na otvaranje ABA lige Splitu ili Ciboni na velikom hrvatskom "derbiju". A kamoli da pričam o Mornaru, Krki, SC Derbiju...

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, suptil said:

Onog trenutka kada Zvezda i Partizan dobiju b licence na 3-5 godina, otvara se realan senario buducnosti Aba lige. Ako  srpski sponzori Aba lige preusmere sponzorstva u istoj visini sa Abe na KLS uz odredjene budzete ostalih KLS ekipa mislim da su dani AbA lige odbojani. Neka napise ko zna koliki su budzeti Abaligasa. 

Sta su B licence?

Link to comment
Share on other sites

One koje nisu A :classic_wink:

 

A licence imaju akcionari Real, Barsa, Olimpijakos, Pao, Fener, Efes kao i CSKA (koji sad ne ucestvuje) ... valjda ih ima 11 i oni su stalni clanovi evrolige a B licence dobijaju klubovi za privremeno ucesce koje posle isteka idu na reviziju.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

- zato sto im donosi znacajno veci broj teskih, neprijatnih utakmica koje pripremaju ekipu za izazove u EL (ukoliko, po pozivu, budu deo tog drustva)

- zato sto je Jadranka, kakva god bila, ipak internacionalno takmicenje i kao takva nosi daleko veci prestiz i vrednost od nacionalnog

- zato sto su gotovo svi najveci klubovi nastali u socijalizmu za vreme zajednicke drzave i tradicionalna rivalstva koja nose najveci naboj nisu samo u okviru teritorije nacionalnih drzava, vec su regionalna

- zato sto u uslovima nase nacionalne sadasnjosti daju bar trag balansa i kakve-takve neutralnosti

1. Klubovi igraju EL svake nedelje, sa izuzetkom jedne nedelje kada se igraju nacionalni kupovi. A postoje i dupla kola. Pogledaj kako je Zvezda igrala prosle sezone na gostovanjima Buducnosti i Cedeviti, preko one stvari da bi smanjila potrosnju i rizik od novih povreda. I to u momentu kada Aba liga jos uvek ima kakvu takvu prohodnost ka EL, a zamislimo tek kakvo ce cuvanje nosioca biti kada to vise ne bude slucaj.

 

2. Slazem se, ali zato postoje evropska takmicenja. Sto onda Grci i Italijani ne naprave izmisljeni ligu koja ce svakako biti jaca i imati veci prestiz od njihovih nacionalnih?

 

3. Naboj izmedju klubova razliticih ex yu zemalja gotovo da ne postoji. Najveci je i dalje izmedju Zvezde i Partizana, malo se umesa Buducnost. Ostavljam prostor da neki klubovi iz Hr pre svega mogu biti jaci pa bi samim tim i rivalstvo bilo vece, ali to trenutno nije slucaj. 
 

Za ovo poslednje nisam siguran na sta ciljas.

 

5 hours ago, Barkley#34 said:

Pitanje prohodnosti jeste problem ali ne zavisi samo od nas nego se i zbunjena EL organizacija pita nešto.

Ma jasno, ja ni ne kazem da sad odmah treba napustiti Aba i napraviti novu Kls. Treba razmisljati paralelno sa odlukama EL. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

Ja bih voleo da Radnicki ponovo igra EC, ali znam da to ovim sistemom nece biti moguce.

 

A u ABA sistemu bi prvo morao da bude primljen u ABA2. To izgleda vise nece biti problem, sada te zovu da popunis broj 🙂Medjutim, ako te tako zovu 2min do pocetka sezone, a ti si sklopio budzet i ekipu za KLS, tu prvu sezonu u ABA2 mozes da bacis u vodu. 

 

Potom bi, ako imas ambicija da predjes u ABA1 morao odmah sledece godine da pravis tim (i finansiras) koji moze da pobedi ABA1 ligasa poput FMPa/Mege/Borca koji su pravljeni za ABA1 zbog nacionalnog kljuca.

 

A onda mozda ABA odluci da ipak skrati ABA1 ligu, i/ili da ubaci neki AbuDhabi Falcons preko reda.

 

A onda ako i to sve prodjes i zaigras u ABA1, pitanje je za sta igras, jer nije definisano. Da li moras da budes u Top4 na tabeli?  

 

To je danasnji ABA sistem. 

Link to comment
Share on other sites

Je l’ se igrači u košarci bune na broj utakmica? Ovi u fudbalu su počeli polako. 
 

Mislim da ima nekih 15ak utakmica više u odnosu na EL kada je ABA nastajala. Verovatno sa tendecijom rasta i uključivanja još klubova u takmičenje. Pitanje i vremena kada će u Euro Kupu da spoje grupe.

 

Kapiram sa tog aspekta bi igračima i klubovima bilo lakše da igraju KSL umesto Aba, kraća putovanja i manje troškova.

Edited by Мџе
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, robespierre said:

Ništa što je pod 100% upravom kriminalnog kartela na vlasti ne može da bude bolje od onoga što je pod njihovom delimičnom upravom. I to bi otprilike bio kraj ove diskusije. 

I Aba je pod 100% upravom. Ne znam odakle iluzija da se tu neko drugi pita osim kartela. Pričamo o ligi u kojoj milimetri fale da padnu bukvalno mrtvi na terenu i oko njega, bezmalo već 10 godina. Gde blizanci (+ ponekad i Futura) mogu da puste ljude sa zoljama u halu, dobili bi 2 meča bez publike uz 50 soma evra. Može se naprave 3 dokumentarca o svim nepravilnostima, haosima, presedanima, incidentima tek.

Međutim to je Aba liga koja ima miris ExJu standarda, pa se sve stavlja pod tepih i provlači kroz ruzičaste naočare. Ovakva Aba nema razlike u odnosu na najgori KLS svinjac iz prajm Vujošević-Čović ere. Preslikano sve, samo sa još više para. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Мџе said:

Je l’ se igrači u košarci bune na broj utakmica? Ovi u fudbalu su počeli polako. 
 

Mislim da ima nekih 15ak utakmica više u odnosu na EL kada je ABA nastajala. Verovatno sa tendecijom rasta i uključivanja još klubova u takmičenje. Pitanje i vremena kada će u Euro Kupu da spoje grupe.

 

Kapiram sa tog aspekta bi igračima i klubovima bilo lakše da igraju KSL umesto Aba, kraća putovanja i manje troškova.

Nije ni bitno da li se zale ili ne, dovoljno je pogledati broj povreda tokom sezone i sve je jasno. U danasnjoj evropskoj kosarci povrede su postale jako bitan faktor, i tu ne mislim na teske povrede koje odvoje igraca na duze vreme van terena, nego na gomilu sitnih koje konstantno izbacuju igrace i timove iz ritma. Ekipa koja ima najmanje takvih povreda ima mnogo vece sanse od ostalih da napravi rezultat. Naravno, nismo mi ti koji smo krivci takve situacije, ali to definitivno treba uzeti u obzir kada pricamo o novim ligama jer je jasno da ce klubovi koji igraju na vise frontova negde morati da kalkulisu, a to negde ce uglavnom biti Aba/Kls.

Link to comment
Share on other sites

Iako nisam iz Srb moji utisci su sledeci. Prvo da kazem da bi mi bilo zao da se raspadne liga tj da Srb klubovi izadju iz nje jer sam navikao na ligu sa svim manjkavostima koje nosi. Vjerujem i da bih mnogo manje pratio Srb ligu i same klubove, tj moje zanimanje za njih bi opalo.

 

Obje opcije imaju svoje pluseve i minuseve, sa tim sto je po mom mišljenju mnogo veći broj pluseva na strani aba lige. Da, aba liga nije savršena, ali nije savrsena zbog ponašanja odredjenih klubova. Ne bih ulazio u tematiku kojih klubova tj predstavnika istih iako o tome imam jasno definisano misljenje. Cak i u ovako neravnopravnim budžetima dje su blizanci na 23+ miliona (realno 25+) a prvi sledeci futura sa 5mil (jedva nategnutih) ona nudi makar malo neizvjesnosti ili moze da ponudi makar malo te neizvjesnosti. Prije 4,5,6 godina dok su budžeti blizanaca bili 5-8 miliona a budzeti future i cedevite 2-3 miliona, ta neizvjesnost je bila mnogo veca. Vratimo se u jos ranije doba kada su i hrvatski klubovi bili djelimično priblizni budzetima (makar polovina) ta neizvjesnost je takodje bila prisutna. 

Aba liga je mnogo veće trziste a to sto klubovi koji su nosioci i vlasnici lige ne umiju u potpunosti da iskoriste, to je problem sujete, neznanja i odnosa izmedju istih. Kladim se da se na forumu izaberu rendom navijaci od svih klubova da bi bolje vodili ligu.

 

Nemam nista protiv toga da klubovi iz Srb formiraju svoju ligu. Iskreno vjerujem da bi ostatak klubova uspio da sačuva aba ligu, koja naravno ne bi bila ista, ali koja bi i dalje imala potencijala za napredak, proširenje i time očuvanje odredjenog kvaliteta.

Jedan od problema mozda i najveći, lezi u evropskim klupskim odnosima u kosarci. Aba liga nije uspjela da se izbori za neki svoj status, ne u potpunosti svojom krivicom (iako je osjetno da su sebični interesi i nejedinstvo uticali na to) jer ovo sto se desava u evropskoj kosarci i kuda sve to vodi je bolesno i odudara od ikakvih sportskih principa. Ali tako je kako je.

 

Po meni KLS ima smisla ukoliko raspodjela novca bude na nivou cca blizanci 50% , ostali 50%. Ili kroz primjer blizanci 45-50 mil, ostalih 10 klubova po 5 miliona. Ostali klubovi moraju da rastu u svakom pogledu svake godine. Ne samo financijskom nego i u logističkom smislu. Sto ravnopravniji status kod sudija i organizacije, zastupljenost u medijima ali ne samo u lokalnim, zaštita interesa klubova kao npr da se za gostujuće navijače odvoji par stotina karata, ne davanje najboljih igraca blizancima jer je to naredba sa vrha...itd itd. Uz naravno kontinuitet svega toga. Zasto je cuvanje interesa ostalih klubova potrebno? Zbog toga sto jedino to dugoročno gledano čuva kvalitet kako dva najbolja tima (duopol na svim poljima) tako i ostalih. 

 

Jedan od mogućih minusa kls-a bi bio, a vezan je blizance, jednostavno smanjenje hajpa, popularnosti istih. Sad ih gleda cca 50 miliona očiju u svakoj zemlji aba lige,o njima se piše...itd...i samim tim povećavaju svoj uticaj. Sve to odražava i na broj publike, klikova, pregleda i tako dalje. 

 

 

Sto god da odluče srbijanski timovi a bojim se da se oni nece pitati nista nego politika, preuzimaju rizik za to. Vrijeme se mijenja , ko zna sto ce biti za 5 ili 10 godina.

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Sve što treba da znate o toj ptoencijalno jakoj domaćoj ligi krije se u ovom odgovoru naprednjačkih kadrova koji vode KK Vršac (inace klub pod kontrolom direktora KLS Grujina i njegovog brata) treneru KK Zlatibor na konstataciju da je istupanje Vršca u ovom trenutku nekorektno i neozbiljno.

 

https://www.vrsaconline.com/kosarkaski-klub-vrsac-meridianbet-odgovorio-treneru-zlatibora/

 

Inače odgovor je bio na ovu izjavu ispod koja je bila posve umerena. Pritom čovek i sam zastupa igranje domaće lige u nekoj budućnosti.

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/strajin-nedovic-krajnje-nekorektan-potez-vrsca-zlatibor-ostaje/492697

 

Opet pitam - da li vi možete da zamislite normalno, profesionalno funckionisanje te domaće lige koju će voditi likovi poput Grujina i sličnih?

 

Inače Vršac je prvo prihvatio igranje pod uslovima kojima su im ponuđeni, a onda je naprasno, pretpostavljam na mig sa vrha, odlučio da nedelju dana pred prvu utakmicu istupi i šatro brani interese srpske košarke. Nekako nisu razmišljali o tim istim interesima, kada su 2017. odlučili da igraju ABA2 i istupe iz KLS-a uz protivljenje KSS-a. Očigledno se žaba polako kuva i javnost priprema za ovaj transfer. Sledeći korak je ukidanje Telekomovog sponzorstva ABA i verovatno prebacivanje na domaću ligu, čim im istekne ugovor, tako da mogu polako da krenu da slave svi zagovornici ovog naprednjačkog projekta jake svesrBske lige koja će da zaseni ceo region.

 

Edited by pendulum
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Manu said:

 

Na finalu ABA 2 lige prošle sezone između Vojvodine i Spartaka je bilo 6000 ljudi u Spensu i 4000 u Dudovoj šumi, pritom do karata nije moglo da se dođe više od nedelju dana pre utakmice. Osim njih, kao neko ko prati KLS ligu mogu komotno da tvrdim da bi i Sombor, Kragujevac, Novi Pazar i Sloboda imali jači domaći teren od neke Cibone koja se ovde uzima kao argument.

 

Jedina tri gostujuća terena za večite u ABA ligi su Budućnost, Split i Zadar.

jasta more

 

zato cedevita olimpija ima 6:0 protiv partizana kuci

 

protiv zvezde svega 3:3

 

 

 

a hale u somboru i novom pazaru imaju manji kapacitet nego sto je cibona imala prosle godine prosecno navijaca

Edited by hk1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

Opet pitam - da li vi možete da zamislite normalno, profesionalno funckionisanje te domaće lige koju će voditi likovi poput Grujina i sličnih?

 

Naravno da ne.

 

Od ovog sadasnjeg KLSa treba da ostane samo ime. 

 

1 hour ago, pendulum said:

tako da mogu polako da krenu da slave svi zagovornici ovog naprednjačkog projekta jake svesrBske lige koja će da zaseni ceo region.

A ko su ti? Stvarno pitam. 

 

13 minutes ago, hk1 said:

a hale u somboru i novom pazaru imaju manji kapacitet nego sto je cibona imala prosle godine prosecno navijaca

Ali zato je prethodnih godina razvaljivala sto se posete tice. 

 

Poslednjih 10 godina:

Cibona 23/24 - 1912

Cibona 22/23 - 942

Cibona 21/22 - 807

Cibona 20/21 - Post-Covid sezona - nema podataka

Cibona 19/20 - Covid sezona - nema podataka

Cibona 18/19 - 1340

Cibona 17/18 - 1414

Cibona 16/17 - 1226

Cibona 15/16 - 1230

Cibona 14/15 - 1000

 

Dakle prosek je 1121 (iz ovih 8 sezona kad ima statistike). 

 

A inace hale primaju Mostonga 1400 mesta a Pendik 1600 mesta.

 

Lako je izvuci statistiku koja ti odgovara i prezentovati je kao neki argument koji potvrdjuje izjavu.

 

Cibona na otvaranju ove sezone skupila 1550 ljudi u HR derbiju protiv Zadra. Prethodne sezone se derbi igrao u 18. kolu i donekle ispostovao epitet derbija sa 2700 gledalaca. A sezonu pre igrali u 25. kolu pred svega 500 navijaca.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hk1 said:

Fmp partizan prosle godine gledalo 400 gledalaca

Hvala ti sto doprinosis mojoj tvrdnji iz prethodnog posta ("Lako je izvuci statistiku koja ti odgovara i prezentovati je kao neki argument koji potvrdjuje izjavu"). 👍Bilo ih je 470 inace 😉 A znamo iz kojih razloga ali mozemo da se pravimo blesavi i da tek tako bez konteksta uzimamo taj broj. Ili da uzmemo FMP - Zvezda gde je bilo 1832, opet znamo iz kojih razloga. 

 

Inace, na otvaranju ove sezone FMP - Cedevita bilo je 984 gledalaca. Cibona 1550 u vec pominjanih u HR derbiju, Spilt imao 1370 protiv Igokee, Mornar 943 u CG derbiju, Krka 930 protiv Mege, SC Derbi svega 150 protiv Spartaka... 

 

 

14 minutes ago, hk1 said:

fmp prosecno ima 200 gledalaca svake sezone

besplatan ulaz

Ali nije mi jasno zasto radis ovakve stvari (da ne kazem da lazes)? Namerno ili je to samo neznanje ili bol u onoj stvari da prikazes istinu? 

 

FMP prosecna poseta 1332 prethodne sezone. Inace se vrte izmedju 900 i 1100 u prethodnim sezonama. 

 

 

 

Inace kad sam vec pomenuo SC Derbi - Spartak gde je bilo 150 gledalaca, prosek po sezoni im je kao FMP, Krka, Split (1330-1430). Derbi i FMP ne treba da ucestvuju u ABA ligi, ne zbog gledalaca nego iz drugih poznatih razloga. 

Link to comment
Share on other sites

Generalno gledano, ja sam 60-40 u korist ABA lige, prema igranju samo KLS.

 

Razlozi su pre svega atraktivnije utakmice iz ugla navijaca. U Srbiji, KKCZ i KKP imaju zaista predominantnu prednost. Ovako ima 3-4 vrucih gostovanja, Podgorica, Zadar, sad Dubai. Cibona, Cedevita... 

 

Ali jedno se slazem sa skepticima ABA lige, ako ona nema prohodnost, onda nema ni preveliku poentu. Ili u prevodu, sta da rade ostali klubovi ako KKP i KKCZ dobiju licence Evrolige? Da se biju za Eurocup?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...