Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, Grobarcina1992 said:

Fener svakako ceka Bruna Fernanda do 15 oktobra Fernando ima sa Torontom negarantovani ugovor ako ga otpuste spreman je doci u Fener zato su turci i stavili u ugovore Bircha i Bobija da se moze raskinuti kad pozele 

E Bruno bi vec top legao njima, mada tesko ce on tamo dobiti pedalu.

Link to comment
Share on other sites

1. Olimpijakos

2. Real

3. Panatinaikos

4. Fener

5. Efes

6. Barselona

7. Armani

8. Monako

9. Zvezda

10. Virtus

11. Partizan

12. Baskonija

13. Makabi

14. Zalgiris

15. Bajern

16. Asvel

17. Pariz

18. Alba

 

Moje neke predikcije. Za prvih 7 me ne bi iznenadilo bilo kojim redosledom da se poredjaju u tih 7. Monako bi me iznenadio da bude u prvih 6 iako su bili prosle godine 3. u regularnom delu a dodatno su pojacani, ali drugi su se pojacali vise od njih a mislim da ce im od Korkmaza i koliko on bude doprinisio dosta zavisiti plasman. Od 9-13 mesta bilo koji redosled da bude za sad mi deluje tako (mada sam malo navijacki to prognozirao tamo neka dva tima...) i tu neko ako bude u prvih 8 ili ispod 13. mesta za mene bi bilo iznenadjenje. Eventualno Makabi mada su u potrazi za jos jednim bekom nakon Mejkona. Od ovih od 14-18. jedino Zalgirisu mogu da dam koje mesto iznad. Eventualno Bajernu ako se Sabaz doveo u red u sta sumnjam. Ne bi me iznenadilo ni da Asvel bude koju poziciju iznad jer Maledon-Herison-Li-De Kolo-Lajti-Skofild-Lovernj-Blek sasvim ok uza rotacija i najvise ce im zavisiti sve od zdravlja jer su u problemu kad se povrede tu recimo 2 igraca bilo koja. Od Herisona i Skofilda (pa i Maledona mada on je vec igrao u Evropi) se puno ocekuje, tako da mislim da ce taj neki njihov raspon od 13-17. pozicije zavisiti najvise od njih dvojice. Svakako sadasnji trener ih je puno bolje vodio no Parker i Pozeko i videcemo ga sad od starta. Pariz ima zanimljivu ekipu, ali tesko da mogu dalje od 15. mesta sve i da im sve bas sve poklopi. Alba sve i da im se poklopi da Vilijams pruzi vise od ocekivanog, da Procida i Olinde dodatno znacajno napreduju i da nemaju povreda opet ne vidim kako dalje od 16. mesta u najboljem slucaju. Svakako bice mi zanimljivo da se kvoutujem na kraju sezone kao i prethodne da vidim koliko sam pogodio i omanuo a sigurno da cu nekog debelo da omasim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja je najveca zelja, ako izuzmemo onu nerealnu da zaigramo na zavrsnom turniru, da Armani bude sto nize i da ne vide plejof ni preko plej ina. Godinama mi je to najprecenjenija ekipa, i svaki njihov neuspeh dozivljavam kao licnu satisfakciju.

 

Osim toga kosarka u Evropi konstantno ide u pogresnom smeru i sve veci broj timova fura "komunisticki" princip sa 10-12, a neki i vise ravnopravnih igraca sto svakako ne privlaci publiku a kad se na to doda i nakaradni sistem takmicenja sa prevelikim brojem utakmica sto omogucava svakom timu da 4-5 pusti niz vodu, ne znam kako ocekuuj da naprave profirabilno takmicenje, ali izgleda cemo morati cekati jos koju godinu, ako ne i celu deceniju dok konacno ne vidimo kraj ovakvoj Evroligi i opet se vratimo takmicarskim principima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...