Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

1 hour ago, Мџе said:


Jok i neće. Da li si ikada boksovao? Ja jesam ameterski i kad te upare sa nekim druge kategorije kao da te brzi voz pregazio a ne da muškarac tuče ženu. Može ozbiljno lice da joj demolira.

 

1 hour ago, Don Juan said:

Zato što nije muško. Ne razumem zašto se to stalno ponavlja, kada nije istina. Samo je pitanje koliko je žensko, a ne da li je ovo muškarac koji se preobukao i predstavlja kao žena. Ne treba je mešati sa trans osobama, pošto jednostavno se ne radi o istom.

Svi takmičari moraju da imaju iste uslove, i zato ne treba dozvoliti tamičenje osobama kojima je priroda dala neku nefer prednost, kao u ovom slučaju.

Naravno, uvek će se postaviti i drugo pitanje. Kako nekome kome je na rođemju utvrđen ženski pol, zabranjuješ da se takmiči sa ženama?

Nije baš jednostavan odgovor, ali moj stav je da ne treba. Nema svrhe.


Neka se i rodila kao zensko ako ima rizicno preveliki nivo muskih hormona, i cega vec, ne sme da se bori sa zenama.
Ovo je meni za zatvor, i komisije i samog boksera(bokserske).

Od svih stvari vezanih za telo, kod muskaraca i zene, najvise razlike ima u sakama. I to nije samo do velicine.
A cak i sa vilicom.
Ali pre svega pesnica i saka.

Dovoljno je da u formativnim godinama imas znacajno veci broj muskih hormona ti si opasnost za zivot drugih zena, bas zbog pesnice i sake.
Ovde cak i ne treba da se gleda taj sulud domene transpizdarija. Ovo je domen ljudske (nesigurnosti).
Da li je ona kriva sto se rodila takva? nije, ali jbg, ne bi trebalo da se bori jer je opasnost po druge.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

U stvari nisu. Njen problem je druge vrste, a to je višak testosterona. Dali su joj opciju da spusti nivo uz lekove, što je odbila, ili da se tamiči u dugoprugaškim trkama, gde to nema tolikog uticaja, a i to je odbila.

 

47 minutes ago, 40Wins said:

 

Nije ni tu lako ni podvuci crtu, da neko izabere muski ili zenski rod. Postoje osobe koje se rode sa XY hromozomima i imaju visok nivo testosterona, ALI usled nekih bioloskih mehanizama taj testosteron ne utice na fetalne celije na razvoj muskih polnih organa, pa se kreiraju zenski polni organi, a testisi se razviju u unutrasnjosti abdomena. Sta htedoh reci, mislim da je i njima tesko da odaberu rod, jer sta ako se ne osecaju kao muskarci, a opet nisu ni klasicne zene, jbg.

 

Sad napisa Don za onog batu plivaca, sto se osetio kao zena, pa razbio celu konkurenciju, da je to totalno drugacija situacija od ove. 

 

 

Kod ove devojke ostaje samo da se nadje neka devojka koja moze ''muski'' da istrpi udarce i give her the taste of her own medicine. 

 

Ako se dobro secam (ima dokumentarac na YT) Caster Semenya slucaj.

 

Tesko za odluciti, po rodjenju zena ali nije samo ni zena.

Link to comment
Share on other sites

Spuštati lekovima nivo testosterona je apsolutno suludo, i nijedan normalan lekar to ne bi prepisao. Uostalom, zašto bi neka žena spuštala nivo testosterona ako se takva rodila.

 

Cela priča oko testosterona je besmislena.

Edited by Maharaja
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Sad mi kolega reče da je takmičarka, ne znam ko je, što u ovoj rundi treba da boksuje sa "njom", odustala od borbe. Nisam još naišao na vest da potvrdim.

Treba da se bori sa Anna Luca Hamori iz Madjarske ali ni ja nisam nasao vest da madjarica hoce da se povuce. 

Link to comment
Share on other sites

Da li bi nešto moglo bolje da sumira naš novi pokret za prava muškaraca. Ovo je muškarac koji zna da ga štiti mizogeni sportski establišment, koji uživa u nevolji žene koju je udario pesnicom u glavu, i čiju je životnu ambiciju upravo uništio.

 

Ove rečenice nisu moje, parafraziram šta je o ovom slučaju napisala JK Rouling,

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Da li bi nešto moglo bolje da sumira naš novi pokret za prava muškaraca. Ovo je muškarac koji zna da ga štiti mizogeni sportski establišment, koji uživa u nevolji žene koju je udario pesnicom u glavu, i čiju je životnu ambiciju upravo uništio.

 

Ove rečenice nisu moje, parafraziram šta je o ovom slučaju napisala JK Rouling,

Nije muškarac, još jednom da probam. Neka ona piše šta hoće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Niky Vestern said:

Da malo skrenem s teme: Zna li se šta će biti sa ekipnim takmičenjem u džudou, odustaje li Majdov ili je satanizam samo juče bio na snazi? 🤣

Rekao Kukolj da ostaje do kraja.

U reklami 😄

Link to comment
Share on other sites

Ako možemo bez citiranja J.K, ona se skroz pogubila poslednjih godina. Inače je prilično protiv transrodnih osoba (znam da nije trans osoba, Don Juane 😄), tako da ne iznenađuje što se oglasila i na ovu temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne sme se dozvoliti osobama koje su bioloski u nefer prednosti da se takmice sa slabijima. 

 

 

Zabraniti kosarkasima visim od prosjeka da igraju kosarku jer imaju biolosku prednost ?

Ovu Alzirku je na prosloj OI pobijedila Irkinja u 1/4 finalu i tada je valjda bilo fer?

Edited by ters
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Niky Vestern said:

Da malo skrenem s teme: Zna li se šta će biti sa ekipnim takmičenjem u džudou, odustaje li Majdov ili je satanizam samo juče bio na snazi? 🤣

Baca neke kontrakletve pa će sačekati da vidi efekat.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

A i Vucic je danas pricao u kakvom svetu mi zivimo da na Olimpijskim igrama muskarac udara zenu u glavu, tako da treba preispitati stav 😄

Ima li predsednik/premijer i jedne zemlje, makar nekog Vukojebstana, da se vise bavi perifernim i nebitnim stvarima od Nepomenika?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Zabraniti kosarkasima visim od prosjeka da igraju kosarku jer imaju biolosku prednost ?

Ovu Alzirku je na prosloj OI pobijedila Irkinja u 1/4 finalu i tada je valjda bilo fer?

Pa da posto u kosarci desi se tako da neko pogine na terenu posto ima par cm vise ili manje.

A u borilackom sportu pogotovo boksu koji ima solidnu istoriju smrtnih slucaju u ringu, ovakve stvari mogu biti mnogo zajebane.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, neko me sabotira said:

Meni je stvar još čudnija i nevjerojatnija što je on Alžirac. Nije Amer, nije Francuz, kako li su ga u njegovoj domovini prihvatili…

 

Kao što je več pisao Nicklord, ta osoba ima ženske genitalije, tako da je u svojoj državi smatrana kao žensko.

U ovom slučaju se poklopilo nekoliko stvari, da iz ovoga ispadne bigger deal, nego što ustvari jeste. Prva stvar je to što su u nekim sportovima več dozvolili transrodnim osobama da se takmiče sa ženama, a velika večina ljudi je apsolutno protiv toga naravno.

Druga stvar je ovo kurir/telegraf/informer-like izveštavanje svih medija, koji su u naslovima redom pisali kako je muškarac u ringu prebio ženu. Pa su zbog toga svi pomislili da je (opet) neki quronja stavio periku i ušao u ring da izmlati nedužnu ženu. A ljudi u fazonu, e pa neče da može, not on our watch!
Treča stvar je što je Italijanka bila spremna da ovo skandalizuje. Več pre meča je pokrenuta priča kako Alžirki ne bi smelo biti dozvoljeno da se takmiči. A posle i čitava ta scena odustajanja posle prvog udarca, nepozdravljanje, i priča o kradji olimpijskih snova i mogučnosti da medalju posveti (sad več neznam jel čovek preminuo ili ne) tati. Da je naletela na protivnicu koja bi odradila borbu i nastavila dalje, mi sad verovatno ne bi ni pisali o ovome.

Moje pitanje ovde glasi: Kad ova Alžirka ima toliku neverovatnu prednost, sa kojom lomi nosove prvim udarcem, odakle joj onda 9 poraza iz 46 borbi? Za boks, to i nije neki naročito impresivan record.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Piše Kurir, Italijnka htela da poavwti medalju pokojnom ocu, a postavili snimak gde ona pokazuje oca sa kojim razgovara preko skypa i koji maše. Baš živahan za pokojnika 🤣.

 

 

Screenshot_20240801-233848_Chrome.jpg

:Hail:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa da posto u kosarci desi se tako da neko pogine na terenu posto ima par cm vise ili manje.

A u borilackom sportu pogotovo boksu koji ima solidnu istoriju smrtnih slucaju u ringu, ovakve stvari mogu biti mnogo zajebane.

 

Koliko od tih smrtnih slucajeva u boksu su prouzrokovale zene sa razlicitim nivoom hormona?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...