Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Naravno da nije pravedno ni tako u tom formatu. Citav format sa 12 ekipa nema smisla po tom principu uopste. Ili igraj dve grupe po 6 ili je sve ostalo alhemija.

Da. Jedino logično. A samo 2 utakmice više.

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Milion puta sam i ja i svi gledali sve ove kosarkase u NBA i nikada nisu ovako sutirali, cak i otvorene suteve nikada nisu ubacivali ovako ludacki. Mada ok, ovde je trojka bliza nego u NBA, ali nebitno, cak i KD , ma koliko da je freak i nemoguc za cuvati kad skoci i digne rucerde i opali sut sa nekih x metara visine nemoguc za blokirati, i taj KD nije ono sto je bio ranije i imao je zilion losih suterskih veceri u prethodne dve sezone. 

 

Ovde sve polazi od odbrane, a mi je ne igramo, na to dodaj i katastrofalan sut, neverovatan je podatak da su bez Jokica na terenu USA napravili 29 3 diferenciju. 

 

I evo, prilicno sam siguran da USA nece ni BLIZU, ali ni BLIZU da naguzi ovako Kanadu ili Nemce recimo, bumo videli isa South Sudan kako ce biti, ali to su timovi koji imaju fizikalnu moc. 

 

USA jeste super jak tim, ali ne i za 60 razlike u dve utakmice sa nama, mnogo je ovde bilo i do nas, iako bi opet USA rutinski izasli na kraj, ali ne i ovako sa stoka razlikom. 

 

Razocaran sam jer od Pesica ocekujem da mu ekipe bar igraju jaku defanzivu, mnogo mekusaca i choukera, ne ide to tako niti se tako uzimau medalje. 

 

Protiv South Sudan, mislim da cak nismo uopste nikakvi favoriti protiv njih. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Henry Chinaski said:

This hasn't aged well 🙂

Drago mi je da si i ti u svojoj egzistencijici dočekao da se poraduješ, sad kad znam da sam učinio dobro djelo i ovaj debakl mi nekako lakše pada 👍

Link to comment
Share on other sites

Spolja nema suta ni odbrane,lozenje ide zbog Jokica najviše,pogledaš klupu i to je to,fale Kalinic i Teo mnogo.

 

Tanki smo,jbg.

 

Nestvarno Micic i Jovic izgledaju sporo na parketu,i to ne samo protiv USA.

Edited by Gaga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Realno Jokic u jacim tekmama ne sme da igra manje od 36-7 min. Mi smo sa njim koliko god to cudno zvucalo i u defanzivi bolji.

 

I to su ruki brojke.. 🙂

U plej of-u cepa 40+ tako da ako se sretnemo opet sa njima, nek se odmara samo na poluvremenu i između četvrtina.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Secaj se kad su pustili Italiju 2013. toliko ocigledno da bi izabrali nas i usrali nam se u zivot u 1/4

 

Aha, naši su pali u depru još pre početka jer su nas Španci birali kao protivnika koga će lakše proći. I onda su nas natrpali 40 razlike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Drago mi je da si i ti u svojoj egzistencijici dočekao da se poraduješ, sad kad znam da sam učinio dobro djelo i ovaj debakl mi nekako lakše pada 👍

Šala care opusti se, samo si bio najoptimističniji prije tekme, pa sam uzeo tvoj upis kao šlagvort za doskočicu.

Najsrećniji bi bio da si bio u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekako u fazonu tekmu po tekmu. Nisam ocekivao da pariramo Amerima, na kraju rezultat ipak razocaravajuc. Nekako po kalupu s njima.

Svaka medalja bila bi uspeh. Mislim da dizemo formu, ali mislim da ce i ameri biti mnogo zajebaniji. Tako da... Opet po kalupu.

Neki nosioci moraju mnogo bolje, za neke ne sumnjam da ce biti bolji

Edited by jedibojan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, L' Imperatore said:

Pardon, kolega @Problem sa licnim greskama brži

Ma ok, ovo je samo zanimljivost, ništa više. Jeste Jokić daleko najbolji igrač u timu, jeste jako bitan i u fazi napada i odbrane, ali teoretski da nije igrao, ne verujem da bi i rezultat značajno bio gori.

Nama je ključ svega disciplina u igri.

Treba zaboraviti ovaj meč što je pre moguće.

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, Ameri su klasa za sebe.Pogotovo kada se naloze i motivisani su.

Jos imaju KD-a kao cheat code za FIBA kosarku.

Svakako u nekim situacijama mozemo bolje al ne treba kritikovati i pljuvati momke.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gaga said:

Gledaš njihove suteve za  za tri gde mi celu tekmu idemo ispod bloka,trening sutevi .Ne može tako.

 

Meni je proslo kroz glavu nekoliko puta da nije mozda stvarno to koncepcijska stvar... Mislim zaista zvuci suludo, ali mi je na momente tako delovalo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Svakako u nekim situacijama mozemo bolje al ne treba kritikovati i pljuvati momke.

 

Ma šta pričaš to, sad odjednom više nismo favoriti ni protiv Južnog Sudana, a Teo bi nam mnogo značio, naročito da podigne intenzitet u odbrani :classic_blink:

 

Ali dobro, zapravo su ovi mood swings očekivani, nastavljamo sa loženjem, samo malo da se opasuljimo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Ma šta pričaš to, sad odjednom više nismo favoriti ni protiv Južnog Sudana, a Teo bi nam mnogo značio, naročito da podigne intenzitet u odbrani :classic_blink:

 

Tea bi tek pojeli ovi brzi bekovi Amerike. Ne bi znao da l je posao ili je konja vezao. :D

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gaga said:

Gledaš njihove suteve za tri gde mi celu tekmu idemo ispod bloka,trening sutevi .Ne može tako.


Ocigledno da je to bila taktika jer su svi isli ispod bloka. 

U vezi raspleta grupe.

Ironicno je da i tesni poraz od Portorika i dalje otvara mogucnost da pobedom od 15ak razlike protiv SSD budemo drugi u grupi. Ako nista drugo, nije totalni do or die u sredu.
Sve naravno pod pretpostavkom da ludi Afrikanci ne dobiju Amere, sto i nece.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ovde je Sky donekle u pravu. Ne mozemo bas vise nakon x odigranih tekmi protiv SAD da pricamo o sutu koji nas nije isao, jbg bice bolje sledeci put. Postoji razlog zasto je uvek gotovo ista prica.

Bilo koja ekipa koja je ikad igrala egal sa bilo kojom USA reprezentacijom imala je bar 1 , a češće 2 šarp šutera. 

Drugi problem je što mi generalno loše branimo liniju za tri poena. Otud po meni mi igramo loše protiv njih.

 

 

Generalno dobro prvo poluvreme i loš kraj treće i četvrta četvrtina. Prevelika razlika iskreno, mislim da smo jedina reprezentacija koja u duel sa amerima ulazi stegnuto. 

Takođe, američka košarka je u ozbiljnoj eroziji kvaliteta. Izbaci Karija , Brona i Duranta i dodaj bilo koja tri lika i niko se ne plaši ove ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što je neko več rekao, mi da bi se nečemu nadali protiv njih, mora baš mnogo stvari da nam se poklopi (da ne kažem sve). A nama danas mnogo stvari nije bilo na nivou koji je potreban. Ni odbrana perimetra, ni šut sa distance, ni doprinos sa klupe.

No kakogod, ja nisam nezadovoljan prikazanim. Verujem u taj neki butterfly effect u košarci, te da bi pogodjena trojka u pravom momentu na našoj strani a promašena na njihovoj mogla promeniti dinamiku meča i odvesti ga u totalno drugom pravcu. 

 

Imamo nekih kvaliteta oko kojih možemo da gradimo. Ali u nastavku za neki veliki rezultat moraju da se probude Bogi, Vasa i još poneki. Oni su nosioci ove reprezentacije i realno je očekivati veći doprinos od njih.

Mislim da bi Kari morao malo da izmeša postave, kako bi bolje energetski rasporedio stvari. Startna postava je fantastična kad pričamo o agresivnosti i brzini, a to onda ode u drugu krajnost kad sa klupe udju Vasa, Gudura, Vanja i Jović.

 

sad je najbitnije zaboraviti i preći u "sledeča utakmica je najbitnija" mode. Idemo sad korak po korak pa da vidimo koliko možemo. Ja sam optimista da možemo do još jednoh meča sa Amerikancima.

Link to comment
Share on other sites

Teo nije dobitak za Amere... Ni duplo slabijim ekipama od ove ni sa njim nismo parirali. Jednostavno ne možemo sa njima. Ali sve one medalje koje smo osvojili treba da zahvalimo njemu... Organizovao je igru perfektno, rutinirali smo sve sem Amere... 

 

Ja nisam optimista za ove igre, ali čekam da vidim kako ćemo izgledati protiv Sudana, pa da formiram neki utisak... Jokić koliko donosi toliko i odnosi, jer se neki drugi igrači ugase. Milutinov npr.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan Kalina ili Luča iz prajma bi bili brutalan fit ovaj sastav, jer fali nam fizikalija. Jović to jeste u nekom wishful thinking scenariju, ali je očigledno daleko od učinka sa prošlog prvenstva.

Ali su se Ameri malo zajebali včrs jer su pokazali sve karte, a mi imamo Dedu 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

-26 bez Jokica na terenu. 81-81 sa Jokicem na terenu. Realno treba odigrati 38:30min od 1/4 na dalje pa ako padne, ima dobrih bolnica u Francuskoj jebiga.

Baš sam hteo da pitam nekoga za taj +/- sa njim na i van parketa

Link to comment
Share on other sites

Ahhh, omiljena faza: hajde da posle prvog poraza nanižemo par igrača koji fale u nekom idealnom scenariju. I obavezno se spomene Teodosić koji tek pored ovakve atletski moćne ekipe nema šta da traži. 

 

Izneli bi ga na poluvremenu da zapali jednu ispred hale. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne želim da zvučim arogantno, ali svi ovi koji pišu komentare “nismo igrali dobru odbranu”, “odbrana je bila nepostojeća” i slično, zvuče poput onih matorih likova u kladionicama koji po ceo dan blebeću, ne poznavajući sport koji gledaju. Momci su se trudili i zalagali. Želja je postojala i to je najbitnije, pre svega kada se govori o defanzivnom aspektu. E sad to sto sa druge strane igra drugi(za neke i Goat) najbolji igrač u istoriji ovog sporta, najbolji šuter svih vremena, najbolji defanzivci u zadnjoj deceniji, a sa klupe ulazi verovatno jedan od najboljih strelaca svih vremena itd…uopste ne igra ulogu i samo se mi pitamo na stanje na terenu. Kada Zvezda i Partizan u kupu razbijaju kls ligase, nešto sumnjam da ukazujete na kriminalnu odbranu Kosjerica ili Hercegovca. Inače utakmica je preslika finala OI u Atlanti. Držali smo se dobro prvo poluvreme, gde su ameri mic po mic slamali.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...