Jump to content

Recommended Posts

Mislim da je glavni problem onakvog ulaska u mec to sto realno nemamo cvrstine na bekovskim pozicijama, Avram i Dobric igraju pomalo matadorsku odbranu, dok Gudura koji igra zacudjujuce najcvrsce kod nas nikad nije bio preterano dobar defanzivac. 

Vasa iako je odigrao dobar mec me je izludjivao sa onim no look pasovima, fintama dodavanja, faulom u napadu, promasenim zicerom, izgubljenom loptom i onim bacanjem. Cudno zvuci ali nekako smo bili stabilniji kada je Avramovic bio na kecu, mislim da bismo prelomili ranije da nije bio onoliko dugo na hladjenju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jedva sam preživeo Novakov meč u nedelju,ovaj danas umalo da me dokusuri.

Kakav rolerkoster od utakmice.

Imao sam vere u preokret pri tom velikom minusu,jer nismo ni izbliza delovali kao kvalitetna ekipa,što zapravo jesmo.

Ne želim da hvalim nikog pojedinačno i da kudim,jer smo na kraju pobedili kao tim.

Bravo momci,želim vam puno sreće u polufinalu.U taj meč ući hladne glave,bez puno respekta,pa šta bude biće,svakako smo ponosni na vas.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Na BasketNewsu su imali zanimljivo zapazenje. Malina je zvao Time out kada nismo vise imali TO a neko sa klupe ga je odvukao - da su sudije videle bi mogao biti tehnicki faul (nisam siguran da li moze da se svira i asistentima ali bi to bio fatalni kraj za nas).

Neka im dojavi neko FIBA pravila, da se ne blamiraju u javnosti. 

 

Sudija je čak i pokazao rukom da nemamo tajmaut. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Na BasketNewsu su imali zanimljivo zapazenje. Malina je zvao Time out kada nismo vise imali TO a neko sa klupe ga je odvukao - da su sudije videle bi mogao biti tehnicki faul (nisam siguran da li moze da se svira i asistentima ali bi to bio fatalni kraj za nas).

 

Mislim da je objasnio Sharp na live-u. To je NBA pravilo, ne važi u FIBA

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mi ne umemo najbolje da koristimo Jokica. Tajmimg i dubina pasova ka njemu su loši. On mora da se muci, rilja, zida... I kad ga udvoje, ovi nasi se sudaraju dok on gleda kome da asistira.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Beonegro said:

Ja sam toliko puta umro tokom utakmice da više nemam snage ni da se radujem.

Isto. Evo jedva smogoh snage da se oglasim. 

 

Duboki naklon za Jokaru, sam je igrao zadnja dva minuta produžetka.

 

Duboki naklon i za @DameTime, drago mi je što ste imali sluha prilikom deljenja karti za banju.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Alal vera matorom na poseravanju po naprednjačkim portalima. Naročito najsmrdljivijem B92 koji živi od klikova i lažnih naslova za prepucavanje dokonih budala. 

 

Sad kad su krenula kola nizbrdo i nema Vučićeve žetve medalja, gle čuda okrećemo ćurak i bacamo sve sportiste pod voz. Nećete ga majci. Kari je majstorski osetio kad treba da izgovori ovo i stane ispred svih kao pravi autoritet. Zato je Goat. 

Edited by Molina23
  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za nesto vise na turniru, pored naravno vece cvrstine je neophodno da nadjemo veci flow u igri sa Vasom, nekako one finte cimanja i no look pasovi iscimaju vise nase igrace nego protivnike. I generalno da smanjimo tu 'igru u prazno' sa njim na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Да прекинем ово затишје пред сутрашњу утакмицу прогнозом да ће дебели одиграти једну од најбољих партија наших репрезентативаца када је реч о елиминационим утакмицама а ево издвојио сам неке такве из прошлости

 

Ђорђевић у финалу ЕП 1995 против Литваније 41 поен 9-12 тројке

Бодирога у 1/2 финалу СП 1998 против Грчке 31 поен 5 скокова 4 асистенције

Пеђа у 1/4 финалу ЕП 2001 против Летоније 29 поена 7-7 тројке

Пеђа у 1/2 финалу ЕП 2001 против Шпаније 30 поена

Бодирога у финалу СП 2002 против Аргентине 27 поена 6 скокова 3 асистенције

Теодосић у 1/2 финалу ЕП 2009 против Словеније 32 поена 4 асистенције 6-10 тројке

Теодосић у 1/2 финалу СП 2014 против Француске 24 поена 5-7 тројке

Богдановић у 1/2 финалу СП 2023 против Канаде 23 поена 8-12 шут из игре

 

Па да упишемо 

Никола Јокић у 1/4 финалу ОИ 2024 против Аустралије 21 поен 14 скокова 9 асистенција 4 украдене лопте

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Jedna stvar sa takticke strane mi nije jasna. Mi se toliko mucimo prvo da dovedemo Jokica u dobru post up poziciju bez lopte, a onda je jos veca muka da mu se spusti lopta. Toliko losih pasova, balona, koje su precesto izgubljene lopte. Trebalo bi da imamo najefikasniju akciju iz NBA u nasoj igri, a u realnosti je velika muka uopste mu doturiti loptu. I to je bio problem i pre dve godine, posebno u mecu protiv Grcke u Areni. Najcesca situacija kad mu se spusti lopta je da je to na 5 metara od kosa i 6 sekundi do kraja napada.

 

 

Meni je ovo neverotna enigma. Čovek kojem je tako lako spustiti loptu, ne vidi se igrač iza njega. Samo ne treba da bude balon koji puteje 5 sekundi do njega, kao što je bilo pola naših pasova.

 

Pored sveg punjenja reketa, mi ne smemo da dozvolimo da nam Jokić uzme prvi šut iz igre posle 7-8 minuta.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...