Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

168 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

1 utakmica, majstorica. Udju lose u utakmicu, Buducnost pogodi neke user suteve, uvuce se nervoza, skrati se ruka, pritisak. 

 

Svakako da je Partizan veliki favorit ali njihova igra treba da brine navijace. Bas lose izgledaju na terenu.

Sve to stoji. Ali na svom terenu teško. Ipak zato služi prednost domaćeg terena. Možda bude neizvesno ali ne sumnjam u prolazak u finale. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Chaos Is Me said:

Makar je Makoundou imao par brutalnih kucanja.

Ozbiljno telo za košarku ima Makoundo i dobro barata sa njim. Samo dzabe kad ima glavu Gilespija. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Magee dobar igrac i mislim da moze igrati i na nivou iznad Buducnosti. Opasan suter za 3 iz svih pozicija, dovoljno mu je samo malo prostora i odmah se dize na sut i kroz sezonu u Aba sutira sjajnih 50.5% (53/105). Malo mu fali fizikalija, ali donekle to nadoknadjuje borbom i energijom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzivo je ok utakmica bila. Peglaju se dobre odbrane. Ovako gledajući,sumirajuci utiske bez neke prevelike analize, imam utisak da je kkp favorit u finalu protiv kkcz iako prednost terena je na stranu protivnika. Kazem u finalu jer stvarno ne postoji više od 3-5% sansi da kkb moze dobiti majstoricu. Kada vam Kabolko udje kao 9. igrač a Aleksa kao 10. jasno je koliko je duga klupa i o kakvom se timu radi. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Čočo said:

Partizan gore od onog sinoć ne može a opet su imali napad za pobedu. 

I Budućnost baš mora da se potrudi da bi odigrala gore od jučerašnje završnice. Mislim da je dovoljno da Petar Popović ne bude na terenu u bitnim trenucima utakmice i automatski su 30% bolja ekipa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

I Budućnost baš mora da se potrudi da bi odigrala gore od jučerašnje završnice. Mislim da je dovoljno da Petar Popović ne bude na terenu u bitnim trenucima utakmice i automatski su 30% bolja ekipa.

Hahahah a bilo mu je bas krivo vidjelo se, sto je promasio tri otvorena suta 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Hahahah a bilo mu je bas krivo vidjelo se, sto je promasio tri otvorena suta 

Eh sad krivo, krivo je čovjeku kad promaši na basketu na livadi, kad od košarke živiš tri puta zaredom da promašiš potpuno otvorene situacije gdje imaš koliko god ti treba vremena da se namjestiš, to je da ode kod Bokana da ga pita treba li gdje u Voli da se pakuje roba u kese ili neki posao sličnog nivoa odgovornosti.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U prvoj utakmici finala Spartak je dobio u Novom Sadu 74:73. Odlicna utakmica i sjajna atmosfera u Spensu. Vosa na kraju moze da bude i zadovoljna rezultatom jer su dobar deo meca gubili dvocifrenom razlikom. Narednog cetvrtka revans u Dudovoj sumi i sigurno jos jedna kvalitetna utakmica.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

U prvoj utakmici finala Spartak je dobio u Novom Sadu 74:73. Odlicna utakmica i sjajna atmosfera u Spensu. Vosa na kraju moze da bude i zadovoljna rezultatom jer su dobar deo meca gubili dvocifrenom razlikom. Narednog cetvrtka revans u Dudovoj sumi i sigurno jos jedna kvalitetna utakmica.

Kako je Vojvodina odigrala utakmicu, izvukla je fantastican rezultat. U jednom trenutku (kad sam proveravao, mozda je islo i dole) su imali 26% iz igre.

Inace odlicna poseta, odlicna atmosfera, vidi se da Novosadjanima fali kosarka i nadam se da ce/cu dogodine gledati ABA ligu.

P.S. na tekmi Duja, Palja i Fedor Emelianenko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 minutes ago, jedibojan said:

Inace odlicna poseta, odlicna atmosfera, vidi se da Novosadjanima fali kosarka i nadam se da ce/cu dogodine gledati ABA ligu.

P.S. na tekmi Duja, Palja i Fedor Emelianenko

 

Ma sta pricas ti, to nije istina! Pa ko jos moze da napuni halu kosarkom u Srbiji a da to nisu Zvezda i Partizan?! :default_coffee:

 

Spoiler

 

 

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Lepa atmosfera na Spensu. Sajt kaže 6000 ljudi, malo mi to zvuči prenaduvano, ali svakako dobra poseta.

 

Košarka onako, na momente dobra, na momente ne, ali je interesantno videti u rosterima toliko imena koji su do nedavno igrali na znatno višem nivou od ovog. Spartak ipak, jači, pre svega na papiru, i to se videlo i na terenu. Na Kaningejma i Nikolića, plus Rakićevića i Ljubičića, dolaze sa druge strane Gordić, Mozli, Cerovina, Tejić, Aleksandar Lazić, Milisavljević, i čak imaju taj luksuz da im Cvele ne igra (mislim da nije povreda u pitanju), Marelja minut...

 

Vojvodina je na kraju izvukla dobar rezultat ali će biti, barem za mene, poprilično iznenađenje ako uspeju u Subotici da ovo okrenu.

 

U svakom slučaju, uložili su i jedni i drugi, a i Novi Sad i Subotica žele tu ABA ligu, i zaslužuju je, tako da definitivno ne bi smetalo da, kao što reče "Bad" gore, jedni uđu umesto FMP-a. 

Edited by Troteri
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bilo je baš dosta i Subotičana na tekmi. Lepa atmosfera stvarno, puno poznatih košarkaških radnika, igrača iz nižih liga (došli čak iz Apatina), roditelja sa decom. Jako lepo.

 

Spartak, sem što je na papiru kvalitetnija ekipa, deluje mnogo fizički spremnije. 

 

Sad vidim statistiku i "osetilo" se da Voša užasno šutira i za 2 i za 3, a bacanja sam mislio da su na 50%. Na kraju ipak 70.

 

Vidim i da je Spartak dao samo 7 trojki uz 22%, ali delovalo je da su dali sve kad je trebalo da održe ili povećaju razliku, pre svega Cerovina sa 2. Pa mi utisak da su bolje šutirali.

 

Isakov je jako loše rasporedio minutažu, po mom mišljenju. Ne znam čime je Banjac zaslužio 30+ minuta.

Kaningem kasno upalio. Lik je neverovatno brz. Baš je klasa, ali deluje da nije fizički spreman. U nekim momentima je jedva uspevao da nadiše.

Zoran Nikolić užas.

 

Ovo na razliku u 2 utakmice me zbunilo, prilično je bez veze. Nema tog uzbuđenja. Ne cimaju se ljudi da pobede već da smanje razliku.

 

No, lepo veče. Bitno da će Vojvodina imati ABA prvoligaša.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Čekajte, Jared Cunningham igra za Vošu?! Ludilo.

Jao Čaose, kaskaš. Igra duže od pola godine. Igrao i KRK. 😅

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...