Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Momku je mesto u NBA, kakvi bakrači, kakva Zvezda...

 

Nek u KKCZ stave prst na čelo i postavu pitanje zašto takav igrač niti bilo koji mlađi domaći igrač nema mesta kod njih i gde vodi ta makabizacije srpske sa gomilom prosečnih amera. Isto važi za KKP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neka se ti igraci zapitaju zasto slusaju loseg coveka i idu u nba gde nemaju kvalitet za isti umesto da npr dodju u kkp gde ce napredovati i biti spremljeni za taj nba

a o motivima i uspesima njihovog menadzera pogledajte pod kako sam usrecio madara

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

Momku je mesto u NBA, kakvi bakrači, kakva Zvezda...

 

Nek u KKCZ stave prst na čelo i postavu pitanje zašto takav igrač niti bilo koji mlađi domaći igrač nema mesta kod njih i gde vodi ta makabizacije srpske sa gomilom prosečnih amera. Isto važi za KKP.

Eto neka im Kostic bude projekat. Neka dokazu da mogu da izbace vrhunskog igraca iz svoje skole 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MikiMilane said:

Momku je mesto u NBA, kakvi bakrači, kakva Zvezda...

To je to, pogotovo ako nastavi ovako da dominira, nema tu nikakve diskusije. A za one glasine da će u Zvezdu imam odgovor::roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Voša rutinirala Sutjesku u Novom Sadu. Kaningejm se pojavio u ove dve utakmice u Plej-ofu, prvu 25, drugu 20 poena za 18 minuta. Stvarno deluje nekoliko nivoa iznad kada je ovako u ritmu, ali to do sada nije često bio slučaj. 

 

Sada u polufinalu na Podgoricu, koja je, može se reći, iznenadila Zlatibor. 

Link to comment
Share on other sites

Otuzno sve ovo izgleda oko ABA lige ove sezone, igra sa tek toliko da se otalja posao. Prakticno jedino pitanje je da li ce finale biti vredno gledanja (ako samo prvak ABA lige igra EL) ili ce biti revijalno kao i prosle sezone gde se u svih pet meceva gost nije ni potrudio da bar malo podigne puls navijacima domaceg tima. A to sto se ne zna ko igra EL je tek posebna sramota ove organizacije i tako iz sezone u sezonu.

 

Crvena zvezda - Studenstki centar: Uzas od meca, bukvalno sam se osecao kao da gledam Real - Crvena zvezda, kao da domacinu ni ne treba pobeda nego igraju revijalno. Na kraju sam bio siguran da ce na +10 za SC Derby 5 i po minuta pre kraja da najpre bude egal 2 minuta pre kraja i onda ce domacin da ubaci dva suta za pobedu i to ce biti to. Cak i da su gosti dobili, razlika u kvalitetu je ogromna i rezultat bi bio totalno nerealana. Sto znaci da bi ili Crvena zvezda razvalila SC Derby u 2. i 3. mecu ili su vec sad dobili mig od EL da je ABA liga nebitna pa se sezona otaljava. U svakom slucaju, klasicna "a ponadali ste se" utakmica u kojoj se za sve pitala Crvena zvezda.

 

Partizan - Igokea: Ne znam ni kome je u interesu da se ova serija uopste igra? Promasaj je bio plasman 7. i 8. ekipe u cetvrtfinale, nema ABA liga vise od 4-5 ekipa koje imaju za koga da igraju, ostalo su Igokea, Mornar, dve filijale i Mega.

 

Buducnost - Zadar: Tuzan kraj dve price koje su obecavale - sa jedne strane, Buducnost je svoju prvu i poslednju pobedu u sezoni u ovom sastavu ostvarila bas protiv Zadra, jos jednom se izborivsi da sluzi kao dzak za udaranje bilo KKP bilo KKCZ u polufinalu. Zadar je na kraju digao ruke od ABA lige, prebacili su se na mnogo manje zahtevno takmicenje forsirajuci nosioce protiv Alkara u hrvatskoj ligi. Izgubili su i od Borca i od FMP i od Partizana i na kraju posluzili kao lagan trening za Buducnost. Kazem tuzan kraj, zato sto ova dva kluba deluju kao jedina koja imaju potencijal da u blizoj ili daljoj buducnosti podignu pehar regionalnog takmicenja.

 

Mega - Cedevita Olimpija: Kad se primi 120 poena u cetvrtfinalu ABA lige onda je jasno da tu ni E ekipe nema. Sto se tice kluba, mislim da sledi polagano gasenje ovog mrtvorodjenog projekta koji je imao jednu dobru sezonu u EC sto je premalo za sva nadanja i ulaganja. Mega je samo simbol raspada regionalne kosarke i klubova u njoj - ako izuzmemo tri kluba koja od svojih drzava dobijaju nepristojan iznos, sampion bi bila ekipa koja igra skoro sa juniorima i uopste nema takmicarske ciljeve nego sluzi za razvoj talenata.

Link to comment
Share on other sites

Pravo je zadovoljstvo gledati Megu ove sezone, puno talentovanih mladića koji su vođeni na pravi način. Ovo je recept na koji moraju da rade svi srpski klubovi, sve ostalo je neodrživo. Svaka čast za momke, Baraća i Miška.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Glupo pravilo da se nagrada za trenera sezone dodeljuje pre plej ofa. Ionako mi je Barac zasluzio (jer je imao 2 pobede vise u regularnom delu plus ih napustio glavni igrac na polusezoni a oni nastavili da redjaju pobede) a kamoli ovako kad izbacuju Cedevitu sa 2-0 (i to sa sveukupno 30+ razlike) i ulazi u polufinale a siguran sam da se tamo nece obrukati protiv Zvezde dok se Zadar mozemo reci maltene obrukao protiv Buducnosti izgubivsi sa skoro 40 razlike u dva meca.

 

Marko Barac-coach of the season.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Glupo pravilo da se nagrada za trenera sezone dodeljuje pre plej ofa. Ionako mi je Barac zasluzio (jer je imao 2 pobede vise u regularnom delu plus ih napustio glavni igrac na polusezoni a oni nastavili da redjaju pobede) a kamoli ovako kad izbacuju Cedevitu sa 2-0 (i to sa sveukupno 30+ razlike) i ulazi u polufinale a siguran sam da se tamo nece obrukati protiv Zvezde dok se Zadar mozemo reci maltene obrukao protiv Buducnosti izgubivsi sa skoro 40 razlike u dva meca.

 

Marko Barac-coach of the season.

 

S obzirom da se u nekim takmicenjima dodeljuje MVP titula za ligaski deo i posebno za playoff deo (ili cak F4, a Mega prakticno ulazi u Top4 ABA lige), ne bi bilo lose da i za trenere postoji nesto slicno, i u tom slucaju, Baracu bih dao nagradu. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ScepanScekicSto said:

Kakav psiho od ovog tipa sto radi prenos

Jesi li gledao na HR Areni? Tog lika obožavam. U stvari njih su dvojica jer čova priča sam sa sobom. Znaci komentariše prenos a istovremeno misli nije stavio na mute, pa i ovo drugo JA se ravnopravno uključuje glasno. Čita sms poruke, intervjuiše sam sebe, nekad komentariše kao dva lika što su se nalaktili na šank. Ali zna basket i voli, nanjuši igrača i osjeti se da se naagledao basketa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...