Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Inace, Lazarevic je onim potezom (da vas cujem)u Areni, poslao poruku navijacima.

Pazi ti, oni citaju forum, kao i Civicevi bliski ljudi.

Vecina uopste nije svesna koliki je uticaj ovog foruma.

Jos jednom bih se vratio na Mitra. Kritika je bila sto nam je igrao kao prvi centar duzi vremenski period vec. Ovde na cetvorci je stvarno lepo gledati ga, i mislim da je kritika prestala i Zvezda prodisala. Da bi prodisala u kontinuitetu, potrebno je izbaciti one koji godinama ne dozvoljavaju da se pomerimo sa mrtve tacke. A to znaci, ni sekund Lazarevica i Dede. I zabole me sto su im produzili ugovore, i koliko su teski, zanima me uspeh, koji je dokazano nemoguc sa njima dvojicom na parketu.

Podrksa treneru i igracima, a Covucu porucujem posto znam da cita, da ne misli da je izvukao dupe pre dve nedelje, bice ta fotelja vruca ove godine kao nikad pre.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Izuzev 3/4 koja je bila katastrofalna, odigrali smo pristojan meč. Bekovi su odigrali dosta dobro i pogodili fin broj trojki. U prvom poluvremenu smo imali produkciju i od centara. Jednostavno nam je falila bolja igra u odbrani, ali svi znamo da nam je to mana. Treba nam četvroka kao ljeba, nije zgoreg ni sto puta da se napiše. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, drako said:

I da se razumemo, Davidovac spada u ovu grupu koja uglavnom nicemu ne sluzi, kao i lazarevic i ilic, ali oni nisu projektovani kao nosioci igre, od njih nista i ne ocekujem. Da se ja pitam, sutra bi zavrsili u fmp-u. Problem je sto bi, kad bih mogao, vrlo brzo za njima poslao, shodno igrama, i sabaza, tobija i rokasa. Znam da je nemoguce, ali ako nesto platim, ocekujem odgovarajucu protivvrednost.

Meni ovo nije jasno naprimer.. Čovek je vicešampion sveta u ovom sportu. Zašto ti misliš da si kompetentan da ti njega ocenjujes ili teraš u FMP? Volim da čitam ovaj forum ali nekad se stvarno preteruje

  • Like 5
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Crni said:

Inace, Lazarevic je onim potezom (da vas cujem)u Areni, poslao poruku navijacima.

Pazi ti, oni citaju forum, kao i Civicevi bliski ljudi.

Vecina uopste nije svesna koliki je uticaj ovog foruma.

Jos jednom bih se vratio na Mitra. Kritika je bila sto nam je igrao kao prvi centar duzi vremenski period vec. Ovde na cetvorci je stvarno lepo gledati ga, i mislim da je kritika prestala i Zvezda prodisala. Da bi prodisala u kontinuitetu, potrebno je izbaciti one koji godinama ne dozvoljavaju da se pomerimo sa mrtve tacke. A to znaci, ni sekund Lazarevica i Dede. I zabole me sto su im produzili ugovore, i koliko su teski, zanima me uspeh, koji je dokazano nemoguc sa njima dvojicom na parketu.

Podrksa treneru i igracima, a Covucu porucujem posto znam da cita, da ne misli da je izvukao dupe pre dve nedelje, bice ta fotelja vruca ove godine kao nikad pre.

 

Vrlo moguce, mozda su poleteli kada su pohvaljeni ovde kao da su 8. svetsko cudo nakon +31 protiv za borbu naostrenog Fenerbahcea?

 

Sad ozbiljno, ispada da su isti oni igraci koji su igrali tako da bi "kompletan sastav Fenera mogli da dobiju 15 razlike" (ne verujem sta sam procitao tada, kompletan Fener sa Guduricem, Pierrom, Calathesom i Sanlijem je jak kao zemlja) odjednom zaboravili da igraju kosarku, odnosno resetovali se na partije koje su pruzali kada su gubili meceve.

 

Neko moje misljenje (a, realno i vecine ljudi koji prate EL) je da su Real, Barca, Oly (kada je kompletan), PAO (kada je kompletan), Fener (kada je kompletan) i Armani krem ovogodisnje evrolige i tu su porazi u gostima skoro zagarantovani, a za pobedu na domacem terenu protiv takvih rivala treba proliti mnogo znoja i imati dosta srece. Nikakve rutinske pobede tu ne dolaze u obzir, osim u ovom formatu EL, ali ti mecevi su onoliko gledljivi koliko bi bili gledljivi mecevi Alba - KKP ili Virtus - KKCZ iz prosle sezone.

 

Sto se tice daljeg rasporeda:

 

vs. Armani: Gosti su tu favoriti, treba im pobeda i bice tesko to uvesti u egal zavrsnicu

vs. Efes: Mnogo mekaniji rival, sansa za jednu laganu pobedu, manje sanse ako mec udje u egal zavrsnicu

@Valencia: Neka sredina sto se tice tezine gostovanja, sanse su 50-50

@Baskonia: Zavisi mnogo od prethodnog kola jer je u pitanju duplo kolo, ali verujem da ce Ivanovic ovde biti ekstra motivisan da dobije mec

vs. Alba: Sve osim ubedljive pobede bi bilo veliko iznenadjenje

vs. Real: Sve osim poraza bi bilo veliko iznenadjenje

@Maccabi: Zavisi od toga da li se Maccabi vraca u TA ili ne

@PAO: Realno, poraz.

 

Dakle, dva meca u kojima je pobeda izvestan ishod, dva meca u kojima je poraz izvestan ishod i cetiri koja su egal.

Link to comment
Share on other sites

Davidovac i Mitrovic ne mogu u isti kontekst.

Mitar je konstantno koristan, preore teren i godinama nam je medju najpouzdanijim visokim, uz sve mane. Lako ce on na klupu ako se pojacanja pokazu bolje od njega, ali se to ne desava.

Sa druge strane, sta reci za Davidovca.

Pogledah malopre, career high su mu 4 ubacene dvojke, za visokog igraca je to tragedija.

Za 20 min 5 poena i 2 skoka, dakle da nam igraju samo Davidovci davali bi 40 poena po utakmici.

Njegova statistika je jos dobra kada se uporedi sa Lazarevicem, koja izgleda kao binarni kod.

Ne igra ni za kikiriki, vec za platu ranga recimo John Brown-a. On i Kuzmic koji nije dobio ni minuta u finisu prosle sezone su mi nekako ogledalo kluba i ovog bratija poslovanja Covica, sa kojim nikad necemo videti iskorak.

Edited by Cavani
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno mi je nejasno kako neko moze da odgleda svaku utakmicu Zvezde u Evroligi poslednjih 10 godina, i da se 20 puta godisnje zadovolji naslovom “Borbena zvezda nije imala srece, malo je falilo, krive su sudije”, Ovaj tim nema kvalitet, selekcija igraca na unutrasnjim pozicijama je toliko losa da je to skoro pa genijalno, da ti imas 8 igraca u reketu ali nijednu cetvorku i nijednu peticu. Ej, navijaci ovog kluba od jula kolektivno najavljuju da ce svaki krilni centar protiv nas dostici rekord karijere, i to se uvek desi. Timu sa budzetom od 12 miliona za igrace. Kad ce doci vreme da se odgovara za ovo, do kad cemo cutati?

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ni Davidovac ne bi da je sada u ulozi i sa minutima jedine četvorke u najskupljem rosteru u istoriji kluba.
Obzirom da je za ovu preteranu cifru potpisan još u junu teško da je mogao tada da nas uslovljava nabijanjem cene ili da Čoki strukovno obrazloži Dušku opravdanost i neminovnost takve investicije.
Tobi i Gidra su već preiskusni EL igrači koji kod oba trenera igraju na donjoj granici svog kalibra. Šabaz je već zasebna priča i potencijalno najveći promašaj kluba ako proigra kada i u Armaniju, samo za tri puta veću cifru.


Link to comment
Share on other sites

Crvena zvezda na pozicijama 1, 3 i 5 ima jednu od najboljih klupa u EL: Teo, Dos Santos Giedraitis, Lazarevic, Lazic, Mitrovic, Bolomboy, Simonovic koji su zamene trojcu Napier - Hanga - Tobey. Tri vrhunska igraca u prvoj petorci i osam zamena na tri pozicije od kojih nijedan igrac nije toliko los da ne moze da udje u igru ni minut (kao Tanoulis ili Papas u Olympiacosu). To je 11 igraca na 3 pozicije, sto je previse, ali se pegla tako sto krila igraju na 2 ili na 4 ili se igra sa dve petice u sastavu.

 

Svaki novi igrac podrazumeva i rastanak sa nekim od skupo placenih prvotimaca (dakle, ne sa kapitenom, Lazarevicem, Ilicem ili Kuzmicem). Nova cetvorka bi podrazumevala odlazak nekog od cetvorice centara, novi bek podrazumeva i odlazak nekog iz spoljne linije.

 

Veliko je pitanje da li ce ova ekipa, koja je mozda i tri puta skuplja od ekipe iz sezone 2016/17 imati preko 50% ucinka, zapravo, mnogo vece sanse su da nece. Ona ekipa iz 2016/17 je bila fenomenalno sastavljena - dva razlicita plejmejkera, dva beka koja mogu da igraju i zajedno, dva 3&d krila, dva potpuno razlicita krilna centra i tri razlicita centra. To je bila umetnost, ovo je samo jos jedna igracka za bogate koja ne funkcionise jer se samo gleda kako da se dovede sto vise jakih imena, bez razmisljanja kako uklopiti sve te igrace.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, 23og said:

Meni ovo nije jasno naprimer.. Čovek je vicešampion sveta u ovom sportu. Zašto ti misliš da si kompetentan da ti njega ocenjujes ili teraš u FMP? Volim da čitam ovaj forum ali nekad se stvarno preteruje

Pokloni se i pocni🙏

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Inace, Lazarevic je onim potezom (da vas cujem)u Areni, poslao poruku navijacima.

Pazi ti, oni citaju forum, kao i Civicevi bliski ljudi.

Vecina uopste nije svesna koliki je uticaj ovog foruma.

Jos jednom bih se vratio na Mitra. Kritika je bila sto nam je igrao kao prvi centar duzi vremenski period vec. Ovde na cetvorci je stvarno lepo gledati ga, i mislim da je kritika prestala i Zvezda prodisala. Da bi prodisala u kontinuitetu, potrebno je izbaciti one koji godinama ne dozvoljavaju da se pomerimo sa mrtve tacke. A to znaci, ni sekund Lazarevica i Dede. I zabole me sto su im produzili ugovore, i koliko su teski, zanima me uspeh, koji je dokazano nemoguc sa njima dvojicom na parketu.

Podrksa treneru i igracima, a Covucu porucujem posto znam da cita, da ne misli da je izvukao dupe pre dve nedelje, bice ta fotelja vruca ove godine kao nikad pre.

 

Odakle ti ovo, posto je posle utakmice izjavio da je to bila neka svadja sa samim sobom, jer je bio u krizi?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Odakle ti ovo, posto je posle utakmice izjavio da je to bila neka svadja sa samim sobom, jer je bio u krizi?

Ti si blizu kluba, proveri istinitost celog posta.

Edited by Crni
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni said:

 A to znaci, ni sekund Lazarevica i Dede. I zabole me sto su im produzili ugovore, i koliko su teski, zanima me uspeh, koji je dokazano nemoguc sa njima dvojicom na parketu.

Podrksa treneru i igracima, a Covucu porucujem posto znam da cita, da ne misli da je izvukao dupe pre dve nedelje, bice ta fotelja vruca ove godine kao nikad pre.

Prvo tjeraš igrače,a onda napišeš podrška treneru i igračima.

I Davidovac,Lazarević,Jago,Tobi,Simonović i Šabaz,u početku Teodosić Bolombay,Mitrović i Nedović, svi se oni tjeraju i hvale ovisno o partiji koju odigraju. To nema nikakvog smisla. Osim Šabaza svi igraju u skladu sa mogućnostima kako su oduvijek igrali. Davidovac se bori u odbrani koliko može (ima nešto i do protivnika), iščeprka loptu,ubaci trojku, uhvati skok.On je domaći igrač sa iskustvom i legitimna bekap četvorka i igrač koji krpi više pozicija po potrebi i treneri cijene takve igrače. Lazarević je igrač koji je pristao da bude rezerva i da odigra koji minut samo u slučaju povreda i kao takav je odlična opcija isto kao i Kuzmić.

Grk polako gradi tim i stvari idu na bolje.Trenutno je problem Šabaz jer zbog njega trpi igra i rezultat. projektiran je kao nosioc igre,a trenutno je najbolje plaćeni treći play u historiji eurolige. I drugi problem je Tobi koji je projektovan za prvog centra,a pokazao se kao rupa u odbrani i trenutno jako malo isporučuje u napadu. To su dva igrača,dve pozicije, koji ako se ne vrate u formu treba tražiti alternativu. Za Šabaza sam umjereni optimist ali za Tobija sam skeptičan, no ni tu možda neće biti doselekcije jer su tu još Mitrović,Simonović i Kuzmić (barem za aba ligu). Ja sam za doselekciju jedne pozicije (po procjeni trenera) i mislim da je to jedini način da Zvezda uhvati priključak.Ovako su dve od tri utakmice izgubljene "za malo". Upravo to malo nedostaje i ako ima novca treba reagirati na vrijeme.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Moram da budem zadovoljan sinoćnom utakmicom, ali nisam. Nisam ni nezadovoljan. Neko osećanje žaljenja za propuštenom šansom da se vratimo na očekivani skor. 4-5 je u ovom trenutku dosta bolje nego 3-6. Skroz bismo se vratili na neki plan, a to je ostati tu negde na 50% do nekih 5-6 kola pred kraj, pa onda borba za plej of.

 

Što se same utakmice tiče, doživeli smo brodolom u trećoj četvrtini. Ni prvi ni poslednji put. Ali napredak je očigledan. Prve dve četvrtine je bilo pravedno da vodimo, odigrali smo bolje, a razlog što nismo vodili je zagrađivanje Fala, što naravno nije ni malo lako, ali to je razlog.

 

Rotacija nam je skraćena. Ali nama i u punoj rotaciji fali jedan bek umesto Lazarevića i jedan krilni centar umesto Davidovca. To je suštinska razlika između sadašnje borbe za Top 10 i projektovane borbe za F4. Nažalost, mislim da je taj brod za F4 već otplovio, ali još uvek nismo izgubili priliku da budemo neki 6-7, u najboljem slučaju.

 

Videćemo kako razmišlja Janis. Raduju njegove smislene rotacije. Najproduktivniji smo sa bekovskim parom Yago-Teo. Čak i kad je Šabaz tu.

 

Pohvale za Nedu, sem par brainfartova, odigrao odlično. 

Link to comment
Share on other sites

Janis se dobro koprca sa ovim rosterom ali realno je top8 skoro pa nemoguća misija.

 

Sa nekim normalnim rukovodstvom da mu se na ljeto daju odriješene ruke da napravi svoj tim ali znamo već kako to ide sa Čovićem.

 

Što se tiče stranaca, najviše pokazuju definitivno Yago i Bolomboy. Shabaz i Gidra premalo, Hanga ko da i ne igra u Zvezdi dok Tobey ničemu ne služi.

 

Btw, moram da priznam da i mene kopka da li bi Bjelica, kakav god da je, bio gori od Pradede. Vrlo teško.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Константин said:


Био је вечерас укупно гледајући добар за разлику од тима јер индекс 115-76 ипак то показује.

Ипак када смо некако дошли на минус наде имао је лоше одлуке. Већином је то тако увијек и било, нажалост. Зато и није постао топ класа а био је топ таленат.

Apsolutno, vodio nas je ali je i grešio(ko i ne greši) i ako ovako nastavi da igra sa buđenjem još par igrača i novom četvorkom(nadamo se) biće to odlično.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nick_theking said:

Apsolutno, vodio nas je ali je i grešio(ko i ne greši) i ako ovako nastavi da igra sa buđenjem još par igrača i novom četvorkom(nadamo se) biće to odlično.

 

Сви гријеше. Али кад је густо, прави шампиони са мудима најмање.

Иначе и ова сезона би могла бити  још једна потврда да Овајштоје50годинаукошарци везе нема о кошарци за разлику од свога интереса. Овај пут је слупано пара највише икада и опет треба доселекција, опет имамо неке камењаре за овај ниво кошарке и наравно опет неке који зарађују плату 'нако.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoki_dd said:

Davidovac se bori u odbrani koliko može (ima nešto i do protivnika), iščeprka loptu,ubaci trojku, uhvati skok.On je domaći igrač sa iskustvom i legitimna bekap četvorka i igrač koji krpi više pozicija po potrebi i treneri cijene takve igrače. Lazarević je igrač koji je pristao da bude rezerva i da odigra koji minut samo u slučaju povreda i kao takav je odlična opcija isto kao i Kuzmić.

Ne znam šta bi bilo kog bilo briga da li Davidovac igra odbranu koliko može, kad je igra katastrofalno. To što je domaći igrač može da bude bitno samo Čoviću i sličnima. Jedina pozitivna stvar u njegovoj odbrani je da je toliko katastrofalna da je Mitrović postao prva opcija na 4. A što se skoka tiče, sa sve mečom protiv Bajerna koji mu popravlja statistiku, bolji prosek skokova imaju Gedraitis i Hanga, pa ne vidim da ih neko hvali kao dobre u tom segmentu, dok recimo Dalibor ilić ima samo 5 skokova za manje od Davidovca za skoro 130 minuta manje na terenu. I da ponovim Davidovac je na dva meča protiv Partizana, a na oba je igrao preko 20 minuta, imao ukupno jedan skok.

Šta li bi mi da Lazarević nije pristao da bude rezerva? Kako bi uživali u napadima 4 na 5? 

Kuzmić je toliko dobra opcija da sinoć protiv Fala nije odigrao ni minut.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Janis se dobro koprca sa ovim rosterom ali realno je top8 skoro pa nemoguća misija.

 

Sa nekim normalnim rukovodstvom da mu se na ljeto daju odriješene ruke da napravi svoj tim ali znamo već kako to ide sa Čovićem.

 

Što se tiče stranaca, najviše pokazuju definitivno Yago i Bolomboy. Shabaz i Gidra premalo, Hanga ko da i ne igra u Zvezdi dok Tobey ničemu ne služi.

 

Btw, moram da priznam da i mene kopka da li bi Bjelica, kakav god da je, bio gori od Pradede. Vrlo teško.

Znači da puštamo sezonu niz vodu i dogodine ispočetka? Zvuči kao recept za uspeh.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Christofer Moltisanti said:

Desile bi se dve stvari:

1) vaznija - mi bi bili na posed do pobede

2) manje vazna - presao bi 8.5 za sve postene cigane

 

Kad se sve sumira…Bili su bolji. Cekamo “bracu” kod kuce

ostadoh bez sto jura zbog tog minusa ali niko mi nije kriv što ne igram larenzakisa 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...