Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Goldberze,

prijeci cu preko cinjenice da probably nisi dio carsije pa ni ne mozes razumjeti dalekosezne posljedice namjernog oslabljivanja Zvezde i Partizana (personalno, mislim da bi nam to ligu odvelo u amaterluk).

Pitanje - zasto bi CZ i KKP morali imati najveci budzet, sto sprecava Cibonu,Split i Zadar da imaju budzet 15 milijuna eura? I nemoj mi samo reci da je to zbog EU zakona jer ta prica ne stoji.

I da, i za vrijeme DS-a budzeti vecitih nisu bili kikiriki.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Kako ne stoji?

Pratiti drzavne uplate u Cibonu i Split 80-ih i 90-ih ....pa ih pratiti sad. 'nuff said.

9 minutes ago, Losmi17 said:

Ali deo carsije 😂

 

Kosta, tesko da sam na ovom mestu citao nekoga da je vise odvaljen od realnosti a prica o ozbiljnim stvarima.

 

No hard filingz

Never a hard feeling 😁

Charshija je nesto posebno. Em znas vise, em znas u detalje.

Vancharshijci nikada nece kuziti charshiju/insajdere, pa ju onda ismijavaju. Tuzno, ali jbg, to je taj level neznanja.

Edited by Kosta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kosta said:

Goldberze,

prijeci cu preko cinjenice da probably nisi dio carsije pa ni ne mozes razumjeti dalekosezne posljedice namjernog oslabljivanja Zvezde i Partizana (personalno, mislim da bi nam to ligu odvelo u amaterluk).

Pitanje - zasto bi CZ i KKP morali imati najveci budzet, sto sprecava Cibonu,Split i Zadar da imaju budzet 15 milijuna eura? I nemoj mi samo reci da je to zbog EU zakona jer ta prica ne stoji.

I da, i za vrijeme DS-a budzeti vecitih nisu bili kikiriki.

 

Izneo si vise netacnih tvrdnji:

 

1. Ako ce svi klubovi da budu amaterski, a samo KKP i KKCZ da glume Baju Patka, onda da, neka liga ode u amaterluk. Kome jos treba takmicenje u kojem postoje samo dva kluba koja gadjaju jedni druge besmislenim saopstenjima i tako svake sezone? Imamo fudbalsku ligu, pa to niko ne zeli da gleda jer nema neizvesnosti niti ikakvih rivalstava osim jednog koje je napumpano preko svake mere.

 

2. Cinjenica je da su Cibona i Zadar propali kada je Hrvatska otisla u EU (kao sto si sam napisao, do tada su i oni bacali milione na klubove, od tada vise nema). No, pretpostavimo da to nije slucaj, da je to samo odluka drzave - pa upravo o tome se radi, ako Srbija vidi da niko u regionu nece da se igra i ona sama treba da prestane da ulaze u klubove. Prosto, evropska kosarka je ocigledno neprofitabilna, niko nije zainteresovan, neka onda KKP i KKCZ traze svog Tedeschog, ali, ako ga i nadju, neka se navijaci ne bune kada Tedeschi ne bude zeleo da pristaje na sulude zahteve EL.

 

3. U vreme DS KKCZ je mogla samo da sanja da igra finale ABA lige. Od nje su bolji bili i Hemofarm i Cibona i Zadar i Olimpija i FMP. I opet se vracam na analogiju sa igralistem - jedno je da dodju dva brata od nekih 18-22 godine, ponesu loptu i igraju sa drugim klincima od 18-22 godine (uz ponekog mladjeg koji jos ide u OS), a sasvim je drugo da nema ko da igra, pa onda dva brata dodju, nadju decu od 10-11 godina, raspodele ih u svoje ekipe i zabavljaju se tako sto prakticno igraju 1 na 1 sve vreme.

 

Podsetio bih jos jednom zasto je napravljena ABA liga - zato sto su KKP, KKCZ, KKHF, KKB, KKFMP, KKCIB, KKZAD, KKOLI, itd. zeleli da igraju takmicenje u kojem mogu cesto da gube. Da im je bilo samo do stalnog igranja u finalima, pa igrali bi domaca takmicenja. Zelja za izazovom i mogucnoscu poraza je dovela do stvaranja zajednicke lige.

 

I umesto da gledamo kako da ozivimo tu zajednicku ligu (i ne blamiramo se izjavama o jakoj domacoj ligi - daj Boze da imamo jos 1-2 kluba sa navijacima, novcem, jakim domacim terenom i dalje imamo taman za ABA, a nedovoljno za igranje KLS), mi idemo nivo vise i pravimo se da su KKP i KKCZ nivo Fenera, Maccabija ili Olympiacosa, neka evolucija, prevazisli smo i ABA i sada nam treba EL drustvo?

 

No, pad ce se desiti jednom i bice bolan jer nece biti ABA kisobrana da zastiti klubove.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
40 minutes ago, goldberg said:

 

Izneo si vise netacnih tvrdnji:

 

1. Ako ce svi klubovi da budu amaterski, a samo KKP i KKCZ da glume Baju Patka, onda da, neka liga ode u amaterluk. Kome jos treba takmicenje u kojem postoje samo dva kluba koja gadjaju jedni druge besmislenim saopstenjima i tako svake sezone? Imamo fudbalsku ligu, pa to niko ne zeli da gleda jer nema neizvesnosti niti ikakvih rivalstava osim jednog koje je napumpano preko svake mere.

 

2. Cinjenica je da su Cibona i Zadar propali kada je Hrvatska otisla u EU (kao sto si sam napisao, do tada su i oni bacali milione na klubove, od tada vise nema). No, pretpostavimo da to nije slucaj, da je to samo odluka drzave - pa upravo o tome se radi, ako Srbija vidi da niko u regionu nece da se igra i ona sama treba da prestane da ulaze u klubove. Prosto, evropska kosarka je ocigledno neprofitabilna, niko nije zainteresovan, neka onda KKP i KKCZ traze svog Tedeschog, ali, ako ga i nadju, neka se navijaci ne bune kada Tedeschi ne bude zeleo da pristaje na sulude zahteve EL.

 

Ja razumijem tvoj sentiment, samo se ne slazem sa njim.

Mozda ti hejtas oba vecita rivala, ali ne vidim na koji nacin bi njihovo slabljenje ista dobrog donijelo.

Da se previse trosi za nikakav rezultat, to jeste cinjenica. 

Pogotovo ove katastrofalne tri Partizanove sezone.

 

Igranje samo KLS-a = mnogo slabiji Zvezda i Partizan = slabiji core igraca = slabija reprezentacija. Svi gube.

 

Nadalje, hr klubovi nisu 'propali', sami su drzava i grad odlucili ne sanirati rupe u njihovim budzetima. Kad bi oni znali i mogli postaviti zdravu strukturu i organizaciju u klubovima, sipali bi u Cibonu vise nego Zvezda i Partizan danas.

Split i Zadar su druge price, jos tuznije

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nenadd said:

Ista prica na 4 razlicite teme... Aman ljudi dajte da procitamo nesto o basketu.

Ne znam šta je problem otvoriti temu "SNS projekti Zvezda i Partizan" pa ko voli široko mu polje..

Ovako se ponavlja, periodično  po temama i to što bi rekao Štulić "uvijek ista priča"..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Goldberg i dalje bije bitku na oba topica vecitih.Krivi mu svi zivi, od drzave,sns-a,vucica, drzavnih projekata,covica, ostoje itd...a on navija za klub koji je bio preteca svega toga.Milo od Buducnosti pravio drzavni projekat devedesetih i ranih 2000 i sada nam ovde deli lekcije.

 

Ne znam samo covece kako se ne umoris vise.Uostalom Buducnost je i danas drzavni projekat, kada je Milo otisao u istoriju, Bokan se vrlo brzo presaltao po budzet kod Spajica  zar ne?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 minutes ago, berti said:

Koje li je zaključke izvukao Čović posle zavrsenog f4...

 

Ne dobacije on dotle, niti ga zanima ... out of the scope. Pre bi to vreme potrosio na sredjivanje fioka ...

Edited by Plant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 minutes ago, berti said:

Koje li je zaključke izvukao Čović posle zavrsenog f4...

Da mu za iskorak u EL treba što više domaće osnove i po mogućstvu istrošeni stranci. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Srecno momcima vcrs na vrucem terenu. Idemo po pobjedu i naravno da se niko ne povrijedi💪💪💪

Necete se lepo provesti!Zapamtili smo mi vas pogotovo niko ne pobedjuje FMP 50 puta zaredom!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Necete se lepo provesti!Zapamtili smo mi vas pogotovo niko ne pobedjuje FMP 50 puta zaredom!!!

Kako je krenulo, još malo pa ćete i sa nama kao sa FMPom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...