Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

17 minutes ago, Čočo said:

Evo Prlina kaže da smo zainteresovani na leto da dovedemo Nikolu Đurišića iz Mege. 

ali pod obavezno da poradi na šutu jer telo i motoriku ima za 5. ako to unapredi ili bar upristoji mogao bi imati vrlo lepu karijeru.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Za sada to deluje kao Dangubić 2.0

 

 

Uf pa ne bas, pozicija tamo-vamo, visina tu negde ali Dangubic jos kad rasiri one ruke delovao je jos veci, a Djurisic je vise skorer nego neki defanzivac. Slicnost im jeste sut za 3p 😄 los. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, John Terry said:

 

Za sada to deluje kao Dangubić 2.0

 

Ali da, ako poradi na šutu može biti dobar.

Ako unapredi sut moze biti bas paklen igrac,fizikalije odlicne i uopste nije los skorer,dobro telo ima za vec seniorsku kosarku

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni se taj Đurišić ne sviđa. Fizički je dobar ali mi je nekako drven i bez ikakve košarkaške imaginacije. Baš ima užasne procente i za 2 i za 3, deluje mi kao klasičan akcelerant.

 

Kao da si Lazarevića opisao, mi volimo baš takve. Ima li neko dete u mladjim kategorijama sa mekom rukom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi Đurišića već sutra doveo, ne bi čekao sledeću sezonu,tačnije poslije kupa,neka još kup odigra za megu i više nema potrebe tamo biti,da već sad krene sa privikavanjem za viši nivo.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Čvarkov said:

 

Kao da si Lazarevića opisao, mi volimo baš takve. Ima li neko dete u mladjim kategorijama sa mekom rukom?

Dobro ne treba sad ni preterivati. Istina da Djurisic nije dobar suter, ali je za Lazarevica kosarkas sa velikim K (pozdrav za @Geronimo kojeg citiram). Treba razmisljati o tome da ce nam u buducnosti trebati neka nova generacija domacih igraca jer nece Lazic, Mitrovic, Davidovac vecno trajati. Ne mora taj mali Djurisic da bude prvi bek, ali mislim da ima kvalitet, a pre svega fizikalije da bude u rotaciji jednog EL tima. Realnost nam je takva da oni najtalentovaniji odlaze brzo u USA, a nama ostaje da od ovih momaka koji su klasa ispod probamo da izvucemo koliko mozemo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Svakako da moramo naći neke mlađe domaće igrače ali retko ko od njih ima potencijal za više od igrača uloge. Ako bih morao da pravim grubo poređenje, meni Đurišić izgleda kao bekovska verzija Dalibora Ilića - ima dobro telo i na osnovu njega dolazi do neke produkcije (plus je u Megi sve pojačano jer igra maltene 30 minuta u proseku i ima dosta slobode), međutim vidi se da je skromnog košarkaškog talenta i da prednost u ABA ligi pravi na osnovu fizikalija. Nije potpuni antitalenat kao Lazarević ali su mu procenti skandalozno loši i sve radi nekako na silu i robotski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

S jedne strane ne znam šta Sferopulos više može da uradi, radi sa igračima koje ima na raspolaganju a nema moć ni da ih podmladi, niti da učini da ne budu injury prone. S druge strane, ove umivene izjave kako će dovoditi samo igrače koji mogu da naprave razliku, a onda selektuje (ili pristane na potpis) Gilespija i Smarta... Brate. 

 

Svakako je on više nego solidan trener za ove EL uslove.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni se taj Đurišić ne sviđa. Fizički je dobar ali mi je nekako drven i bez ikakve košarkaške imaginacije. Baš ima užasne procente i za 2 i za 3, deluje mi kao klasičan akcelerant.

A i upitan je u glavi...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTime said:

S jedne strane ne znam šta Sferopulos više može da uradi, radi sa igračima koje ima na raspolaganju a nema moć ni da ih podmladi, niti da učini da ne budu injury prone. S druge strane, ove umivene izjave kako će dovoditi samo igrače koji mogu da naprave razliku, a onda selektuje (ili pristane na potpis) Gilespija i Smarta... Brate. 

 

Svakako je on više nego solidan trener za ove EL uslove.

Sasvim je korektna razlika koju je doneo Gilespi, s obzirom da smo tek nakon njegovog dovodjenja mogli potpuno da sprovedemo sistem odbrane sa totalnim preuzimanjem.

To nije moglo sa nekim crncem od 215 i 120kg misica koji raznosi sve pred sobom, bio je potreban neko sa brzim nogama i reakcijama kako bi mogao da cuva bekove, po moguctsvu da zna sta je EL i da je u top fizickoj formi.

U tom smislu smo konacno mogli da prestanemo da se patimo sa Tobijevih garantovanih 15 minuta u igri, koji nije doveden da igra tu vrstu odbrane, niti to moze, a na sta su naravno bili spremni i svi skauting timovi nasih protivnika.

Sa Giletom se Tobijeva minutaza ne podrazumeva i ako Sfero ne zeli da ga proba u zavisnosti od mecapa - nece ni igrati.

To nam je dalo nephodnu sirinu i malo produbilo Sferove mogucnost, pre svega u odbrani.

Napad je u tom slucaju samo plus, a cak i to bi izgledalo bolje kada bi na 4 imali nekoga ko nece morati da se drzi za ruke sa Gilespijem sve vreme, vec ce imati range i sut sa vise od 3m udaljenosti od kosa.

 

Druga stvar je sto Bolomboj igra sezonu zivota, odnosno sto nismo imali boljeg centra godinama, pa je i Giletova minutaza (i potreba za njom) minimalna, ali neophodna

 

Treca stvar je sto ti i vecina ljudi ovde pod razlikom podrazumeva neko pojacanje sa garantovanim ppg, koje ce doneti instant napadacki kvalitet.

Sfero je na raspolaganju imao sastav nalik razbijenom sportskom automobilu, a za ovu trku je odlucio da mu treba dzip.

U takvoj situaciji svaki delic puzle moze da donese razliku, bez obzira na njegovu pojedinacnu vrednost, vizuelni efekat itd.

Edited by Nenadd
dopuna
  • Like 14
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Meni su od mladih igrača zapali za oko Miha Crkvenik iz Krke, Tomislav Buljan iz Cibone i Andrija Jelavic iz Mege. Čini mi se da bi tu bilo materijala za nekog beka apa,a mozda i startera u budućnosti. 

 

Probao bih sa još recimo DJ Stewartom iz COL, Saranovicem ili Aranitovicem umesto Lazarevića. 

Lazarević je imao finu šansu, ali košarka je na kraju sport gde se lopta probacuje kroz obruč. Ne znam da li bi Lazić igrao ovoliko dugo da nema veoma dobre procente za tri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam kada je došao i kada sam ga odgledao par minuta, Gilespi nije košarkaš, veze sa košarkom nema i ne bi trebalo ovde da se pominje, već u podforumu Lov i ribolov ako postoji.

 

Takođe treba utvrditi ko ga je doveo, platio i za čiji račun on sedi na klupi i ulazi samo kada nema više ko. Dečku nedostaju neke osnove košarke i zaista mi je glupo što ovo moram da pišem jer mi deluje kao ok dečko, međutim isprovociran sam pravdanjem nekih njegovog dovođenja, ispašće još da je on ključni šraf u našoj igri.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo ove godine presli sve nivoe igrica sto se tice sklapanja rostera i doselekcije

 

ustvari jos jedna smena trenera bi bila slag na tortu jos to nismo

Edited by magiko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se Smart uzima kao nesto lose i pominje samo u pezurativnom smislu.

Ima skoro 10 poena uz 2 skoka i asistencija, sa 65 posto za dva i 100 posto sa bacanja, uz losiji procenat za tri gde ima prostora za napredak. Uz to igra dobru odbranu, u napadu se podredio timu i uopste ne sili a cak mi deluje da ga malo i preskacu nasi bekovi. 

Vec sada se pokazao kao korisniji od Sabaza, Tobija, nasih drva Davidovca, Lazarevica, Ilica..

Ne znam sta su ljudi ocekivali tu, nek pogledaju doselekcije u drugim EL klubovima.

Edited by Cavani
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni se taj Đurišić ne sviđa. Fizički je dobar ali mi je nekako drven i bez ikakve košarkaške imaginacije. Baš ima užasne procente i za 2 i za 3, deluje mi kao klasičan akcelerant.

Kao sto se za Voju Stojanovica videlo iz aviona da je akcelerant i da nece napraviti ozbiljnu karijeru. Dzaba se Covic krvio sa Savicima 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cavani said:

Ne znam zasto se Smart uzima kao nesto lose i pominje samo u pezurativnom smislu.

Ima skoro 10 poena uz 2 skoka i asistencija, sa 65 posto za dva i 100 posto sa bacanja, uz losiji procenat za tri gde ima prostora za napredak. Uz to igra dobru odbranu, u napadu se podredio timu i uopste ne sili a cak mi deluje da ga malo i preskacu nasi bekovi. 

Vec sada se pokazao kao korisniji od Sabaza, Tobija, nasih drva Davidovca, Lazarevica, Ilica..

Ne znam sta su ljudi ocekivali tu, nek pogledaju doselekcije u drugim EL klubovima.

Očekivali su Hauarda i Pantera. 

Link to comment
Share on other sites

Sta vam znači akcelerant?

 

Đurišić stagnira vec celu sezonu barem. Sad u Megi već ima 3-4 veća talenta od njega. Meni se najviše sviđa kako napreduje onaj Hrvat Jelavić. Što se Đurišića tiče, čim smo mi u priči jasno je da njega NBA karijera verovatno ne čeka.

 

Dečko je atletski jako potentan swingman, ali sa veoma upitnom košarkaškom inteligencijom i odlukama, i sa više nego upitnim šutem. Bojim se da mu je plafon igrač uloge. No dobro. Svakako je ok da on zameni Lazarevića u klubu, a verovatno i Lazića ako se ovaj penzioniše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...