Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

14 minutes ago, Don Dusko said:

 

Lepa akcija.

Ako sam ja dobro zapazio ovo je onaj tip otvaranjau piku koji Luka jako dobro radi?

 

 

Sto se derbija sutra tice, mislim da nista do sada pokazano ne moze da nam garantuje da cemo ga i dobiti. Tako da, zbog svega ovoga do sada mislim da bismo trebali da budemo malo skromniji i po mom misljenju, oni su i dalje favoriti. Imaju jako dobru ekipu dok smo mi jos uvijek na toplo-hladno, plus oni nisu morali da putuju nigdje prije ove tekme posebno sto je duplo kolo. Mislim da naravno, ne treba da skidamo gace, ali da nemamo nikakav leverage da kazemo da cemo zasigurno dobiti utakmicu. Nama trenutno i +1 mnogo znaci, bez obzira sto su oni nas dobili +2, jer nemamo luksuz da kalkulisemo, nama je i pobjeda na osnovu prikazanog veliki luksuz. 

Edited by Pacino
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, K.Dot said:

Živo me zanima na osnovu čega će Sferopulos i Čović nakon 15. Januara odlučiti da li im je potrebno pojačanje. Koja je to formula, kojom logikom se vode? Očekuju da se Davidovac u sledeće dve nedelje transformiše u Sengeliju ili Najdžel H. Dejvisa pa da ustedimo na poziciji 4 i da Dalibor onda uskoci kao bekap. Možda zeli da ima sve igrače na treningu, da budemo kompletni pa onda da proceni.

Mozda ce tad Bjelica pozeleti da malo igra. Posto je 14-og srpska nova godina i onda vec 15-og prestaju svi praznici pa se Bjeli malo opustio, sad ce opet malo da se dovede u red, do uskrsa

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, K.Dot said:

Živo me zanima na osnovu čega će Sferopulos i Čović nakon 15. Januara odlučiti da li im je potrebno pojačanje. Koja je to formula, kojom logikom se vode? Očekuju da se Davidovac u sledeće dve nedelje transformiše u Sengeliju ili Najdžel H. Dejvisa pa da ustedimo na poziciji 4 i da Dalibor onda uskoci kao bekap. Možda zeli da ima sve igrače na treningu, da budemo kompletni pa onda da proceni.

Do tada ce se znati da li jos uvek "jurimo PO" ili odradjujemo sezonu bez rezultatskog cilja

Link to comment
Share on other sites

U prvom mecu ni sami ne znaju kako su se izvukli, a bili smo u ocajnom i vrlo haoticnom momentu nakon promene trenera, sa sve Smradazzom, a bez Nemanje i Branka. Kod njih su najbolji bili Avramovic i Ledej, koji sutra navodno ne igraju.

 

Red je da Teo napokon odigra zrelu partiju protiv njih, red je i da vidimo jednu Nedinu eksploziju posle niza slabijih utakmica, a nesto mi govori da bi i Pradjedovcu sutra mogao da se potkrade poneki dobar potez.

 

Lako nece biti sigurno, ali ako sudjenje bude korektno (a sumnjiva mi je sudijska trojka, Rochu nikako ne volim), dobijamo ih 87-83.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Možda sumnjam u dosta stvari kada je u pitanju meč sa samoproklamovanom institucijom, međutim, siguran sam u to da će Sferopulos dosta dobro pripremiti meč.

 

Istina je da smo pod pritiskom, ali vidljivo je da se hemija u ekipi dosta popravila u poslednje vreme, pa ako nas šut služi, a nadam se da hoće, mogli bi ovo da dobijemo dosta lakše nego što svi očekujemo.

 

Deluje mi da vrlo lako možemo videti i Lazića i Hangu u prvoj petorci, što je čini mi se bio slučaj u meču protiv Reala, kada smo do sredine prve četvrtine igrali odličnu odbranu. 

 

I još nešto mi je zapalo za oko na našem prošlom meču, a to je da i Jago od kako je video da više neće imati minutažu kao ranije počeo za nijansu zrelije da igra, a utisak je da je posebno napržen za utakmice poput ove koja sledi.

 

I slobodno me proglasite pajserom, nemam problem sa tim, ali Davidovac sutra može čak da postigne i dvocifren broj poena. Da, znam da ste svi umrli od smeha kad ste ovo pročitali. Iako je katastrofalan u poslednje vreme, on po tradiciji voli da prska po partizankama.

 

Što se tiče očekivanja, mi ćemo dobiti taj meč. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mec sezone sto se tice Evrolige. Ili pukovnik ili pokojnik. Imam tremu bas bas 😅 nadam se da cemo pametno uci u mec, da ce odbrana biti na najvisem mogucem nivou i sut 35-40%. Odavno ovako nisam bio napet vise cak nego u 5tom mecu prosle sezone u finalu Aba lige. Sa ovom pobedom verujem da bi napravili veliki niz pobeda koji bi nas pogurao cak i u top8 bez plej ina. 

Ajdeee Zvezdooo

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Losmi17 said:

Agreed.

Jos napisa neko na njihovoj temi da igraju protiv top8 ekipe po rosteru.

Zagrcnuh se, bukvalno najgori roster posle albinog u EL.

 

Realno. Da je Shabaz odigrao kako ume, bili bismo tu negde. Mi trenutno nemamo nekog ko je top evroligaski igrac ali u prajmu. Teodosic je nas najkvalitetniji igrac.

 

Sa druge strane, oni bez Ledeja, ako ne bude igrao, imaju veliki problem u reketu.

 

Ja sam licno optimista, da je neka plejof utakmica, mozda ne bih bio, ali ovako na relatinov nebitnu tekmu jesam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kljuc pobede kod Lazica i Hange. Njihova odbrana na Panteru bi mogla da resi mec. Mnogo ce naravno zavisiti i od sudijskog kriterijuma za faulove. Ako im ne igra Ledej mi smo na konju, sa pozicije 4 onda nisu jaci, a znamo da nam je to najproblematicnija pozicija

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mi jesmo u malom naletu, oni nisu u padu, jednostavno ih je Virtus spustio na manje koševa i dobio. Zadar je odigrao utakmicu sezone protiv njih. Biće čupavo večeras, ali igra se EL, a ne ABA, pa možemo očekivati makar normalnije suđenje, uz manju atmosferu linča. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikolaTest said:

Mislim da je kljuc pobede kod Lazica i Hange. Njihova odbrana na Panteru bi mogla da resi mec. Mnogo ce naravno zavisiti i od sudijskog kriterijuma za faulove. Ako im ne igra Ledej mi smo na konju, sa pozicije 4 onda nisu jaci, a znamo da nam je to najproblematicnija pozicija

Tačno tako. Posebno se odnosi na sudije. Ako kriterijum bude takav da Lazić brzo popije faulove, dosta padaju šanse za pobedu. Sa te strane sam očekivao bar jednog ABA sudiju jer oni to više tolerišu nego u EL ali videćemo kad počne.

 

U svakom slučaju treba uživati u gospodskim EL derbijima jer nas svakako očekuje Kup i ABA mulj kada opet budu derbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad provalio da smo mi jedini dobili Fener na njihovom terenu ove sezone do sada. Imaju svih 7 pobeda u ligi i imali pre nas svih sedam pobeda u EL. Jbt. kakva smo mi nepredvidiva ekipa. Dobiješ Makabi koji posle tebe opet zaređa sa pobedama i Fener koji do utakmice sa nama nije gubio na svom terenu ali zato izgubiš kući od Milana, Valensija i Baskonija te rutiniraju u Španiji... Večeras smo u dobrom naletu. Do sada smo videli da jedino možemo sami sebe da pobedimo. Nadam se da večeras nije jedan od onih samoubilačkih dana već da nastavimo stazom pobeda na krilima samopouzdanja pobede nad Fenerom. Neka danas pokažu da je Fener bila ta čuvena prekretnica u sezoni a ne samo,, dobar dan". Idemo momci, jako, halapljivo i u meso. Da znaju gde su došli i da ne znaju šta ih je snašlo. Zgazi ih sve!!! 💪

Edited by Čočo
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Moramo kako znamo i umemo da svedemo Puntera na neku razumnu meru i da uzima loše isforsirane šuteve. Ako stvarno ne igra Leday to je odlična vest za nas jer on im je igrač koji povezuje celu ekipu, može i da postigne 20 poena ali i da uradi hiljadu korisnih stvari za ekipu, plus smo mi tu očigledno jako tanki. Ako treba da nas pobede ostali - so be it, Partizan ima mnogo kvaliteta i nije to sramota. Odlično što nisu delegirane ABA sudije za ovaj meč, nek sude i 3 lika iz Papua Nove Gvineje derbi, samo ne lokalci i regionalci.

  • Like 15
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Čočo said:

Ja tek sad provalio da smo mi jedini dobili Fener na njihovom terenu ove sezone do sada. Imaju svih 7 pobeda u ligi i imali pre nas svih sedam pobeda u EL. Jbt. kakva smo mi nepredvidiva ekipa. Dobiješ Makabi koji posle tebe opet zaređa sa pobedama i Fener koji do utakmice sa nama nije gubio na svom terenu ali zato izgubiš kući od Milana, Valensija i Baskonija te rutiniraju u Španiji...

Mislim da smo svi mi malo nerealni pa ocekujemo da ce ovakav nas sastav u kontinuitetu da pobedjuje u ovako izjednacenoj EL. Porazi u gostima od Valensije i Baskonije nisu nista strasno imajuci u vidu kako ove dve ekipe igraju i kakve su ekipe pobedjivali. I za njih se moze reci da mogu svakoga da da pobede, pa zasto da ne i nas? Armani ima kvalitet za F4 i takodje su tim koji moze svakoga da pobedi, na stranu sto im rezultati nisu u skladu sa kvalitetom. Druga je stvar sto smo mi sebi jos pre sezone zacrtali cilj da budemo u 8 pa nam je sada svaki poraz katastrofa, a zapravo gubis od jako dobro vodjenih i sastavljenih timova sa EL igracima. Jedino Asvel i Alba strce i gubiti utakmice od njih bi zaista bio veliki kiks, ali sve ostale ekipe su itekako konkurentne, svaka na svoj nacin. Obrni-okreni, ovaj skor koji imamo je neka nasa realnost. Ocigledno mozemo sa svima da igramo, ali za nesto bolji skor nam treba malo vise kvaliteta, kontinuiteta, a i sudjenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Agreed.

Jos napisa neko na njihovoj temi da igraju protiv top8 ekipe po rosteru.

Zagrcnuh se, bukvalno najgori roster posle albinog u EL.

Kako si, majke ti, došao do ovog zaključka? Šta sve čovek neće da pročita ovde...Čuj, najgori roster posle Albinog...Imamo igrača koji je prošle sezone osvojio Evroligu, imamo igrača koji je prethodnih 10 godina sigurno među najboljim plejmejkerima, ako ne i najbolji i koji i u ovim godinama može da igra na vrhunskom nivou, imamo sada momka kome se predviđa lepa budućnost, Bolomboja koji je trenutno u strašnoj formi i pored svega toga, po nekima, mi imamo najgori roster posle Albinog.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...