Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Deda Mraze bio sam dobar ove godine i za novu godinu, ako me čuješ ne želim mnogo. Želim samo da iz kluba odu Čović, Dozet i Bagzi a da na njihovo mesto dođu Milenko Topić, Igor Rakočević, Božidar Maljković, Svetislav Pešić pa i Vladimir Štimac ali ne kao igrač i Dragan Šakota ne kao trener i Milan Tomić kao sportski direktor. 

 

Hvala ti unapred, 

 

Čočo. 

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

 

Sto je onda letos potpisao ugovor sa Zvezdom? Mogao je da potpise lagano za Megu, i da se razvija tamo koliko hoce.

 

Razumem stav, ali nije ovo KK Nikola Topic, nego Crvena zvezda, a on je nas igrac na pozajmici. Ako moze da doprinese, a moze, ne vidim zbog cega bi se vise razmisljamo o njegovom razvoju nego o rezultatu kluba koji mu placa platu, i na kraju krajeva za koji svi ovde navijamo.

 

Sve u svemu, Nikola Topic je bas veliki zvezdas i zeli da igra za nas klub. Zbog toga je letos i potpisao ugovor, iako mu je savetovano sa vise strana da to ne cini. 

Jedno su želje, drugo je realnost. U krajnjem slučaju Zvezda će dobiti obeštećenje ako odmah ode u NBA. Zvezda se ništa ne pita oko vraćanja iz Mege i za to je potrebno da on (ukjučujući i oca) bude saglasan. Ne vidim zašto bi on stavljao bilo čije interese ispred sopstvenih. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TB Told said:

Jedno su želje, drugo je realnost. U krajnjem slučaju Zvezda će dobiti obeštećenje ako odmah ode u NBA. Zvezda se ništa ne pita oko vraćanja iz Mege i za to je potrebno da on (ukjučujući i oca) bude saglasan. Ne vidim zašto bi on stavljao bilo čije interese ispred sopstvenih. 

Ako odmah bude otisao u NBA dobijamo 600 hiljada od NBA kluba plus od Nikole ostatak, nesto kao sto su Real i Baskonia podpisali Vildozu i Kampaca.

Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Ako odmah bude otisao u NBA dobijamo 600 hiljada od NBA kluba plus od Nikole ostatak, nesto kao sto su Real i Baskonia podpisali Vildozu i Kampaca.

Malo je drugačija situacija, ne verujem da je Miško dopustio da obeštećenje bude blizu njihovih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

ne smeš?

 

E, govnarcino raspala novinarska

 

Debile treba nauciti da se u kosarci ne kaze udarac nego sut.

Ali sta ocekivati od komentatora kome su vrhunac karijere Nindza ratnici, a hajlajt momak iz Japana po imenu Tuki.

Edited by Cavani
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, TB Told said:

Malo je drugačija situacija, ne verujem da je Miško dopustio da obeštećenje bude blizu njihovih.

 

Da li je će to obeštećenje biti 100k, 500k ili milion, u državi Srbiji je apsolutno nebitno i za kratkoročno i za dugoročno funkcionisanje, dokle god su oba kluba na sns jaslama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Sto je onda letos potpisao ugovor sa Zvezdom? Mogao je da potpise lagano za Megu, i da se razvija tamo koliko hoce.

 

Razumem stav, ali nije ovo KK Nikola Topic, nego Crvena zvezda, a on je nas igrac na pozajmici. Ako moze da doprinese, a moze, ne vidim zbog cega bi se vise razmisljamo o njegovom razvoju nego o rezultatu kluba koji mu placa platu, i na kraju krajeva za koji svi ovde navijamo.

 

Sve u svemu, Nikola Topic je bas veliki zvezdas i zeli da igra za nas klub. Zbog toga je letos i potpisao ugovor, iako mu je savetovano sa vise strana da to ne cini. 

 

Mozda cudno pitanje - ali - da li mi uopste imamo ugovor sa Topicem? Jer ranija praksa je pokazala (sa igracima koji su odlazili u FMP) da se potpisuje potpuno novi ugovor (i to dugogodisnji) gde Zvezda ima neku prednost angazovanja nakon isteka tog ugovora (ili u nekom momentu). 

 

 

Ostaje nam da verujemo u zvezdastvo porodice Topic (u sta ja ni malo ne sumnjam) i u to da nas Misko nece zavrnuti (e u to malo manje verujem).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

 Želim samo da iz kluba odu Čović, Dozet i Bagzi a da na njihovo mesto dođu Milenko Topić, Igor Rakočević, Božidar Maljković, Svetislav Pešić pa i Vladimir Štimac ali ne kao igrač i Dragan Šakota ne kao trener i Milan Tomić kao sportski direktor. 

 

Hvala ti unapred, 

 

Čočo. 

 

Kakav bi to spektakl bio, išli bi i oni najgori Čovketovi mrzitelji u Železnik da ga mole da se vrati, još bi i istetovirali Rajna, Duda, "Setite se gde smo bili 2011."

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Realno niko ne zna kakvi su planovi Topića. Ono što je sigurno je da je Nikola ozbiljno lud zvezdaš, jedan od nas, nalik ćaletu i prosto ne mogu da zamislim scenario gde on pošto-poto ide u Nba bez bar jedne dobre sezone kod nas. Dosta tu stvari mora se poklopi, ni Miško nije svemoguć da ponovi Jokić-Denver scenario. Može da ide i Dončić putem, 2 EL sezone totalne dominacije i odlazak na crvenom tepihu. I sa 19/20 preko bare si prospekt. 

 

Mentalno je već ozbiljno jak i izneo bi pritisak kod nas, mase bi ga nosile i ima dovoljno kredita jer su i debili shvatili da je elitni talenat i naš broj 1 igrač u budućnosti. Toliko je dobar da bi momentalno bio u petorci, i u EL imao dobar doprinos, nema tu šta da se čeka. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

Mozes kad si vec tu da razjasnis zasto Matovic, Saranovic i gomila druge nase dece potpisuju dugorocne ugovore sa FMP-om, a ne pozajmice? 

Ne znam,moje neko misljenje da je procenjeno da nemaju kvalitet za Zvezdu.

Edited by Mile1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, СтелаРоса said:

Sa ispod 30% za 3p smo dali 98 poena. Bas cudno.

 

Iako je lepo videti Tea i Nedovica ovako razigrane to je nesto sto nije odrzivo na duze staze i mora pod hitno da se promeni. Po 30 minuta za obojicu posle duplog kola u EL je nesto sto ne smemo da dopustimo. Sacuvaj Boze neke povrede. 

Moraju pod hitno da budu oni stari: nerazigrani 😉...

Edited by Azazelkg
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mile1 said:

Ne znam,moje neko misljenje da je procenjeno da nemaju kvalitet za Zvezdu.

Drugim recima, od svih talenata u poslednjih 4-5 godina, mi nismo proizveli ni jednog igraca koji je imao potencijala za nesto vise od FMP-a (sto je samo po sebi prilicno dno u poslednje vreme), osim Topica? To je onda bas los rad u mladjim kategorijama.

 

 

Saranovic koji je MVP svoje generacije u repki nema kvalitet ni da bude prasinar u Zvezdi? Matovic takodje? Pavicevic? Stvarno, da li ova trojica imaju ugovore sa KKCZ ili samo sa FMPom? 

 

Sada i Pavle Misic i Gagic? Od ranije Vudragovic, Manojlovic, Vujicic, Vukovic, Gusic, Vasic... 

 

OK, zaista, mnogi od njih nisu do sada pokazali bog zna sta, mada mnogi i nisu dobili sansu od kojekakvih stranaca koji su prodefilovali FMPom. Ali Saranovic i Matovic po meni imaju kvalitet da barem zamene jednog Stefana Lazarevica. Da uzmu neku ulogu Ognjena Dobrica, DeDe... te neke domace osnove koju toliko prizivamo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je to tanko realno za Zvezdu.Sam si dao odgovor da se jako lose radi u Zvezdi i da mi od Dobrica nismo izbacili igraca pa Davidovac je iz Vrsca dosao u Fmp.Ovo pitanje je za jako dugu analizu a tice se rada u mladjim kategorijama

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vracanje Topica bi bila buzz vest, "mi pazimo na nase mlade i buducnost kosarke", "domaca osovina" i slicni narativi. Ali meni to ne pije vodu, za obe strane.

Da li Topic ima interes da predje u KKCZ na polusezoni? Pa ne bas, u poslednja tri meseca mu draft akcije skacu samo tako, lutrija izgleda sve blize, ima brojke, paznju, samopouzdanje raste... Zasto menjali nesto sto radi posao? Realno, nepotrebni rizik...

Da li Zvezda ima interes da vrati Topa na polusezoni, sa igracke strane? Jedino ako otpustimo dva beka. Kukah u prethodnom postu da su nam bekovi mekani, da vole loptu i sl. Potreban nam je drugaciji tip igraca tu, neko ko moze da odigra kvalitetnu odbranu i na lopti i timsku, a ofanzivno pre svega da moze da ubode sut. Ok, fali nam i skoring iz prodora, al tu je pitanje aklimatizacije Topa na novi, EL nivo. Drugim recima - imamo mi svoje muke, ali on ne daje odgovor na njih. A ni uloga prevedi loptu i coskari nije ono sto bi nam znacilo. Na kraju, ni njegov dolazak na po sezone "da upozna sistem" ne pije vodu jer je NBA na vidiku, a jos vise jer sistem ne postoji.

Tako da ja ovu temu vidim samo kao zgodan narativ o kome ce se pricati umesto 4-9, rotacije na 4, busnosti bekova i sl... A za Topica je odluka doneta na pocetku sezone, i deluje da je za Nikolu zaista dobra.

Edited by Geronimo
  • Like 16
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Geronimo said:

Da li Topic ima interes da predje u KKCZ na polusezoni? Pa ne bas, u poslednja tri meseca mu draft akcije skacu samo tako, lutrija izgleda sve blize, ima brojke, paznju, samopouzdanje raste... Zasto menjali nesto sto radi posao? Realno, nepotrebni rizik...

Ovo je i moje misljenje. Nema sanse da dodje na polusezoni, a mislim da to nikome ne bi odgovaralo.

Link to comment
Share on other sites

Читам вас, мада не пишем често. Моја сазнања се, такође, поклапају са оним што је Маркос изнио, а то је да је мали загрижен и да стварно жели да заигра за Звезду. Да ли ће се то десити уопште и ако се деси када ће, не знам. Надам се што прије. 

 

Похвале Миленку на васпитању клинца. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...