Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Kae Miki dvaesosmica nume Duskista. Bolji trener mu Vlade Djurovic

grohotom se smijem, grohotom

 

 

 

5 minutes ago, Don Dusko said:

Zasluzena pobeda Bajerna.

Ajde brate ja sam srecan zbog Duska a normalno da cu biti juce vise srecniji. Nepotrbeno ti je ovo prozivanje.

Samo se vi radujte, niko vam ne brani.👍

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lako je Dusku kad mu drugi sastave ekipu 😄.

 

Cini mi se da Partizan sad ima presiroku rotaciju i dosta nekako istih igraca gdje svi daju 5-10p, za razliku od prosle godine kad je bila kraca rotacija pa su igraci bili u boljem ritmu odnosno imali priliku da se razigraju. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno da Obradovicev tim vec trecu sezonu bude ovako busan u odbrani. Svaka ekipa koja igra smisleni napad protiv Partizana ima odlicnu sansu da pobedi ako Partizan bar malo zabaguje u napadu. 
 

Panter, Ledej, Smajli, Aleksa, Trifunovic iz pretprosle i Naneli i Andjusic iz prosle sezone, a defanzivno kao da su se jutros prvi put okupili. Plus su tu i Balsa i Tristan takodje iz pretprosle sezone, doduse sa malom ulogom. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Fino igra ovaj Bayern. Kakvu masinu od ekipe Sferopulos i druzina zadrzali na 68 poena

 

I to sa Obstom i Bongom koji su itekako falili veceras, narocito Bonga koji sve radi na terenu. (plus Lucic koji je falio u obe)

 

Uz njih trojicu i Real ce se muciti da dodje do pobede u Minhenu. Lepo je ovo uklopio Laso za sad, s obzirom da je imao 5-6 seniora na pripremama  a vecinu ovih meceva do sad igra bez nekoliko vaznih igraca.

 

Kaboklo odlican, na El debiju ovako da otvoris... Bice ovo odlicno pojacanje za Partizan i problem vise za nas.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DrMV said:

Da li se samo meni čini, (vidim da je primetno), da sudije ne gledaju pravi snimak/ugao u svakoj situaciji?

Bar ,da ne preteram, u polovini slučajeva, kao da gledaju (onaj ugao)tek da bi opravdali svoju, već donesenu, odluku?!

Voleo bi da nam neko stručniji za suđenje, mislim da je kolega @drakon1(ako ne grešim), pojasni princip pregledavanja snimaka?

 

Na zalost, tu sam outdated.  Ali, koliko znam snimak se gleda ili na challenge trenera (kad se moze uzeti) ili kad sudije to na svoju ruku rade (kod udaraca ili sumnijve situacije, posebno one u poslednja dva minuta). Koji kadar se gleda, to zavisi od sudija. Traze najbolji moguci, a nekad ono sto oni vide nije isto sto sudije vide/gledaju.

Link to comment
Share on other sites

Partizan opet ide ka tome da naprave atletski top ekipu za EL uslove, Caboclo izgleda impozantno a ima i dosta skilla, nije samo fizikalac. Od mana, deluje da nije baš najbistriji igrač i da bi mogao da ima bolju anticipaciju. Kako KKP sa takvom atletikom toliko pati na skoku i generalno ne može da odbrani skoro ništa je beyond me.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Partizan opet ide ka tome da naprave atletski top ekipu za EL uslove, Caboclo izgleda impozantno a ima i dosta skilla, nije samo fizikalac. Od mana, deluje da nije baš najbistriji igrač i da bi mogao da ima bolju anticipaciju. Kako KKP sa takvom atletikom toliko pati na skoku i generalno ne može da odbrani skoro ništa je beyond me.

Bruno daje sirinu u sutu kao i Kaminski, ali bojim se da na EL nivou, kao i Kaminski ne donosi sigurnost u skoku, tako da im ne popunjava rupu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po onome sto vidim ove sezone,Sedekersis ili kako vec se namece da bude bas ozbiljan igracic
Meni je baš zapao za oko tokom svetskog prvenstva, bio je sav lagan i sveprisutan na terenu, zahvalan igrač.
Njegove igre u EL su samo potvrda da partije sa SP nisu bile slučajnost.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao ponovljeni snimak, ali je delovalo da je u finisu lopta od Ledeya otisla u aut, Laso dobija tehnicku plus Dozier pravi ocigledne korake iz kojih daje dva poena. 

Ocajna sudijska sekvenca koja je mogla da resi mec.

Ako je lopta izasla od ledeja mrzi me da vracam. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Smrtokapa said:

@goldberg Ja se inače slažem sa 90% stvari koje pišeš o Zvezdi i Partizanu, ali ovde si baš uleteo kao partibrejker. Fener jeste bio grozan, ali je i Zvezda odigrala odlično, te dve stvari jesu u korelaciji ali su obe neophodne za ovakvu razliku.

 

A jasno mi je zašto neutralnom posmatraču nije bilo preterano interesantno. :classic_laugh:

 

Ovako reagujem na svaku 20+ razliku (osim ako bas ne igraju ekipe sa vrha i dna tabele). Jednostavno, besmislena utakmica i gubljenje vremena, a ocekujes neizvesnu zavrsnicu.

 

Naravno i oslabljena Baskonia je razvalila Barcu, pretpostavljam da je i to realno? 55-28 na poluvremenu, pa da je tako bilo u mecu Par ili Zve ljudi sigurno ne bi pisali kako protivnik igra odlicno nego bi sizeli sto se njihovi puleni nisu ni pojavili na terenu.

 

Sto se ostalih meceva tice, steta za Zalgiris, mogli su da nadoknade jedan od dva poraza kod kuce. Sa druge strane, kod domacih Grigonis i Mitoglou bukvalno rudare na svojim pozicijama (3 i 4) bez zamene, pitanje je da li ce dugo moci ovako.

 

U Minhenu jos jedna dobra partija Bayerna i to bez dva bitna igraca. Mogao je mec da ode i na drugu stranu, ali kada je San Francisco onako pobegao Dozieru za 2+1 vise nije bilo prostora za preokret.

 

I na kraju, u Berlinu malo igrao ASVEL, malo Alba, ali kod domacih je onaj Brown donosio bas lose odluke, a drugog skorera Albatrosi nemaju. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...