Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

On 8/26/2023 at 6:52 AM, Problem sa licnim greskama said:

Mnogo je naporan taj klovn zaista.

 

Meni on generalno ne smeta; stvarno mislim da je najveći razlog što Italija dugo igra iznad svojih mogućnosti upravo on i ta energija koju uliva ekipi. Ali postoje momenti kad baš pretera i prestaje da bude interesantan.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jedan hot-tejk... 

 

Igramo cetvrtfinale sa Litvanijom (koja ce dobiti Grcku i Crnu Goru u grupama). U drugom cetvrtfinalu koji ukrsta sa nama, igraju Nemacka (kao pobednik svoje K grupe, Slovenci/Australijanci su drugi) i Spanija (koja opet kalkulise i "pusta" Kanadu da osvoji prvo mesto u grupi L da bi njih poslala u kostur sa Amerikancima). Cetvrtfinale prolazimo mi i Nemacka (Spanci kaznjeni jednim losim suterskim danom). 

 

Drugi cetvrtfinalni parovi su Amerika i Italija/DominikanskaRepublika, odnosno Kanada i Slovenija/Australija. Prolaze Amerika i Kanada. 

 

Time smo se mi i Namci plasirali na OI. 

 

U polufinalu Kari resava Nemce na neke fore (iz mladosti) jos od kad ih je vodio do evropskog trona. Amerika i Kanada ce se pobiti u drugom polufinalu (ali bukvalno) pa ce biti suspenzija. Sve jedno ko prodje u finale, igrace samo sa 7 igraca i onda to resavaju Rile i Borisa... 

 

 

OK sprdam se na kraju (od polufinala pa nadalje) ali that's how I see it... 😄  Zaista ocekujem one parove cetvrtfinala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono kada ti sruše snove da ćeš biti vrhunski reditelj pa prihvatiš šljaku kako bi prehranio porodicu. 

 

Prenosiš Novi Zeland - Jordan, daš im potpuno drugačiju perspektivu utakmice a niko te ne ceni.

 

Utisak kao da su Paul Thomas Anderson i Andrey Tarkovski, bili zaduženi za camera setting ali džaba kada je nevešto oko posmatrača. 🥲

 

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Nakon sto smo nebrojeno puta opravdano kritikovali FIBA-u ja sad moram da pohvalim jedan super potez, a to je da se rezultati iz prve grupe u celosti prenosi. Oduvek me je nerviralo kad se neciji kiks protiv slabije reprezentacije prosto obrise, a ovako se nista ne prasta i ne dozvoljava luksuz timovima da kalkulisu u prvoj fazi kad imaju vec obezbedjen prolaz. Alal vera za potez :thumbsup:

 

Drugi utisak vezan za prvu fazu mi je manjak publike u Manili, ako ne racunamo meceve domacina. Imajuci u vidu koliko su Filipinci zaludjeni kosarkom, te koliko ljudi zivi u Manili, ocekivao sam 10+ hiljada na svakom mecu, a vecina se igrala pred svega 2-3 hiljade, bas veliko razocarenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebiga, Filipinci su sirotinja, a karte su prilicno skupe. Npr. za Mall of Asia Arenu su dosta jeftine za poslednji nivo, ali kako ides na dole je dosta skupo. Ona mesta koja se vide na glavnoj kameri su ja mislim oko 200 dolara. Nemaju oni pare za to.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Bas danas otvorim flashscore i stoje mi kvote sa strane. Od 8 utakmica za 5 uopste nema kvota, a na ostale 3 su neke mizerne kvote na Grcku, Portoriko i Gruziju. Previse je ovo. I 24 ekipe je nategnuto, ali svako sledece smanjenje bi previse pogodilo evropske reprezentacije. Posebno sa ovim sistemom kvalifikacija gde bi neki powerhouse sigurno propustio SP, mozda mi prvi.
 

Quote

 Jer za ovih šest dana od ukupno 48 utakmica prve faze, samo je njih 10 završeno jednocifrenom razlikom. Ali kada još malo zagrebemo, videćemo da od tih 10 utakmica, samo četiri su bile istinski eliminacione, tj. da su bile između ekipa koje su na kraju prošle u drugu fazu, i onih koje su ostale da se bore za plasman od 17. do 32. mesta.

Među te četiri utakmice tri su bile direktni dueli za mesto u drugom krugu. To su utakmice Grčka – Novi Zeland (83:74), Portoriko – Južni Sudan (101:96 posle produžetka) i Letonija – Francuska (88:86). Ako se te tri utakmice odlože u stranu, prva faza kao da nije ni morala da se igra.

Link to comment
Share on other sites

Previse je ovo ekipa, bukvalno ova prva faza maltene nije ni morala da se igra. Lepo je sto su Francuzi ispusili, ali sem toga, sve sablonski, uz brdo 20 plus utakmica.

 

Evo i sad je automatski mnogo manje zanimljivija ova naredna runda jer se pobede prenose, i sem sto mislim da ce Slovenci da ispuse naustrb Australije, sve drugo isto mislim da ce prilicno ocekivano da ide, u skladu sa ulaskom u drugu rundu. Ali okej, bice dobrog basketa. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na prvu fazu bukvalno gledao kao na pripremne utakmice sa zvanicnim sudijama i TV prenosom (mislim, tome je doprinela i cinjenica da je Srbija i odigrala 2 pripremne sa istim protivnicima) 😄 

 

OK nije tako bilo za sve, ali za mene, iz ugla nase repke, je takav osecaj. 

 

Takmicenje tek sada pocinje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razumem potrebu popularizacije košarke i sve to, ali mislim da bi trebalo drugačije organizovati samo SP, ako već ima ovoliko učesnika. Recimo da samo slabije rangirane ekipe igraju prvi krug (opet to ima šmek SP jer igraju sa timovima sa drugih kontinenata), pa da najbolji među njima prođu i priključe se onima koji bi startovali od drugog kruga.

 

Nagađam, tako bi se umanjio i rizik od povreda boljih igrača. Igrali bi manje utakmica a ima tu još nešto. Ipak se na SP takmiče ljudi koji jedu lebac od košarke i nikome od njih nije prijatno kad gubi 40-50 razlike, pa frustracija može da dovede do brutalnih poteza. To mi je palo na pamet kad je onaj Portorikanac zviznuo Jovića pri zakucavanju. Mogla je ni iz čega da bude ozbiljna povreda u već rešenoj utakmici.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Razumem potrebu popularizacije košarke i sve to, ali mislim da bi trebalo drugačije organizovati samo SP, ako već ima ovoliko učesnika. Recimo da samo slabije rangirane ekipe igraju prvi krug (opet to ima šmek SP jer igraju sa timovima sa drugih kontinenata), pa da najbolji među njima prođu i priključe se onima koji bi startovali od drugog kruga.

 

Nagađam, tako bi se umanjio i rizik od povreda boljih igrača. Igrali bi manje utakmica a ima tu još nešto. Ipak se na SP takmiče ljudi koji jedu lebac od košarke i nikome od njih nije prijatno kad gubi 40-50 razlike, pa frustracija može da dovede do brutalnih poteza. To mi je palo na pamet kad je onaj Portorikanac zviznuo Jovića pri zakucavanju. Mogla je ni iz čega da bude ozbiljna povreda u već rešenoj utakmici.

Ovo za kvalifikacionu rundu je odlična ideja, to bi značilo i još 7-10 dodatnih dana odmora za većinu zvijezda, pa bi se možda bolje i odazivali. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priliku da se istovarimtm na FIBA..ali onako pošteno..iz dva puta..

Gledao sam juče meč i odmah video da je Boriša dobio mučki udarac. Najgore što su debili gledali snimak i dosudili običan faul. :frusty: A jasno se videla namera. Kao da je kik-boks u pitanju,a ne košarka. Amateri.

I onda to kretensko pravilo o 12 igrača na turniru. Vodila se istovetna rasprava pre par godina na forumu..mnogi su me ubeđivali tada "da tako mora" :classic_blink: Ne znam da li su sada promenili mišljenje?
I tad sam rekao da ako mogu rukomet,odbojka..možda i vaterpolo,što ne bi moglo i u košarci? Šta,izgubiće se neka posebna draž FIBA turnira? Leptejebo,ko da je uklesano u kamenu..FIBA kao da stoji zaglavljena u nekom prošlom vremenu..amateri na 2

Boriši želim uspešan oporavak. Ne deluje mi da je bilo baš naivno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na stranu ovo sto se desilo Borisi, ali ovo sa 12 je pohvalno pravilo FIBA s moje strane. Prava kosarka se igara sa 8, maksimalno 9 igraca, ostali su vec tu u slucaju povreda, zasto sad to dodatno siriti i omogucuti selektorima jos sire rotacije i da vise od polovine utakamica gledmao timove gde im niko ne igra preko 20 minuta 🤮

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...