Jump to content

LIVE - Srbija


Recommended Posts

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Poenta je upravo ono sto je Frensis gore napisao. Koliko god ti ponavljao i ubjedjivao ljude da je Srbija bolja od Italije za 20 razlike i da su Italijani smijesna ekipa, to jednostavno nije tacno. Bolja jeste, taj dio nije sporan ali razlika uopce nije tolika kolikom je ti predstavljas. 

 

Da nije tolika, mi ne bismo prismrdeli ni u jednoj utakmici toj razlici, a redovno smo je pravili sa bukvalno 5-10 minuta pametne i angazovane igre, i onda uz odvratnu igru na obe strane, gde se redovno neki njihov polovnjak proslavi i igra neponovljivu utakmicu, mi gubimo na jednu loptu.

 

Znaci ja mogu samo da gresim u proceni na gore, nikako na dole, da smo bolji za 30 razlike. Jer to sto se desava u nasim utakmicama se desava u drugim u proseku na nekih 1%, ako i toliko, a u nasima stalno.

 

To moze da znaci da je neki nekosarkaski problem u pitanju, raditi analizu kvaliteta na osnovu rezultata znaci ili nepoznavanje kosarke kao igre ili povrsnost, ili oba.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sombor Shuffle said:

Jel ovo 100% sigurno? Ostale utakmice nemaju uticaja na nas plasman?

 

Da. U krugu Srbija-Dominikanska-Italija, Dominikanska je trenutno +5, Italija -3, a Srbija -2. Sa pobjedom od 4 razlike je Srbija prva. Naravno, preduslov da uopce dodje do tog kruga je da Dominikanska Republika dns dobije Portoriko.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

@McLeod, talentovanija ekipa ne znači nužno bolja. Videli smo danas.

 

Ko prica o talentu? Pricamo o suvom kvalitetu i prednostima koje se ne koriste.

 

Evo na primer, ko je gledao Dominikansku republiku i kako Tauns pripaljuje trojke preko ruke umesto da stane u reket i trpa za dve glave nize igrace.

 

On da da i 30 poena tako, opet je retardirano, jer ne koristi svoje prednosti i ekipa ne igra pametno. Ako se izgubi kao posledica toga, onda je tek ultra retardirano.

 

Znaci mi sa Italijanima igrajuci retardirano igramo na jednu loptu i onda ispada da smo mi kao malo bolji od njih.

 

Nismo. Jer od rezultata je mnogo bitnije to sto iz nekog razloga igraci tima B igraju kao AI bot kojem je zadat task za pokusaj izvrsenja bez obzira na to sto se desava na terenu i taj task je uvek najgore moguce resenje situacije.

 

I igrajuci tako mi igramo na jednu loptu.

5 minutes ago, Darko said:

Brate, nema vajde. McLeod protiv celog sveta Volume 20. 

 

I naravno, svi smo mi slepci.

 

Niste slepci, mada mi se ponekad cini da idete u svojoj zadrtosti kao Bogdan koji bas mora da da trojku, vidite samo kos, a sve ostale cinjenice se ignorisu.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Plus stvarno amatersko suđenje.

 

Ovo je izuzetno bitan aspekt utakmice. Njima se plan odbrane niskog posta svodio na flopovanje i to je potpuno upalilo, a nas oteralo od ideje da koristimo svoju veliku prednost. Sramotan nivo, prepoznavanje situacija na terenu od strane sudija na nivou ispod regionalne lige Beograd.

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

 

To uopste nije toliko cudno ni retko kao sto zelis da predstavis. Evo ti iz glave Zvezda gubi od Albe iako su bolji debelo, Liverpul se cesto muci protiv Vile, Volvsa i tih ekipa od kojih su opusteno bolji, Arsenal nije dobio Sautempton dve godine i tako dalje.

 

Oni nas danas uopste nisu dobili na sut. Dali su mozda jednu trojku u cetvrtoj cetvrtini.

 

Pa šut nije samo van linije 6,74. Pogađali su iz svih pozicija, najpre Fontekio. Retko su promašivali, a mi imali Bogdana drvenu ruku. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

Pa šut nije samo van linije 6,74. Pogađali su iz svih pozicija, najpre Fontekio. Retko su promašivali, a mi imali Bogdana drvenu ruku. 

 

To sto je Fontekio pogadjao pa da ne ponovi to u zivotu je njegov individualni kvalitet i svaka mu cast.

 

Problem je sto smo mi utakmicu prelomili mnogo pre toga.

 

Samo sam konstatovao da nas nisu dobili kako nas inace dobijaju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Dusko said:

 

@SteveFrancis#3 ako ti nije problem i imas vremena obrazlozi te stavove. Znam da ti uvek imas argumente i da se niko nece uvrediti.

 

Bogdan vec neko vreme nema bas neki kontinuitet igranja, povrede i povredice su ucestale. Hirurska intervencija, promenio je sredinu, prilagodjavao se nesto drugacijoj ulozi u Atlanti, pa je onda dosla sva ona sarada Trae vs McMillani, trzavice, neizvesnosti i uglavnom haoticna sezona. Onda ono sto je pominjano vec ovde, iz uloge klasicnog role playera (cak jos pomalo modifikovane u odnosu na ono sto je navikao) treba da uskoci u majicu lidera i 20ppg igraca koji trosi gomilu lopti, igra izolacije, izmislja poene... Dalje, niko ovde ne zna kakav je njegov mindset i kako je provario Jokicevo F-U, kao i otkaze nekih drugih takodje vrlo bitnih igraca. Teodosic je jos jedna prica - to je covek koji je bio tu od prvog njegovog dana u repki i covek sa kojim je (izuzev nekih bas retkih ukazivanja Jokica) delio lidersku ulogu. Ne znam moze li se reci bas da mu je bio mentor, ali sigurno da je izvrsio bas veliki uticaj na njega u igrackoj izgradnji. Setimo se onog (znam, bilo ih je milion takvih lol) Tegijevog upada u bus kada ga zatice kako gleda klip na telefonu i trazi da pokaze, a on pokazuje Teovu tricu Spancima sa nekim komentarom tipa 'ovo je cist seks' ili tako nesto... On je danas bas zeleo da dokazuje nesto i svetu i sebi, a to nije Bobo koga znamo. Znaci, there's more to it.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bogdan vec neko vreme nema bas neki kontinuitet igranja, povrede i povredice su ucestale. Hirurska intervencija, promenio je sredinu, prilagodjavao se nesto drugacijoj ulozi u Atlanti, pa je onda dosla sva ona sarada Trae vs McMillani, trzavice, neizvesnosti i uglavnom haoticna sezona. Onda ono sto je pominjano vec ovde, iz uloge klasicnog role playera (cak jos pomalo modifikovane u odnosu na ono sto je navikao) treba da uskoci u majicu lidera i 20ppg igraca koji trosi gomilu lopti, igra izolacije, izmislja poene... Dalje, niko ovde ne zna kakav je njegov mindset i kako je provario Jokicevo F-U, kao i otkaze nekih drugih takodje vrlo bitnih igraca. Teodosic je jos jedna prica - to je covek koji je bio tu od prvog njegovog dana u repki i covek sa kojim je (izuzev nekih bas retkih ukazivanja Jokica) delio lidersku ulogu. Ne znam moze li se reci bas da mu je bio mentor, ali sigurno da je izvrsio bas veliki uticaj na njega u igrackoj izgradnji. Setimo se onog (znam, bilo ih je milion takvih lol) Tegijevog upada u bus kada ga zatice kako gleda klip na telefonu i trazi da pokaze, a on pokazuje Teovu tricu Spancima sa nekim komentarom tipa 'ovo je cist seks' ili tako nesto... On je danas bas zeleo da dokazuje nesto i svetu i sebi, a to nije Bobo koga znamo. Znaci, there's more to it.

 

Dok ovo čitam kao melem na ranu mi je...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...