Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Par redaka.
Pred Litvaniju mi je stvarno bilo svejedno. Prvi put u zivotu sam se tako osecao gledajuci reprezentaciju u zavrsnoj fazi nekog prvenstva. Najvise zbog onog poraza koji nije smeo da se desi i sto nismo licili na sebe. I tada sam mislio da u ta dve grupe nema nikoga ni blizu nase klase i stojim pri tome. Sve je pojacalo nakon sto su objavljene vesti za Borisu, tad me stvarno bilo briga za kosarku.
Ipak, od prvog trenutka, dakle bukvalno od podbacivanja, u tom mecu sa Litvanijom, videla se promena. Strasna energija sa kojom su momci izasli, kao iz topa ispaljeni, leteli su bukvalno po terenu. Iako sam mislio da su oni favoriti pre meca + onakvo otvaranje Litvanaca sa trojkama, znao sam da dobijamo. Jer je sve pocelo da lici na ono staro, dobro...nase!

Jasno je da ih je  ta situacija sa Borisom neverovatno ujedinila, sve sto se desavalo u medjuvremenu, onakav poraz protiv one iste Italije i sve. Probudilo se to nesto u njima, ponos, prkos. Plus ono sto su pricali, kad im se Borisa javio.
Kanada je definitivno bolja ekipa od Litvanije, i objektivno kvalitetnija individualno od ove nase ekipe, ali sam bio daleko ubedjeniji u nase sanse nego pred to 1/4. I odigrali smo jos bolji mec i opet dobili.

Pred Nemce, neke misli. Strasna ekipa, zasluzeno u finalu kao i mi. Ono cega sam se malo pribojavao, je da se nismo previse emotivno potrosili, narocito u toj pobedi protiv Kanade, gde se bas onako videlo koliko im je znacilo. Ali se i Nemcima desilo skoro isto, plus su odigrali triler protiv Amera i kasnije od nas, sto nam je dalo nesto malo vise vremena za odmor i oporavak.
Igracki smo tu negde, recimo da su ponovo oni individualno nesto kvalitetniji, ne puno. Ali su takodje timski bolji od Kanade. Da li od nas? Ja ne bih rekao, ako je sudeci po ove poslednje 2, ali videcemo.
Sto se istorije tice, jedina stvar koja nam ne ide u prilog je sto je ovo 4 finale koje igramo protiv neporazene ekipe na turniru (2x SAD i jednom Slovenija). tako da, mozda je vreme da se rusi tradicija? 🙂

Trenutno se osecam potpuno smireno, takav sam bio otkad smo zvanicno obezbedili finale, za razliku od prethodnih, gde je lozenje pred mec bilo nenormalno. 😄 Znam da ce se to promeniti nakon sto sudija podbaci loptu, ali lepo je mastati da cu ostati miran. :lol_2:
Jedino sto ne bih voleo, je neka triler zavrsnica sa nesrecnim zavrsetkom, ali sam siguran da cu biti spokojan, kako god se zavrsilo. Momci su vec pobedili i premasili ocekivanja.
Mada mislim da je vreme za taj poslednji korak! Srecno, pa da slavimo, ako bude srece.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...