Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Mozda sam previse oldskul orijentisan, ali meni ova Usa-Can kosarka bode oci. Ovde ima cca 20 second tier Nba igraca i jedan od najboljih. 35 primljenih poena, neobavezne odbrane, kontakta bez, taktike i pripreme ni na vidiku, vise lici na olstar ispucavanje ili  takmicenje u atletici nego na borbu za medalju.

Ako je ovo najbolje sto Nba moze da ponudi nakon krema Nba koji je ionako vec ostario sto se tice americkih igraca, a top3 su ionako iz Evrope ili tu negde, onda kosarka u Evropi i ne zaostaje puno. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo vrtim ovaj klip:
 
 
Ako danas nije dan da se ove suze naplate, ja onda ne znam...
 
[emoji3590]
 
Ali svaki put pustim suzu kada kaže ,,malo mi je ponestalo snage na kraju".
Sada je ta snaga tu iza njega, u timu. Sigurno ga niko neće izdati.
Bog nek ti vodi ruku danas Bogdane.



  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

nije nikakav diss ka peji, samo treba imati svest da je franz specijalan igrač.

peja je eksplodirao u trećoj nba sezoni sa 23 godine.

https://www.basketball-reference.com/players/s/stojape01.html

 

..ako uporediš wagnerove statse (pošto smo već pisali o eye-testu) sa 21 godinom, videćeš da je nešto lošiji u šutu za 3pts ali su generalno tu negde

https://www.basketball-reference.com/players/w/wagnefr01.html

 

peja je jedan od najboljih šutera svih vremena ali poređenje franza i njega uopšte nije nešto outlandish

Peja je jedan od najboljih sutera svih vremena, medju visokim pogotovo. Samo zid u vidu prime Kobi&Saka ga je sprecio do nekoliko vezanih titula.

U ovom trenutku je  F. Vagner blizi poredjenju sa Markannenom nego reci da je Peja 2.0.

Jedno je porediti sto je ok, a drugo reci da je Peja 2.0. Jedini za koga se moze reci da je Peja 2.0 je Novicki.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Aleksa opet ulazi kasnije u igru kada mu malo padne broj obrtaja, kada malo izmorimo i unervozimo Šrudera, da mu ovaj na početku ne proda jeftine fore.
Ako u selekciji šuta Vanja, Dobrić i Deda ubace bar po jednu spot-up trojku koja će zasigurno doći na red...ostalo možemo da izrudarimo igrom, glavom i srcem. Nemamo komociju da mašimo otvorene šuteve. Ovde je svaki zlata vredan.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Inače, meni je smešno upoređivanje Vagnera i Stojakovića da mi je mučno i upuštati se u tu diskusiju.

 

Šta je Vagner uradio za Orlando, uspešni tenkista, lol

 

Nema mi ništa besmislenije od poređenja tipa gdje je igrač a bio u godinama igrača b. 

 

Potpuno nebitno, može Wagner sa 22 da bude i duplo bolji od Peje sa 22 ali to nije nikakva garancija da će ovaj imati pejinu karijeru i uticaj u NBA. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niko ga ovde nije poredio po tome sta ce osvojiti u karijeri, nego stil igre, visinu, poziciju na kojoj igra sa tom visinom i mnoge stvari se poklapaju. Uini je lepo objasnio.

 

A ako cemo o tome gde igra i sta igra, ne znam sto su ovde neki pisali hvalospeve o Seju, isto takav tenk general do sad, sto bismo se zentali Edvardsa koji igra u raspaloj Minesoti?

 

Tako da, promasena tema.

 

I da je stavimo ad acta.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dracarys said:

Inače, meni je smešno upoređivanje Vagnera i Stojakovića da mi je mučno i upuštati se u tu diskusiju.

 

Šta je Vagner uradio za Orlando, uspešni tenkista, lol

 

poredimo ih na startu karijere, po talentu i ucinku a ne komplet peju sa deckom koji ima 21 godinu lol

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...