Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

@Ječmendo, @McLeod i ostali ljubitelji Wagnera - po čemu je on Peđa 2.0? Mislim, super je Franz, ali Peđa je bio All Star koji je u jednom od najboljih timova zapada ubacivao preko 20 poena po utakmici. Isto tako i u Fibinim takmičenjima koliko se sećam. Mislim da se potcenjuje Stojaković, ima još dosta da prođe dok Franz postane Peđa 1.0, a kamoli 2.0. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

@Ječmendo, @McLeod i ostali ljubitelji Wagnera - po čemu je on Peđa 2.0? Mislim, super je Franz, ali Peđa je bio All Star koji je u jednom od najboljih timova zapada ubacivao preko 20 poena po utakmici. Isto tako i u Fibinim takmičenjima koliko se sećam. Mislim da se potcenjuje Stojaković, ima još dosta da prođe dok Franz postane Peđa 1.0, a kamoli 2.0. 

Pa valjda vidis fizicke slicnosti? Slicna visina, iste pozicije s tim da je Peja bolji suter i bolji u kontroli lopte ( mada diskutabilno ) ali eto upravo zbog izgleda jer covjek je 2.08 a moze da igra 2 i 3. Tek je napunio 22 godine. 

Peja je sjajan i sve ali on je zagospodario sa nekih 23-24 i na Fiba ( '99 je bio epizodista, igrao na 2 meca po par minuta a '01 i '02 glavni uz Bodirogu ) a u Nba je tek u 3 sezoni napravio iskorak sto se upravo poklapa sa neke 23-24 godine.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Pa valjda vidis fizicke slicnosti? Slicna visina, iste pozicije s tim da je Peja bolji suter i bolji u kontroli lopte ali upravo zbog izgledajer covjek je 2.08 a moze da igra 2 i 3. Tek je napunio 22 godine.

Све то стоји али 2.0 значи унапређена верзија, нек он стигне прво до Пеђе уопште а не до 2.0.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Све то стоји али 2.0 значи унапређена верзија, нек он стигне прво до Пеђе уопште а не до 2.0.

Pa vidi, u nekim stvarima je bolji od Peje u ovim godinama kada se sjetim Peje sa 22 godine.

Konkretno bolji je u defanzivi, bolji atleta, bolji je u kreiranju za druge, aktivniji na skoku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Може да се каже да Франц има перспективу да стигне и престигне Пеђу, али ни то не може нико да гарантује, као што нико не може да зна шта би било са Пеђом да због лома ноге није отишао годину дана касније у нба, па онда проблеми са леђима, можда би уместо ова 3 ол стара имао 7-8 ол старова. Све у свему за сада је Пеђа тата.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moramo napisati da se Njemacka na ovom turniru nije srela sa ekipom koja je u vrhu na oba dijela terena sto Srbija itekako jeste. Mi smo sam vrh odbrambenih ekipa ali osto tako imamo sjajan napad.

Jesu se sreli sa Australijom, Slovenijom, Amerikom ali niko od njih nema odbranu kao nasu ( poslednje 2 je i ne igraju ) a u napadu da toliko igraca moze da kreira jer kod nas moze S. Jovic, Aleksa, Gudura, Bogi dok na sve to imamo i opciju spustanja na niski post ( nesto sa cim se Njemci nisu sretali u velikoj mjeri na ovom prvenstvu ). 

 

Izrazito bitna uloga visokih kod nas danas, kada bi N. Jovic i Filip odigrali na max svojih mogucnosti, pobjeda ne dolazi u pitanje jer ce Milutinov odraditi svoje kako u odbrani tako i u napadu, posebno kontroli skoka. 

 

Bogdan treba odigrati onako kako je odigrao poslednje 3 utakmice, napadati kos i napraviti im pritisak a u tom pritisku nekoliko igraca ce uci u problem sa faulovima. 

 

Schroder treba da napravimo suterom, dakle jak pritisak na lopti ali ne dozvoliti mu da kad djeluje da nista nece uraditi, da se okrene i spusti se na kos punom brzinom, dakle oduzeti mu prodor pa nek resava sitem za 3 i poludistancom ( cak iako ga ide treba tako nastaviti jer nije on sposoban da u duzim intervalima to pogadja ). Aleksa treba jako na njega, da ga umara na prenosu a kada je umoran, Schroder donosi lose odluke i treba mu pomoci u tome.

 

Sve u svemu, i danas sa jasnim gameplanom, jako i u meso, cvrsto u svakom duelu, pametno u napadu i kontrola skoka. 

 

Vodi nas Bogdane!!!

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Може да се каже да Франц има перспективу да стигне и престигне Пеђу, али ни то не може нико да гарантује, као што нико не може да зна шта би било са Пеђом да због лома ноге није отишао годину дана касније у нба, па онда проблеми са леђима, можда би уместо ова 3 ол стара имао 7-8 ол старова. Све у свему за сада је Пеђа тата.

Hvala, to je bila moja poenta. @Miki28 @Barkley#34 da se nadovežem, veoma je moguće da će Franz dostići ili nadmašiti nivo Peđe. Htedoh da kažem da trenutno nije na nivou Peđe iz 2001-e i 2002-e.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

upravo tako. do sada smo igrali difens protiv vodećih igrača koji su centri ili bekovi, ne i protiv lika od 208cm koji igra krilo

što reče mek, jović i deda je baš hail mary 

Put do pobjede vodi da se odsjece p&r Schrodera, posebno sa Theiss-om koji je vrhunski. Franz ce dati svoje i to ne treba da nas stresira. Naravno otezati sut koliko je moguce ali Njemci mogu pasti i sa njegovih 30 datih ali ne mozemo prezivjet ako Schroder odigra odlicnu utakmicu sa 20tak poena i 8+ asistencija jer to znaci da su nas probili, da je Schroder razigrao saigrace ali i da im je protok vrhunski jer Schroder dosta toga zapocne ali ako te probije onda si u konstantnoj jurnjavi za ostalim igracima a kod njih ide pas vise dok se ne izgradi sjajan sut.

Naravno ne bojati se fizicke igre, da malo osjete straha jer mrze kontakt a prvenstveno Schroder, Obst, Voigtmann i naravno Mo ( koga bi mogli i malo isprovocirati )

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovde se i dalje piše o Nemačkoj. Nema potrebe. Bez potcenjivanja ali mi ovo dobijamo. Dobili bi i da su Ameri na drugoj strani. 

 

P. S. Verujem da ću sutra u ovo vreme da se javim društvu sa foruma sa,, Dobro jutro, svetski prvaci". 💪🔥🇷🇸

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

Hvala, to je bila moja poenta. @Miki28 @Barkley#34 da se nadovežem, veoma je moguće da će Franz dostići ili nadmašiti nivo Peđe. Htedoh da kažem da trenutno nije na nivou Peđe iz 2001-e i 2002-e.

Pa nije jer je 2 godine mladji. Isto tako mogu napisati da Peja sa 22 nije nivo Franza sa 22 jer znamo Peju sa 22 ( EP '99 i NBA post lockout ). Peja kao sto vec napisah je napravio iskorak u 3 svojoj sezoni u NBA a to je 00/01 sezona sa svoje 23 godine i onda je dosla dominacija na EP '01 i SP '02 uz fenomenalnu sezonu kada su igrali WCF protiv Lejkersa. 

 

Franz vec iza sebe ima 2 ozb sezone u NBA, ima odlicno EP i sada na SP iako je odigrao svega 3 meca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...