Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

2 hours ago, Wingwalker said:

Jedan info iz druge ruke o Karijevim pomoćnicima: ne smeju da mu guknu sem ako to nije rimajnder za terapiju.




 

Па ево Гуровић сад код оне двојице у подкасту исто то прича. То је очигледно тако. 

И то је јако битна ствар. Ја бих на пример волео да могу да ишчекујем тај евентуални меч са Америком и да се надам победи, али ми просто тај меч не можемо да добијемо и не заслужујем да добијемо.

Америка је послала пажљиво селектиран, млад и мотивисан тим, а на челу са три човек која спадају у највеће умове нба лиге. Њих воде Кер, Споелстра и Лу заједно!! А ми смо послали маторог Карија са групом климача главам који не смеју ништа да му кажу, а тим је селективан тако што су поведени играчи који уопште хоће да раде са њим.

Ми не заслужујемо ништа, то је поента. Од врха до дна је све неозбиљно. Савез води човек који је толико бахат да је непријатно боравити у његовом присуству, притом осведочени алкохоличар и насилник. Даље се ланчано ситуација шири на некомпетентан стручни штаб из чега произилази хаос од селекције. 

Све мора из корена да се промени, да бисмо заслужили било шта добро да нам се деси на овим такмичењима. Не верујем ја да било ко од ових људи намерно прави срања, сви они желе најбоље, али пут до пакла је поплочан најбољим намерама, а ово како се ради није пут до медаља и успеха...

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Па ево Гуровић сад код оне двојице у подкасту исто то прича. То је очигледно тако. 

И то је јако битна ствар. Ја бих на пример волео да могу да ишчекујем тај евентуални меч са Америком и да се надам победи, али ми просто тај меч не можемо да добијемо и не заслужујем да добијемо.

Америка је послала пажљиво селектиран, млад и мотивисан тим, а на челу са три човек која спадају у највеће умове нба лиге. Њих воде Кер, Споелстра и Лу заједно!! А ми смо послали маторог Карија са групом климача главам који не смеју ништа да му кажу, а тим је селективан тако што су поведени играчи који уопште хоће да раде са њим.

Ми не заслужујемо ништа, то је поента. Од врха до дна је све неозбиљно. Савез води човек који је толико бахат да је непријатно боравити у његовом присуству, притом осведочени алкохоличар и насилник. Даље се ланчано ситуација шири на некомпетентан стручни штаб из чега произилази хаос од селекције. 

Све мора из корена да се промени, да бисмо заслужили било шта добро да нам се деси на овим такмичењима. Не верујем ја да било ко од ових људи намерно прави срања, сви они желе најбоље, али пут до пакла је поплочан најбољим намерама, а ово како се ради није пут до медаља и успеха...

 

Zašto ne bi mislio ovo? Mislim meni Danilovićevo ponašanje ne deluje da je tek onako, iz nehata; definitivno je svestan da loše vodi KSS i uprkos svemu nastavlja u istom ritmu i čuva guzicu u fotelji. Ono sa čim se ne slažem je da ne zaslužujemo da dobijemo Amere ili bilo koga drugog. Momci koji su otišli tamo da se takmiče zaslužuju podršku i da dobiju svaki meč, ako izbore tu pobedu na terenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi ne da smo imali trenera, vec jednog vrhunskog strucnjaka, koji je pored toga sto je uspeo da postane prvi internacionalni HC u jednom dosta zatvorenom sistemu, kakav je NBA (ne igracki naravno, ali po pitanju struke to je sasvim druga prica), pokazao svima kako se igra moderna i brza kosarka, kada je protutnjao prvenstvom i razbio Spance usput. Pritom uz neuporedivo jacu citavu stranu kostura u odnosu na nasu, a recimo zbog tog srebra se Sale ovde jos uvek kuje u zvezde. 
Sve to sa 2 top igraca, od kojih je jedan 18-godisnji Luka, koji se u tom finalu povredio, Rendolfom i ajde da kazemo Prepelicem, kao solidnom ispomoci. Ostalo sve vise nego skromno, mogli bi samo da sanjaju da obuku nas dres, Ziga Dimec i ekipa.

Kad je dosao kod nas, zatekao je rasulo koje je Sale ostavio, izbusili su ga svi redom, od igraca koji se nisu odazvali do onih koji jesu (Vasine "povrede" itd.) a o savezu da ne govorim. Predsednik, koji je jedva docekao da ga zameni Pesicem, jer "ne mora da se cima kao sa ovim mladjima", posto je valjda njegov posao da prima platu, zahvali se pred kamerama onom ko ga je postavio na tu funkciju i odradi 1-2 konferencije godisnje, da baci koju foru pred medijima. Navijaci ga proglasili budalom, jer se na punom tajmautu dogovara sa saradnicima sta treba da se igra, kao da moze da izmisli toplu vodu za tih 2 minuta ili da valjda igraci ne znaju sta su pripremali na treninzima/gledanju video snimaka.
Nakon tih kvaifikacija nestao bez traga, ne znam da li je bilo sta izjavio povodom toga, za evo vise od 2 godine.
I to ne pricamo o nekome ko juri dodatni kes sa strane. Znate svi verovatno pricu o tome kako je postao trener Gruzije. Sto se nas tice, i pre i posle uspeha sa Slovenijom, pricao je kako mu je zivotna zelja da vodi nasu reprezentaciju.

Tako da ne vidim poentu diskutovanja o treneru. I ne vidim ko bi mogao tu da napravi bilo kakvu razliku ili pomak, ako vec neko poput Kokoskova nije. Iako mislim da nije ni dobio pravu priliku, ali to sada nikada necemo imati priliku da saznamo.
Izuzev mozda Zeljka, pre svega zbog svog ogromnog iskustva i autoriteta. Ali posto je bio izricit po tom pitanju, on nije opcija.

Za Pesica je bilo jasno jos pre najmanje godinu dana da on nije prava opcija da vodi ovu ekipu, ali jasno je da on nece sam sebe smeniti, narocito znajuci o kakvoj licnosti se radi i obzirom na svoje godine i svoj ponos. Sada je tu i ne mozemo nista promeniti povodom toga. Tako da je mozda najbolje zavrsiti sa ovom pricom, posto za nas prvenstvo jos uvek traje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Zašto ne bi mislio ovo? Mislim meni Danilovićevo ponašanje ne deluje da je tek onako, iz nehata; definitivno je svestan da loše vodi KSS i uprkos svemu nastavlja u istom ritmu i čuva guzicu u fotelji. Ono sa čim se ne slažem je da ne zaslužujemo da dobijemo Amere ili bilo koga drugog. Momci koji su otišli tamo da se takmiče zaslužuju podršku i da dobiju svaki meč, ako izbore tu pobedu na terenu. 

У суштини ту највише мислим на Пешића кога често и оправдавам за доста тога, али је само његово бивствовање на месту на ком јесте погрешно.

Иако не верујем генерално да је Даниловићу идеја да намерно прави штету, тај део је потпуно небитан, сматрам га олошем, мислим да је толико сујетан да не види даље од свог носа и свакако мора оде.

 

Слажем се, максимална подршка за ове играче који су ми јако драги, сви до једног. Желим им сву срећу и навијам за њих наравно, али једноставно хватам себе у размишљању како нисмо заслужили успех и то ме спутава да будем оптимистичан иако сам увек оптимиста.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

miki, znas bolje od ovoga;

i kari je uvek vazio za dobrog defanzivnog trenera ali ne mozes igraca kojim raspolazes da naucis u seniorskoj repki da prepoznaje situacije u delicu sekunde, da ima dobre lateralne kretnje ili nesto trece

 

u klubu mozes za 3-4 meseca da dovedes i lose defanzivce do nekakvog ekipnog maksimuma, u repki je trenerov uticaj prilicno suzen

 

sada nismo imali slucaj vase micica, pucala je odbrana, primali smo puno poena iz tranzicije zahvaljujuci velikim partijama i minijaturama fontekija i datomea ali to je nasa neminovnost.

 

zamisli da se ova ekipa koju imamo uspori na radonjin BPM kako bi umanjila poene koje primas iz tranzicije; tu si nam uzeo bukvalno jedinu stvar koju radimo dobro u kontinuitetu.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Пешићу фале бољи помоћници, да стручни штаб чине Алимпијевић, Милојевић и Стојаковић нпр од ових садашњих. А Радоњић као селектор ми за то немамо стрпљења, Милојевић као помоћник увек, као селектор немојте да се зајебавамо.

Link to comment
Share on other sites

Fali Teo. Lider, muda.. Da podvikne na terenu, na tajm autu, ako ništa opali sekiricu Fontekiju..
Fali sistem. Jedna Litvanija, pa i ova Italija, tanki kvalitetom, tanji i od nas, bi sistemom priveli +16 kraju, ofanzivno iznuđivanjem faulova, guranjem na dominantnog centra, defanzivno opstrukcijom, isecanjem igre faulovima, na kraju slanjem na slobodna umesto primljenih trojki..
Zašto nemamo lidera i sistem, opet dođemo do Karija..
No, ništa nije gotovo, podseća dosta toga na Indijanapolis, igramo i navijamo na max do kraja..

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DameTime said:

@berti pošto biste svi da smenjujete Pešića, ko bi to trebalo da dođe na njegovo mesto? I ozbiljno pitam, pošto ne možemo bez selektora, dakle treba nam neko rešenje.

 

Apriori nisam ali ako ne izbori ucesce na OI mislim da nema smisla da ostaje, svi mi zivimo od produktivnosti ni mene nece niko trpeti u firmi ako ne ispunim ono sto se od mene trazi.

Pesic radi za platu i postoje neki zacrtani ciljevi ako ih ne ispuni situacija je jasna.

 

Kad je Sale otisao nije mi bilo drago, mislio sam da reprezantacija sa njim na celu moze da pruzi jos solidnih rezultata a za Karija bi se nasla zamena, ja bih doveo Miloja, odgovoran, prati trendove ali da mu se da prostor a ne da mu se sece na prvu.

Suvise lako potrosimo ljude nije to dobro.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

Darko i Marin su upravo namazali Pešića na max zbog izjave da treba da naučimo nešto od Italijana.
Ne mislim da je to profesionalno jer prvenstvo još traje i takve varnice brzo stignu i do igrača ali su dozvolili sebi odušak nakon pitanja koje im je uputila novinarka iz studija.
Matorog nemam oči da vidim i sloši mi se na svaki njegov krupan kadar gde je jasno ko dan da mu je potrebno par sekundi da izprocesuira svaki novi info dok sa druge strane vidiš Poceka ,,indijanca" kako trči do svoje klupe i rukama diže igrače koji ulaze u igru, ispaljuje instrukcije, loži ih...koliko god da zna ili ne zna on će to odraditi na max, jer je u punoj formi, karijera mu je u uzlaznoj putanji i žedan je krvi i dokazivanja...Kariju pomoćnik pre crtanja akcije na TO okreće tablu kojom je mahao pre toga.
Aj u pedes marke da će u nastavku prvenstva neko od nosioca indirektno otkazati poslušnost selektoru ili biti "zaboravljen" na klupi. Tipujem na Jovića.







Link to comment
Share on other sites

Ako ga opravdava to sto prvenstvo i dalje traje, mogao bi i on da se pozabavi svojim izjavama bar dok je u Manili.

 

Gura nam prst u oci citiranjem Jokica nakon kljucnog poraza, plus ono baljezganje unapred da je dobro sto smo izgubili malom razlikom nemajuci pojma sta se desava ako Portoriko dobije Dominikanu je samo po sebi sramota bez ikakve analize onoga sto se desava na terenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ognjen Stojaković je od ovog leta deo stručnog štaba kod Pešića.

 

2 hours ago, mister-no said:

No, ništa nije gotovo, podseća dosta toga na Indijanapolis, igramo i navijamo na max do kraja..

Naravno da ćemo navijati do kraja.Jedino se ne bih sa tobom složio da ovo podseća na Indijanapolis.

Tim iz Indijanapolisa je bila vrhunska ekipa koja je potcenila konkurenciju zbog prelaganog osvajanja EP 2001.godine.

Ovaj sadašnji tim nije blizu toliko kvalitetan kao tadašnja reprezentacija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ne podseća
Mene podseća, mi kao favoriti u grupi gubimo i od lakšeg puta idemo na USA i praktično se unapred opraštamo. Još i Portoriko bio sa nama u grupi.
Ognjen Stojaković je od ovog leta deo stručnog štaba kod Pešića.
 
Naravno da ćemo navijati do kraja.Jedino se ne bih sa tobom složio da ovo podseća na Indijanapolis.
Tim iz Indijanapolisa je bila vrhunska ekipa koja je potcenila konkurenciju zbog prelaganog osvajanja EP 2001.godine.
Ovaj sadašnji tim nije blizu toliko kvalitetan kao tadašnja reprezentacija.
 
Da, ali rekao bih i da je USA bila kvalitetnija od ove njihove ekipe. Ali nije toliko ni bitno, više sam put koji "biramo". Umesto lagane pobede nad Portorikom(2002)/Italijom (2023) i viđenog polufinala idemo na najteže moguće.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mister-no said:

Mene podseća, mi kao favoriti u grupi gubimo i od lakšeg puta idemo na USA i praktično se unapred opraštamo. Još i Portoriko bio sa nama u grupi.Da, ali rekao bih i da je USA bila kvalitetnija od ove njihove ekipe. Ali nije toliko ni bitno, više sam put koji "biramo". Umesto lagane pobede nad Portorikom(2002)/Italijom (2023) i viđenog polufinala idemo na najteže moguće.

Portoriko je tada bio ozbiljna reprezentacija,trideset puta bolja nego sadašnja.

Pa 2004.godine na Olimpijadi su dobili Drim tim (Dankan,Ajverson)

Naravno,neki detalji podsećaju,ali mi trenutno nemamo tim kadar za zlato.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Portoriko je tada bio ozbiljna reprezentacija,trideset puta bolja nego sadašnja.

Pa 2004.godine na Olimpijadi su dobili Drim tim (Dankan,Ajverson)

Naravno,neki detalji podsećaju,ali mi trenutno nemamo tim kadar za zlato.

 

Sitnica, samo nemamo Bodirigu, Divca, Stojakovica, Gurovica, Jarica... :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...