Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

2 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Ako je Salo sujeta osvojio peto mesto usput pobedivsi Amere a onda leteo jer je to bio neuspeh, a mag Kari ostane posle osmog mesta i poraza od Amera jer je to ok, onda stvarno ne znam. 

 

Saletu je istekao ugovor i znalo se da više neće biti selektor, sve i da smo bili svetski prvaci.

Link to comment
Share on other sites

Nosioci danas bez greške. Jovke im je potpuno slomio odbranu u prvom delu, Milutinov pripredio maltret unutra, kapiten kapitenski sa 7/7 i raciom kakav svi od njega očekujemo. Fantastične role Davidovca, Kobre, Marinkovića pa i Petruševa; 30 assista i odsekli smo Townsa potpuno. Čini se da konačno nismo imali padove u igri, ma ni na sekundu, i ako je trebalo da se desi poraz od Italije da bismo došli dovde - onda je bilo ključno. Jer sledi najbitnija utakmica na turniru, koju verujem da možemo dobiti, ko god da bude na drugoj strani. Bukvalno svi koji su ušli su dali pozitivan doprinos (sem malog N. Jovića ali on je naše dete), energija je bila na maksimumu i ovo je sigurno dobar boost pred četvrtfinale.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, prema ocekivanjima, dobili smo sve ove low tier ekipe, pa i prilicno ubedljivo. Nothing to write home about. 

 

Teski smo autsajderi u QF, ko god bio protivnik. USA tim zaista ima nekih sistemskih slabosti koje su posledica cinjenice da su ovo neki trecepozivci i da postoji dosta preklapanja. Taj skok je recimo zaista po prvi put bas ozbiljan kapital za eksploatisanje. Medjutim, nista kod nas mi ne daje bilo kakav razlog za optimizam da cemo izgledati iole kompetentno protiv bilo koje jake ekipe u utakmici za visokim ulogom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Mislim da smo samo protiv Italije odigrali slabo i sve ostalo čak i pripreme na visokom nivou i ovo je pravi pokazatelj onoga što smo radili svih ovih dana i nedelja zajedno i hemija je fenomenalna sve nas je podiglo na najbolji način i svakoga možemo da pobedimo. Italija se desila u pravom trenutku, nije značilo eliminaciju kao danas kada smo pokazali karater. Fenomenalna igra, ovo je bilo za Borišu i molimo se da što pre izađe iz bolnice i on je deo nas, rekao je Aleksa Avramović.

 

Samo ću vam reći da niko nije spavao celu noć pred Italiju. Ne tražim opravdanja, jednostavno mi smo svi ljudi i svi smo se zabrinuli za njega i tražila se krv pa nismo ni spavali i to nas je sigurno poremetilo i ovo je prava reakcija jer ne tražimo opravdanje. Ovo je proizvod svega.

 

Mene lično ne zanima, želim da obradujem Srbiju (u vezi USA-LIT).

 

Niko od nas nije uzeo u obzir situaciju s Borišom kad smo pričali o porazu od Italije... Koliko je to uticalo na ceo tim.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

E sad mi je srce mirno. Ne zato što smo dobili lakšeg protivnika (da se ne lažemo, lakši jesu, ali svakako ultra ozbiljni, i favoriti), već zato što ne ulazimo u 1/4finale sa utiskom "da smo sebe doveli pred svršen čin" i gorčinom koja se u svima izlila nakon Italije. Momci igraju dobru košarku, pokazali su da su pravi tim, i mnogo bi mi krivo bilo da ih je ono protiv Italije obilježilo, na čelu sa Bogdanom.

 

Hrabro momci, u kost, pa šta bude. Bogdane, u tebe gledam.

 

LOŽENJE DA STANE NE SMIJE!

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ladno su nas ameri izbegli, njima svakako bolje italija nego mi.

nekako velika steta sto ih necemo izbaciti + ranicu se ako od vec prezaljenog poraza protiv mocnih amera puknemo od starog neprijatelja i mozda i reprezentacije koju najvise mrzimo...

smrdljivi ameri, ne bi imali pritisak i mogli bi epski da udjemo u borbu za medalje ovako ce to biti na noz tekma i jos ako izgubimo... 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2023 at 5:24 PM, Laki1988 said:


Zabari ujutru dobijaju Portoriko za 1 mesto
Mi dobijamo Dominikanu i isemo dalje kao drugi

Ameri gube od Litvanije i zakazuju mec sa Italijom a nas salju na Litvance

 

Da ne bude da nisam rekao 🙂

 

Na kraju smo dobili sta smo hteli pre par dana, samo nas je poraz od Italije opomenuo za neke stvari, a ova pobeda Litvanaca ce nas sigurno naterati da ih postujemo vise nego sto smo pre par dana.

 

Trebace nam ceo tim u utorak, a igraci od kojih bi dosta toga moglo da zavisi su Avramovic i Guduric.

  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...