Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, Kronostime said:

Kad ga hanuma dotuce nakon utakmice...

 

Moja supruga ima svoje sretno mjesto na dvosjedu, nikad ne gubimo kad je na njemu. Za sad je to jedina mantra za ovu sezonu koju forsiram, ali tek je početak decembra. 😁

 

Elem, dok posvršava sve obaveze obično sjedne da gleda tek nekad duboko u trećoj četvrtini tako da se njoj obratite za ove silne stresove i preokrete. 😛

 

Inače sam sve učinio da Euroligu dovedem u svoj dom, prošlog mjeseca kupim 75" TV, prenos u 4k na EONu, ne može bolje nikako. Za sad žena primila pelcer a podmladak odgledao zadnju četvrtinu i produžetak sa Monakom jer sam joj rekao da ne mora u krevet dok se ne završi utakmica. 😂

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

 

Moja supruga ima svoje sretno mjesto na dvosjedu, nikad ne gubimo kad je na njemu. Za sad je to jedina mantra za ovu sezonu koju forsiram, ali tek je početak decembra. 😁

 

Elem, dok posvršava sve obaveze obično sjedne da gleda tek nekad duboko u trećoj četvrtini tako da se njoj obratite za ove silne stresove i preokrete. 😛

 

Inače sam sve učinio da Euroligu dovedem u svoj dom, prošlog mjeseca kupim 75" TV, prenos u 4k na EONu, ne može bolje nikako. Za sad žena primila pelcer a podmladak odgledao zadnju četvrtinu i produžetak sa Monakom jer sam joj rekao da ne mora u krevet dok se ne završi utakmica. 😂

pater-familias.gif

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Dva x faktora juče: Smajli i Jaramaz. 

 

 

I dalje mislim da Smajli ima neki problem, da li sa nogama, sa kordinacijom, neshvatljiv broj padanja na parket po utakmici. Opet 3 propuštene prilike za otvoren šut, jednom je Panter morao nemoguć šut, jednom 3 sekunde Bruna i još jedna izgubljena. I početak nije obećavao, prva dva naša napada, oba puta uspeo da padne. Tako se i završilo, sa 5. ličnom, gde ni u jednom trenutku nije imao kordinaciju, na kraju napravio neki sulud faul leđima, al ok.

 

Sve ostalo je bilo dobro, najbolja partija ove sezone. Korišćenje prostora koji je imao, vrhunski skok konačno. Nadam se početak malo boljeg perioda.

 

 

Drugi - Jaramaz. Skoro pa 0 u napadu, jedino ona fina asistencija za torjku Nanelija, ali odbrana je bila haos. Prvi naš igrač koji je probio blok, a ne dozvolio lagani mismeč. Strašna energija, baš strašna.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice odbrane, sinoc smo u tih 15ak minuta igrali upravo ono sto je moja estetsko-tehnicka preferencija. Ne odbrana radi odbrane, ne opstrukcija i ubijanje pacea, vec bukvalno ta neka napadacka odbrana (da, prilicno besmislen termin, u nedostatku boljeg) koja ima jasan plasan da bude ne sama sebi cilj, nego zapravo korito, usmerenje za ofanzivu. Izuzetan primer kako ti ono sto radis pozadi direktno utice na to kako izgleda napadacka lepeza. Dosta dobro. Cak solidno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Sto se tice odbrane, sinoc smo u tih 15ak minuta igrali upravo ono sto je moja estetsko-tehnicka preferencija. Ne odbrana radi odbrane, ne opstrukcija i ubijanje pacea, vec bukvalno ta neka napadacka odbrana (da, prilicno besmislen termin, u nedostatku boljeg) koja ima jasan plasan da bude ne sama sebi cilj, nego zapravo korito, usmerenje za ofanzivu. Izuzetan primer kako ti ono sto radis pozadi direktno utice na to kako izgleda napadacka lepeza. Dosta dobro. Cak solidno.

Šta filozofiraš

  • Like 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Razmišljao sam i o tome, pitanje je da li uopšte u ovakvom sistemu takmičenja i broju utakmica možemo sebi da priuštimo pun gas na duže od petnaestak minuta. Sada znamo koliko jaki i dobri možemo da budemo, ali ako igramo stalno tako ostaćemo sa 5 zdravih igrača. Tako da kapiram da load management ima ogromnu ulogu i važnost, ne samo u smislu minutaže i rotacije, već i vremena koje igraš na punom broju obrtaja. Tu se mora pronaći neki optimum. Recimo Efes je u svojim šampionskim godinama to dobro radio, obično je krajem treće i početkom četvrte četvrtine dodavao gas i lomio protivnika.

Jasno, taj "pun gas" period je dodatna dimenzija prile o raspodeli minutaže i opterećenja. To je u paru i sa opterećenjem različitih petorki, jer ako npr. Panter bude previše opterećen u nekim nominalno slabijim kombinacijama neće moći da pruži maximum kad dođe na red ona ubitačna.

 

Zato su sinoćne dobre partije i angažovanje Jareta, Smajlija i Anđuše jako bitne - em se širi broj opcija em njihovi nominalno zvučniji saigrači na terenu mogu da sačuvaju snagu za onda kad se lomi. A kad još uspeš da prelomiš sa tipa drugom petorkom, kao mi sinoć, postaješ timski jako zajeban. Tada svima samopouzdanje raste na max. Eto, pisali smo kako Jareta nije obišao samo onaj ko nije ni probao, a sinoć kao zid. Ili Smajlijevih šest skokova itd.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da ne zaboravim, aplauzi Jaramazu su za svaku pohvalu, naš je kakav god da je. A odlično je to i vratio, tačno ono što se od njega očekuje da bude pametni terijer u odbrani i da u napadu ne napravi vidljivu štetu, tj. da odmeni nekoga (Pantera) na prenosu lopte i da je ne proda, još ako bi nešto pogodio, puna kapa.

 

Ali sam pre svega oduševljen Anđušićem i njegovim napretkom u kolektivnoj odbrani, razumevanju kretnji kao i na skoku. 

 

Smajli je i dalje čudan u postavkama i kretnjama, što reče @realno *w mora da ima neki problem, apsolutno nije normalno da ima tako slab core pa ili pada ili ga pomeraju običnim guranjem rukom. Najveći napredak je imao u skoku, što svi znamo da može, ali da bi tu bio dominantan (a jedino tako može napredovati) mora da se popravi fizički. 

 

Anyway, biće vrlo zanimljivo kod Zelenih, možda se Poljak probudi protiv komšija mu, treba nam neki X faktor da bismo to dobili.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nisam odgledao nista ove nedelje, jer se borim sa virusima iz vrtica, ulazim jutros na vesti, vidim dobili, bas se obradovao, vidim odmah posle Aleksa se izlomio, doslo mi da zaplacem, ne znam kad sam se vise skenjao zbog neke sportske povrede. Ja sam aperisao oba ramena, dugo sam imao strah da sutnem loptu na kos. Mogu da zamislim kako je profesionalnim kosarkasima koji imaju ozbiljnu povredu kolena/prelom itd da psihicki nakon svega ''stanu na noge''. Nadam se da ce sve u lecenju i oporavku proci dobro i da ce nasa podrska doci do Alekse i pomoci mu da se vrati na parket i uziva u ovoj igri. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Momci i devojke bas je gotiva citati emocionalnu sinusoidu. Mi kolektivno idemo od ozbiljnih kritika tipa raskid ugovora do "pokidali odbranu". Bojim se i nadam kontinuitetu rasta cele ekipe defanzivno a Aleksi puna podrska (klinac se rasplakao zbog njega). Moj najveci strah je organizacija i prodor ka kosu bez njega, nema puno opcija za to. A sada veselje do Kaunasa i nadam se posle toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bolestan, sinoć na -13 gasim, nemam živaca da gledam. 

Evo sad sam odgledao poslednjih 15 min, i mogu vam reći izgledamo solidno 🙂

 

Emo Tonut nas je baš pogurao u tom momentu: bespotreban faul na Ledeju za dva bacanja, onda ispada i KaPiten daje trojku, pa onda još jedan faul na Ledeju u skoku. Fala mu kao bratu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, odupri se ludilu said:

Dakle na 45vs 60 za njih je bio onaj faul uz kos PJ koji nije priznat, 

 

Ja sam rekao posle Monaka, isto važi i za PJa: ako će to da se važi, onda ćemo dobiti cirkus od igre. Svaki spretniji bek je u stanju da brzo potegne na koš čim vidi da je faul. 

 

Po meni tu sudije moraju da gledaju inicijalni momenata, sami početak faula. Ako je napadač u nekom ne-šuterskom položaju, ne mogu biti bacanja, šta god da uradi nakon toga.

 

*************************

 

 

ovaj momenat :Hail: 

Edited by realno *w
  • Like 9
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Marvin said:

Ja bolestan, sinoć na -13 gasim, nemam živaca da gledam. 

Evo sad sam odgledao poslednjih 15 min, i mogu vam reći izgledamo solidno 🙂

 

Emo Tonut nas je baš pogurao u tom momentu: bespotreban faul na Ledeju za dva bacanja, onda ispada i KaPiten daje trojku, pa onda još jedan faul na Ledeju u skoku. Fala mu kao bratu.

 

Propustio si najboljih 15 minuta odbrane Partizana u poslednje 3 godine. Ubedljivo.

 

3-4 napada igraci Armanija su bukvalno bacali loptu negde blizu kosa, kao vaterpolisti na isteku napada samo da ne bi bila neka kontra i nadajuci se skoku u napadu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ali Mesina brat...

 

Kod one situacije kad je Vojtman presekao loptu na izvođenju, a onda zgazio liniju: protestvuje kod sudije što je svirao da je Milano imao posed, kao u fazonu Vojtman nije imao kontrolu nad loptom. 

Što samo po sebi ne zvuči toliko čudno, ali je poenta da bi KKP u tom slučaju 23 umesto 24 sekunde za napad. Na pola prve četvrtine. Komedija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...