Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

36 minutes ago, 40Wins said:

Nema sanse da ce Covic dozvoliti tako nesto, po cenu prekida utakmice. 

Gledao si valjda finale Aba pre 2 godine kada je ispraznjena hala kada je krenuo pritisak na sudije i igralo se na jednu loptu, ne pita se tu Covic puno koliko god se predstavljao kao neka Babaroga sa uticajem.

Shvatam ovo skidanje pritiska da je titula izgubljena u petom kolu, ali bukvalno revans u drugom delu sezone odlucuje startno mesto pred doigravanje, a do titule imaju oba tima jos dosta da riljaju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam samo poslednjih par minuta ali u svakom slučaju je sramotno gubiti 20 razlike (ko je rekao Mega). Međutim, mislim da je poslednja stvar koja treba ovom timu pritisak da se mora dobiti svaka ABA utakmica po svaku cenu, posebno pred bitne mečeve u EL. Zato meni uopšte nije problem što ne giljaju nosioci kao sumanuti.

 

Ukratko, hajde da guramo ABA kako-tako a o bici za trofej da razmišljamo kad za to dođe vreme. Da batalimo lepo paniku unapred.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cavani said:

Gledao si valjda finale Aba pre 2 godine kada je ispraznjena hala kada je krenuo pritisak na sudije i igralo se na jednu loptu, ne pita se tu Covic puno koliko god se predstavljao kao neka Babaroga sa uticajem.

Shvatam ovo skidanje pritiska da je titula izgubljena u petom kolu, ali bukvalno revans u drugom delu sezone odlucuje startno mesto pred doigravanje, a do titule imaju oba tima jos dosta da riljaju.

 

Naravno, nista nije zapisano u kamenu, ali u nasim uslovima mislim da to izrazito znaci.

Link to comment
Share on other sites

Ako bi vas nesto trebalo da brine to je jako lose organizovanje zadnje akcije koja odlucuje da li ce te pobediti(izjednaciti) u utakmici.

Protiv Baskonije Frank nije dobio loptu nego je sa njom otisao u aut.

Protiv Fenera opet isto samo sto Fener nije uspeo trojku da pogodi posle toga i da kazni vase lose izvodjenje auta.

I sad opet. 

 

3X slicno ili vam se isto desava kod te zadnje akcije. To bi trebalo da vas brine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

U ABA ligi niko osim Crvene zvezde protiv Mege nije osvojio titulu na gostujucem terenu, a pobede u gostima u PO su prava retkost. No, dok se klubovi upinju da obezbede sebi WC bez obzira sta se desava u ABA ligi, sama liga ce sve vise gubiti smisao.

A Buducnost kad je osvojila kad je Lesor promasio za pobedu?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Dusko said:

Ako bi vas nesto trebalo da brine to je jako lose organizovanje zadnje akcije koja odlucuje da li ce te pobediti(izjednaciti) u utakmici.

Protiv Baskonije Frank nije dobio loptu nego je sa njom otisao u aut.

Protiv Fenera opet isto samo sto Fener nije uspeo trojku da pogodi posle toga i da kazni vase lose izvodjenje auta.

I sad opet. 

 

3X slicno ili vam se isto desava kod te zadnje akcije. To bi trebalo da vas brine.

 

Problem sa ubacivanjem iz auta ako je ostalo nešto sitno se vuče već dosta dugo, ni prošle godine nismo skoro ništa uspeli da izvučemo iz takvih akcija

 

Anyway, KP i dalje primetno vuče nogu, nema ništa od njega do PAO-a, realno, a svaka će nam bez njega biti mučenje pošto je realno da spoljnim igračima produktivnost opada jer su preopterećeni. Za Aleksu je i moglo da se predvidi, nije realno da u kontinuitetu igra odlično. Već par utakmica je u kanalu, ali od njega očekujem jednu dobru, dve loše i tako u krug, dok ne budemo kompletni. Ono što mi je upalo u oči je da su Naneli i Anđušić onako, na ivici snaga. Potez utakmice mi je Anđušićeva odbrana pogledom u četvrtoj kad ga je neko prošao (mislim Gagi) i sleganje ramenima u stilu 'ne znam kako prođe' i Željkov kiseo osmeh i pogled ka njemu (a prethodno je opalio trojku prebrzo i promašio). 

 

Jesam lepo rekao da će biti luda sezona, a tek smo na početku...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, 40Wins said:

A Buducnost kad je osvojila kad je Lesor promasio za pobedu?

 

Pa nije Lessort promasio u BG, nego u PG.

 

Hteo sam da kazem da ne mogu da zamislim bilo koju ekipu kako slavi titulu ABA lige pred protivnickim navijacima. Eventualno da neko dobije u gostima prvu ili drugu kao sto si napisao, ostalo bi bilo pretesko za stomak prosecnog gledaoca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dzep said:

 

Problem sa ubacivanjem iz auta ako je ostalo nešto sitno se vuče već dosta dugo, ni prošle godine nismo skoro ništa uspeli da izvučemo iz takvih akcija

 

Anyway, KP i dalje primetno vuče nogu, nema ništa od njega do PAO-a, realno, a svaka će nam bez njega biti mučenje pošto je realno da spoljnim igračima produktivnost opada jer su preopterećeni. Za Aleksu je i moglo da se predvidi, nije realno da u kontinuitetu igra odlično. Već par utakmica je u kanalu, ali od njega očekujem jednu dobru, dve loše i tako u krug, dok ne budemo kompletni. Ono što mi je upalo u oči je da su Naneli i Anđušić onako, na ivici snaga. Potez utakmice mi je Anđušićeva odbrana pogledom u četvrtoj kad ga je neko prošao (mislim Gagi) i sleganje ramenima u stilu 'ne znam kako prođe' i Željkov kiseo osmeh i pogled ka njemu (a prethodno je opalio trojku prebrzo i promašio). 

 

Jesam lepo rekao da će biti luda sezona, a tek smo na početku...

Slazem se generalno al eto ovde je bilo 2 sec a protiv Fenera je bilo 6 sec ako se ne varam. Svakako su mogle bolje kretnje da ostvare i naprave. Pogotovo protiv Fenera.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

U ABA ligi niko osim Crvene zvezde protiv Mege nije osvojio titulu na gostujucem terenu, a pobede u gostima u PO su prava retkost. No, dok se klubovi upinju da obezbede sebi WC bez obzira sta se desava u ABA ligi, sama liga ce sve vise gubiti smisao.

Ovo nije tacno, osvojila je czv protiv pokojne cedevite u zg.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u fazonu da se uopste ne nerviram. Ovo lici na neku od onih Zeljkovih sezona iz Fenera ili PAO gde ekipa stuca, nista ne izgleda kako treba a ono na kraju kad govno udari u ventilator oni operu sve protivnike u zavrsnici i uzmu EL titulu.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marvin said:

Ja sam u fazonu da se uopste ne nerviram. Ovo lici na neku od onih Zeljkovih sezona iz Fenera ili PAO gde ekipa stuca, nista ne izgleda kako treba a ono na kraju kad govno udari u ventilator oni operu sve protivnike u zavrsnici i uzmu EL titulu.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Treba reći i da je Jovanović pocepao Željka na froncle što se tiče pripreme utakmice. Svako naše iskakanje, preuzimanje, pomaganje sa šutera, pomaganje kod akcije za šutera, sve je uredno kažnjeno, sistemski i dobro uvežbano. Iskreno, Jovanović je u tom smislu bolje spremio meč od mnogih evroligaških trenera.

 

I u odbrani, počev od mnogo veće agresivnosti i intenziteta, do nekih minijatura, izbora da se svesno ostavlja mogućnost da se igra p'n'pop a da se zatvore druge opcije, itd.

 

Rezultat je da su tokom čitavog meča gosti imali bolje napade i uzimali dobre šuteve, dok je kod nas retko koja primarna akcija prolazila i uglavnom je moralo da se ide u improvizaciju i uzimanje teških šuteva. I to je, u trenerskom smislu, pobeda Jovanovića. Naravno da nije isto kad imaš više dana za pripremu utakmice, sveže igrače na raspolaganju i ne moraš da razmišljaš o load managementu, sve to znam i sve to stoji, samo komentarišem krajnji rezultat.

 

Još su i igrači Igokee ispoštovali dobru pripremu sa dobrim procentima šuta, što kompletira njihovu odličnu predstavu sinoć.

 

Naš povratak sa -20 za nekoliko minuta je takođe za pohvalu, prvo sam mindset da se ne odustaje, a onda i sposobnost da se na taj o ruk sistem nešto konkretno i uradi. I tu, što se timske igre tiče, počinju i završavaju sve pohvale.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jbg… koliko je dobro imati zeljka na klupi, toliko zele svi da ga dobiju i njega i nas… i ulaze posebno motivisani…

 

zaista nemam problem sa tim… Gagi je juce igrao kao u najboljim danima… i stvarno npr za razliku od Milutinova ili Marinkovica sa njim nemam nikakav problem…. 
 

najvecu cast koju moze da nam da je da igra na max… ponasanje kod njega nikad nije bio problem…
 

idemo dalje… bice ovo bas tesko i napeto… al da je lako, ne bi nas zapalo…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...