Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, goofy said:

Izuzetno me mrzi da gledam ko je otvar'o temu al' najlepše ga molim da otidne i izbriše onaj Berlin iz naslova, sramota da stoji tamo.

 

Što? Biće bitka sa Berlinskom ekipom za pretposlednje mesto.

Šalim se, imam osećaj da će biti sve ok. Ali mislim da smo mi sezonci i ovi ljudi što prelaze 1000 km, zaslužili bar neki mejl kao upozorenje pred utakmicu da je ona samo deo jednog taktičko psihološkog eksperimenta sa neizvesnim kratkoročnim ishodom sve u cilju sklapanja nezaustavljive prolećne mašine.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh juče, da bi da sam Željko išao all in u ovu tekmu znajući da me za dva dana čeka najlakši protivnik, pa još kući. 

 

Ovaj KKP roster ima brutalne fizikalije. Sada sa Kaboklom još i apgrejdovane. Zapravo, sem Anđuše nema igrača sa lošim predispozicijama, koji bi na papiru bio defanzivni krater kakvih mi imamo za izvoz (maltene 3/4 tima). Ono što mi deluje je da ovom timu fali više BBIQa. Ne bih rekao da fali angažovanja, da igrači lelemude, da neće da se cimaju. Prosto kao da fali pameti, da se tako izrazim. Međutim sa brutalnim fizikalijama maltene 90% rostera, to se da zakrpiti i Žoc mi ne deluje previše uznemireno zbog poraza sinoć. Zna čovek da će se posložiti to. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sada se najbolje vidi da je ostanak Pantera zlata vredan. Ipak, i posle ovog poraza ništa nije tako dramatično kako mnogi misle. Real, Barsa i Virtus su se izdvojili, timski za sada deluju najbolje. Ostali toplo hladno. Još uvek treneri sklapaju kockice, tu su i problemi kod velikog broja timova sa povređenim igračima, tako da treba malo i strpljenja. Dolaskom Bruna i povratkom Pantera vaš napad će biti brutalan. Trenutno ste tim sa najviše datih poena, ali ste i drugi po broju primljenih poena. Odbrana je problem, ona je bila problem i prošle sezone. Niste uspeli u kontinuitetu da je igrate dobro. Al vi ako uhvatite onaj ritam iz prošle sezone, onda vam je i solidna odbrana dovoljna, brutalnim napadom demotivisaćete svakog protivnika. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, John Terry said:

Ja ne znam što se sad svi oduševljavaju sa ovim Kaboklom. Mislim, čovek zaista deluje atletski moćno ali ako će on ovako da igra, to je isto kao i Kaminski, bukvalno crni Kaminski (mislim na stil igre). Sve je ovo super, šutevi i to, ali Partizanu treba zaštita reketa, skok. Poentere imaju koliko di duša ište.

Ma oduševljeni smo odbranom jer nekoliko puta nije preuzeo beka posle prvog pika.

Izbiće mu to Žoc iz glave brzo, ali pusti da uživamo bar dok traje.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, NMX said:

Rekoh juče, da bi da sam Željko išao all in u ovu tekmu znajući da me za dva dana čeka najlakši protivnik, pa još kući. 

 

Ovaj KKP roster ima brutalne fizikalije. Sada sa Kaboklom još i apgrejdovane. Zapravo, sem Anđuše nema igrača sa lošim predispozicijama, koji bi na papiru bio defanzivni krater kakvih mi imamo za izvoz (maltene 3/4 tima). Ono što mi deluje je da ovom timu fali više BBIQa. Ne bih rekao da fali angažovanja, da igrači lelemude, da neće da se cimaju. Prosto kao da fali pameti, da se tako izrazim. Međutim sa brutalnim fizikalijama maltene 90% rostera, to se da zakrpiti i Žoc mi ne deluje previše uznemireno zbog poraza sinoć. Zna čovek da će se posložiti to. 

 

Apsolutno.

 

Šta recimo da kažeš Aleksi koji pomaže sa Edvardsa na ulazu Vimberga koga bi PJ izlepio samo tako (ili mu makar otežao šut)? Ima takvih primera još, koliko hoćeš.

 

Što se Bruna tiče, meni se sviđa ono što sam video, međutim kapiram da shvata da će morati da radi isto što i Lesor prošle godine, a to je bukvalno sve - i da preuzima kad mora, i da ima aktivne ruke i ukrade po neku loptu ili ima deflection, i da skače, i da brani 1 na 1, aaaaaaa sveeeee. Čovek će biti prvi centar, Frenk zamena (za šta i jeste) ali to nam ne rešava problem skoka sa četvorke gde Ledej i Smajli neće blistati... 

 

Malo imamo i sreće što se rasporeda tiče, jer nam ide Alba - neće se ni oni sami pobediti, naprotiv, i oni su ekipa koja ima strašne oscilacije, ali mislim da bismo morali da izvučemo tu pobedu kako god. Međutim posle toga kreće da biva zanimljivo - Efes away, Pao kući, duplo kolo Monako i Armani kuću u 48h, i onda Žalgiris away. Sa igrom od sinoć apsolutno nikoga nećemo dobiti, to je glavni problem. Ali kapiten se vraća, moraćemo da ukrademo makar dve od tih 5 kako znamo i umemo (Efes i Žalgiris sam već prežalio).

Link to comment
Share on other sites

Ali situacija u kojoj mi imamo tri ofanzivna skoka za celu utakmicu, pre toga su bila dva protiv Baskonije, je u domenu teorije verovatnoće.

 

Jer, ako promašiš 30 šuteva za jedan meč, kako je uopšte moguće da tvoji igrači samo jednom ili dvaput za celu utaknicu uhvate odbijenu loptu? I kako je moguće da se to desi dva puta u razmaku od nekoliko dana?

 

Ja vidim samo jedan moguć odgovor, a to je da svima u ovom klubu savršeno jebe za sramotu zvanu skok i da svi imaju važnijih problema.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh na EL temi, Caboclo je fizički impresivan plus ima dosta mekanu ruku, nije ni čudo što su se svojevremeno NBA skauti bili pomamili za njim. Mene najviše podseća na Veselog, pa i ta tranzicija sa trojke na peticu koju je imao tokom karijere. A na sve to pogađa i trojke za razliku od Čeha. Ono gde je ipak poprilična razlika u korist Veselog je košarkaški IQ i to što je Jan ultimativni hustler dok mi deluje da Caboclo dosta lelemuda. Prilično je loše izgledalo kako je Bolmaro takvog dugajliju i fizikalca u finišu ostavio na prvom koraku i zakucao kao da je ovaj u tom momentu imao noge Vladimira Štimca.

 

Trivun je zanimljiv dečko, proigrao je nakon onog autokoša protiv Mege, kao da je dotakao dno i odbacio se nogama od njega. Avramović je pao u formi, malo je i provaljen i bolje skautiran a i dosta dugo je trajao njegov medeni mesec, nije bilo realno da sve vreme igra tako.

 

Bayern vas je dobio na način na koji igraju španski klubovi, mnogo trčanja i šutiranja a njihovi sitni bekovi su bili prebrzi za vaše gabaritne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.

 

Dugo vas čitam, hajde nešto i da napišem.

 

Bio sam sinoć u Minhenu, pa da iznesem malo utiske. Nemam priliku da često gledam uživo, 2-3 puta BGD, Minhen i možda još poneku na strani pa, nadam se, mogu da vidim neke razlike o odnosu na prošlu sezonu koje se ne vide na TV. Ne znam da li je ona Đorđevićeva trojka blagoslov ili prokletstvo, ali od tada posmatram ovaj naš klub i košarku totalno drugačije, mnogo mi više znači (i frustrira, of course) 

 

Utakmica:

Neću ništa novo reći ako kažem da nam je odbrana baš kriminalna i da nije slučajnost da, do sinoć kamenjarski Bajern, šuta 7/11 za tri poena, u jednom trenutku*. Defanzivni skok je tragičan i ne djeluje da je problem petice u pitanju. Velika pasivnost igrača, djeluje da svi očekuju da će neko drugi pokupiti skok. Nedopustivo mi je da Ledej i Smajlagić, zajedno, imaju 3 skoka. Buker naš uništio.

 

Pojedinačno:

Ledej - očekujem mnogo više od igrača koji je produžen da bude okosnica. Skidaju mu loptu sa glave, nedovoljno agresivan veći dio utakmice.

 

Smajli - stao pored Gilespija i tek sad vidim kolika je on čačkalica. Fali mu mesa, ali i malo boljeg predviđanja gdje će lopta pasti. U skoku nije faktor te kada mu stane trojka, postaje mnogo lošiji igrač.

 

Naneli - Statistika baš zna da prevari. Kako je utakmica odmicala bio sve agresivniji, ali meni je baš zasmetalo prvo poluvrijeme gdje nije želio da se cima u odbrani. Par ničijih lopti samo ispratio pogledom iako je bio najbliži igrač.

 

Aleksa - stvarno je vrijeme za ALEKSA, AlEKSAAAA, ALEKSAAAAA v2.0. Kod njega primijetim najveću promjenu. Ni blizu nije agresivan u odbrani kao prošle sezone i ovogodišnjeg SP, malo se ponaša kao celebrity, kada mu igrači prigovaraju za nešto ima stav "talk to the hand". Uđe - skrivi 3+1, uđe ponovo - pomaže sa Edvardsa koji spakuje trojku. 

 

Anđušić - njega morate gledati uživo da biste razumjeli zašto promašuje šuteve. Nesiguran, imam osjećaj da se trese kao prut, da baš i ne želi posjed, da zna da se očekuje od njega da pogađa, ali se plaši nenormalno. Nosi neki teret i djeluje da nema šanse da se to može promijeniti. Bljesnuće u par utakmica, ali to je to, ništa više.

 

Jaramaz - copy mandat 1 -> paste mandat 2. Tapkanje lopte od 15 sekundi je ono što me izluđivalo, što me izluđuje i što će me izluđivati u budućnosti. Jednostavno nije kreativan igrač nikad bio, a neće ni volšebno postati.

 

Ponitka - djeluje da je mogao više igrati, bar ide na svaki skok.

 

Kaminski - Ja u svom životu nisam vidio toliku razliku između napada i odbrane kod jednog igrača. Naprijed izgleda sasvim korektno, rekao bih i fluidno, ali odbrana je tipa "ko ga jebe nek si ti nama živ i zdrav". Nenormalno spor, a i kad je na svom igrači i dobro pozicioniran ne diže one svoje ručice da zasmeta. On je odbrambena rupa u ABA, ne znam o čemu smo razmišljali kad smo ga doveli za bitnu ulogu u EL.

 

PiDžej - nekako mi luta između pozicija, ne znam gdje se najbolje osjeća. Nadam se da još uvijek traje to privikavanje na evropsku košarku pa, iako se vidi da baš ima štofa, nije to to. Ima problema sa jačom odbranom, teško se oslobađa, ali isto tako djeluje da će biti super par sa Brunom.

 

Bruno - mislim da će pokrpiti dosta rupa nastalih odlaskom Lesora, a zna i ofanzivno ponešto. Brzo se otvara nakon pika, može i pop i roll, sasvim korektno. Naša odbrana izgleda mnooogo bolje kad je on tu i maše rukama od tri metra, malo je rastjerao protivnika iz reketa, prisilio na neke teške šuteve koji su jedva dodrivali obruč, ali šta vrijedi kad naši ne pokupe defanzivni skok. Naravno da neće stalno vezati po tri trojke, naravno da će imati i jako loših utakmica u narednih mjesec-dva, ali meni je neupitno da li ima prednost u odnosu na Kaminskog. 

 

Trifa - noć kada je Trifa bio Džordan, ali Fil Džekson nije mislio tako. Najangažovaniji naš igrač od početka utakmice + pogađao sve šuteve. Ne razumijem zašto je, konkretno sinoć, Željko toliko šiljio patku na njemu od samog starta i zašto ga je prikovao za klupu tako dugo. Znamo da Trifa baš i ne puca od samopouzdanja i ne znam da li je baš takav Žocov pristup ispravan, ali mislim da smo mogli malo više jahati na talasu njegove dobre igre. Išao bi on na 20+, čini mi se, lagano.


Tragični smo mi bili i prošle godine u Novembru i izgledaćemo, sigurno, mnogo bolje kako vrijeme odmiče, ali me malo brine prostor za napredak igrača koji bi trebali da igraju na 1. Prošlogodišnji potencijal mi je bio dosta veći nego sada. Na primjer, ja od Jareta stvarno ne očekujem ništa više od ovoga što pruža. Jedino da se PJ zacementira na jedan, njegovom napretku se nadam.


Navijači:

Volim ovo gostovanje, nekako je lijepa atmosfera, sve je sjajno organizovano, Bayern stuff radi kako treba, dvorana nevelika ali baš dobra za praćenje košarke. Naših navijača je bilo više nego prošle godine, baš smo dobrano popunili tribine. Čitam kako se ljudi žale da je navijanje bilo loše, ali ne bih se složio, bilo je sasvim ok. Siguran sam u jedno, igrači su ti koji vode navijanje. Kada se popravio naš angažman u odbrani, kad su krenuli da se više bore, automatski je i navijanje bilo intenzivnije.

 

Eto, toliko od mene za prvi put, neću više ovako duge upise praviti, obećavam.

Edited by Mat Cauthon
* 7/11 za tri u jednom trenutku
  • Like 35
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...