Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

21 hours ago, Brat od Korneta said:

KKP je jedini klub u Evroligi koji ima 12 igraca u rosteru koji sutiraju za 3 poena. Tj. kapiram da ce ovo biti standardnih 12 u El kada svi budu bili zdravi. 

 

Douzer, Avramovic, Jaramaz

Panter, Andjusic

Ponitka, Naneli, Trifunovic

Ledej, Smajlagic

Kaminski, Kaboklo

 

(ne mora nuzno ovako po pozicijama jer je vise igraca do sad igralo na vise pozicija)

 

U suštini se slažem, samo bih ipak rekao da mi se čini da je Koboklo dosta skroman šuter i da se to neće previše koristiti. 

Na nivou karijere je na oko 29-30% i to jednostavno nije dovoljno.

 

Ali ok, nadam se da grešim, naravno.

 

 

21 hours ago, Brat od Korneta said:

Ovaj tim je po po meni jaci od proslogodisnjeg jer je Ponitka apgrejd u odnosu na Papapetrua sto ce se uskoro videti,

 

Još jedna stvar sa kojom se u pricipu slažem, samo je problem što mi to još nismo videli. Pre dve godine smo imali Kuruca koji je konstantno pokazivao nagoveštaje talenta, ali to nikad nije ispoljio do kraja. 

Posle dolazi Papapetru, povremene dobre partije, doprinos u odbrani, sve kao "sad će" ali suma sumarum dosta je to tanko bilo.

 

Tako sada i Ponitka. Ja rekoh pre par dana kako je to tačno profil koji nam treba, ali da se sastavi prvo sa zdravljem, a onda i sa formom, pa da vidimo to konkretno.

 

 

 

21 hours ago, Brat od Korneta said:

bez obzira sto Madar ima veci upgrade zbog godina nije da je neka velika razlika u odnosu na Jaramaza trenutno,

 

Ma ne, čak i da gledamo samo ovaj momenat, Madar je jednostavno mnogo bolji igrač. Ozbiljan downgrade, koliko god ja voleo Ogija.

 

 

 

21 hours ago, Brat od Korneta said:

Exum vs Douzer, nije zahvalno za porediti i treba sacekati uzorak cele sezone, za sada jasno Douzer sutira losije za 3 i nema ni blizu onakvu prodor igru ali neke stvari radi bolje kako u odbrani tako i u napadu.ž

 

Takođe ozbiljan dowgrade. PJ je strava igrač i ima veliki potencijal, ali Egzumove partije od prošle sezone su blizu njegovog best-case scenarijo. Jako puno rada i adaptacije je pred njime.

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Brat od Korneta said:

KKP je jedini klub u Evroligi koji ima 12 igraca u rosteru koji sutiraju za 3 poena. Tj. kapiram da ce ovo biti standardnih 12 u El kada svi budu bili zdravi. 

 

Douzer, Avramovic, Jaramaz

Panter, Andjusic

Ponitka, Naneli, Trifunovic

Ledej, Smajlagic

Kaminski, Kaboklo

 

(ne mora nuzno ovako po pozicijama jer je vise igraca do sad igralo na vise pozicija)

 

Prosek igraca u ligi u 12 koji ne sutiraju za 3 poena je blizu decimali 2 al to mora da se zaokruzi jer glupo zvuci 1,9 igraca. Prosek ukupno igraca u rosterima koji ne sutiraju za 3 je 3, KKP ima samo Koprivicu da ne sutira koji ce kapiram dobijati sansu samo ako bude zdravstvenih problema kod nekog od visokih. Mislim da mozda cak u istoriji Evrolige, neka me ispravi neko ako gresim, nije vidjeno da svh 12 igraca sutiraju za 3 poena.

 

Ovo je da nazovemo novi patent Zeljka, videcemo kako ce da funkcionise. Licno mislim da kkp nece opet biti u samom vrhu procenata za 3 poena, ali svakako da hoce u ppg sto vec i jeste ponovo i eefg% jer su vec u vrhu i u procentima za 2% i ft%.

 

Ovaj tim je po po meni jaci od proslogodisnjeg jer je Ponitka apgrejd u odnosu na Papapetrua sto ce se uskoro videti, bez obzira sto Madar ima veci upgrade zbog godina nije da je neka velika razlika u odnosu na Jaramaza trenutno, iako je pitanje vremena kada ce biti al gledao sam obojicu vise puta ove sezone i tvrdim da trenutna razlika nije tolika kakvom se predstavljalo kada se sve sabere i oduzme. Kaminski je ekstra visak u odnosu na proslu sezonu i on nije nicija zamena te zbog njega najvise i smatram roster jacim. Pritom Avramovic, Smajlagic i Vukcevic idu ozbiljnom uzlaznom putanjom, cak i Andjusic igra bolje mada mali je uzorak. Exum vs Douzer, nije zahvalno za porediti i treba sacekati uzorak cele sezone, za sada jasno Douzer sutira losije za 3 i nema ni blizu onakvu prodor igru ali neke stvari radi bolje kako u odbrani tako i u napadu. Kaboklo ce verovatno biti downgrade u odnosu na Lesora u vecini stvari, mada ima sut za 3 poena sto ce jos vise dati smisao 5 out napadima koje Zejko forsira i koji se sada moci da se igraju u svakom trenutku i koji se svode na: izgradjivanje cistih pozicija za sut za 3 poena, poludistanca koju sutira nekoliko igraca iz p&r igre (ili Panter iz izolacija) ali i visoki imaju dozvolu kada su sami bilo gde, prodor igra iz p&r igre gde se napadaju missmatch situacije kada se preuzima ili ako ih brane iznad bloka i gde je reket uglavnom prazniji jer su preostala 3 igraca rasirili teren a Smajlagic je radio pop varijantu s tim da to sad mogu i Kaminski i Kaboklo da rade pa ili ce se otici na prodor/poludistancu ako igrac ide iznad bloka ili ce ici pas ako odbrana skupi ili ce ici pop varijanta za visokog. Na ovo se svodi velika vecina igre Partizana i to daje rezultat efikasnog napada, problemi su u odbrani a napadacki losih partija Partizan sigurno nece imati nijednom poput nas recimo da se da neki mec ispod 70 poena ili da se sutira 20% za 3, od sad pa na dalje, misn imposibl. Tako da mislim da nema trika da ce pasti ppg ispod 85 bez obzira bilo koji igraci budu nedostajali na nekom mecu, pricam o proseku, a evo i bez Pantera u prethodnih nekoliko meceva Partizan je postigao visok broj poena i visoke procente za 3.

 

Zeljko fura neku potpuno novu filozofiju koju nije gajio ranije i sada bih rekao da je samo nadogradjuje, nazvao bih to nekom esencijom moderne kosarke gde pritom napad Partizana uopste nije ni blizu ultra ofanzivnog poput Nba ekipa ili neceg najblizeg u El sto je godinama Alba pokusavala da igra, delimicno i Baskonija, jednostavno je efikasan napad jer postoji ozbiljan kvalitet za tako nesto da se ispuni i ideja je jasna. To se ne ogleda samo kroz standardne nosioce, vec i kroz sva nova pojacanja ali cak i kroz igrace sa najmanjom ulogom jer su u ovom timu svi igraci sposobni da daju dvocifren broj poena u El za recimo 20 minuta igre, bas svi do jednog od 14 igraca. To takodje je specificna situacija u Evroligi. Te dve stvari bih izdvojio kao Zeljkov patent, ali i ova inovacija koju nije slucajno ponovio da se nema klasican plejmejker kakve je oduvek imao. Dodao bih i poludistancu koju je KKP prosle sezone sutirao najuspesnije. Ako bude sluzilo zdravlje kao prethodne sezone, uz nabrojane stvari i napad koji ce vremenom biti i efikasniji za mene ne bi bilo nikakvo iznenadjenje videti Partizan na f4 a tamo je sve moguce na jednu utakmicu. Mislim da jedino ne bi mogao Real da se prodje u top8 ako zapadne iz puno vise razloga nego prosle sezone a svaki drugi tim bi apsolutno mogao.

 

Da pohvalim ovu analizu u koju si uložio dosta truda :classic_smile: Većinski se slažem, pogotovo sa delom oko neke novije, totalno moderne, futurističke Željkove vizije napadačke košarke. 

Zato on toliko i insistira na igraču na poziciji 1 koji nije u potpunosti ono na šta smo navikli od "klasičnih" plejmejkera. 

 

Ovo da svi u KKP mogu da odapnu (i pogode) za 3 pts je mislim nešto što često prenebregnemo i zbog toga oni imaju "9 života", pa mogu da se vraćaju iz nekih rezultatskih kanala. Takođe mislim da će ova ekipa biti bolja od prošlosezonske, samo mi je tu veliki ? kod PJ-a kojim su svi oduševljeni. Možda je moja greška što ga sve vreme poredim sa Danteom koji je zaista bio cheat code.

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam sta Obradovic pokusava sa Jaramazom kad smo u bonusu. Covek jedva dade i ona dva bacanja. Koliko god da je van ritma uvek bi mi Aleksa igrao zavrsnicu pre Jaramaza. A i velika je bila greska odmaranje PJ-a, kad je Balsa kao stvoren za tu ulogu.
Naravno da ako se pobedi u Minhenu da ce se ovo zaboraviti.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da bi osvojili Aba moramo pobediti bar jednom u Areni kad nismo domaćini. Ako izgubimo sva tri puta, nismo ni zaslužili da osvojimo. Da se vratiimo sada važnijim stvarima. 

Žao mi najviše brata kome sam ustupio sezonske, a on izveo devojku prvi put na utakmicu.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nama je trenutno bitnije da rastemo kao tim od pukog ABA skora.

 

Tri runde plejofa i bolji tim dobija.

 

Problem je što se uvek vrtimo oko 3 plus i 3 minus igrača.

 

Nikako da povuku više njih.

 

Sad protiv Nemaca da vidimo gde smo.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 40Wins said:

Mislim da je i Zhelimiru jasno da se oprostio ovim porazom sa titulom. Mada, sve dok ne vrate Ruse u EL, ili nasilno uguraju neki frankenstajn tim trebalo bi da nam je sigurna EL za 2 ABA predstavnika. 

 

Ma samo dižemo igricu na viši nivo, red je da se jedna titula osvoji u gostima.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

I pored svih nedostataka, Jaramaz i Trifunović po meni uvek imaju mesta u Partizanu jer su borci, srce i muda.

S druge strane Andjusic, Koprivica i Vukcevic to nikada nece imati i voleo bih da nikada nisu ni dolazili.

 

P.S. Ne mogu da verujem da je Zek onako odalamio loptu kod podbacivanja za mrtvu loptu, umesto samo da je prebaci pored duplo nižeg od sebe😔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ChrisJudd said:

Nisam gledao prvo poluvreme. Jel Bruno nešto gadno zajebao pa je igrao na kašičicu? Kada će da ga uigrava, u Minhenu?

 

Faul u napadu, tj ilegal screen glup do zla boga, plus par ispadanja na piku, ništa strašno ali to bi bilo to od njega.

 

Šesta uzastopna utakmica na jednu loptu, stvarno bi red bio da neka apoteka uvidi naš marketinški potencijal, ili makar neki farmaceuti

 

Nemam šta da kažem, Željko je izgubio utakmicu sa onom petorkom na početku i odmaranjem snaga za duplo EL kolo.

 

Teraj dalje, klasični down novembarski momenti...

 

P.S. Bravo Uroše i bravo za Zeka, likovi poginuli, sve što su imali su dali

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je ova utakmica izgledala kao da ste namerno dali fore Igokei cisto da vidite koliko je teoretski i prakticno moguce stici za cetvrtinu.

 

Odnos u prve tri cetvrtine i u zadnjoj kao da ne da nije isti tim nego kao da su marsovci poturili ali expres varijante igraca pa onda ovi pobegli iz zarobljenistva pa odigrali zadnjih 10 minuta.

 

Dojam kao da -50 mozete da nadoknadite trojkama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Patriota iz kauca said:


U Čovićevoj eri se to neće desiti.

Savić da krene već sad da cima Bodirogu za wild card ili A licencu inače ga ugasismo sa Evrokupom sledeće godine..s obzirom da se planiraju Pariz i London.

U covic eri se jedan tim uigravao kroz plej of mesec i kusur dana kako bi izasao iz krize za finale.

Mnogo mu nekih sposobnosti pripisujete a on fejluje i na i van terena godinama.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 40Wins said:

Nema sanse da ce Covic dozvoliti tako nesto, po cenu prekida utakmice. 

 

1 minute ago, Patriota iz kauca said:


U Čovićevoj eri se to neće desiti.

Savić da krene već sad da cima Bodirogu za wild card ili A licencu inače ga ugasismo sa Evrokupom sledeće godine..s obzirom da se planiraju Pariz i London.

 

Žuta karta za gospodu, defetizam i nepartizanština.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...