Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

4 minutes ago, greenenvy said:

 

Exum je igrao keca u NBAu, a Ponitka to verovatno ponekad u reprezentaciji, tako da je tu ta razlika. Exumova epizoda na 3 u Barseloni je vise exception nego pravilo. 

 

Ako Zoc pak ima drugaciju ideju i to profunkcionise, stvarno mu treba odati priznanje. Mada ja iskreno ne verujem da ce to pokusavati sem ponekad u vrlo specificnim situacijama kao specijal neki. 

 

Jasno, ja i rekoh da kao igrači nisu za poređenje, nego sam to napisao više kao primer da Željko ne beži od toga, čak bih rekao i da voli da gura igrače u situacije i uloge na koje nisu baš navikli i koje nisu njihov bread&butter. I činjenica je da je mnoge igrače zbog toga učinio kompletnijim i boljim. 

 

A za Exuma je konkretno išla priča da on na poziciji 3 ima veliku prednost u brzini i eksplozivnosti u odnosu na ostale trojke u Evropi, a da će na kecu izgubiti tu prednost. I ne mogu da kažem da nije bilo logike u takvim razmišljanjima, ali je realnost pokazala da je ipak Željko znao šta radi. Mada, uvek može da se kaže 'a ko zna šta bi bilo tek da je igrao na trojci' :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

čak bih rekao i da voli da gura igrače u situacije i uloge na koje nisu baš navikli i koje nisu njihov bread&butter.

Da se nadovežem, nešto na tu temu je pričao u ovoj izjavi za SK, kad je opisivao kako je Aleksu gurnuo na pleja. Slično je i radio i sa Smajlijem u specijalu na četiri ili kako od Pantera traži da ne bude samo prangijato.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Jasno, ja i rekoh da kao igrači nisu za poređenje, nego sam to napisao više kao primer da Željko ne beži od toga, čak bih rekao i da voli da gura igrače u situacije i uloge na koje nisu baš navikli i koje nisu njihov bread&butter. I činjenica je da je mnoge igrače zbog toga učinio kompletnijim i boljim. 

 

A za Exuma je konkretno išla priča da on na poziciji 3 ima veliku prednost u brzini i eksplozivnosti u odnosu na ostale trojke u Evropi, a da će na kecu izgubiti tu prednost. I ne mogu da kažem da nije bilo logike u takvim razmišljanjima, ali je realnost pokazala da je ipak Željko znao šta radi. Mada, uvek može da se kaže 'a ko zna šta bi bilo tek da je igrao na trojci' :classic_biggrin:

Malo i ja sad upadam ko padobranac al aj da prokomentarisem ovaj drugi pasus.

 

Od starta je bilo logicno da ce Eksum mnogo vecu prednost imati protiv igraca manjih gabarita na pleju, nego od onih snaznijih poput Kalinica, Lucica, Klajburna, te kolege mu Papapetrua, koji imaju dovoljno dobre noge a i telo da pariraju Eksumu.

Nije Zeljku sefte da ima pleja koji ledjima moze da napadne i zato je i mogao da gura to resenje tvrdoglavno jer je prosto znao da mora da proradi.

 

Onaj segment igre gde se svesno islo u minus je organizacija napada i kruzenje lopte, sto je samo po sebi usud tradicionalne oskudice plejmejkera, a kompenzovano je jakim centrom koji moze da udeli izlazni pas ali i da bude pretnja po kos, a sve to sa niskog posta. To je, u kombinaciji sa postavljanjem cvrstih i odlicno tajmingovanih blokova (Zeljkov potpis), Lesor radio fenomenalno i to je po mom misljenju ono sto je presudilo da sezona u El bude uspesna. Ledej se tu takodje perfektno uklopio. 

 

Upravo centar takvih karakteristika je ono sto fali ovoj ekipi da igra tu kosarku i mislim da ce se Eksumov izostanak mnogo lakse nadomestiti od Lesorovog. Ovaj Pidzi na prvu deluje da ima alat da nasledi Eksumovu ulogu, ostaje da se vidi ima li isti taj karakter, odnosno kako ce reagovati kad udari na najtvrdje odbrane, atmosferu u derbiju itd. Takav paket igraca se retko vidja i ako tu ubodete dva leta zaredom - alal vam vera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2023 at 2:17 PM, MC Thunder 2 said:

Zasto na novoj tiket platformi ne moze da se nadje Partizan-Mornar?

 

Sad su izbacili cene karata, ali izgleda da još nema online da se uzme... 

 

 

Od preprodaje naravno da nema ništa. 

 

Sutra samo da se ne opustimo, iako igramo protiv grupe građana. Tamo deluje baš da je teška zajebancija. 

 

Nadam se i da će košarka nadvladati nad ovom atmosferom koja se širi po, uglavnom fudbalskim, stadionima, ondosno nad srbovanjem, kosovarenjem i sl. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Očekujem da će se stvari početi ubrzavati od utorka kad počinju trening kampovi u NBA. Ko je potpisao - potpisao je, ostatak teško da će naknadno dobiti šansu pa je vrijeme da malo ozbiljnije razmisle o egzotičnim destinacijama kao što je jugoistočna Evropa.

Link to comment
Share on other sites

To što je Željku Exum igrao pleja nije nikakva ingenioznost iz prostog razloga što je Exum u mlađim kategorijama uvek igrao pleja (skorerska varijanta), draftovan kao lutrijski pik kao PG i igrao na toj poziciji celu karijeru dok etalon za poziciju u NBA nije postalo nužno posedovanje šuta za 3 iz driblinga u čemu je on slab pa je tek tad počeo da luta sa pozicijom a u vreme kad je stigao u Barsu oni su bili puni na PG sa flor đeneralom Calathesom. 

 

Kad pričamo oko ingenioznosti u vezi pozicija meni je do dana današnjeg doktorat Duje Vujoševića kako mu je Vesely igrao SF uprkos elementarnom nedostatku veština za tu poziciju ali zato sa stravičnim fizikalijama koje su gurnute u prvi plan a skroman skill zamaskiran. Uostalom, cela ta F4 sezona je jedan ozbiljan doktorat.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kad pričamo oko ingenioznosti u vezi pozicija meni je do dana današnjeg doktorat Duje Vujoševića kako mu je Vesely igrao SF uprkos elementarnom nedostatku veština za tu poziciju

 

Nije Vesely tada bio operisan od skilla koliko se u NBA odučio od košarke i od samopouzdanja, on je u F4 sezoni imao skoro jednu pogođenu trojku po tekmi, dovoljno da odbrambeni igrač mora da ga ispoštuje, što je onda otvaralo prostor za njegove katove, a i za skok u napadu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Beonegro said:

U Makabiju je večeras Lorenzo Brown bio nikakav, pretpostavljam da će se i ekipa dići kad on odigra bolje, mada ne djeluju kao neko strašilo, Partizan mora da ih napadne bez respekta, odlična je prilika da se uzmu bodEvi tamo, bez obzira što će ih Kataš nakon ovoga sigurno dobro naduvati.

 

Aj odgovaram ovde, pošto se odnosi na nas.

 

Boldvin se povredio na zagrevanju, neizvestan za nas, ali očekuju da igra. Nibo tokom meča. 

Videćemo ko zaista neće igrati.

 

Moja velika željka Zek Henkins 6-6 iz igre i 9 skokova. Baš im je skraćena rotacija visokih igrača bez Niba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sad gledam raspored EL, pa mi lagano mozemo krenuti sa 0-4 :frusty:

 

Makabi u gostima se ne secam dal smo ikad sem 2010. dobili, a plus su jako brzi i skocni kao i uvek, sto nama dok ne dovedemo skocka na 5, nimalo ne odgovara. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

Makabi u gostima se ne secam dal smo ikad sem 2010. dobili...

 

Pa nije kao da ste imali mnogo prilika da igrate sa njima od tada... 🙂 

 

Od tog playoff-a kad ste dobili 3-1 i tu utakmicu u TelAvivu, igrali ste jos samo 5 utakmica kod njih (4 EL i 1 ABA):

  • 2010/2011. kad su vas oba puta dobili
  • 2011/2012. kad je bilo 1-1 (domacini dobili); u toj sezoni ste igrali i u ABA ligi i obe izgubili.
  • 2012/2013. niste bili u grupi
  • 2013/2014. je opet bilo 1-1 (opet domacini dobili).
  • Nakon toga je usledila pauza u igranju EL i prosle godine ste isto odigrali domacinski i vi i oni. 

 

Oni sada verovatno pricaju - dobro je da ovako osakaceni igramo barem kod kuce protiv Partizana, jer smo tamo tesko dobijali 😄  

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...