Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

To važi za javnost, treneri ipak vole kad igrači mogu malo više toga da urade. Takođe, da Panter nije unapredio još neke elemente igre (pregled, saradnju, pa i odbranu kad se iscima) ne bi bio toliko cenjen.

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

pj najbolji stranac koji je dolazio, da dovoljno mi je bilo par pripremnih da se usudim ovo reci

Ja sam slabo gledao pripremne ali mi je baš dobro izgledao u Denveru. Ako se ispune svi oni "ako" već neko vreme mislim da bi mogao da bude opak u Evropi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Videćemo. Danas je jedan izraziti kvalitet poprilično na ceni u odnosu na od svega po malo igrače, Punter je najbolji primer za to, svi elementi igre osim trpanja sa perimetra su mu skromni a trenutno je jedan od najhot igrača u EL.

ovo je zanimljiva opservacija i poprilično mi pomaže da odgovorim sebi na pitanje zašto smatram da je Punter vrlo precijenjen košarkaš.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

^meni je zanimljiva vise na nivou "punter radi jednu stvar", sto je apsolutno tacno kada se gleda boxscore, posto je suri bucket-getter, medjutim, sve sto on radi da bi postigao kos, od handlovanja lopte u izolaciji, preko demarkiranja i finti je ipak jedan impozantan napadacki opus.

 

na stranu to sto sam ga vidjao da igra dobru odbranu ali mu je karijera trenutno u fazonu, ne moras kevine i to da radis.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Videćemo. Danas je jedan izraziti kvalitet poprilično na ceni u odnosu na od svega po malo igrače, Punter je najbolji primer za to, svi elementi igre osim trpanja sa perimetra su mu skromni a trenutno je jedan od najhot igrača u EL.

 

Apsolutno se slažem. 

 

Jedino što Panter radi na visokom nivou je šut za tri iz driblinga, šut za tri iz spot-up situacija, šut za tri iz tranzicije, šutevi sa poludistance iz svih mogućih uglova, iz driblinga, izlaznih kretnji bez lopte, šutevi sa jedne noge iz kretnje, flouteri sa raznih razdaljina, klač šutevi... Dodao bih tu još vrhunski ballhandling za jednog čistog beka šutera, verovatno top3 u EL, ako ne računamo  plejmejkere, mada možemo i većinu njih. Takođe i jedan od najboljih igrača u EL kada su udvajanja u pitanju, pored sve skoncentrisanosti odbrana na njega, 30 minuta na terenu, 15+ šuteva po tekmi, gubi samo  neverovatnih 1.3 lopti po meču.

 

Ali osim toga, nema on ništa posebno.

 

 

  • Like 17
  • Thanks 2
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, realno *w said:

 

Apsolutno se slažem. 

 

Jedino što Panter radi na visokom nivou je šut za tri iz driblinga, šut za tri iz spot-up situacija, šut za tri iz tranzicije, šutevi sa poludistance iz svih mogućih uglova, iz driblinga, izlaznih kretnji bez lopte, šutevi sa jedne noge iz kretnje, flouteri sa raznih razdaljina, klač šutevi... Dodao bih tu još vrhunski ballhandling za jednog čistog beka šutera, verovatno top3 u EL, ako ne računamo  plejmejkere, mada možemo i većinu njih. Takođe i jedan od najboljih igrača u EL kada su udvajanja u pitanju, pored sve skoncentrisanosti odbrana na njega, 30 minuta na terenu, 15+ šuteva po tekmi, gubi samo  neverovatnih 1.3 lopti po meču.

 

Ali osim toga, nema on ništa posebno.

 

 

 

Šut za 3 iz spot upa mu uopšte nije neki, bolje gađa iz driblinga i preko ruke. Ja sam rekao perimetar, misleći na poludistancu i trojku. Floater je zanemarljiv deo njegove igre kao i bilo šta bliže od poludistance. Šut za 3 iz tranzicije nisam znao da je neka posebno bitna kategorija. Dribling ima dobar al ja dribling računam kao oružje kad prođeš čuvara a ne kad driblaš u mestu i opališ preko ruke. Njegov daleko daleko najveći kvalitet je što lagano pogađa sa distance preko ruke, nešto što bi za većinu igrača bio jako loš šut ali za njega je to omiljeni šut. Značajno je unapredio snalaženje kod udvajanja i mnogo je manje sebičan al nije neka pretnja dodavanjem u pikenrolu. Zaboravih jedan važan segment, bacanja skoro da ne promašuje a iznuđuje dosta faulova. Na kraju balade 16 poena po meču, nije kao da postiže 25 ppg. Za mene i dalje igrač koji ima dosta mana ali koji je u vrhunskoj formi, a gledao sam ga i kad je hladan, tad ne doprinosi na drugi način. Svaka mu čast, svakako je postao EL elita i sa jednom i po dimenzijom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 Na kraju balade 16 poena po meču, nije kao da postiže 25 ppg.

 

igra manje od 28mins, posto euroleage tekma traje 40 a ne 48;

broj suteva i minuti su vise za porediti sa nekim sestim ili sedmim igracem u nba.

 

drugim recima, 16pts je taman. prvi strelac euroleague jd bio vezenkov, 17.6pts za 29ikusur mins.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, božija noga said:

Frenk odlično priča srpski

 

 

 

Ako je istina da ima neki procenat srpskog porekla, vidi se da krv nije voda 🙂

 

Hipotetička situacija: Frenk porobi ovu sezonu, ali onako ljudski pokida i Kari odluči da ga pozove na pripreme za OI. Da li bi taj njegov procenat srpske krvi, ma koliko mali, bio dovoljan da ga ne smatramo za stranca u reprezentaciji?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Hipotetička situacija: Frenk porobi ovu sezonu, ali onako ljudski pokida i Kari odluči da ga pozove na pripreme za OI. Da li bi taj njegov procenat srpske krvi, ma koliko mali, bio dovoljan da ga ne smatramo za stranca u reprezentaciji?

 

jokic, milutinov, jovic, pokusevski, kalinic i mozda lucic = pricaju bolje srpski tako da nem potrebe da ga kari zove.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...