Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

 
Hm, ne sećam se da je prošlogodišnja ekipa izgubila od moćnih podgoričkih studenata sa sve nosiocima sa 30+ minutažom. 

Zato što se nije ni igralo. Zato smo izgubili u Čačku od prejakog Borca i razne druge utakmice, većinu toliko ubjedljivo da smo se pozdravili od sezone i prije njenog početka.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marvin said:

@realno *w
odgledao sam bukvalno dve i po tekme sa Frenkom i onaj short roll mu je pre-jeben, bice opasno oruzje.

 

Ja plačem 2 godine za igračem koji zna to.

 

Tj, Lesor je znao da završi, napadne koš, roling, završi na obruču. Smajli je sličan, ako prodje neki roling i to je to, ako ne blokira u međuprostoru, okrene se leđima ka košu i muči se da se samo oslobodi lopte.

Frenk tu ima ceo repertoar, šut, flouter, napad na obruč i što je najvažnije pas spolja.

 

Meni je to baš ubitačno oružje jer hvata odbranu između 2 faze, inicijalne odbrane i reakcije strane pomoći, tj preuzimanja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Mislim da vam je premisa, neću reći pogrešna, već upitna, a premisa je da ćemo mi kopirati igru iz prethodne sezone i sve nove igrače i njihove osobine podvrgavate nekom poređenju sa prethodnim igračima i prethodnim sistemom.

 

ono što se sigurno ne menja kod željka, pogotovo što je gro ekipe to i savladao negde oko nove godine a iza novaka đokovića to doveo do savršenstva - jeste princip uručenja i deljenja lopte kao načina da se pronađe najbolja pozicija za poentiranje. taj osnovni fundament ostaje, imo.

 

a upravo pišemo o tome kako dozier ne može da kopira igru exuma (ili recimo kaminski lessorta al to je očigledno) ali da postoje neke sličnosti koje će pomoći da se naučeno u prethodnim sezonama iskoristi sa modifikacijama.

 

ono što pamtim od doziera u denveru, je da je takođe bio sposoban da reši random čuvara u nba 1na1, s'tim što je kod njega to stvaranje viška ređe završavalo na obruču a češće šutem oko cca penala. daklem, naravno da će biti modifikacija ali isto tako je važno zadžati neke osnovne paterne, pošto se onda i ta mala promena lakše savlada.

 

pišem naravno na primeru zamene exuma dozierom, jer tu, uprkos razlikama, postoje neke sličnosti koje dozvoljavaju da princip napada bude poznat.

prilagodiće se i dozier naravno, ne samo željko ili saigrači.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Patriota iz kauca said:

Dante je za klasu bolji igrač od Doziera.

 

na osnovu čega to tvrdiš?

možda se tebi za klasu više sviđa dante.

 

recimo, dozier je za klasu bolji defanzivac od exuma, možda bude i najbolji kojeg ste imali iihaj vremena.

u napadu ima nekoliko faktora, videćemo ali teško je sada proceniti gde su

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
na osnovu čega to tvrdiš?
možda se tebi za klasu više sviđa dante.
 
recimo, dozier je za klasu bolji defanzivac od exuma, možda bude i najbolji kojeg ste imali iihaj vremena.
u napadu ima nekoliko faktora, videćemo ali teško je sada proceniti gde su

Meni se Dozier skroz sviđa kao igrač. I ono kad je dobio ključ posle Marijeve povrede a pre njegove je bilo na vrhunskom nivou.

Dante ima taj prvi korak i eksplozivnost koja donosi instant rezultat:
1. Koš
2. Prostor za drugog da da koš.

Dante je cheat code među bekovima, kao sto Real ima Tavaresa.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, jedibojan said:

 

 

Telo mi je ozbiljno iskrindzovalo, mislim da sam dobio hipotermiju.

 

Jel makar Buzdovanu Jr. u glavi jasno sta je zeleo da kaze i kako jedno ima veze sa drugim? Glupak je zeleo da ispadne duhovit, onda video Ledejev izraz lica i pokusao 180. 2 little 2 late 

 

 

Edited by MC Thunder 2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Patriota iz kauca said:


Meni se Dozier skroz sviđa kao igrač. I ono kad je dobio ključ posle Marijeve povrede a pre njegove je bilo na vrhunskom nivou.

Dante ima taj prvi korak i eksplozivnost koja donosi instant rezultat:
1. Koš
2. Prostor za drugog da da koš.

Dante je cheat code među bekovima, kao sto Real ima Tavaresa.

 

Nije isto Dante Exum i Dante Exum pod vođstvom Obradovića, a to ćeš videti već ove sezone. A tek ćete videti koliko Lesor nije dobar igrač. Jednostavno najbolji treneri izvuku, sportskom terminologijom, 120% iz igrača. Ok, Lesor je otišao kod Atamana, ali nije Ataman taj nivo.

 

U prevodu, sačekaj pa poredi Doziera nakon sezone pod Žocom.

Edited by John Terry
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

#TeamUini što se tiče Željkove ideje ne da iskopira, već zadrži košarkaške fundamente na kojima je počivala igra prošle sezone. To se najpre vidi po tome što je tražena zamena za Exuma, ali opet ne floor general tj. klasičan plejmejker, već atletičniji igrač na poziciji 1 koji je versatilan u napadu, a nešto bolji u odbrani. Takođe na Papapetruovo mesto je doveden igrač koji će pružiti više u ofanzivi, iako se slažem s Chaosovom tvrdnjom da je on obavljao mnogo prljavog posla koji se nije video u statsima. Umesto Madara je doveden takođe igrač koji menja tempo, uz Aleksu. Jaramaz to u teoriji treba da bude, koliko ga se sećam i on ima eksplozivni prvi korak + šiba se u odbrani sa svima. Promena koju vidim je na poziciji centra, umesto šifonjera a la Lessort doveden je Kaminski, koji će zajedno sa Smajlijem pokrivati tu poziciju i mnogo je pismeniji igrač višeg BBIQ-a. Svakako niste nikakva defanzivna sila koju je njegov dolazak znatno narušio, naučiće on defanzivne kretnje koliko ih i ostali budu usvojili. Sve u svemu, opet ćete biti napadački jako potentni, ponovo na površini neće biti gomile asistencija ali će Punter, Nunnally i Leday dolaziti do svojih šuteva kroz gomilu timskih kretnji. Naravno Leday i Nunnally će opet imati velike minutaže i raditi veliki deo posla.

 

@Marvin Za ovo guzhenje koje ti se nije dopadalo se vidimo na sudu!!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

 

Nije isto Dante Exum i Dante Exum pod vođstvom Obradovića, a to ćeš videti već ove sezone. A tek ćete videti koliko Lesor nije dobar igrač. Jednostavno najbolji treneri izvuku, sportskom terminologijom, 120% iz igrača. Ok, Lesor je otišao kod Atamana, ali nije Ataman taj nivo.

 

U prevodu, sačekaj pa poredi Doziera nakon sezone pod Žocom.

 

Kako misliš nije dobar igrač? Protiv Efesa je prije par dana bio ubjedljivo najbolji pojedinac na meču, čini mi se 21 poen plus skokovi i blokade.

 

Vjerovatno neće imati statistiku iz KKP jer će mu i uloga biti manja, ali sigurno nije naučio da igra košarku u KKP niti će je zaboraviti nakon KKP. Isto važi za Exuma.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

 

na osnovu čega to tvrdiš?

možda se tebi za klasu više sviđa dante.

 

recimo, dozier je za klasu bolji defanzivac od exuma, možda bude i najbolji kojeg ste imali iihaj vremena.

u napadu ima nekoliko faktora, videćemo ali teško je sada proceniti gde su

 

Ko je kakav igrač - videćemo, ja bih preformulisao malo ono što je Patriota rekao - Exum je za klasu talentovaniji igrač što i draft pozicije (lutrija vs undrafted) vrlo jasno pokazuju. Exum iz Partizana je "samo" zdrav Exum, kvalitet nikad nije bio sporan. Dozier će moguće biti jako dobar igrač u EL ali jebiga dosta su velike patike koje mora da popuni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Exum je za klasu talentovaniji igrač što i draft pozicije (lutrija vs undrafted) vrlo jasno pokazuju. Exum iz Partizana je "samo" zdrav Exum, kvalitet nikad nije bio sporan. Dozier će moguće biti jako dobar igrač u EL ali jebiga dosta su velike patike koje mora da popuni.

 

sve okej u smislu da je exum imao dovoljno snažnu sezonu da ga mavsi vrate u nba;

što se tiče nivoa talenta & draft pozicije, pre bih rekao da je draft pozicija u korelaciji sa potencijalnim plafonom xy igrača a ne nivoom talenta.

fred van vleet nije draftovan, verovatno ne zato što nisu mogli da uoče njegov talenat, već zbog mana za koje se smatralo da će biti prepreka u nba karijeri.

 

svakako neće biti lako ponoviti exumov uticaj. zanimljivo je da dolaze u cca isto vreme u evropu (dozier sada ima 26, exum 28), nakon slično zajebane povrede.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da Dozier nije midžet kao FVV već veoma respektabilnih fizikalija taj argument otpada, jednostavno nije neki pouzdan NBA nivo talenta, što statistika i na koledžu a i kasnije u NBA pokazuje (na koledžu ispod 40%FG i mizernih 27% za 3, u NBA je to podigao tek do 30% - najbolja sezona tek 34%). Zna se kakvi se kvaliteti tamo traže. U EL bi mogao da bude fin all-round igrač ali ja nisam upoznat sa tim koje su njegove najveće prednosti, deluje mi kao jack of all trades, dobar momak, coachable i solidan fizikalac. Aj da vidimo. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 ali ja nisam upoznat sa tim koje su njegove najveće prednosti, deluje mi kao jack of all trades, dobar momak, coachable i solidan fizikalac. Aj da vidimo. 

 

pa jeste, po onome što sam video u denveru, nema jednu super moć, kao npr exum ali izgleda kao kompletniji igrač.

kao i kod exuma, sve će zavisiti od toga da li može da ubode otvorene šuteve. ako može, aktiviraće svoja glavna oružja. ako ne može, džaba sve drugo što ume

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

U EL bi mogao da bude fin all-round igrač ali ja nisam upoznat sa tim koje su njegove najveće prednosti, deluje mi kao jack of all trades, dobar momak, coachable i solidan fizikalac. Aj da vidimo. 

 

Na pripremama je pokazao da može da odigra dobru odbranu, ima "vredne ruke" da tako kažem, plus je bio dobar na skoku i kupio dosta lopti koje preskoče centre.

 

To je nešto što vidim kao njegovu prednost u odnosu na Egzuma, ako njih dvojicu poredimo. U napadu ima više kreacije, ali nema nijedno oružje koje je blizu Danteovom desnom ulazu i može se reći da jack of all trades. Tako da nije nemoguće da overall učinak bude tu negde, mada će većina navijača manje ceniti PJ-a od Dantea.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Tako da nije nemoguće da overall učinak bude tu negde, mada će većina navijača manje ceniti PJ-a od Dantea.

 

Samo nam daj malo vremena. 😁 Šalu na stranu i PJ ima taj neki goodguy vibe kojim nas je Dante, dodatno, sve kupio, a gledajući ga na ovim pripremnim mečevima djeluje mi da i u njemu ima dovoljno ložane koju će puna Arena da hrani. 

 

Kad krenu prve ukradene sa onim predugačkim rukama, i kucanja na drugoj strani, pričaćemo 😄 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...