Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Marvin said:

Asvel u gostima moramo da idemo na pobedu. A i Barsa kod kuce nije bas bauk

 

U obe te utakmice verovatno ce Partizan biti favorit s tim da ce verovatno biti egal kvote Partizan-Barselona mada zavisice i od toga kakvi budu bili rezultati u prva dva kola.

 

Barselona nije nista specijalno u odnosu na Partizan ni blizu nekog bauka i u Barseloni a kamoli kod kuce. Pricamo ukoliko ostanu ovakvi rosteri, mada mislim da ce i kkp i Barsa dovesti po jos jednog igraca do tog meca.

 

Zeljko>Grimau (i citav strucni stab)

 

Panter, Douzer, Avramovic i Jaramaz = Laprovitola, Satoranski, Jokubaitis, Brizuela (zavisice od Douzera tu dosta a pricam o papiru)

 

Ponitka i Naneli = Kalinic i Abrines (pritom su Ponitka i Naneli imalu ukupno znacajno individualno bolje sezone nego Barsin dvojac)

 

Ledej i pola Smajlagica (posto igra i na 4 i na 5) ? Parker, Parra, Da Silva (upitnik zbog Parkera, Barselona ima duzu rotaciju ovde i moguce da ce Da Silva ili Parra da napreduju pa mozda budu bolji na 4 u perspektivi ali Ledej ce verovatno doprinositi sam vise nego Barsine prve dve opcije barem prema vidjenom do sada iz Barselone)

 

Kaminski i pola Smajlagica < Ernangomez, Veseli (ok ovde su jaci na papiru, mada opet ne mora nista da znaci, Ernangomez je za sada usao slabo u sezonu a Kaminski je bio dobar na pripremama, kao i faktor da je Veselom karijera u padu a Smajlagicu u usponu te me ne bi iznenadilo da i ovde bude znak jednakosti tokom sezone a zasto da ne i u korist Partizana)

 

Zakljucak je da Barselona mora dovesti bas nekog beka ubicu kao sto su hteli Pantera jer im takav treba i da Parker i Ernangomez budu na nivou na kom se ocekuje (a za sad nisu) da bi bili neki bauk. Ovako nisu bauk ni za koga iz top10 ekipa po budzetu a sumnjam da ce igde biti favoriti na gostujucem terenu kod top10 ekipa po budzetu.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pojedinacna karta za Mornar za nivo 400 centar je 1000din. Prosle sezone je oko 600din bila za protivnike slicnog renomea. U EL je cena bila 1700din za isti sektor, sto znaci da bi sada trebalo ocekivati da bude oko 2600din.
13000 + 44200 = 57200din je minimum.
Sezonska se isplati, mozda i 3x. A plus KLS (ako ga igramo), plus PO za EL i Aba, plus sto ne cekas ili se ne nerviras da li ces uspeti da kupis, plus sto sledece sezone imas pravo prece kupovine.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da poželimo da nam ova široka rotacija potraje, tj da nas mimoiđu povrede.

 

Biće potrebno vreme za EL debitante, ali prolazno vreme na 2.10.2023. bolje od 2.10.2022.

 

Ako bih nekog morao da izdvojim, to je najstariji Nunalać, čovek leti od prve pripreme i mnogi bolji energetski ulaz u sezonu ima nego prošle jeseni.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Elem, maltretiranje je blaga reč, šta će da nam rade EL centri.

 

Ajde spolja i da zamislim da se Jaramaz probudi, da Aleksa poludi povremeno, da imamo dobru organizaciju sa krila. Recimo danas Naneli u prvoj četvrtini organizovao igru u 5-6 poseda, kao pravi floor general.

 

Ali centri... pa to će biti red zakucavanja, red ofanzivnih skokova, pa u krug. Ovi naši i ako traže nekoga, traže u NBA, pa će dovesti nekoga kome treba mesec dana da pohvata akcije i generalno evropsku košarku, u najbolje slučaju.

 

Taj deo mi uopšte nije jasan. Šta je ideja i šta misle? Da će Balša da proigra, napreduje ili neki sličan SF?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konacno je krenulo ono pravo. Protivnik mozda nije po meri, ali je pravi za ovaj trenutak. 

Najpozitivniji utisak Pontika. Covek radi sve na terenu i sve radi na vrhunskom nivou. Ono sto smo mislili da dobijamo od Papa, sada smo dobili konacno. 

Dalje Djusa, kada ne glumi Bodirogu, kada radi ono sto najbolje zna i kada to radi u pravom trenutku vrhunski igrac. Treba nam kao leba da bude prvi strelac u Aba ligi i konacno da Panteru vremena da odahne.

Smajli da zahvali pecanju na virusu, a virusu na telu, deluje mi kao da leti, mnogo bolji balans, brzina, mozda nece biti Mirotic, ali zamena za Ledeja plus par minuta na petici, mrka kapa. Veliko pojacanje kao i Danilo. 

Balsa, nekad mi se cini da moze svasta, nekad da od njega nema leba. Njemu fali neki specijal, u nicemu nije poseban, bolji je od ostalih u odbrani, ali ni to ne radi na bog zna kakvom nivou. 

Od Tristana bi se konacno moze ocekivati bar u Abi da nije hendikep. Danas fenomenalan, ima decko talenta na pretek, meka ruka, odraz, telo, samo da to nekako kanalise na pravu stranu. 

Kaminski, kao ona dva psa sa mima, napucani i pokunjeni. Napad vrhunski, rad nogu, finte, sut, a odbrana ne daj boze, ocajne kretnje, anticipacije bez, gradjenje katastrofa, spore reakcije,...

Aleksa, par bubica, ali odrzava nivo iz reprezentacije, bice i on pojacanje. 

Jaramaz jedan od losiji utisaka, igra sa njim bas netecna i bezidejna. On nekako nezainteresovan, bez energije, kao da nije isti igrac koji je bio prosli mandat. Brzina je tu i sve to, ali nesto nije na mestu. 

PJ, lici mi na Dantea u ovom periodu, puno faulova bez potrebe, nekako ukocen, visok dribling, kao da je nesvestan nivoa kosarke koji ce igrati vec od sledece utakmice. Sa onakvom kretnjom i rasponom, kada navikne na sudjenje i kriterijum moci ce da brani aposlutno sve igrace u EL. Ono sto je medjutim definitivno je da covek nije plej, cak je i manje plej od Dantea. 

Nanelica bas lagan. Bice ovo i bolja sezona od prosle za njega, usao je bas dobro, motivisano, spremno, u mnogo vecoj brzini nego lani. 

Trifa, kontra sve od Kaminskog, a isti kerovi... 

Fin pocetak. Od 1-3 nam ne fali nista, mislim da smo tu i vise nego popunjeni, dole ce da skripi ako ne dodje neki kengur ubrzo, mozda ne u ABA jer su i cigani premekani u reketu, ali u EL sigurno. 

Edited by fedor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...