Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, realno *w said:

 

Uveren sam da nije tako. Mi smo prošle godine i sa Lesorom u ekipi, imali probleme sa jakim peticama, stvarno mislim da Žoc tu ne bi otišao još korak unazad.

Ti misliš da će Smajli biti treći centar i bekap na 4?

Deluje da si nezadovoljan potpisom, pa se nadaš nekom ? Iskreno me zanima primer igrača kojeg bi voleo da vidiš kod vas na ovo što već imate?

Link to comment
Share on other sites

Ocito Zoc ide na centarsku liniju koja moze neutralisat faktor Tavares u reketu. Frank bi u teoriji trebao biti optimalan za to. Odlican je suter, a ima dovoljno snage i mase da ga ovaj ne zlostavlja u sredini kao dosadasnje strech petice s kojima se susretao. Ja bih tu dodao jos neko krupnije krilo, kombo 3/4 jer mi dvojac Nunnaly/Ponitka djeluje presitno za neke kljucne matchupe, pogotovo jos ako Zvezda vrati Kalinu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ti misliš da će Smajli biti treći centar i bekap na 4?

Deluje da si nezadovoljan potpisom, pa se nadaš nekom ? Iskreno me zanima primer igrača kojeg bi voleo da vidiš kod vas na ovo što već imate?

 

Ne da sam nezadovoljan potpisom, nego da niko nije lud da nas ponovo dovede u situaciju od prošle godine, da nam 3 igrača pokrivaju 2 unutrašnje pozicije. 

 

Teško mi je sada da zamislim kompletnu raspodelu minuta dok se ne kompletira ekipa, ali svakako da nije umetnost raspodeliti 80 minuta na 4 igrača, gde bi Balša bio 5. visoki koji se bori za minute.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde su ljudi utefterisali ili da je Kaminski na 5 zamena za Lesora i tu je kraj ili da ce se dovesti jos jedna bek ap cetvorka i svakako u oba slucaja vide Kaminskog na 5.

 

A sta ako je Kaminski planiran da bude bek ap Ledeju na 4 a dovede se jos jedna petica? Ne bih iskljucio tu mogucnost.

 

Sudeci da Zeljko ce forsirati isti stil igre samo apgrejduje pojacanja. Ponitka je apgrejd u odnosu na Papapetrua ali i slican igrac u smislu defanzive. Za PJ-a ce se videti da li je dostojna zamena za Exuma ali svakako je ideja isti da ima fizikalnog pleja i veceg sajza od prosecnog El pleja. Te Kaminskog vidim kao zamenu za ono sto nije dobio od Brodzianskog koji je bio planiran za bek ap 4, a 5 je igrao samo zato jer su i Smajlagic i Koprivica bili povredjeni u nekom trenutku.

 

U svakom slucaju mislim da nema trika da Partizan udje sa Ledejom i Vukcevicem na 4 i Kaminskim, Smajlagicem i Koprivicom na 5. Da li ce dovesti bek ap 4 ili startnu peticu ostaje nam da vidimo, a ja tipujem da ce dovesti startnu peticu nekog atletu.

 

Inace stranica pbc.novosti je prva najavila poslednja 2 transfera rece mi drugar Partizanovac.

 

Sad bas gledam, objavili su Doziera (Douzera) jedan dan pre nego sto je pbg.news napisao "ekskluzivno" a Kaminskog su najavili jos 7. Avgusta sto opet umanjuje ove sto su napisali "ekskluzivno" za oba puta a cak je i Djordje Matic objavio pre njih.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, realno *w said:

Uveren sam da nije tako. Mi smo prošle godine i sa Lesorom u ekipi, imali probleme sa jakim peticama, stvarno mislim da Žoc tu ne bi otišao još korak unazad.

 

Slažem se sa ovime. Naime, Lesor nije dominirao snagom iako je svakako jač čovek, već pokretljivošću i tajmingom, a to se najviše videlo na zaštiti obruča i na ofanzivnom skoku. To ste isto imali sa Willom Mosleyem onomad. Nije Lesor mnogo kvalitetniji od tog nivoa ali je bio fantastično dobro iskorišćen i bubice svedene na minimum. 

Lesor i dan danas pojma nema da zida i skoro uvek napravi korake ili se zabije u defanzivca.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

 

Ne da sam nezadovoljan potpisom, nego da niko nije lud da nas ponovo dovede u situaciju od prošle godine, da nam 3 igrača pokrivaju 2 unutrašnje pozicije. 

 

Teško mi je sada da zamislim kompletnu raspodelu minuta dok se ne kompletira ekipa, ali svakako da nije umetnost raspodeliti 80 minuta na 4 igrača, gde bi Balša bio 5. visoki koji se bori za minute.

Slažemo se da će doći još jedan igrač i da će Balša biti 5.visoki, samo što ja mislim da to neće biti klasičan centar nego mislim da će to biti zamena za Ledeja 4/5 igrač koji u nekim varijantama i povremeno može na 5 možda neko sa dobrom post igrom, ali definitivno sposoban za swič

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Slažemo se da će doći još jedan igrač i da će Balša biti 5.visoki, samo što ja mislim da to neće biti klasičan centar nego mislim da će to biti zamena za Ledeja 4/5 igrač koji u nekim varijantama i povremeno može na 5 možda neko sa dobrom post igrom, ali definitivno sposoban za swič

 

Jedno je sigurno, čim vidimo ko je taj i koji profil, biće jasnije i za Kaminskog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kaminsky je ozbiljno ime, bivši lutrijski pik i svakako kapitalno pojačanje + je kompatibilan sa Ledeyom, njih dvojica će sigurno biti starteri. Ja mislim da je Smailagić pokazao da je relevantna back up petica. Koprivica ako je ikakav talenat bi morao da iznese tu ulogu petog visokog. Fali dakle još samo back up četvorka osim ako Željko odjednom ne stekne neko poverenje u Vukčevića što sumnjam da će da se desi. Meni čak ni ovakve bahanalije ne ide u glavu da bi tu mogla da se traži još neka petica. Kaminsky je uvek u karijeri igrao isključivo na 5 pa čisto sumnjam da će tu nešto da se menja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kaminski + Alen + Zeko + Kopriva je idealna situacija da se proba sa nekim mlađim fizikalcem bez velikog renomea koji može da bude upotrebljiv na obje pozicije. Ako ne uspije, biće tu da odigra odbranu po nekoliko minuta na 4 i na 5 u zavisnosti od direktnog protivnika i odmara Zeka u ABA ligi, a ako uspije, ne samo što ćemo imati opciju više u rotaciji, nego ćemo imati i igrača aklimatizovanog na našu igru za onu sezonu tamo.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim svi vasi insajderi tvrde da je sa Kaminskim zatvorena pozicija 4, a da je u planu dovodjenje ciste petice, navodno se ceka Tony Bradley. To bi onda ovako nekako izgledalo:

 

4: Leday 25min, Kaminsky 15min

5: Bradley 20min, Kaminsky 10min, Smailagic 10min

 

+ Tristan i Balsa za nedajboze

 

Po meni overkill, mislim da je Smailagic spreman za ozbiljniju rolu (recimo, da podele minutazu na 5 Frenk i on, a da se dovede neka bekap cetvorka ispod radara). U svakom slucaju vrlo kvalitetno i potentno, zna Zelimir sta radi i kako se upravlja resursima.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Aman 2 said:

Dakle još jedan. Očekujem da bude jače ime od Doziera i Kaminskog. Zato što šlag dolazi na kraju. 😄

jos 2. Ne odustajem od jos jednog pg/sg

5 hours ago, Mendez said:

Prva asocijacija mi Ledej i on kako se zagrijavaju jedan pored drugog. Onaj "polno opšti" sa imaginarnom osobom a ovaj..ne znam ni ja šta radi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni je Kaminski apsolutno kompatibilan sa Ledejom tu ko će biti 4 a ko 5 verovatno bi zavisilo od match up-a obojica mogu da se izvuku spolja, može to da bude dosta zanimljivo. 

 

Inače poštovanje za to što se dovode high risk, high reward igrači umesto nekih ziherašenja i dovođenja nekakvih proverenih divoušn vedeta da bi se čisto opstalo u vrhu EL, mada sam to iskreno i očekivao nakon uspešne saradnje sa Egzumom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kaminski ima 110kg...Toby 115kg...obojica 213 cm i nose pancerice. Tehnički mogu da odigraju na 4 u EL ali kad baš mora.
Biće zanimljivih duela njih dvojice pod košem.
Kaminski je kvalitetniji - skuplji napadač, boljeg šuta...Tobi je snažniji, lepši i namazaniji EL igrač.
















Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...