Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

40 minutes ago, Alex_Serbia said:

Kad vec nece frensis, ja cu - ako nam je Kamicak Izbor za 1.centra, jebes ti ovu sezonu. Onda daj i Tristana, da ih u tandemu izgužavaju (?) iz reketa.

 

Ako imas Zeljka na klupi, Pantera, Doziera (Douzera), Ponitku, Nanelija, Ledeja to vec samo po sebi se ne moze reci jebes ti ovu sezonu sve i da na centru imas Smajlagica i Koprivicu, a neces imati. Pritom imas jos par pristojnih bek ap opcija u vidu Avramovica i Jaramaza koji su sposobni za 10ak poena povremeno, Andjusica (taj Andjusic sa svim svojim manama je bio 6 puta dvocifren i jos par puta na granici), Trifunovica koji odigra dobru odbranu i da neku trojku, Smajlagica koji je u ozbiljnom usponu i Koprivicu kog su omele povrede da pokaze vise.

 

Sto se tice Kaminskog on je imao mizerne brojke jer je imao samo 6 minuta po mecu u ovoj sezoni, sezonu unazad 21/22 je imao ozbiljne brojke i za Nba uslove. 10poena, 4.6 skoka, 1.6 asistencija, 33% za 3, 90% sa linije penala, 1 ukradenu po mecu, 0.7 blokadi uz samo 0.6 izgubljenih.

Takav centar ne moze biti los u Evroligi. Pitanje je samo u kojoj meri moze da nadomesti Lesorov doprinos koji je bio nestvaran bukvalno i koji bi tesko nadomestio bilo koji centar iz Evrolige koji se ne zove Tavares ili neki elitni Nba centri koji svakako ne dolaze u Evroligu i igraju sa mnogo novca tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Tank bas toliko katastrofalna opcija, mozemo mi i mnogo gore. S obzirom na to da sam ja po topiku od dolaska Zhoca besomucno reklamirao Timmea, jasno je da nisam iz fazona samo bruzer i bord kresher pod kosem. Naravno da bi nam mnogo pomoglo da imamo defanzivno kompetentnog centra koji pruza i zastitu obruca, ali moze se igrati i nesto drugacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta

 

Ne pricam o njegovim brojkama, koje su potpuno irelevantne za dolazak u evropsku kosarku. Pricam o cuvenom eye testu. Frenko igra taj tango/baletanski basket gde gleda da bude sto dalje od kosa (a centar je) i zivi od floutera koje neretko ispaljuje sa linije slobodnjaka, jer nema fizicke mogucnosti da se gura i guzi do zicera. Uostalom, konstitucija mu to ne dozvoljava. Ok mu je flouter i zna da bude pristojan na liniji za 3, ali to sto dolazi u manje talentovanu kosarku (ako dodje) ne znaci da ce biti manje fizikalna (naprotiv, u EL je svaka lopta kao da je nba plejof u vecini slucajeva).

 

Ne bih bas da KKP zivi od tog stila napada naseg prvog centra, isuvise je to neefikasan sut za igraca te pozicije. Narocito jer nam i onaj sledeci igra jako slicno.

 

A mi smo i sa Lesorom bili medju najslabijim skakackim ekipama u EL.

 

 

P.S. mozda bi Frenk i Zek mogli da odigraju neki switch, ali to bi bilo jako retko i u jako specificnim varijantama (sto kazu, specijal) protiv vrlo malo rivala u EL.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Mislim da dovodimo jos jednog kombo (pg/sg) igraca iz NBA, sto mi govori da Zeljko umesto floor generala (sto mu je manje vise bio tm dosadasnje karijere) menja paradigmu i pravi ekipu gde ce nekoliko sekundarnih kreatora biti u stanju da realizuju njegove zahteve. Tu spadaju PJ, Aleksa, Jare (valjda), Punter i Ponitka. Ovakva spoljna linija ima kapacitet da igra zajebanu odbranu sa mnogo switch-eva.

Iz te perspektive sam ocekivao drugaciji profil centra od Frenka (skakac razgrtac koji moze da preuzme u p'n'r u poslednjih 10 sekundi napada).

Bumo videli. Nije mi mrska ni koncepcija napada u kom svih 5 igraca mogu da suturaju za 3.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto za nekog crnog razbijača, žilavu mrcinu, jer dva bijela mekana centra već imamo, nema potrebe da ih još gomilamo.

Još uvijek sam bliži mišljenjuda nas Meridijan zahebava, a uzevši u obzir i epizodu Mirotić gdje su par sati pre nego će nas otpiliti napisali da je ugovor potpisan, te da su ideološki mnogo bliže našem gradskom rivalu nego nama.

Kupica bi sad rek’o svi znamo iz čije kuhinje to dolazi ali nema Kupice.

Nedostaješ Kupice! [emoji1665]

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...