Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Bjelica je doveden da igra PF, tako da to je to, gleda se jos ka bekovima, ali nema nista konkretno i nesto sumnjam da ce to da se promeni, posto gledamo NBA igrace kojima se ne dolazi u Evropu. Sad je Kendrik Nan najzanimljiviji, ali tesko, jer je slicna prica isla i sa Herisonom.

 

Sve mi se cini da cemo s ovim sastavom da udjemo u sezonu, pa da ce da bude doselekcija, jer ne bi ni doveli PF da se nije pojavio Bjelkan i rekao - hocu da igram malo. Mada je Dusko bio za da dodje, tako da nece ovaj imati ulogu Raduljice. 

 

Na godinu dana je potpisao i nije tacno ono da mozemo da raskinemo ugovor s njim kad nam se digne kurac. Nije on neki klinac da dolazi na probu i potpisuje takve ugovore.

  • Like 37
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Posto pises velike reci, a ne razumes sta znace, evo da ti kazem. Covek je ponudio opkladu i ponudio uslove, a onda si ti rekao prihvatam, ali na godinu dana. To ne znaci da si prihvatio opkladu, jer nije na tebi da menjas uslove opklade.

Ja licno bih voleo da opklada bude zauvek odlazak sa foruma, posto prosto bas ne zelim da citam sta pises.

 

Evo imas ogromnu sansu visokoletacu, samo ne smes. Prosto ne smes. Neces da rizikujes svoj forumski zivot na godinu dana, ne mozes bez njega. 😆😆😆

 

Cuj ti to, 3 meseca, zvuci kao da se kladimo u pola flase piva, oces ili neces ... 😄... sta kao odmoricu od foruma dok sam na moru. 😄

 

Kakvi ste vi likovi 🤣

Edited by Firga
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Redstar0356 said:

Ako je Marko Simonovic planiran na pf i doveli smo Bjelicu, za sta je onda planiran Davidovac s obzirom da on igra 3-4 a mi na 3 imamo Gedraitisa, Lazica, Lazarevica  i Hangu koji to moze da odigra. 

Ako pak Marko Simonovic nije planiran na 4, sta ce nam na 5 pored Tobija, Bolombaja, Mitrovica i Kuzmica?  

 

Bjelica i Simonovic ce delite minute na 4 i ajde tu neka uskoci Davidovac koji ce po potrebi da uskace na 3 a gde ce da uskace na 3 ako ce tu prva opcija biti Gedraitis a zamene Lazic,  Lazarevic  i uskace Hanga. Da li  i Lazarevic  da uskace na 4? 

 

Ja nista ne razumem

 

 

Vidi, da ti objasnim...

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Tamo je redovno imao Draymonda i Wigginsa da ga pokriju ako sta podje po zlu, a i Tatum se bas ozbiljno raspao to finale neovisno ko ga cuvao. Plus razlika je kad imas neku limitiranu minutazu i zadesi ti se nepovoljan matchup par posjeda i kad te se projicira kao startnu cetvorku i nosioca kluba koji ocito planira napasti playoff pa i F4 EL. Jasno je meni da je on velika legenda srpske kosarke i ok mi je taj emotivni aspekt povratka u Zvezdu ali mi je i dalje potpuno suludo dodavanje njega u 36. godini zivota nakon fakticki sezone pauze na ovaj roster koji vec ima poprilican propuh na bekovskim pozicijama. 

Добро јасно је да Бјелица није доведен да буде стартна четворка. Ту се очигледно верује у Марка Симоновића да изнесе највећи део минута и напредује током сезоне, што је океј. Боломбој/Митровић у пару са Тобијем је нешто што ћемо такође гледати вероватно у ограниченим минутима и то је то. Ако се доводи бек, а изгледа да се доводи, то шаље Давидовца ван 12, а имаће и он доста својих минута иза Бјелице ког треба штедети. Надам се да ће Илић добити шансу да негде друго игра.

 

@Markoss Јел и даље у плану да се Илићу нађе неки клуб или идемо на моћних 17 играча у ростеру?

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Bekovska pozija se resava. Sto se tice Bjelice sta ti ne stima? Covek trenira sa timom i trener ce odluciti da li zadovoljava njegove kriterijume. Po meni nema veze da li igrac ima 18 ili 40 godina, ako doprinosi timu. Ako dobijemo Bjelicu na nivou od pre godinu dana onda smo dobili pojacanje u rangu Mirotica, a ako ne onda nikom nista.

 

Lijepo je sanjati ali Zvezda sigurno nece dobiti Bjelicu od prije par godina nakon sto fakticki nije igrao kosarku godinu dana i u 36oj je godini zivota. 

Link to comment
Share on other sites

Sve sto je ostalo slobodno u Nba da vredi:

 

Point Guards:

 

Ryan Arcidiacono (29)

D.J. Augustin (36)

Michael Carter-Williams (32)

Kennedy Chandler (21)

Goran Dragic (37)

George Hill (37)

Mac McClung (24)

Kendrick Nunn (28)

Cameron Payne (29)

Kobi Simmons (26)

Ish Smith (35)

John Wall (33)

 

Shooting Guards:

 

Will Barton (32)

Jarrett Culver (24)

Terence Davis (26)

Hamidou Diallo (25)

Bryn Forbes (30)

Javonte Green (30)

R.J. Hampton (22)

Trevor Keels (20)

Rodney McGruder (32)

Xavier Moon (28)

Daishen Nix (21)

Jaylen Nowell (24)

Theo Pinson (28)

Joshua Primo (21)

Terrence Ross (32)

Austin Rivers (31)

Edmond Sumner (28)

Donovan Williams (22)

Gabe York (30)

 

Small Forwards:

 

Rudy Gay (37)

Maurice Harkless (30)

Justin Jackson (28)

Stanley Johnson (27)

Louis King (24)

Anthony Lamb (25)

Kelly Oubre (28)

Lamar Stevens (26)

Juan Toscano-Anderson (30)

T.J. Warren (30)

Justise Winslow (27)

 

4 i 5 mislim da nema potrebe da kacim jer smo tu puni. Zapravo i na 3 smo puni nego neki od ovih mozda mogu i na 2 u Evroligi. Neki odavde su preskupi za nas kao na primer Barton ili Oubre sigurno sto znam iz glave, al mrzi me sad da gledam svima kolike su bile plate. Velika vecina su tu ispod 3m za Nba uslove a sve to u Evropi se placa puta 2 ili 3 puta manje. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Lijepo je sanjati ali Zvezda sigurno nece dobiti Bjelicu od prije par godina nakon sto fakticki nije igrao kosarku godinu dana i u 36oj je godini zivota. 

Moguce da nece, ali mozda i hoce. Covek je pauzirao 6 meseci, a ne godinu dana. Eto, videcemo uskoro sa cime raspolaze. Ja negde imam poverenja da ce uz Duska biti dobar.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da sačekamo da prođe bar još ovaj turnir u Minhenu pa da vidimo ko gde stoji po pozicijama. Trenutno po onome ko je šta igrao u Italiji, bez beka i sad sa Bjelicom na 4 i plus oni koji nisu igrali to bi izgledalo ovako po pozicijama:

Šabaz, Yago, Teo

Nedović, Hanga( najviše igrao na 1 i 2 ali će verovatno po dolasku Yaga sada više biti na 2 i 3), 

Giedraitis, Davidovac

Simonović, Bjelica

Toby, Bolomboy

+ Lazić ili Kuzmić/Mitrović. S tim što će ovde pre Lazić da uskoči kao 12ti.

 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Redstar0356 said:

Ako je Marko Simonovic planiran na pf i doveli smo Bjelicu, za sta je onda planiran Davidovac s obzirom da on igra 3-4 a mi na 3 imamo Gedraitisa, Lazica, Lazarevica  i Hangu koji to moze da odigra. 

Ako pak Marko Simonovic nije planiran na 4, sta ce nam na 5 pored Tobija, Bolombaja, Mitrovica i Kuzmica?  

 

Bjelica i Simonovic ce delite minute na 4 i ajde tu neka uskoci Davidovac koji ce po potrebi da uskace na 3 a gde ce da uskace na 3 ako ce tu prva opcija biti Gedraitis a zamene Lazic,  Lazarevic  i uskace Hanga. Da li  i Lazarevic  da uskace na 4? 

 

Ja nista ne razumem

 

 

Simonović će igrati na 4.

 

Lazarević neće ni biti u 12, ako dođe bek onda ni Lazić.

 

U reketu sve zavisi od mogućnosti Bjelice, ne bih se iznenadio ni da Davidovac bude često van 12. 

 

Od trojke Mtrović-Kuzmić-Deda jedan je bio dovoljan, takođe nisu morali i Lazić i Lazarević da se produže.

 

Ilića neće biti ni na mapi ali to je ugovor nasljeđen od prošle sezone, vjerovatno ga je teško udomiti negdje pa je tu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sector said:

 

Simonović će igrati na 4.

 

Lazarević neće ni biti u 12, ako dođe bek onda ni Lazić.

 

U reketu sve zavisi od mogućnosti Bjelice, ne bih se iznenadio ni da Davidovac bude često van 12. 

 

Od trojke Mtrović-Kuzmić-Deda jedan je bio dovoljan, takođe nisu morali i Lazić i Lazarević da se produže.

 

Ilića neće biti ni na mapi ali to je ugovor nasljeđen od prošle sezone, vjerovatno ga je teško udomiti negdje pa je tu.

Ja ne vidim kako Beli moze da istisne Dedu iz 12 nakon svega.

Za ostalo se slazem i to smo pisali jos na pocetku leta.

Bjelica ima prednost jer moze da kreira sa niskog posta, odnosno bio je opasnost ranije sa te pozicije a ime mozga da prepozna situaciju i odabere kad da proigra a kad da zavrsi, za razliku od Bena i Filipa prosle godine.

E sad, pitanje je moze li on to da ponudi i danas, a jos vece je pitanje moze li sta da odbrani.

Link to comment
Share on other sites

Samo K. Nunn moze da izvadi ovaj roster da to lici na nešto. Ipak je ovo nas najveci budzet u istoriji, moglo je to malo bolje. Lepo je videti Tea i Bjelog u crvenom belom dresu, kako god ko i sta god mislio o njima. Odigrace oni sezonu bolje nego sto ljudi ocekuju ovde od njih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

Ajde da sačekamo da prođe bar još ovaj turnir u Minhenu pa da vidimo ko gde stoji po pozicijama. Trenutno po onome ko je šta igrao u Italiji, bez beka i sad sa Bjelicom na 4 i plus oni koji nisu igrali to bi izgledalo ovako po pozicijama:

Šabaz, Yago, Teo

Nedović, Hanga( najviše igrao na 1 i 2 ali će verovatno po dolasku Yaga sada više biti na 2 i 3), 

Giedraitis, Davidovac

Simonović, Bjelica

Toby, Bolomboy

+ Lazić ili Kuzmić/Mitrović. S tim što će ovde pre Lazić da uskoči kao 12ti.

 

 

Ne kažem, ovu rotaciju si sastavio relativno realno s obzirom na igrače koji su tu, ali ako neko nije gledao Bjelicu zadnjih 4-5 sezona, dečko je igrao centra u ekipama koje su igrale run and gun košarku. Za četvorku Bjelica je neupotrebljiv mnogo pre nego što je postao i hronično povređen igrač. Tako da Beli četvorku odavno više ne može da igra, sve i da je potpuno zdrav.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic svakako ne moze da bude igrac u 12 dok ne navezba bolje da sutira otvorene trojke i ne prestane da promasuje zicere. S obzirom na fizikalije kakve poseduje i mogucnost da cuva igrace na pozicijama 1 do 4, a s obzirom da je domaci i verovatno jeftini igrac, solidna je opcija za igraca koji ce uglavnom biti van 12 i upadati u sastav kada se proceni da moze biti dobar cuvar nekom Vezenkovu ili Klajburnu kao sto je bio slucaj prosle sezone.

 

Dolaskom Bjelice ja vidim Davidovca i na 3. Gedraitis i Hanga su igraci koji u najvecoj meri napadaju kos licem, Lazic iskljucivo sutem za 3p, a Davidovac je tu jedini koji bi mogao da se "guzi" i donese nam novu dimenziju sa te pozicije. Takodje i defanzivno protiv igraca poput Papapetrua (kojeg prosle sezone nismo imali sa kim da cuvamo) moze da bude dobra opcija.

 

Kuzmic je cist visak. Ilic je cist visak i nadam se da ce na pozajmicu.

 

1: Shabaz, Teo, Yago

2: Nedovic, Hanga, (Teo)

3: Gedraitis, Davidovac, Lazic

4: Simonovic, Bjelica, (Davidovac)

5: Tobi, Bolomboj, Mitrovic

+ Lazarevic, Kuzmic

 

15 igraca, otprilike kao i svake sezone sto imamo - 3 opcije na svakoj poziciji. Po meni je i to puno, ali nije toliko pretrpan sastav kao sto se stekao utisak. 

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stefi88 said:

Kendrik Nan uf kada bi njega uspeli da dovedemo, ozbiljno bi nam legao na ovaj roster....

Apsolutno, od slobodnih Kendrik Nan.

TJ Warren je 2/3, isto jako dobra opcija, pegla difens, u bablu je imao i ono ofanzivno ludilo, posle povreda.

Forbes ne igra odbranu, premda strasno meka ruka.

 

Ovih par nerealnih...su nerealni.

Likovi poput Mekgrudera, Toskana-Andersona i sl. su samo za neki Evrokup, ali bih pre i njih nego bivse ultra preplacene igrace poput Johna Walla.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Apsolutno, od slobodnih Kendrik Nan.

TJ Warren je 2/3, isto jako dobra opcija, pegla difens, u bablu je imao i ono ofanzivno ludilo, posle povreda.

Forbes ne igra odbranu, premda strasno meka ruka.

 

Ovih par nerealnih...su nerealni.

Likovi poput Mekgrudera, Toskana-Andersona i sl. su samo za neki Evrokup, ali bih pre i njih nego bivse ultra preplacene igrace poput Johna Walla.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Javonte_Green

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

 jer ne bi ni doveli PF da se nije pojavio Bjelkan i rekao - hocu da igram malo. 

HHAHAHAHHAAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHHA lagano sad da dodje Darko Milicic i kaze e ja bi da igram malo, dobio bi ugovor glat milijardu posto. Ko misli da ne bi taj je za ludnicku kosulju

 

Kakvi bre ljudi nanovi voreni i gluposti, gledajte u Raska Katica, Igora Rakocevica, Bobija Marjanovica i tu trazite potencijalna pojacanja

Edited by DennistheMenace
  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, leki bg said:

Apsolutno, od slobodnih Kendrik Nan.

TJ Warren je 2/3, isto jako dobra opcija, pegla difens, u bablu je imao i ono ofanzivno ludilo, posle povreda.

Forbes ne igra odbranu, premda strasno meka ruka.

 

Ovih par nerealnih...su nerealni.

Likovi poput Mekgrudera, Toskana-Andersona i sl. su samo za neki Evrokup, ali bih pre i njih nego bivse ultra preplacene igrace poput Johna Walla.

Od pomenutih čini mi se da je Forbs na radaru Barselone ili se bar tako pričalo po mrežama

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...